میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در24 نوامبر 2014 ساعت 1:25 ق.ظ سرویس:اجتماعی 5 دیدگاه 1,519 بازدید

كار، سخن و سكوتم فقط براي منافع مردم لارستان است/ فضاي لارستان بازتر از قبل شده است

فرماندار لارستان در تالار وحدت لار از عملكرد يكساله خود گفت

كار، سخن و سكوتم فقط براي منافع مردم لارستان است/ فضاي لارستان بازتر از قبل شده است

دانیال افتخاری/ صحبت نو: تردیدهای فرماندار دولت یازدهم در لارستان پایان یافت و شامگاه [اول آذرماه ۹۳] در یک سالگی حضور در لارستان، علی اکبر نجیب زاده بالاخره در مقابل حدود ۵۰۰ تن از معتمدان محلی قرار گرفت تا عملکرد خود را بیان کند.
جلسه‌ی شنبه شب تالار وحدت، بی‌حاشیه، مختصر و مفید بود و به گفته‌ی میزبان، هدف آن «رفع شبهه‌ها و روشن شدن مسائل» بود. فرماندار لارستان البته در آغاز سخنان خود از رسانه‌ها خواست تا به جزئیات آمار و ارقام نپردازند و کلیات گزارش عملکرد را مورد توجه قرار دهند.
نجیب زاده بدون مقدمه‌چینی‌های مفصل و معمول، در بیان فعالیت‌های خود و مجموعه‌ی فرمانداری در مرکز شهرستان، اولین موضوع مهم را راه‌اندازی «مرکز آموزش عالی دولتی» لار عنوان و تأکید کرد: برای این کار مهم، انصافاً کار شبانه‌روزی انجام شد و همان ابتدا برای آن ۷۴ میلیون تومان خودیاری مردمی جذب شد. وی به تلاش‌های دیگر افراد و خیرین و نیز غایب اصلی جلسه، یعنی نماینده‌ی شهرستان، هم اشاره‌ای کرد و افزود: با تغییر در مدیریت فرمانداری، امتیازی که در سفر دور اول ریاست جمهوری احمدی‌نژاد به تصویب رسیده بود، عملیاتی شد که این دانشگاه می‌تواند در رشد و پیشرفت منطقه بسیار مؤثر واقع شود.

2
فرماندار لارستان به دو موضوع مهم دیگر یعنی «دفتر نمایندگی وزارت خارجه» و «پارک علم و فناوری» نیز پرداخت و هر دو برای پیشرفت منطقه مفید دانست. نجیب زاده البته به این نکته اشاره کرد که دفتر نمایندگی وزارت خارجه، طرح مصوب و دائمی نیست و امکان تعطیل شدن آن هم وجود دارد. وی تلاش‌های آقای اکبرپور را در راه‌اندازی این مجموعه یادآور شد و گفت: در کنار این طرح اجرا شده، طرح «پلیس مهاجرت» نیز در حال نهایی شدن است که با هم می‌توانند در ارتقای لارستان و مطرح شدن نام شهرستان در سطح کشور مؤثر باشد. نکته‌ی مهمی که نجیب زاده بر آن تأکید کرد، تلاش‌های بسیار زیاد با کمک خیرین برای حفظ این نمایندگی در شهرستان بود.
از دیگر موضوعاتی که به گفته‌ی فرماندار، «قطعی» شده، تأسیس «پست برق لار ۳» بود که ظاهراً با تازگی موافقت کتبی استان را دریافت کرده است. وی اجرای این طرح را در درازمدت موجب رفع مشکل افت ولتاژ به‌ویژه در تابستان و قطعی‌های برق عنوان کرد و افزود: برای پیگیری این موضوع، و گرفتن زمین احداث آن، حقیقتاً زحمات بسیاری کشیده شد. به گفته‌ی نماینده‌ی عالی دولت تدبیر و امید در لارستان، این طرح و چند طرح دیگر، از مصوبات سفر استاندار به شهرستان بوده که البته در همان زمان به دلیل حفظ مصالح مردم و منطقه، رسانه‌ای نشدند.
نجیب زاده سپس به موضوع «هلال احمر» اشاره و آن را یکی از دل‌نگرانی‌های خود از زمان پیش از مسئولیت فرمانداری ذکر کرد. اشاره‌ی او به مسأله‌ی ندادن یا کم دادن حق مردم شهرستان از فروش زمین‌های مربوط به هلال احمر بود و اینکه در زمان دولت قبل در هیچ رسانه‌ای بحث خاصی در این مورد نشده بود. فرماندار لارستان افزود: با پیگیری دکتر جعفرپور خوشبختانه با آقای دکتر فرهادی رئیس جمعیت هلال احمر دیدار کردیم و موضوع پس از رسانه‌ای شدن تا حد زیادی حل شد.

14
«بهبود و ارتقای وضعیت کارخانه سیمان» و «پیگیری برای گازرسانی به کورده» از دیگر موارد ذکر شده در سخنان فرماندار ویژه لارستان بود. وی همه‌ی این موفقیت‌ها را حاصل مدد و لطف الهی دانست و تأکید کرد: مردم باید بدانند بالاخره با تغییر در مدیریت فرمانداری شرایط قبل تغییر کرده و فضا بازتر شده است. اگر همان مدیریت قبلی تداوم پیدا می‌کرد، همه‌ی طرح‌ها به‌صورت مصوبه باقی می‌ماند.
نقد برخی رفتارها
اکبر نجیب زاده در بخش دیگری از سخنان خود، که با کسب اجازه از معتمدین و حاضران به دلیل پایان یافتن وقتش همراه بود، «مطالبه‌گری از مسئولان شهر» را مورد تأکید قرار  داد و گفت: نباید برای هر کار کوچکی فوراً به سراغ فرمانداری بیایید و بار را از دوش مسئولان ادارات بردارید. وی این رفتار برخی مردم را سبب «شانه خالی کردن مدیران از پاسخگویی» دانست. نجیب زاده همچنین مراجعه به فرماندار برای همه‌ی کارها و خواسته‌های شخصی را مورد نکوهش قرار داد و گفت: اگر این‌گونه شد ما از رسیدگی به کارهای اصلی و مهم شهرستان باز می‌مانیم.
فرماندار با انتقاد شدید از مسئولانی که همه‌ی کاستی‌ها را به «بی‌مهری» استان با لارستان ارتباط می‌دهند، این را نشانه‌ی «بی‌عرضگی» و «فرار از پاسخگویی» دانست. نجیب زاده تصریح کرد: در میان مدیران استانی به هیچ وجه عنادی با شهرستان ما و هیچ شهرستانی وجود ندارد و اگر مشکلی هست به نوع تعامل و ارتباط ما با آنها بر می‌گردد. باید خواسته‌ها و حقوق خود را با زبان منطقی و مستدل به گوش مسئولان استانی برسانیم. وی یکی از دلایل بعضی برخوردهای نامناسب مسئولان بالاتر را ایجاد حساسیت در آنها به‌خاطر برخی حرفها و رفتارها دانست؛ اشاره‌ی نجیب زاده به برخی رفتارهای پرخاشگرانه و هیجانی در بیان مطالبات بود.
وی در پایان با ابراز خرسندی از تقویت وحدت و انسجام در بخش‌های مختلف شهرستان و به‌ویژه میان مدیران و علما و بزرگان پس از تغییرات در فرمانداری، با اشاره‌ای گذرا به پیشینه‌ی تاریخی و درخشان شهرستان، گفت: لارستان باید همان لارستان اصیل با مؤلفه‌های مخصوص خودش بشود. نجیب زاده همچنین خاطرنشان کرد: خدا را گواه می‌گیرم که هرگز برای حفظ خود در این پست و مسئولیت، کاری نمی‌کنم و هر فعالیت و سخن و سکوتم فقط برای حفظ منافع مردم و پیشرفت شهرستان بوده است.


5 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  گاز رسانی به شرکت سیمان تازه در دست مطالعه است احتمالا ده سال دیگه عملی میشه

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  مرکز رشد فناوری که آقای فرماندار به آن اشاره کردند موضوع بسیار مهمی است که نیاز به حمایت مردم و مسولین دارد. مکمل دانشگاه هست. جوان تحصیلکرده داشته باشیم اما بیکار به چه دردی می خورد.اینجور مراکز می توانند کمک کنند.سپاس از فرماندار مردمی و با تدبیر.

 3. زهرا گفت:

  0

  0

  تا می توانید برای پیشرفت شهرمان تلاش کنید خداوند یارویاورتان باد

 4. لارستان هوشیار گفت:

  0

  0

  کاش چند سال قبل با بی تدبیری مسئولین وقت امتیاز شعبه دانشگاه شریف در لار از دست نمیرفت کاش…

  • ... گفت:

   0

   0

   هنوزم دیر نشده اگه خودمون بخوایم و تلاش کنیم میتونیم این امتیازو بگیریم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان