میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۴:۳۷ ب.ظ سرویس:برگزیده ها 5 دیدگاه 737 بازدید

«قُمری دم دراز» لارستانی به عنوان یکی از پرندگان کمیاب ایران به ثبت رسید

«قُمری دم دراز» لارستانی به عنوان یکی از پرندگان کمیاب ایران به ثبت رسید

سایت کمیته ثبت پرندگان ایران به تازگی از ثبت «قمری دم دراز» لارستانی با نام لاتین  Oena capensisخبر داده است.
طبق اعلام این سایت این پرنده کمیاب در دوم بهمن ماه امسال توسط آقایان احسان فرنام، خدانظر انصاری و عدنان دلخسته مشاهده شده است.
گفتنی است در طبیعت لارستان گونه های متعدد جانوری و بعضا کمیاب و بومی منطقه زیست می کنند که ثبت آنها به همت نهادهای مربوط و طبیعت دوستان منطقه نیازمند است.


5 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  خدا قوت

 2. ناشناس گفت:

  1

  0

  خدا میدونه که تا الان چه حیونایی از بین رفتن و منقرض شدن توی لار ، باز هم خدا رو شکر که داره این کار انجام میشه و چند نفر دارن واسه لار این کارو انجام میدن.

 3. ناشناس گفت:

  1

  0

  بسیااار زیبا . واقعا لاره ؟

 4. حسین محمدی گفت:

  1

  2

  این پرنده اولین بار برای لارستان و استان فارس توسط اقای “عادل شمسی زادگان ” در خرداد ماه ۹۶ به ثبت رسیده است و این ثبت جدید نیست بهتر است خبر را اصلاح کنید

  منبع سایت کمیته ثبت پرندگان لارستان
  http://iranbirdrecords.ir/1396/03/20/Namaqua%20Dove%20in%20Lar%2C%20Fars

  • عدنان دلخسته گفت:

   1

   1

   با سلام
   بعید میدونم اسم واقعیتون حسین محمدی باشه ولی بنا به ادب شما رو آقای محمدی خطاب میکنم باید عرض کنم که آقای عادل شمسی زادگان از دوستان بنده و از پرنده نگران با اخلاق لاری هستند.البته اضافه کنم توی لار افراد کم تجربه ای هم کم نیستند که قطعا با اعلام هر رکورد رسمی از ثبت پرنده در لارستان بنا به دلابل شخصی کمی آزرده خاطر میشوند و سعی میکنند که فضا رو به هر دلیل متشنج جلوه بدهند .
   در جواب به شما باید بگم که اولا هیچ جای این خبر منتشر شده مشخص نکرده برای اولین بار و اگر کمی ذکاوت داشته باشید میدونید که هر دو ثبت از یک منبع رسمی هست پس قطعا اگر به گفته شما اولین رکورد ارزشی داشت بایستی از ثبت بقیه رکوردها ممانعت به خرج داده میشد .
   رکورد عادل در خردادماه و به تعداد یک عدد ثبت شده ولی تا الان هیچ رکوردی در فصل بهمن در لارستان به ثبت نرسیده تا برای پرنده نگر ها این موضوع رو مشخص کنه که قطعا از بازه زمانی خرداد تا بهمن ماه دیدن این پرنده در منطقه لارستان مقدور هست.
   جناب آقای محمدی ( البته اگر … ) اگر مشاهده پرنده برای اولین بار در لار برای شما و امثال حضرتعالی اینقدر مهم هست این رکورد رو همین اواخر ثبت کردیم مطالعه بفرمایید شاید گره از کارتون باز بشه (:

   http://iranbirdrecords.ir/1396/11/16/Cinereous%20Vulture%20in%20Larestan%20in%20January%202018

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان