میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۶:۵۶ ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 276 بازدید

قله «اشرانکوه» زیر پای کوهنوردان «آمادگی جسمانی» لارستان

قله «اشرانکوه» زیر پای کوهنوردان «آمادگی جسمانی» لارستان

كوهنوردان آمادگي جسماني لارستان توانستند قله اشترانكوه با ارتفاع ٤١٥٠ متر را فتح کنند.

روابط عمومی این گروه فعال کوهنوردی گزارشی از صعود به این قله بلند و زیبا نوشته است که در ادامه می خوانید:

***

در اين برنامه ١٤ نفر از همنوردان  به سرپرستي آقاي فرشيد خوشرو و مسئول فني عباسعلي فروزان حضور داشتيم كه از شهرستان ازنا بسمت روستاي بيدستانه حركت نموديم. پس از مسافتي كوتاه به روستاي بسيار زيباي آن منطقه رسيديم و براي يك صعود دلنشين آماده حركت شديم.

شب قبل از اجراي برنامه جلسه اي با راهنماي محلي آقا ناصر داشتيم و درباره وضعيت مسير و ميزان برف و… در دو روز آينده به گفتگو پرداختيم.

طبق گفته هاي آقا ناصر براي صعود به جانپناه اول (گل گل) سه مسير وجود دارد كه با نظر و تشخيص سرپرست برنامه مسير آبشار گل گل انتخاب شد تا همنوردان از اين مسير بسيار زيبا لذت ببرند .

حدود دو ساعت پيمايش كرديم تا به آبشار رسيديم و از كنار آبشار بصورت دست به سنگ عبور كرديم. جانپناه اول (گل گل) در ارتفاع ٢٧٠٠ متري واقع شده بود كه پس از پيمايش حدودا دوساعت ديگر به جانپناه رسيديم. سه نفر از همنوردان به دليل آسيب ديدگي كه قبل از برنامه داشتند به تشخيص سرپرست برنامه و مسئول فني از ادامه مسير انصراف و در جانپناه ماندند.

با بقيه همنوردان بعد از استراحتي كوتاه به پيمايش مسير ادامه دادي ؛ مسير صعود به سمت جانپناه دوم (چال كبود) كاملا متفاوت بود. همنوردان از مسير معروف به (گرده ماهي) كه شيب آن بيش از ٤٥ الي ٥٠ درجه بود بايد صعود مي كرديم. ساعت پنج بعد از ظهر بود و در نزديكي پناهگاه بوديم كه ادامه مسير كاملا زمستانه بود. حدودا يك ساعت برف كوبي داشتیم و ساعت شش بعدازظهر به جانپناه دوم (چال كبود) در ارتفاع ٣٦٥٠ رسيديم .

زمان زيادي براي استراحت و تغذيه مناسب داشتيم، دوستان هم از اين موقعيت زماني استفاده كردند تا صبح روز بعد با انرژي و نيرويي كاملا اماده راهي قله شويم .

طبق هماهنگی كه قبل برنامه با آقاي هاشمي نژاد مدرس هواشناسي كوهستان كشور داشتيم اشاره کردند كه هواي قله حدودا ساعت ١١ صبح به بعد مناسب صعود نمي باشد و احتمال برف و بوران وجود دارد. لذا سرپرست برنامه اعلام نمود كه صبح زود حركت خواهيم كرد تا قبل از ساعت ٩ به قله برسيم و به مشكلي بر نخوريم .

با نظر سرپرست برنامه و مسئول فني ساعت ٥ صبح برپا و جهت صعود آماده شديم. بعد از صرف كمي تنقلات و بستن كوله حمله حدودا ساعت ٦:٣٠ صبح با گفتن «يا علي» به سمت قله حركت كرديم.

هوا بسيار عالي بود و از ديدن قله زيباي سنبران كه كاملا سفيد پوش شده بود لذت مي برديم. مسير كاملا زمستانه و متفاوت تر از دیگر صعودهایمان بود.

بعد از يك ساعت پيمايش بر روي تيغه هاي برفي بسيار خطرناك رسيديم كه بايد از اين نقاب برفي با احتياط عبور مي كرديم. بعضي از اين نقاب ها كاملا برفي و بهمن خيز بود كه بصورت انفرادي اجازه حركت به دوستان داديم تا با كمترين خطري از اين مسير عبور نماييم.

نزديكي قله بوديم و همچنان كل تيم سرحال و پر انرژي  به پيمايش مسير ادامه مي داديم كه ساعت ٩ پس از پيمايش دو ساعت و نيم توانستيم برفراز (آلپ ايران بام لرستان) اين افتخار را براي لارستان و گروه آمادگي جسماني كسب نماييم .

بعد از در آغوش گرفتن همديگر و گرفتن عكس يادگاري به قرائت دعاي فرج پرداختيم تا به این وسیله اداي شكر بجا آورده باشيم.

در ادامه نیز به سمت جانپناه (چال كبود) حرکت کردیم تا كوله هايي كه در آنجا گذاشته بوديم را حمل نماييم و بسمت جانپناه اول (گل گل) حركت كنيم. حدودا ساعت یک ظهر بود كه به دوستان در جانپناه اول رسيديم.

دوستان از سلامت تيم و موفقيت كل تيم بسيار خوشحال شدند و ماهم اين صعود موفق را به اين دوستان تقديم كرديم.

پس از استراحتي کوتاه و خوردن تنقلات بسمت روستاي طيان حركت كرديم كه  در ساعت ١٧ با سلامت كامل در روستا حضور داشتيم .

***

به گفته سرپرست برنامه :

١- اين صعود يكي از تمرينات سخت جهت صعود به دماوند (مسير شمالي) بود كه تمامي دوستان نمره خوبي از اين برنامه دريافت كردند .

٢- نتيجه يك صعود عالي و موفق در اين برنامه سنگين حاصل :

توانايي بالاي دوستان ، تجهيزات مناسب صعود ،همدلي و احترام بين كل تيم ، برنامه ريزي دقيق و حساب شده  و رعايت كردن قوانين و شرايط گروه در تمام لحظات از برنامه بود.

***

نفراتي كه موفق به صعود شدند :

١- فرشيد خوشرو – سرپرست برنامه

٢- عباسعلي فروزان – مسئول فني

٣- محمد محسن پور

٤- علي استاد

٥- خسرو نوشادي

٦- احسان قاسمي فرد

٧- حامد مستاجري

٨- رامين تجلي

٩- حسين صادق بهاري

١٠- محمد فتحي

١١- سيد مهدي ضياپور


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان