میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در11 مارس 2020 ساعت 3:59 ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 3 دیدگاه 512 بازدید

قرنطینه نه، اما محدودیت‌های جدیِ اقامتی ایجاد کردیم/ مراسم «چهارشنبه سوری» را تعطیل می کنیم/ در هیچ جای کشور فرودگاه ها را تعطیل نکرده اند

رئیس ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونای لارستان:

قرنطینه نه، اما محدودیت‌های جدیِ اقامتی ایجاد کردیم/ مراسم «چهارشنبه سوری» را تعطیل می کنیم/ در هیچ جای کشور فرودگاه ها را تعطیل نکرده اند

به گزارش «آفتاب لارستان»، جلیل حسنی در گفت و گوی اختصاصی با این رسانه در مورد نحوه‌ تشکیل ستاد مبارزه با کرونا در لار اظهار کرد: از همان روزهایی که بحث فراگیر شدن بیماری کرونا در سطح کشوری و استانی مطرح شد، جلساتی را دراین مورد برگزار و اقدامات را شروع کردیم.

وی افزود: در روزهای نخست، در قالب صدور اطلاعیه عمل نکردیم بلکه یک سری تصمیم‌های اولیه برای ساماندهی و ایجاد هماهنگی و همچنین همکاری با دانشکده‌ علوم پزشکی در مورد تهیه‌ مواد ضدعفونی و وادار کردن شهرداری‌ها به گندزدایی و ضدعفونی کردن مناطق، معابر، کوچه‌ها و خیابان‌ها در شهرهای لار، خور، لطیفی و مرکز بخش‌های مختلف گرفتیم و عملاً وارد فعالیت‌های اجرایی در این زمینه شدیم و خدا را شکر خدمات گندزدایی و ضدعفونی کردن مراکز بخش‌ها و حتی برخی از روستاها را با همکاری بخشداران، شهرداران، دهیاران و مراکز بهداشتی انجام داده‌ایم.

از زمان شیوع ویروس کرونا، یک سری اقدامات اولیه را همزمان با سطح کشور در منطقه نیز شروع کردیم

برای اینکه جلسات کارآیی بهتری داشته باشد و تصمیمات بصورت متمرکز اتخاذ گردد «ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا» را تشکیل و هر روز جلسات این ستاد بصورت منظم و مستمر در فرمانداری برگزار می‌‌گردد.

حسنی افزود: بعد از انجام این اقدامات اولیه، با برخی از ادارات جلسات منظمی برگزار و اقداماتی را انجام دادیم و برای اینکه جلسات کارایی بهتری داشته باشد «ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا» را تشکیل دادیم که جمع محدودتری متشکل از فرمانداری، دانشکده‌ علوم پزشکی، نیروی انتظامی، بسیج، دادستانی، اداره صنعت و معدن و اصناف بود.

سخنگوی ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا، در حوزه بهداشت و درمان دانشکده علوم پزشکی و در حوزه عمومی شهرستان فرمانداری است

وی خاطر نشان کرد: در قالب این ستاد، اطلاعیه‌هایی را برای شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی به موقع و مستمر برای مردم انجام دادیم و سخنگوی آن نیز دانشکده‌ی علوم پزشکی است.

در ورودی لار-جهرم، اکیپ‌هایی مستقر هستند که افراد را تست و بعضاً ماشین‌ها را ضدعفونی می‌کنند

رئیس ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا در لارستان در مورد بررسی های صورت گرفته در ورودی های شهر لار گفت: در ورودی لار- جهرم، اکیپ هایی مستقر هستند که افراد را تست و ماشین ها را بعضاً ضدعفونی می کنند، این اقدامی است که در جاهای دیگر کمتر دیده شده است که به عنوان نمونه ماشین های ورودی را ضدعفونی کنند.

جلیل حسنی افزود: علاوه بر در این مسیر لار- بندرعباس، در مسیر بیرم- لامرد نیز این اقدام در حال انجام شدن است.

نمی توانیم مجزا از سیاست های کلان کشوری اقدام کنیم و بگوییم که در شهر لار هیچ ماشینی وارد نشود

وی خاطرنشان کرد: در زمینه پیشگیری و مبارزه با کرونا، تابع یک سری سیاست های هماهنگ شده  کشوری هستیم و نمی توانیم مجزا از این سیاست ها اقدام کنیم و بگوییم که در شهر لار هیچ ماشینی وارد نشود.

قرنطینه تابع دستورالعمل کشوری است اما، با ایجاد محدودیت و تعطیلی مراکز اقامتی عملاً زمینه اقامت و حضور مستمر مسافران وجود ندارد

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در مورد قرنطینه  شهر گفت: در سطح کشور حتی شهرهای با آلودگی بالا قرطینه نشدند. این امکان وجود ندارد چون ما یک شهرستان بین راهی هستیم، ماشین هایی از شیراز به بندرعباس و بالعکس می روند و تردد وجود دارد اما موضوع را با کنترل و تست های مختلف مدیریت می کنیم تا مشکلی ایجاد نشود.

در خصوص قرنطینه شهر نیز تابع تصمیمات کشوری و ایجاد وحدت رویه هستیم و ما شهرستان هدف گردشگری نیستیم، یا حداقل نسبت به شهرهای شمالی مسافرین بسیار کمتری داریم. همه راه‌های اسکان مسافرین در شهر را مسدود کرده‌ایم و زمینه اسکان مسافرین با تعطیلی مراکز اقامتی و … وجود ندارد و تقریباً از طریق ایجاد محدودیت، زمینه حضور و اسکان در شهر را از بین برده‌ایم.

حسنی افزود: در تصمیم گیری ها تابع سیاست های کشوری هستیم و آنجا هم اعلام نکره اند که از ورود به شهر جلوگیری شود.

منشاء انتشار ویروس کرونا در شهر مسافرین و تردد ماشین‌‌های غیربومی نبوده است

وی تصریح کرد: آمار مبتلایان به کرونا در شهر نشان می‌دهد که منشا این بیماری، مسافران غیربومی که از شهرهای دیگر به شهرستان آمده اند نیستند بلکه ارتباطات خارج از شهرستان بیشترین عامل انتشار ویروس بوده است.

جلیل حسنی تصریح کرد: در طول شبانه روز، چند ماشین برای گردشگری به لار می آیند و قصد سکونت داشته باشند، این موضوع اصلا با شهرهای شمالی و شهرهای دیگر که هدف گردشگری هستند قابل مقایسه نیست. اما با این وجود محدودیت‌های ایجاد شده مانع اسکان و حضور مستمر آنان در شهر می‌شود.

در هیچ یک از شهرستان های کشور، فرودگاه ها را تعطیل نکردند

فرماندار ویژه لارستان در مورد درخواست ها برای لغو پروازها و بستن فرودگاه گفت: در هیچ یک از شهرستان های کشور، فرودگاه ها را تعطیل نکردند چون فرودگاه یک ظرفیت و فرصت برای تسریع خدمات به مردم است. البته همانطوری‌که می‌دانید پروازهای خارجی تعطیل است و پروازهای داخلی است که تعطیلی آن کمکی به قطع ارتباط و انتقال ویروس نمی‌کند چرا که راه‌های زمینی و استفاده از اتوبوس که شرایط نامساعدتری است وجود دارد و همشهریانی که از تهران عازم لار هستند مجبورند از وسیله زمینی همچون اتوبوس استفاده کنند که امکان گیرایی ویروس بدلیل افزایش زمان، اطراق در شهرهای بین راهی وجود دارد.

فرودگاه ها از نظر بهداشتی به مراتب وضعیت شان از ترمینال ها بهتر است، اگر جلوی مردم را بگیریم و فرودگاه را ببندیم، سوار اتوبوس می شوند و وضعیت خطرناک تر می شود و احتمال انتشار ویروس هم بیشتر خواهد شد

حسنی افزود: آیا این که مسافر از فرودگاه تهران چک شود و در سریعترین زمان به فرودگاه لار برسد بهتر است یا نزدیک به ۲۰ ساعت با اتوبوس یا ماشین شخصی از چندین شهر عبور کند از تهران به لار بیاید، در مسیرهای غیربهداشتی و پرخطر پیاده شود. در این صورت واگیری آن بیشتر از زمانی است که با هواپیما به فرودگاه می آید.

رئیس ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا در لارستان تصریح کرد: فرودگاه ها از نظر بهداشتی به مراتب وضعیت شان از ترمینال ها بهتر است، اگر جلوی مردم را بگیریم و فرودگاه را ببندیم، سوار اتوبوس می شوند و وضعیت خطرناک تر می شود و احتمال انتشار ویروس هم بیشتر خواهد شد.

فرودگاه، یک فرصت و ظرفیت کشوری است که باید از آن استفاده شود و باز باشد

جلیل حسنی خاطرنشان کرد: فرودگاه در وهله  اول، یک فرصت و ظرفیت کشوری است که باید از آن استفاده شود و باز باشد و در زمینه های بهداشتی و درمانی مورد استفاده قرار گیرد و همچنین مسیر راحت تر و کم خطرتری نسبت به اتوبوس است.

 یکی از مراکزی که ممکن است باعث انتقال گسترده ویروس شود آب شیرین کن پارک شهر است که در این زمینه با هماهنگی با اداره آب و فاضلاب آن را تعطیل کردیم

وی در مورد تصمیم ستاد مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی آب شیرین کن پارک شهر اظهار کرد: جاهایی که تعداد بیشتری از افراد حضور دارند را باید تعطیل کرد؛ یکی از مراکزی که ممکن است باعث انتقال گسترده ویروس شود نیز همان مکان بود که در این زمینه با اداره آب و فاضلاب هماهنگی کردیم که آن را ببندند و مشکلی در زمینه تامین آب شرب در این زمینه وجود ندارد.

در نظر داریم که مراسم چهارشنبه سوری را تعطیل کنیم

فرماندار ویژه لارستان در مورد تمهیداتی که برای چهارشنبه سوری در نظر گرفته شده است گفت: در نظر داریم که مراسم چهارشنبه سوری را به دلیل اینکه باعث تجمع مردمی می‌شود تعطیل کنیم چون با توجه به سیاست های کشوری که باید از هر نوع تجمعی جلوگیری شود این امر شامل چهارشنبه سوری نیز خواهد شد.

قطع ارتباط مردم با هم باعث قطع چرخه  انتقال ویروس خواهد شد

حسنی تصریح کرد: هر چقدر هم که دستگاه های اجرایی جلسه برگزار کنند و اطلاعیه بدهند و اقدامات وفعالیت‌هایی را انجام دهند فقط ۲۰ درصد کار است و ۸۰ درصد بقیه به همراهی و رفتار مردم برمی گردد؛ بنابراین، از مردم تقاضا می کنم برای اینکه چرخه انتقال ویروس در جایی قطع شود باید ارتباط شان را با یکدیگر قطع کنند قطع ارتباط مردم با هم باعث قطع چرخه ی انتقال ویروس خواهد شد.

فعلا الزامی برای بستن مغازه‌ها در فضای باز که مراجعه کننده کمی دارند وجود ندارد

وی در مورد باز بودن بسیاری از مغازه ها در سطح شهر اظهار کرد: سیاست‌ها در این زمینه مبتنی بر بستن مکان‌های بسته و محل های تجمع سربسته ای که احتمال واگیری بیشتر است و زمینه تصفیه ی هوا وجود ندارد می‌باشد آن را تعطیل می کنیم اما مغازه های در فضای باز که ممکن است مراجعه کننده کمی داشته باشد فعلاً الزامی به بستن ندارد.

فقط جاهای شلوغ، محل های تجمع و فضاهای بسته ای که تهویه هوا در آنجا صورت نمی گیرد تعطیل می شوند اما در صورت تشدید وضعیت ممکن است به این نتیجه برسیم که همه تعطیل کنند

رئیس ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا در لارستان افزود: فقط جاهای شلوغ، محل های تجمع و فضاهای بسته ای که تهویه هوا صورت نمی گیرد با هماهنگی صنوف نظر کارشناسان تعطیل می شوند.

اطلاعیه های شورای تامین در مورد ویروس کرونا موضوعیت ندارد و جعلی است

جلیل حسنی در مورد اطلاعیه های جعلی ای که در فضای مجازی منتشر می شود گفت: به عنوان نمونه اطلاعیه ای با این موضوع که شورای تامین شهرستان مصوب نموده هر مغازه ای که بسته نشود را پلمپ می کنیم صحت ندارد و اطلاعیه‌ای جعلی است که از طریق مراجع ذیربط پیگیر و برخورد قانونی با متخلف هستیم. در حال حاضر همه تصمیم‌گیری‌ها در این خصوص در ستاد مبارزه با کرونا اتخاذ می‌شود و نیازی به ورود شورای تأمین نیست. البته دستگاه‌های متولی امور امنیتی و عضور شورای تأمین در این راستا بعضاً عضو ستاد هستند و همکاری خوبی دارند

وی افزود: هرگونه اطلاعیه ای در مورد این ویروس فقط از طریق ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا منتشر می شود؛ بنابراین، تحت عنوان شورای تامین اطلاعیه ای نداشته‌ایم.

از رسانه ها می خواهیم که اخبار را از طریق ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا یا از طریق دانشکده ی علوم پزشکی که متولی اصلی این موضوع است دریافت کنند

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان تصریح کرد: از رسانه ها می خواهیم که هر نوع خبری را فقط از طریق ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا دریافت کنند تا فضای جامعه متشنج نشود چون وضعیت ما یک وضعیت عادی نیست و یک خبر نادرست ممکن است باعث به وجود آمدن یک بحران در شهرستان شود؛ بنابراین، اخبار را از طریق ستاد یا از طریق دانشکده علوم پزشکی که متولی اصلی این موضوع است پیگیری کنید.


3 نظر

 1. عبداله گفت:

  0

  0

  در شهرستان همجوار که شاید یک مورد بیماری کرونا وجود نداشته باشد ادارات را شیفتی نموده اند و کارمندان کمتر در معرض اسیب میباشند و جای سوال اینجاست که ایا ادارات خودسرانه چنین تصمیمی را میگیرند و یا فرماندار شهرستان از اختیارات خود استفاده نموده است.؟؟؟؟؟برای امثال بنده که در اداره ای مشغول بکار هستیم که بیشتر مراجعه کنندگان ما به نحوی با اسیب ها و بیماری های مرتبط میباشند و ما در خدمات دهی هیچ محدودیتی نداریم بایستی تدبیری اندیشید که ما کارمندان ناقل این ویروس به افراد خانواده مان نباشیم .

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  اگر می تونستی جلو هوا هم میگرفتی که نمی تونی اب دیگه چرا شدی …راه داره بکمک بهداشت بهداشتیش کن تامردم بدبین نشن

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  جناب فرماندار این تست ها اثری نداره لااقل بگید خودرو ها وارد شهر نشن از کمربندی عبور کنند

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان