میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در5 آوریل 2015 ساعت 3:56 ق.ظ سرویس:مطلب شما 3 دیدگاه 1,233 بازدید

قدرت طلبی مدرن

قدرت طلبی مدرن

hosseyn-zareحسين زارع: در روزی از روز های خدا، در زمینی از زمین های خدا، عده ای دور هم گرد آمدندتا برای موفق شدن جامعه ای تلاش کنند. همه چیز داشت خوب پیش می رفت، اما ناگهان نیت عده ای عوض شد و رفتند تا سریال طولانی اشتباهات تاریخی را تکرار کنند. انگار نه انگار که تاریخی هم بوده تا از آن درس بگیریم.

مشروطه را به پیروزی رساندیم، بعد دسته دسته شدیم و در نهایت سوارمان شدند. مختار امویان را در هم کوبید، پشتش را ناجوانمردانه خالی کردند غافل از اینکه با خالی کردن پشت او، پشت خودشان را خالی کرده اند.

اگر تزویر آن دوران، قرآن بر سر نیزه کردن بود، امروز تزویر مدرن شده است. تهمت دیکتاتور مآبی و قضاوت زود هنگام و اَنگ تفکر انحرافی داشتن. می گویند هدفمان هدف عالی هست و نیت پیشرفت داریم. اما هدف، وسیله را توجیه نمی کند. به هر وسیله ای خواستند به هدفشان برسند.

آری! فقط نمودهای تزویر عوض شده، مفهوم همان مفهوم سابق است. تا یکی به جایی رسید، سریع خود را در خطر می بینند و نهایت تلاششان را می کنند تا همچون مملکتی زلزله زده، او را تخریب شده ببینند.

آه! از فریادها چه سود؟ جاهلیت مدرن در قالب های مختلف خصوصاً قدرت طلبی، مشت اتحاد را به انگشت تفرقه بدل می کند. چقدر تشخیص راه درست مشکل شده. (عمر و عاص های زمانه را بشناس و مالک اشتر زمانه باش.)

تزویر سکه ای است دو رو، که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است. عوام خدایش را می بینند و اهل معرفت ابلیسش.

 


3 نظر

 1. آزادی بیان گفت:

  0

  0

  با طراحی خیلی زیبا متن حاج آقا نمازی رو از صفحه ی اصلی خارج کردید.
  آخه آمار بازدیدش داشت بالا میرفت.
  بسیاری ازنظرات رو که درج نمی کردید.
  ——————–
  مديريت: ضمن احترام به نظر شما بايد بگوييم در اين سايت تقريبا هيچ پيامي كاملا حذف نمي شود مگر آنها كه توهين و هتك حرمت مستقيم به افراد و نهادها باشد.

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  درود بر شما جوان مسلمانِ مؤمن فرهیخته. آنچه نوشتی حرف دل بسیاری بود ، حرف همۀ دلسوزان دین و میهن. درود و بدرود.

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  درود بر شما جوان مسلمانِ مؤمن فرهیخته. آنچه نوشتی حرف دل بسیاری بود ، حرف همۀ دلسوزان دین و میهن. امیدوارمان کردی. درود و بدرود. یک معلم باز نشسته

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان