میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در15 آگوست 2014 ساعت 11:29 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 1,220 بازدید

كاش دلواپسان كمي هم براي خطر مواد مخدر دلواپسي داشتند

IMAGE635267686093084348استاندار فارس:

كاش دلواپسان كمي هم براي خطر مواد مخدر دلواپسي داشتند

به گزارش اعتدال فارس احمدی تاکید کرد: باید متوجه باشیم که زیر پوست شهرهایمان چه می گذرد و خطر تجمع معتادان و مصرف مواد مخدر از کوچکترین تا بزرگترین فرد یک خانواده را تهدید می کند.

استاندار فارس بر لزوم همگرایی تمامی دستگاه ها در امر مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و گفت: کاش دلواپسان کمی هم برای خطر مواد مخدر دلواپسی داشتند.

سید محمد احمدی در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، مطبوعات و رسانه ملی را وسیله مهمی در راه ریشه کنی مواد مخدر و مبارزه با آن دانست و اظهار داشت: باید در عرصه پیشگیری و اطلاع رسانی با برنامه، هماهنگ و همگرا عمل کنیم تا در مقابل توطئه های دشمنان موفق عمل شود.

فاجعه بزرگ رسوب مواد مخدر و آتش بر خرمن آینده کشور

رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس با اشاره به برخی آمارها، رسوب مواد مخدر در کشور را آتش بر خرمن آینده جونان و جامعه توصیف کرد و بیان داشت: معتقدم همگرایی در موضوع مبارزه با مواد مخدر وجود ندارد و هر کس در این عرصه بصورت سلیقه ای عمل می کند؛ در صورتیکه اگر بخواهیم این بلای خانمان سوز را ریشه کن کنیم باید تمامی استان ها، شهرستان ها و حتی در سطح ملی هماهنگ عمل کنیم.

احمدی ادامه داد: موضوع مواد مخدر آنچنان دارای اهمیت است که به عنوان عالی ترین مقام اجرایی استان خود را موظف به شرکت در جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر می دانم اما متاسفانه گاهی مشاهده می شود این حساسیت در میان برخی مدیران وجود ندارد و این نگران کننده است.

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی تا مرز شهادت پای کار آمده است و دستگاه قضایی نیز با اقتدار در چرخه مبارزه حضور دارد؛ اما متاسفانه برخی دستگاه ها که نقش فرهنگ سازی با فراگیری ملی دارند در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شرکت نمی کنند.

مواد مخدر عجیب ترین و بزرگترین دشمن کشور

نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین خواستار توجه موشکافانه نخبگان، مدیران و کارگزاران نظام به تهدید جدی مواد مخدر شد و افزود: متاسفانه تهدید و خطر مواد مخدر در برخی اوقات مورد توجه نخبگان سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی قرار نمی گیرد و حتی از تریبون هایی که معظلات فرهنگی دائم در حال گوشزد به مردم و مسئولان است، در رابطه با لزوم فراگیری مبارزه با این پدیده شوم و خطرات آن کلامی به گوش نمی رسد.

استاندار فارس تاکید کرد: باید باور کنیم مواد مخدر عجیب ترین، خطرناک ترین و بزرگترین دشمن کشور، نظام، جامعه و مردم است و از این رو همه باید نسبت به آن حساس باشیم و برای مبارزه با آن بسیج شوند.

احمدی اضافه کرد: باید متوجه باشیم که زیر پوست شهرهایمان چه می گذرد و خطر تجمع معتادان و مصرف مواد مخدر از کوچکترین تا بزرگترین فرد یک خانواده را تهدید می کند.

بیاید به جای پرداختن به برخی موضوعات دلواپس عرضه مواد مخدر باشیم

وی همچنین به برخی آمارهای نگران کننده در مورد اعتیاد به مواد مخدر در میان قشرهای مختلف جامعه اشاره و عنوان کرد: زنگ خطر های بسیاری در موضوع تهاجم مواد مخدر به جامعه به صدا در آمده است اما متاسفانه صدای آن شنیده نمی شود؛ پس بیاید به جای پرداختن به برخی موضوعات دلواپس عرضه مواد مخدر باشیم .

رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: اگر قرار است دلواپس موضوعی باشیم، چه موضوعی با اهمیت تر از آینده جوانان و خانواده هایی که در معرض تهدید جدی مواد مخدر قرار گرفته اند.

دکتر احمدی به نفوذ کلام روحانیت در جامعه اسلامی کشورمان اشاره و تاکید کرد: تریبون نماز جمعه، ائمه جمعه و جماعت و نخبگان دینی و فرهنگی می توانند بال های قدرتمند نظام در موضوع فراگیری و همگرایی مبارزه با مواد مخدر باشند و معتقدیم هیچ پیشگیری بهتر از آموزش و فرهنگسازی نیست.

استاندار فارس افزود: می توان با کمک آموزش و پرورش ، دانشگاه و حوزه های علمیه یک نهضت بزرگ برای نابودی اعتیاد و عرضه مواد مخدر راه اندازی کرد و از ظرفیت جوانان ، دانش آموزان، دانشجویان و طلاب برای رقم زدن کشوری بدون مواد مخد رو اعتیاد استفاده کرد.

در ابتدای این جلسه دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس نیز ضمن ارائه گزارشی از برنامه های این شورا در روز و هفته مبارزه با مواد مخدر از نقش فرمانداران در اجرای برنامه های شهرستانی در این هفته تقدیر کرد و گفت: برخلاف سال های گذشته فرمانداران سراسر استان فارس در حوزه مبارزه با مواد مخدر حضور پررنگ تری را داشته اند که این موضوع نشان دهنده اهمیت مبارزه و تاکید مدیریت ارشد استان بر لزوم مبارزه بی امان با اعتیاد و مواد مخدر است.

محمد رضا ابراهیمی عنوان کرد: خوشبختانه مدیریت ارشد استان و فرمانداران در راستای پیشگیری و مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر تمام قد پای کار آمده اند و این نشان دهنده عزم جدی استان در راه مبارزه می باشد.

وی با تاکید بر لزوم اجتماعی کردن امر مبارزه به عنوان یک سیاست ملی، ادامه داد: تجربه نشان داده است هرجا که از توان مردم و نیروهای مردمی بهره مند شدیم توانسته ایم موفق عمل کنیم ؛ بنابراین برای نابودی اعتیاد و مواد مخدر باید عزم ملی و جانفشانی را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

یادآور می شود در این جلسه گزارش سه ماهه کمیته های مختلف شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قرائت و پیشنهاداتی نیز در راستای اجتماعی و فراگیر شدن امر مبارزه مطرح شد و به تصویب رسید.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان