میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در8 دسامبر 2019 ساعت 12:28 ق.ظ سرویس:مطلب شما 34 دیدگاه 911 بازدید

قدر ذخایر استراتژیک خود را بدانیم

قدر ذخایر استراتژیک خود را بدانیم

آفتاب لارستان: مطلب پیش رو یادداشتی است در لزوم قدردانی از سرمایه های انسانی خصوصا بنابه آنچه نویسنده آن گفته ذخیره استراتژیکی مثل دکتر «علاالدین بروجردی». این یادداشت به قلم «مهدی محمدی» را با این توضیح تکراری بخوانید که مطالب مندرج در این بخش لزوما دیدگاه «آفتاب لارستان» نیست.

***

مهدی محمدی: ضرب المثل ها استراتژی های یک ملت و تجربه زیست انباشته آنان در طول تاریخ در مسائل گوناگون است، لذا بی جهت نیست که قدیمی ها می گفتند: ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است.

این روزها که بر بحث بر سر آمدن علاالدین بروجردی به چالشی ترین موضوع انتخابات مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه لارستان، گراش، خنج و اوز تبدیل شده است هر کسی از ظن خود یار موضوع می شود و گاهی گمان می رود هر چه بدبیبانه تر به موضوع نگریسته شود، واقع گرایانه تر است در حالی که ما همه قبل از اینکه رقیب انتخاباتی باشیم مسلمانیم و در کتاب آسمانی خود می خوانیم: ان بعض الظن اثم/ همانها بعضی گمانها گناه است./ حجرات۱۲

من از مردم عزیز و مخاطبان این وجیزه می خواهم سوالاتی بپرسم و پاسخ آن را به مخاطب واگذار کنم.

به مناسبت هفته وحدت در حسینیه اعظم مراسمی با حضور مسئولان و بزرگان اهل سنت منطقه برگزار می شود و درست زمانی که مجری مراسم اعلام می کند در خدمت آقای بروجردی برای سخنرانی هستیم عده ای از اطرافیان و مسئولان دفتر نماینده محترم در لار، با حالت خاصی جلسه را ترک می کنند؟! آیا این رسم ادب و مهمان نوازی است؟!

آیا این درست است که فردی با منتسب کردن خود به حجت الاسلام سید حسن آیت اللهی، فرزند ملجا معظم مردم لارستان آیت الله العظمی سیدعبدالعلی آیت اللهی با حضور در فرمانداری لار خود را نماینده ایشان معرفی کند و علیه جناب آقای بروجردی به بدگویی بپردازد؟! آیا این رواست که فردی حرمت بیت سید عبدالحسین لاری را شکسته و با حضور در خانه ایشان داد و فریاد کرده به طوری که اهل بیت و اهالی اندرونی نگران و مضطرب شوند؟! چرا باید کسب قدرت برای عده ای اینقدر شیرین باشد که سنت ها و هنجارهای دهها ساله لارستان بزرگ را زیر پا بگذارند؟!

در سال ۱۳۸۸ بود که بر اثر بی تدبیری های نماینده وقت لارستان، چهره شهر دیگرگونه و لار دچار بحران عظیمی شد. جناب آقای بروجردی از طرف دفتر رهبر معظم انقلاب ساعت ۱۲ شب مامور به حل این بحران شدند و ساعت ۲ بامداد با یک جت اختصاصی از آشیانه فرودگاه مهرآباد عازم لارستان شدند و نهایتا زیر نظر حضرت آقا مساله به خوبی فیصله یافت و با تدبیر از یک بحران خونین جلوگیری شد. پس از این مردم اصرار کردند در انتخابات سال ۱۳۹۰ آقای بروجردی نماینده ایشان شوند. ایشان مساله ای برای قبول این دعوت نداشتند جز آنکه کارهای ناتمامی در حوزه انتخابیه وقت خود داشتند که کسی غیر از ایشان را توانایی به سرانجام رساندن آن نبود. نهایتا این امکان فراهم نشد که ایشان نماینده مردم عزیز منطقه شود اما امروز این فرصت مهیاست و سوال اینجاست که چرا باید خودمان را از این فرصت مهیا شده محروم کنیم که به فرمایش امام متقین حضرت علی علیه السلام: اغتنم الفرص فانها تمر مر السحاب/نهج البلاغه. فرصت ها را غنیمت بشمارید که مانند ابرها درگذرند.

جناب آقای بروجردی علاوه بر اینکه متولد لارستان هستند و از سالها قبل این منطقه را به خوبی می شناسند برش سیاسی لازم را برای احقاق حقوق این حوزه انتخابیه را دارند.

بار دیگر از تمام فعالان اجتماعی و فضای مجازی خواهشمندیم قدر منابع و ذخایر ارزشمند انسانی خود را بدانیم چراکه سرمایه اصلی ما این افراد هستند.

جناب آقای بروجردی علاوه بر اینکه متولد لارستان هستند و از سالها قبل این منطقه را به خوبی می شناسند برش سیاسی لازم را برای احقاق حقوق این حوزه انتخابیه را دارند.

در نهایت باید از سید محترمی یاد کرد که موافق حضور آقای بروجردی در انتخابات نیست و مطابق نقل قولی که از ایشان شده است «زیر زیرکی» اقداماتی را انجام خواهد داد: حرمت بیت سید عبدالحسین فراتر از مسائل انتخاباتی است.

مطلب مرتبط:

بروجردی، سرمایه ملی لارستان


34 نظر

 1. ناشناس گفت:

  2

  0

  چه تحلیل آبکی و سر کم سوادی آقای محمدی!!
  آقای بروجردی هیچ مقبدلیتی ندارد که بخواهد ذخیره ای برای منطقه ما باشد.آن سید بزرگوار آخر متن به مراتب بیشتر از بروجردی برای منطقه ذخیره است.منتظر پاسخ به طعنه خود باشید.

 2. ناشناس گفت:

  1

  1

  با سلام خدمت مهدی جون گلم
  اقا مهدی عزیز من شاهد بودم اقای یوسف خان با اصرار از مجری خواست که اقای بروجردی خارج از برنامه بیاید صحبت کند ودوستانی که رفتند از کار اقای شریف زاده ناراحت شدند همچنان که شنیدیم چند روزی در حال برخورد لفظی وفیزیکی با منتقدین هست پس لطفا از ادب نگویید که خنده دار هست.
  اما مرحوم آیت اللهی عزیز نماد وحدت وهمدلی جنوب بود سعی نکنید تاریخ را به سمت دیگر رقم بزنید بیت قابل احترام هستند و آقای بروجردی هم نیروی مورد احترام .
  متاسفانه ذات اصلاحات لار هم به خاموشی رفت در لارستان بزرگ .

 3. ناشناس گفت:

  1

  0

  شما به مهره سوخته ميگين ذخيره منطقه؟

 4. ناشناس گفت:

  1

  1

  مگه اصلاح طلب جماعت اعتقادی به مولای متقیان داره…. نیاز نیست روزه بخونم برید سراغ سخنان امیر مؤمنان و با کارهای اصلاح طلب ها مطابقت بدید…..

 5. ناشناس گفت:

  3

  0

  کسی که خودش رو اصولگرا جا برند و یار گلستان و گرمابه اصلاح طلبان باشد و به امید اصلاح طلبان وارد میدان شود از الان دو رویی ایشان بر همگان واضح شده است…. تشنه قدرت نه خدمت

 6. ناشناس گفت:

  3

  0

  از سایت آفتاب بعید بود که این تحلیل شل و بی سر و ته رو انتشار بده…. متأسفانه دست دوستان اصلاح طلب مانند دولت افساد طلب خالی و تهی است

 7. ناشناس گفت:

  2

  0

  آقای محمدی اظهارات خنده داریست.
  یا در خوابی ؟ یا فکر می کنی مردم در خوابند ؛
  یا فکر می کنی دوران کدخدائیست ؟
  اتفاقا در آن جلسه به اتفاق دوستانم به احترام هفته وحدت و
  دعوت کنندگان که قائدتاً خانه حسینِ آغا نبود در صف آخر
  نشسته بودیم ، اتفاقاً چون امسال برنامه ریز و گرداننده شما
  نبودید ، صحنه طناب کشی و جدا کردن عده ای خاص از مردم به
  چشم نمی خورد.
  دیدیم که آغا یوسفِ شما چگونه بر بالای جایگاه رفت و با حرکاتی
  زشت و ناپسند در جلو حاضرین با مجری برخورد می کرد.
  بعد معلوم شد که به پایین جایگاه رفته و جلو دید مدعوین به طرز
  سخیفی ، مسئول و مجری برنامه را مجبور به دادن چند دقیقه
  صحبت به آقای بروجردی کرده که بهترین تصمیم آقای بروجردی
  قبول نکردن این سخنرانی اجباری بود که این کار را نکردند!
  از یک کهنه کار سیاسی بعید بود که به مجریان خود را بقبولاند!
  اگر عده زیادی از مردم ترک جلسه کردند به خاطر همین حرمت
  میزبان شکنی بود، وگرنه چنین باشد سنگ روی سنگ بند نمی آید،
  و دیگر اینکه رنگ و بوی سوء استفاده کاملا مشهود بود،
  در قَضیه شهرستان شدن گراش نقش مثبتی برای لار میتوانستند اجرا کنند.
  ایشان میدانستند که نماینده وقت بر اساس اطلاعات دروغ و روابط با مسئولین مجوز شهرستان شدن گراش را گرفته اند و با توجه به جایگاهی که
  داشت میتوانست جلو این اتفاق را بگیرد ، اما از آنجا که در آن مکان و فرشی
  که پا بر روی آن گذاشته بود قول شهرستان شدن گراش داده شده بود، ایشان
  مصلحت خویشاوندی را بر مصلحت شهرستان ترجیح دادند.
  و فرماندار مطلع آن روز ، امروز میگوید که خبر نداشتم ! که عذری بدتر از گناه است ، اگر می گفت خودم نقشی در آن داشتم بسیار زیباتر و سنگین تر بود در افکار عموم مردم .
  ایشان فقط زاده لار هستند؛ آیا اگر به سبب کاری و شغلی همانند کارمندان و مسئولان غیر بومی دیگر والدین محترم و مرحوم ایشان در لار نبودند؛
  آیا در لار متولد میشد ؟ آیا هرنوزادی که با همین شرایط در لار به دنیا آمده او را لاری میدانیم و میشناسیم ؟
  چند سال از این عمر ۷۰ ساله در لار زندگی کرده اند؟
  چند سال از دوران تحصیل ایشان در لار بوده است ؟
  چرا می گویید در سال ۹۰ برای حضور امکانات فراهم نبود در حالی که زمینه و فضای مناسبی فراهم بود ؟ زمانی که مردم نیاز داشتند!
  چرا بروجرد موطن اصلی خویش را نسبت به لار ارجح دانستند؟
  ایشان چقدر بر زبان لاری مسلط است ؟
  لااقل یک سالی برای ایشان کلاس زبان لاری می گذاشتید تا اگر شانس
  مقبولیت وکالت مردم لارستان را داشتند ، بتواند پای درد دل مردم منطقه
  که کاملا به زبان محلی حرف می زنند بنشیند.

 8. ناشناس گفت:

  3

  0

  آقای بروجردی آمدی اما چه سود؟؟
  تا حالا از لار دور بودید@
  ما لاریها یه ضرب المثل قدیمی داریم ؛
  هرکه دوره ( دور هست ) جیره اس معذوره ، یعنی چیزی بهش نمی رسه&

  مردم یک لارستانی اصل میخواهند.
  واقعاً شما به سفارش همین سه چهارتا خانه زادها آمدید؟

 9. گراش گفت:

  3

  0

  آقای محمدی، آنچیزی که در دستت داری آبنبات چوبی نیست، قلم این. ارزش دارد، شما اگر نویسنده ای تا کنون کجا بودی؟ اگر آمده ای که فقط از بروجردی دفاع کنی، خب شرافت قلم ات زیر سوال است.
  آنچه در سال هشتاد و هشت رخ داد محصول خیره سری برخی تنگ نظر بود که چشم دیدن پیشرفت همسایه شان را نداشتند. آقای بروجردی هم کسی نبود که آن غائله را جمع کرد. آقای آیت اللهی، آقای معصومی و بزرگان منطقه بودند که حل کردند. لطفا قهرمان سازی نکنید.

 10. لاری گفت:

  2

  0

  البته در اقدامات اطرافیان نماینده هیچ شکی نیست که بارها و بارها با حسادت و از روی احساسات شخصی با مسائل برخورد کرده اند؛ غافل از اینکه نماینده متعلق به یک طیف یا جناح و افراد خاصی نیست که فقط و فقط بر اساس خوشایند همین افراد کار کرد و بقیه را نادیده گرفت ولی متاسفانه اطرافیان نماینده ، همه لارستان را متعلق به خود می دانند که هر نوع جولانی را در آن می توان داد.
  نماینده بعدی لارستان، خنج، گراش و اوز هر که باشد و از هر جناح و طیفی ، در وهله اول وظیفه دارد همگرایی ایجاد کند و زمینه جولان افراد خاصی در لار نباشد. والسلام

 11. ناشناس گفت:

  3

  0

  آقای محمدی.سنتی و صنعتی را با هم قاطی نکن

 12. ناشناس گفت:

  2

  0

  حمایتی ناپخته ازبروجردی ، ازنویسنده متن خوانده شد.
  اگرایشان سرمایه ملی وازذخایراستراتژیک به زعم نویسنده بشمار می آمد ویا می آید درطول نمایندگی نمایندگان لاردر دوره های مختلف نقش وتاثیر چشمگیر ی دردوره های مختلف ازخود برای لار وخنج وگراش واوز و….. بجا میگذاشت . که تاکنون ازدیدگاه مردم عام وخاص چنین نقش وتاثیری نداشته ومردم بسیار ازایشان گله مندهستند. تاکنون هیچ کاری نکرده اند وتاثیر گذار درهیچ دوره ایی نبوده اند.
  ۲. بطور قطع دکترجعفرپور به عنوان یک شخصیت کشوری بسیار سرتر ازایشان هستند که تلاشها وپیگیری های دلسوزانه ایشان و خدمات ایشان دردوران نمایندگی برمردم فهیم قدرشناس لار و منطقه پوشیده نیست.
  ۳. اگرایشان ازذخایر استراتژیک وسرمایه ملی محسوب میشوند کارهای ناتمام بروجرد هنوز فراوان هست . چرا برای آنجا ادامه نمیدهند. ؟ چرا دوره قبل درمرحله دوم انتخاب شدند؟ چرا اکثریت مردم بروجرد ازایشان ناراضی اند.؟
  ۴. حرمت آقای آیت اللهی وآباء واجدادش هیچ ربطی به آقای بروجردی به عنوان داماد این خاندان وحتی برخی فرزندان بیت ندارد. تنها فرزند قابل احترام ایشان سید حسن هست . آن هم بخاطر شخصیت باوقاروباحجب وحیا ومتواضع ایشان . دلیلی ندارد همه منتسبین به بیت مقبول ومحبوب مردم باشند. مردم الان بیدارند این انتسابها برای انتخاب کارسازنیست .

 13. ناشناس گفت:

  3

  0

  اگرایشان خودرالاری میدانند وبرش سیاسی ایشان دراحقاق حق حوزه انتخابیه قوی هست چرا تاکنون مردم این برش سیاس راازایشان درک نکرده اند. چرابرای ادارات کل که دکترجعفرپور تلاش و اقدام کردند، برای مرکزیت لار درتشکیل استان جنوبی لارستان، برای برخی پروژهای مهم لار هیچ کمکی رایزنی مهمی دردولت انجام ندادند ؟
  ایشان چون الان دربروجرد امیدی برای انتخاب شدن ندارند روبه سمت لارکرده اند. یادلار کرده اند. کارهای ناتمام دربروجرد به گفته خودبروجردی ها درسایت هایشان هنوز هم فراوان هست.
  ایشان برای حفظ جاه ومقام نمایندگی خود اقدام کرده اند نه برای خدمت به منطقه وحوزه انتخابیه لارستلن وخنج وگراش واوز.
  ۴.ایشان ازآن شخصیت هایی نیست که به روستاها سفرکند بامردم عادی ارتباط برقرارکند و پای درددل مردم بنشیند و جوابگو وپاسخگوی عامه مردم باشد.
  ۵.برخی حامیان واطرافیان ایشان شخصیت های مقبول ومحبوب درشهر نیستند. برخی هم دررودربایستی قرارگرفته اند وباایشان همراه شدند ولی قلبا باایشان نیستند وایشان راقبول ندارند ودرحدنمایندگی این حوزه انتخابیه بزرگ نمی دانند.
  مردم بیدارند وهوشیار وتحت ناثیر متن نویسنده درحمایت ازبروجردی قرارنمیگیرند . میزان رای ملت هست .

 14. لارستانی گفت:

  2

  0

  آفرین پسرک احتمالا باید گفت :
  بروجردی ، سرمایه میلی لارستان نه ملی

 15. ناشناس گفت:

  1

  0

  قای محمدی اظهارات خنده داریست.
  یا در خوابی ؟ یا فکر می کنی مردم در خوابند ؛
  یا فکر می کنی دوران کدخدائیست ؟
  اتفاقا در آن جلسه به اتفاق دوستانم به احترام هفته وحدت و
  دعوت کنندگان که قائدتاً خانه حسینِ آغا نبود در صف آخر
  نشسته بودیم ، اتفاقاً چون امسال برنامه ریز و گرداننده شما
  نبودید ، صحنه طناب کشی و جدا کردن عده ای خاص از مردم به
  چشم نمی خورد.
  دیدیم که آغا یوسفِ شما چگونه بر بالای جایگاه رفت و با حرکاتی
  زشت و ناپسند در جلو حاضرین با مجری برخورد می کرد.
  بعد معلوم شد که به پایین جایگاه رفته و جلو دید مدعوین به طرز
  سخیفی ، مسئول و مجری برنامه را مجبور به دادن چند دقیقه
  صحبت به آقای بروجردی کرده که بهترین تصمیم آقای بروجردی
  قبول نکردن این سخنرانی اجباری بود که این کار را نکردند!
  از یک کهنه کار سیاسی بعید بود که به مجریان خود را بقبولاند!
  اگر عده زیادی از مردم ترک جلسه کردند به خاطر همین حرمت
  میزبان شکنی بود، وگرنه چنین باشد سنگ روی سنگ بند نمی آید،
  و دیگر اینکه رنگ و بوی سوء استفاده کاملا مشهود بود،
  در قَضیه شهرستان شدن گراش نقش مثبتی برای لار میتوانستند اجرا کنند.
  ایشان میدانستند که نماینده وقت بر اساس اطلاعات دروغ و روابط با مسئولین مجوز شهرستان شدن گراش را گرفته اند و با توجه به جایگاهی که
  داشت میتوانست جلو این اتفاق را بگیرد ، اما از آنجا که در آن مکان و فرشی
  که پا بر روی آن گذاشته بود قول شهرستان شدن گراش داده شده بود، ایشان
  مصلحت خویشاوندی را بر مصلحت شهرستان ترجیح دادند.
  و فرماندار مطلع آن روز ، امروز میگوید که خبر نداشتم ! که عذری بدتر از گناه است ، اگر می گفت خودم نقشی در آن داشتم بسیار زیباتر و سنگین تر بود در افکار عموم مردم .
  ایشان فقط زاده لار هستند؛ آیا اگر به سبب کاری و شغلی همانند کارمندان و مسئولان غیر بومی دیگر والدین محترم و مرحوم ایشان در لار نبودند؛
  آیا در لار متولد میشد ؟ آیا هرنوزادی که با همین شرایط در لار به دنیا آمده او را لاری میدانیم و میشناسیم ؟
  چند سال از این عمر ۷۰ ساله در لار زندگی کرده اند؟
  چند سال از دوران تحصیل ایشان در لار بوده است ؟
  چرا می گویید در سال ۹۰ برای حضور امکانات فراهم نبود در حالی که زمینه و فضای مناسبی فراهم بود ؟ زمانی که مردم نیاز داشتند!
  چرا بروجرد موطن اصلی خویش را نسبت به لار ارجح دانستند؟
  ایشان چقدر بر زبان لاری مسلط است ؟
  لااقل یک سالی برای ایشان کلاس زبان لاری می گذاشتید تا اگر شانس
  مقبولیت وکالت مردم لارستان را داشتند ، بتواند پای درد دل مردم منطقه
  که کاملا به زبان محلی حرف می زنند بنشین

  • لاری گفت:

   0

   0

   میگم اگه شرط نمایندگی، لاری بلد بودنه منم خیلی خیلی بلدما. ای کاش منم ثبت نام کرده بودم??
   راستی ،علی آقا چطوری؟

 16. توهین گفت:

  0

  2

  به حقی به ان سید بزرگوار توهیت میکنید؟؟
  مردم لارستان!!!!!ببینید و به هوش باشید که این فراد برای به مقام و قدرت رسیدن حتی به خاندان پاک پیامبر هم رحم نمیکنند!
  آن بزرگوار اگر با امثال شما مخالف است به دلیل بینش و مصلحت اندیشی اش است و صلاح مردم لارستان رای نیاوردن بروجردی و بروجردی صفت هاست…
  هیچکس حق توهین به هیچ سیدی را ندارد!! چه شما باشید و چه داماد زاده محبوبتان
  و مکرو مکرالله والله خیر الماکرین

 17. خنجی گفت:

  1

  0

  این مسایلی که در کامنتها مطرح میشود بیشتر به درد مردم خود لار میخورد قضیه بروجردی وجعفر پور و….بیشتر مصرف داخلی دارد وحداکثر به جمعیت ۶۵ هزار نفری لار مربوط میشود در حالیکه حوزه انتخابیه لار گراش اوز خنج با ۴ فرمانداری وبا ۳۰۰ هزار نفر جمعیت مسایل ومطالبات خاص خودشان دارند یک کم وسیع تر فکر کنیم دوران این تنگ نظریها گذشته دغدغه مردم در حد جنگ ودعوا بر سر لاری بودن یا نبودن بروجردی نیست

 18. ناشناس گفت:

  1

  0

  https://www.instagram.com/p/B5x1ARXFGAJ/?igshid=zqqmov9mqg6v

  ببینید استقبال و خوشحالی مردم بروجرد بخاطر رفتن علاءالدین

  از همه جا رانده و مانده

 19. ناشناس گفت:

  1

  0

  اگر متولد لار هست کد ملی اش باید ۲۵۰ یا ۲۵۱ باشه
  در حالیکه کد ملی علا بروجردی ۴۷۲ یعنی عراق است.

 20. ناشناس گفت:

  2

  0

  یکی از احمقانه ترین جملاتی که به عمر شنیده ام اینست که به عقاید هم احترام بگزاریم.مثال بارزش همینست که مثلا به نوشتار آقای محمدی احترام بگزاریم در صورتی که بنظر میرسد ایشان فردی بسیار سنتی هستند که بسیار قدیمی فکر میکنند و در ۱۰۰ سال پیش و دوران سید عبدالحسین لاری مانده اند.ولی من باب نصیحت دوستانه اگر واقعا انسان آزاده ای هستید و جویای حقیقت بفرمائید خاندان سید عبدالحسین لاری تا به امروز چه خدمتی برای مردم لار انجام داده اند.البته این سوال درباره سایر روحانیون سرشناس ایران نیز صادق است.مگر غیر از جمع آوری وجوهات شرعی و احیانا میانجیگری دعوای چند تا خانواده کار دیگری هم بلد بوده اند.آیا از اقتصاد و سیاست میدانستند؟کینه و کدورتهای احمقانه و قدیمی بین لار و گراش ماحصل چه دورانیست؟متاسفانه منطقه لارستان هنوز چوب مقدس سازی افراطی افراد معروف را میخورد.اینکه زمانی روحانیت لار با انگلیس جنگیده به من و شما چه؟آیا همین روحانیت برای جوانان ایجاد اشتغال کرد؟اصلا جهنم مادیات.آیا باعث ارتقا سطح معنوی مردم شد یا ریاکارپروری کرد تا عده ای پاچه خوار امروز از محل نفوذ و رفاقت با بیت این حضرات مفتخوری کنند.پیشرفت شهرهایی مثل لامرد و جهرم و …آیا بواسطه قدرت نمائی بیت روحانیون شان بود یا همراهی روحانیون با مردم و مسئولین؟کاندیداهای نمایندگی مجلس لارستان چرا باید مثل عبد ذلیل و از ترس این حضرات ارادت دروغین خود را به اینان ابراز نمایند؟آقای بروجردی هم یکی از همینهاست.نگاه بالا به پایین ایشان مطمئنا لار را تبدیل به لارو خواهد کرد.بنظر میرسد شما ذره ای هم به حرفهایتان اعتقاد ندارید و القایی مثل آفتاب تابناک و جلیل القدر و مغظم صرفا جهت منفعت طلبی و کسب سود مادی باشد.

 21. ناشناس گفت:

  0

  0

  https://w۳ww.instagram.com/p/B5x1ARXFGAJ/?igshid=zqqmov9mqg6v
  این لینک رو تماشا بفرمایید .

  مردم بروجرد از رفتنش خوشحالند.

 22. آشنای غریب گفت:

  1

  0

  چند سوال از اقای بروجردی
  ۱_ این قشر خودشون رو از ما بهترون یا همون ژن برتر میدونند .قبول؟

  ۲_ این طیف و قبیله عمری زعیم و رییس بوده اند پس ظرفیت نقد پذیری را ندارند.درسته؟

  ۳_ خدمات و حاصل حضور ۱۰۰ ساله این طایفه ( با حفظ احترام برای مقام روحانیشان) در این منطقه چه بوده است؟

  ۴_ علت عدم ثبت نام و حضور او از بروجرد چیست؟

  ۵_ حال که از حدود یکسال قبل و اخیرا در سه چهار هفته اخیر بحث داوطلبی او از لار مطرح شده چند نفر از معتمدین و بزرگان بروجرد بدنبال او رفتند که مثلا تشریفت رو بیار بروجرد؟

  ۶_ خدمات او به مردم بروجرد چه بوده و در این سالها چه کار اساسی و بزرگی انجام دادند؟

  ۷_ با توجه به اینکه وی با و از اصلاحطلبان نیست و اکنون بدلیل عدم توفیق در راهیابی به لیست اصولگرایان تهران مجبور به ادامه خدمت !!! از بلاد قحط الرجال زده لار شده و باز البته که از حمایت علی لاریجانی بدلیل عدم حضور در مجلس بعدی نیز محروم است ، چگونه و با همراهی و همیاری چه فرد یا جناحی میتواند در مجلس و بده بستان با قوه مجریه به لارستان خدمت کند؟

  ۸_ در صورت حضور و مثلا و بالفرض موفقیت ، آیا منتقدین او از حملات لفظی و احیانا فحاشی […] مصون و در امان خواهند بود یا خیر؟

  ۹_ پس از درج نوشته اولی جناب حجت محبی پور و با توجه به اشاره ضمنی جناب محبی پور در نوشتار دوم ، ظاهرا فرد یا افرادی تلفنا به جناب محبی پور فحاشی و توهین کرده اند.
  ایا جناب بروجردی مطلع هست یا خیر؟
  اگر مطلع هست درصدد دلجویی از فرد توهین شده بوده یا جناب محبی را مستحق ناسزا میداند؟
  اگر مطلع نیست الان مطلع شد پس چه خواهد کرد؟
  سکوت؟ بی خیالی؟ تجاهل؟ دلجویی؟ عذرخواهی؟ مهار اطرافیان؟ اموزش اطرافیان به رعایت ادب ؟

  چه تضمینی نسبت به این قبیل حرکات در اینده خواهد داد؟؟

  البته آن شخص ، نه برای بار اول است که فحاشی و تندی میکند و نه آخرین بار.

  ۱۰_ شناخت جناب بروجردی از منطقه در چه حد است؟

  آیا در پایان چهارساله و در فرض موفقیتش در انتخابات پیش رو ( فرض محال که محال نیست) باعث جذب و جلب اعتماد اهالی شهرستانها و روستاهای حوزه انتخابیه به لار و کاندیدای لاری میشود با باعث دلزدگی و رنجش مردم این سامان نسبت به شهر مرکز یعنی لار؟ با چه تضمینی؟

  ۱۱_ اکنون که فرمایش آقا جوان گرایی است بروجردی در اطاعت از منویات و نظرات حضرت آقا چقدر حرف پذیر و مطیع است؟

  ۱۲_ در مبحث ارتقا گراش ، بروجردی بعنوان رئیس کمسیون امنیت مجلس ، آیا از روند ارتقا گراش مطلع بود یا خیر؟
  اگر مطلع بوده چه اقدامی کرده و اگر بی اطلاع بوده آیا به وظیفه نظارتی خود در مجلس به نحو اکمل عمل مینموده یا خیر؟

  ۱۲_ ظاهرا بواسطه پرونده […]
  آیا بروجردی در این خصوص و رفع اتهام از فرزندش برای مردم لار توضیحی دارد؟ یا حق فضولی نداریم؟

  قضیه چهارشنبه شب و مجادله در بیت مرحوم ایت اللهی و تهیه بلیط برگشت به تهران برای ظهر پنجشنبه و البته تصمیم به انصراف از ثبت نام وبعد تغییر تصمیم و توقف تا روز شنبه جهت ثبت نام را ممکن است بیان کند؟

  و چندین سوال دیگر که بعدا طرح خواهم کرد.

 23. لار گفت:

  0

  0

  ضمن احترام به آقای خنجی
  قطعا اینجا لاری ها بحث مربوط به خودشون دارند …. حالا خوبه دعوا واسه نمایندگان شهرهای دیگه نیست که میگید تنگ نظر
  حالا پیشنهاد میدم یه سر به سایت گریشنا بزنید فقط مصاحبه های نمایندگان شهر خودشون رو پوشش دادند …. اگه با دید مثبت نگاه کنیم میشه مثل اینجا یعنی بین خودشون …اگه با دید منفی نگاه کنیم یعنی اونا نمی خواند اسم کاندیدای دیگه مطرح بشه
  ولی ما با دید مثبت و منطقی نگاه می کنیم

 24. ناشناس گفت:

  0

  0

  مهدی محمدی????????
  تا الان کجا بودی ؟؟؟؟
  این صحبتها وطرفداریها فقط به اسم مهدی محمدی ارسال و ثبت میشه تو سایت
  وگرنه کار هر …نیست خرمن کوفتن
  البته نویسنده خیلی ضعیفه و بی سواد
  حالا چه محمدی باشه چه به اسم محمدی ارسال میشه

 25. ناشناس گفت:

  1

  0

  اگه قرا رباشه بروجردی رای بیاره و بشه نمایندمون مردم بروجرد به خاطراین انتخاب لاری هارو مسخره میکنند ،چون بروجردی دیگه دربینشون جایگاهی نداره ورانده شده به طوری که دور قبل با دور دوم رای گیری وارد مجلس شد

 26. علاء گفت:

  1

  0

  علاءالدین با کمک غول چراغ جادو هم رای نمیاره??

 27. لاری گفت:

  0

  0

  یکی به من بگه طرفدارهای جعفرپور چرا اینقدر ترسیدن از حضور بروجردی تو لار

  • انتی علوی گفت:

   0

   0

   چون بروجردی با تشویق و ترغیب علوی پدر امده لذا نه تنها دکتر جعفرپور که همه مردم نگرانند

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان