میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۷:۰۵ ب.ظ سرویس:برگزیده ها 2 دیدگاه 589 بازدید

«قرآن آموزان» اهل سنت در یک کارگاه آموزشی شرکت کردند+عکس

«قرآن آموزان» اهل سنت در یک کارگاه آموزشی شرکت کردند+عکس

دومین مرحله کارگاه تخصصی «آموزش صوت و لحن قرآن کریم» روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۷ و ۲۸ مهرماه در لارستان برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم، منصور محتاجی از دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت فارس، ضمن خوش آمدگویی به اساتید مدعو و حاضرین در جلسه بیان داشت: یكی از ویژگیهای قرآن كریم، عمق و ژرفای اعجاب­آور آن است به طوری که هر لحظه می توان مطالب جدیدی را از آن استنباط نمود.

وی با اشاره به برگزاری برنامه های مختلف و فعالیتهای متنوع قرآنی از سوی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت فارس، افزود: ان­شاء­الله در آینده نیز برگزاری این گونه برنامه­ها و فعالیتها با انسجام بیشتری، ادامه خواهد یافت.

در زمان برگزاری این دوره آموزشی، حجت الاسلام و المسلمین موسوی خرم، امام جمعه محترم لارستان، در محل برگزاری این برنامه حضور یافت و ضمن دیدار با اساتید و حاضرین در کلاس، مطالبی را در خصوص قرآن کریم و اهمیت تدبّر در آن بیان کرد.

وی در بخشی از سخنان خود، با اشاره به عوامل مختلف ایجاد وحدت گفت: در جامعه اسلامی، عوامل متعددی برای وحدت وجود دارد؛ کتاب (قرآن)، قبله، دین، پیامبر، خدا که تمامی آنها در بین مسلمین جهان، واحد و مشترک هستند.

دشمنان اسلام علیرغم اینکه هیچ عامل وحدتی در بین آنها وجود ندارد، بهانه هایی را به وجود آورده و اتحاد خود را با تمسک به این بهانه ها، حفظ و تقویت کرده اند اما در جامعه مسلمین که عوامل واقعی زیادی برای ایجاد وحدت وجود دارد متأسفانه از آنها به ندرت استفاده می شود.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی خرم در ادامه با اشاره به اینکه قرآن کریم، از عوامل ایجاد وحدت در جامعه مسلمین است و برداشت از آن، مراحل مختلفی دارد افزود: مرحله اول برداشت از قرآن، قرائت آن می باشد که البته نگاه به قرآن و خواندن آن، نورانیت داشته و در شخص، آثار مثبتی را ایجاد می نماید. دومین مرحله برداشت از قرآن، آشنایی و توجه به مفاهیم آن است و سومین مرحله، تدّبر در قرآن می باشد.

تدبّر در قرآن کریم و توجه به مفاهیم آن، بسیار مهم بوده و باید از طریق آن، یک هویت قرآنی در جامعه به وجود آورد. ایجاد هویت قرآنی، باعث پیشگیری از بروز افراط و تفریط در جامعه می­شود؛ افراط و تفریطی که منشأ آن، تفسیر به رأی از قرآن بوده و مسلمین را به جان هم انداخته است.

امام جمعه لارستان در پایان سخنان خود، از مجموعه دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس که چنین دوره های آموزشی را در راستای بصیرت و افزایش دانش قرآنی راه اندازی نموده اند، تشکر و تقدیر کرد.

در این دوره آموزشی، استاد سیدرضا نجیبی، استاد جواد هاشم زاده و استاد شیخ محمدرضا محمدیان به تدریس مطالب مورد نظر پرداختند.

طهمورث­ پور مسئول امور فرهنگی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس با اشاره به برگزاری این دوره آموزشی افزود: این کارگاه آموزشی، در دو مرحله برگزار گردید؛ در مرحله اول، روحانیون، مدرسین و طلاب ممتاز مدارس علوم دینی امام شاطبی لطیفی و  مجتمع علوم دینی گله دار و در مرحله دوم، داوطلبانی از مدارس علوم دینی اهل سنت خور، خنج، کاریان، احمدیه و امام شافعی اوز حضور یافتند.

وی در رابطه با برگزاری دوره تکمیلی کارگاه بیان داشت: بر اساس برنامه ریزی به عمل آمده، از بین نفرات شرکت کننده در این دوره آموزشی، افراد مستعدتر توسط اساتید قرآنی، انتخاب و در مرحله تکمیلی شرکت داده می­ شوند.


2 نظر

 1. لارستانی عیر لاری گفت:

  0

  0

  اقلا این جلسات را ور اوز بر گزار نمایید تا وحدت بیشتر شود همه چیز را در لار خلاصه نکنید

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  آها تبليغات زود رس انتخابات مجلس توسط محتاجي شروع شد . بابا اينا چيكار به قرآن دارن براي […] كه جلسات اينجوري تشكيل ميدن و منت سر قرآن ميزارن . نه براي وحدته نه براي سني ها كه بخوان اوز برگزار كنن . محتاجي […] فقط به فكر خوشه تا ……………………

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان