میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲:۲۵ ب.ظ سرویس:یادداشت 13 دیدگاه 112 بازدید

قفل و کلید!

قفل و کلید!

احمد حسینی*: توفیقی بود ۲۲ بهمن امسال در یکی از شهرهای استان لرستان شاهد حضور مردم باشم، راهپیمایی که به نسبت جمعیت شهر قابل توجه توصیف می‌شد. همراه شدن این مراسم با ریزش باران الهی لطافت خاصی ایجاد می‌کرد.

شور و نشاط مردم که گویی در این یوم‌الله همه دردها و گرفتاری‌های یک ساله‌ای که خودشان در ایجاد آنها هیچ سهم و تقصیر و گناهی ندارند را برای ساعاتی به کلی از یاد می‌برند، از همه چیز ستودنی‌تر است البته به همان شرط که متولیان مملکت این عشق و پیوند الهی را به حساب عملکرد خودشان نگذارند!
نکته اینجاست که سخنران مراسم از خارج استان دعوت شده بود ولی امام جمعه محترم انگار که یک تکلیف مهم داشته باشد، میکروفن را گرفت و فرمود من فقط یک جمله به مردم می‌گویم: «در آینده کلید را به دست کسی بدهید که بتواند قفل‌ها را باز کند! والسلام.»
گویا تضعیف دولت و انتقاد از شخص رئیس‌جمهور برای یک جریان تریبون‌دار وظیفه‌ای شرعی شده است. البته ایشان فرصت نکرد بگوید مشکل قفل و کلید چیست و چگونه پدید آمده است ولی ۲۲ بهمن فرصتی برای تسویه حساب‌های سیاسی هم شده است.

‌ای کاش همانگونه که مردم مشکلات طاقت‌فرسای خود را در خانه می‌گذارند و به خیابان می‌آیند، مسئولین نیز در آینده پس از چهل سال، انحصارطلبی‌ها و کینه و دشمنی را کنار می‌گذاشتند ولی حیف! تجربه نشان داده چنین نخواهد شد.

*فرماندار اسبق لارستان و استاندار اسبق ایلام

**این مطلب پیش از این ۲۳ بهمن ماه در روزنامه جمهوری اسلامی درج شده است

از این نویسنده بخوانید:

سندروم عوام زدگی خواص

نيم قرن آرامش و طوفان

نظام جمهوري اسلامي و آفت مديريت

مناسبات دولت قبل در وزرات كشور دولت روحاني حفظ شده است

آينده مذاكرات

باور عمومي چيست؟

نقدي بر سفر استاني دولت به فارس

آقايي كه من شناختم

فروش خاک وطن

روزی که ایران ایستاد

احمدی نژاد در شیراز/ تقابل عوامفریبی احمدی نژاد با ارزش ها و سکوت اصولگرایان

رویکرد مبارک

عطش قدرت و انحصار!

فاصله ما تا حکومت عدل

برنده جنگ تلگرام

با ترامپ همراه نشوید!

مرحوم آیت الله «آیت اللهی» چگونه به معمار «وحدت» در جنوب کشور مبدل شد؟

 


13 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  اگر انقلاب در پایان دهه چهارم به اینجا رسیده که شخصی مثل احمد حسینی با آن همه سوایق انقلابی می گویند ۲۲ بهمن فرصتی برای تسویه حساب‌های سیاسی هم شده است به نظر می رسد مشکل از […] است که در ایجاد یک فضای بدون کینه و مناقشه با محوریت […] ناتوان یوده است.متاسفانه […]

 2. لارستانی گارمند گفت:

  0

  0

  تجربه نشان داده است که این کلیدها دست هرکس باشد نمیتواند قفلها را باز کند کلید اصلی ………

 3. ناشناس گفت:

  1

  0

  تریبون اصلی روز ۲۲ بهمن به دست کلید دار اصلی بود انجا انحصار نیست انجا هر نیش و کنایه ای بزنند ولو ابنکه به منتثدانش حواله جهنم و انان را بی سواد بداند و دههها تهمت نا روا انجا جناب حسینی نمیبینند نه میشنونند نه انحصار میدانند و نا ارزوی بیان جملات وحدت افرین

 4. جهانی. از. خنج گفت:

  0

  0

  جناب. حسینی. ای. داد. بی داد. اوضاع. همچین. قفل. شده. که. دیگر. هیچ. کلیدی. جوابگو. نیست. برادر

 5. ابوذر گفت:

  0

  0

  جناب حسینی توجه شما را به بخشی از بیانیه مقام معظم رهبری که به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب صادر شده است جلب می نمایم :
  ” ….. و بدانید که اگر بی‌توجّهی به شعارهای انقلاب و غفلت از جریان انقلابی در برهه‌هایی از تاریخ چهل‌ساله نمیبود ــ که متأسّفانه بود و خسارت‌بار هم بود ــ بی‌شک دستاوردهای انقلاب از این بسی بیشتر و کشور در مسیر رسیدن به آرمانهای بزرگ بسی جلوتر بود و بسیاری از مشکلات کنونی وجود نمیداشت…..”
  ” ….. اینکه کسی گمان کند که «مشکلات اقتصادی صرفاً ناشی از تحریم است و علّت تحریم هم مقاومت ضدّ استکباری و تسلیم نشدن در برابر دشمن است؛ پس راه‌حل، زانو زدن در برابر دشمن و بوسه‌زدن بر پنجه‌ی گرگ است» خطایی نابخشودنی است. این تحلیل سراپا غلط، هرچند گاه از زبان و قلم برخی غفلت‌زدگان داخلی صادر میشود، امّا منشأ آن، کانونهای فکر و توطئه‌ی خارجی است که با صد زبان به تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران و افکار عمومی داخلی القاء میشود. …”
  “….. تبعیض در توزیع منابع عمومی و میدان دادن به ویژه‌خواری و مدارا با فریبگران اقتصادی که همه به بی‌عدالتی می‌انجامد، بشدّت ممنوع است؛ همچنین غفلت از قشرهای نیازمند حمایت، به هیچ رو مورد قبول نیست. این سخنان در قالب سیاستها و قوانین، بارها تکرار شده است ولی برای اجرای شایسته‌ی آن چشم امید به شما جوانها است؛ و اگر زمام اداره‌ی بخشهای گوناگون کشور به جوانان مؤمن و انقلابی و دانا و کاردان ــ که بحمداللّه کم نیستند ــ سپرده شود، این امید برآورده خواهد شد؛ ان‌شاءاللّه. ”
  “……در مورد آمریکا حلّ هیچ مشکلی متصوّر نیست و مذاکره با آن جز زیان مادّی و معنوی محصولی نخواهد داشت. ”
  با توجه به مطالب فوق آیا باید باز هم کلید را به کلیدداران قبلی سپرد ؟آزموده را آزمودن خطاست .

 6. ناشناس گفت:

  0

  1

  می دانید چرا کلیدها قفلها را باز نمی کنند؟
  به سایت رسمی KHAMENEI.IR بروید و متن سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولین نظام در تاریخ ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ را ببینید. بخشی از این سخنان به شرح زیر است :
  “مسئله‌ی بعدی که این هم جزو چیزهایی است که خیلی مهم است، مسئله‌ی اقتصاد کشور است، که دیگر حالا بحثهای زیادی در این زمینه کرده‌ایم؛ آقای رئیس‌جمهور هم در صحبتشان مفصل پرداختند به مسئله‌ی اقتصاد و کارهایی که باید انجام بگیرد. البتّه ایشان مواردی را ذکر کردند که «باید این کار بشود، باید این کار [دیگر] بشود». مخاطب این بایدها کیست؟ خود ایشان. یعنی [مخاطب] این بایدها غیر از خود آقای دکتر روحانی و تیم کاری‌شان در دولت دوازدهم، هیچ‌کس دیگر [نیست]؛ یعنی غالب این کارها، حالا بخشی‌ از آنها ممکن است به مجلس یا به قوّ‌ه‌ی قضائیّه یا به بعضی جاهای دیگر ارتباط پیدا کند، امّا عمده‌اش کارهای خود مسئولین دولتی است؛ این بایدها را خود اینها بایستی انجام بدهند؛ اینها واقعیّت است. مسئله‌ی اقتصاد خیلی مهم است.”
  اگر فیلم این رویداد را هم دیده باشید پس از اینکه رهبری فرمودند مخاطب این بایدها کیست و گفتند خود آقای رئیس جمهور تقریبا همگی جمع حاضر از فرماندهان نظامی گرفته تا برخی نمایندگان مجلس تا مشخصا افرادی نظیر حداد عادل و آملی لاریجانی به قهقهه افتادند و در واقع رئیس جمهور مملکت به شکلی تحقیر شد. معنای این سخنان این است که دکتر روحانی خودت هستی با خودت و قرار نیست هیچ شخص و هیچ نهادی غیر خودت برای تحقق آن بایدها با تو همکاری کند که حتی ممکن است مانع تراشی نیز بکنند.که همین طور هم شد.
  در مملکتی که تقریبا همه نهادها به شکلی شبیه اپوزسیون دولت عمل می کنند امکان کار کردن وجود ندارد. اما این به معنی توجیه عملکرد روحانی نیست. روحانی بایستی شجاعانه حرف بزند و بگوید چرا اینگونه است و یا اینکه حداقل با انتشار بیانیه رسمی استعفا دهد.

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   رهبر به دولت اجازه داد برجام رو با امریکا و اروپا به تصویب برسونه نتیجه ان گوشت شد کیلو ۱۰۰ هزار تومان. ما مردم ایران از رهبری تقاضامندیم دیگر دولت رو کنترل کند شاید اوضاع اقتصادی از این بدتر نشه

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   چرا دروغ می نویسی من اون فیلم رو دیدم کی قهقه زد. اقا روحانی می گفت باید اینگونه شود، باید اینگونه شود… رهبری هم منطقی گفتن خب کی باید این کارها بکنه قطعا شما به عنوان دییس اجرایی کشور…
   با رهبری مشکل داری حداقل اخلاق رو رعایت کن…

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   امام گفت: پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما اسیبی نرسد. هر وقت مسئولای ما به حرف نشدن خسارت دیدیم و دودش هم به چشم مردم رفته

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  میدانید چرا همه چیز گیر کرده چون بعد از جنگ هاشمی به جای روغن چسب داخل قفل انقلاب ریخت وبا بی عدالتی ورواج فساد وحرام خوری از بالا وسکوت نهادهای نطارتی وقضایی سیستم را به هم ریخت وبه فساد کشاند باید ریشه این فسادها را شناخت وخشکاند

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  انحصار طلبان آن کسانی هستند که وقتی در سال ۸۸ احمدی نژاد توسط مردم انتخاب شد تونستن تحمل کنند و کشور رو به اشوب کشوندن.

 9. لارستانی گارمند گفت:

  0

  0

  کار از اینها چیزها گذشته نگاهی به رادیو وتلویزیون واخبار انها بیندازید متوجه میشود که اختلاس وارتشا ودزدی همه جا را رفته اخر در این شرایط کلید دست هرکس باشد چه تاثیری دارد خانه از پای بست ویران است اما خواجه در نقش ایوان است

 10. خوری گفت:

  0

  0

  کلید. اصلی. جای. دیگری. اسیت. این. کلیدها. که. در دست. افراد. است. تقلبی. است. وچیزی. را. نمی تواند. باز. کند.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان