میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در3 ژوئن 2014 ساعت 6:24 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 6 دیدگاه 1,189 بازدید

كميته فرهنگي در آينده اي نزديك برنامه هاي خود را عملياتي مي كند

قنبرنژاد در سومین جلسه فرهنگ شهروندی شهرداري لار:

كميته فرهنگي در آينده اي نزديك برنامه هاي خود را عملياتي مي كند

روابط عمومي فرهنگسراي مرتضوي: سومین جلسه کمیته فرهنگ شهروندی با موضوع نقش ادارات و ارگان های شهرستان در اجرای طرح فرهنگ شهروندی در محل فرهنگسرای مرتضوی برگزار شد. در این جلسه که به ریاست قنبرنژاد شهردار لار برگزار شد، روسای ادارات و ارگان های فرهنگی و کارشناسان شان حضور داشتند.
در آغاز این جلسه، شهردار، اعیاد شعبانیه را به مهمانان تبریک گفت. وی، لزوم تشکیل جلسه ای با عنوان فرهنگ شهروندی را بسیار ضروری دانست و خاطرنشان ساخت: این کمیته بایستی پس از کارشناسی طرح، در آینده ای نزدیک، مجموعه برنامه های خود را عملیاتی نماید.

10030
سپس محسن زارع معاون فرهنگی شهرداری، طی سخنانی ضمن خوش آمد گویی به مهمانان و بیان دستور کار جلسه، با اشاره به نام گذاری امسال با عناوین اقتصاد و فرهنگ همراه با پسوندهای عزم ملی و مدیریت جهادی، مهمترین رویکرد شهرداری در زمینه فرهنگی را پرداختن به مقوله مهم فرهنگ شهروندی دانست.
زارع با بیان اینکه هر اداره و ارگان به نحوی با مقوله فرهنگ سر و کار دارد، گفت: ادارات بنابه وظایف سازمانی خود، هر کدام به نوعی در نهادینه نمودن فرهنگ در جامعه نقش تعیین کننده ای دارند.
معاون شهردار لار با بیان اینکه شهردار جدید شهر لار، در کنار امور و برنامه های عمرانی، نگاه ویژه ای به مقوله فرهنگ دارد، خاطر نشان کرد: وقتی نامگذاری سال جاری، پسوند عزم ملی و مدیریت جهادی را به همراه دارد، می توان گفت اشاعه ی فرهنگ و فرهنگ سازی به همه ارگان ها مرتبط است.
زارع افزود: جهت ارتقاي فرهنگ شهروندی طرحی با عنوان آرمان شهر طراحی و تدوین شده که هدف اصلی آن، آموزش فرهنگ شهروندی به اقشار مختلف جامعه می باشد.
وی ضمن تشریح ابعاد مختلف طرح آرمان شهر، دلیل دعوت از ارگان های فرهنگی در سومین جلسه فرهنگ شهروندی را، ارائه راهکار مناسب برای اجرای هر چه بهتر این طرح بیان نمود.
سپس حجت الاسلام والمسلمین فاطمیان مسئول بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) گفت: از آنجایی که این شهر متعلق به همه ماست باید با تشکیل یک اتاق فکر، به پیشبرد اهداف فرهنگ شهروندی کمک کنیم.
وی افزود: بایستی همانطور که در طرح امده افرادی به عنوان مربی، آموزش های لازم را فرا گیرند و پس از آن ، با حضور در مساجد و محلات این آموزه ها را به دیگر شهروندان منتقل نمایند.
پس از سخنان مسئول بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج)، حجت الاسلام والمسلمین ولایتی نسب رئیس اداره تبلیغات اسلامی لارستان به ایراد سخن پرداخت.
ولایتی نسب با اشاره به اینکه قرآن حاوی نکات زیادی در خصوص فرهنگ شهروندی است، گفت: باید نکات مرتبط با این موضوع از این کتاب الهی استخراج و در اختیار مردم قرار گیرد.
وی افزود: فرهنگ اسلامی با فرهنگ شهروندی هیچ گونه تمایزی ندارد و تا اسلام در جان انسان ها رسوخ نکند، نمی توانیم فرهنگ شهروندی را اجرا نماییم.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی؛ مسئولین را در برابر مسائل فرهنگی مسئول دانست و در ادامه خاطر نشان ساخت: روحانیون نیز باید در بالای منابر، فرهنگ شهروندی را در دل و جان مردم نهادینه کنند.
معتمدیان، معاون اداره کل و رئیس اداره کتابخانه های شهرستان هم در این جلسه گفت: هر قدر سطح آگاهی عمومی را بیشتر بالا ببریم بهتر می توانیم در زمینه فرهنگ به اهداف مورد نظر برسیم.
وی گفت: در جامعه ی امروز نمی توان با تکنولوژی روز مبارزه کرد، بلکه باید نحوه ی صحیح استفاده از آن را فرا گرفت و  از ان در روند فرهنگ سازی بهره گیریم.
در ادامه ستوان یکم عزیزپور فرمانده حوزه شهدا، پیرامون نحوه اجرای فرهنگ، به ویژه فرهنگ شهروندی در سطح جامعه، مسائلی را مطرح نمود. وی برای اجرای هرچه بهتر این طرح گفت: ابتدا باید ابعاد مختلف فرهنگ شهروندی آسیب شناسی شده و سپس اجرا گردد.
فرخاری، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران لارستان هم به استفاده از نیرو های مستعد و معتقد برای ترویج فرهنگ شهروندی به عنوان یک راهکار مناسب اشاره نمود.
هاشمی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان، رنگ آمیزی و نقاشی دیوارهای سطح شهر متناسب با فرهنگ و چاپ کتاب پیرامون فرهنگ شهروندی با استفاده از تصاویر گیرا و جذاب را مطابق با الگوهای موثر فرهنگ سازی دانست.
روزگاری، کارشناس فرهنگی دانشگاه جامع علمی کاربردی هم که در این جلسه حضور داشت، گفت: با توجه به اینکه کارکنان ادارات از خود مردم هستند، باید راهکار های فرهنگی را از ادارات شهرستان آغاز کنیم.
کارشناس فرهنگی اداره ورزش و جوانان هم گفت: این اداره جدا از مقوله ی ورزش، عهده دار امور جوانان نیز است.
وی افزود: می توان از سرمایه ی عظیم این اداره که همان نیروی انسانی یعنی ورزشکاران هستند برای ترویج فرهنگ شهروندی استفاده نمود.
این کارشناس فرهنگی، نهادینه کردن ورزش شهروندی و فرهنگ تغذیه را در کنار فرهنگ شهروندی لازم و ضروری دانست.
صمد کامجو فعال فرهنگی و عضو شورای اسلامی شهر لار نیز گفت: با تامل بر کلید واژه های اقتصاد، فرهنگ، عزم ملی و مدیریت جهادی، می توانیم به اهداف  مورد نظر برسیم.
قنبرنژاد شهردار لار در پایان جلسه، اتحاد و همبستگی مجموعه ادارات و ارگانها در اجرای این طرح را عامل اصلی هر چه بهتر شدن عملیاتی شدن این طرح اثرگذار، دانست.
گفتنی است پایان جلسه با اذان ظهر مقارن بود که مهمانان نماز ظهر و عصر را به امامت حجت السلام و المسلمین ولایتی نسب اقامه کردند.


6 نظر

 1. مرتضي گفت:

  0

  0

  اين گزارش كه همش به كليات و حواشي و كي بود اختصاص داشت. بالاخره برنامه چيان؟ در ضمن افراد حاضر در جلسه كه هميشه در اين شهر بودند و اگر مي خواستن تغييري ايجاد كنند بايد تا حالا مي كردن. يعني ظرفيت فرهنگي شهرستان فقط اينها هستند؟ از اينگونه جلسات در طول سال بسيار زياد برگزار ميشه و دريغ از يك نتيجه عملي و مفيد. من كه فكر مي كنم اين جلسات و پوشش با آب و تاب آفتاب براي حمايت از اشخاص است و بيلان كار انها.

 2. شهروند گفت:

  0

  0

  در جواب مرتضی شما به نظر می اید مشکل دارید چون با عینک بدبینی به موضوعات نگاه می کنی. همانطور که شهرداری کارهای عمرانی انجام می دهد به موازات آن باید کار فرهنگی نیز صورت گیرد اگر بگوییم فرهنگ سازی بهتر از عمران باید صورت گیرد گزاف نگفته ایم.

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  اول يكي بياد به ما اثبات بكنه اينها كه تو جلسه هستند خودشون فرهنگ شهروندي را رعايت مي كنن!! مثلا او آقاي […] كه فرق […] نيدونه اصلا صلاحيت داره درباره فرهنگ شهروندي اظهار نظر كنه؟؟!!! مشكل فرهنگ ما اينه كه آدم هاي غير متخصص تصميمات اون رو مي گيرن.

 4. ..@ گفت:

  0

  0

  متاسفم برای شهری که […] اون شهر شخصی است که با ‍[…] شهردار محترم و اعضا محترم شورا را ملعبه دست خودش قرار داده و به ریش این مردم نجیب و فرهنگ دوست میخندد آقایان لطفا دست اینگونه افراد را از […] کوتاه کنید تا مجبور نشید بعدا هزینه گزاف پرداخت کنید

 5. لاری گفت:

  0

  0

  به جز یکی دو نفر بقیه تواین جلسه […] خواهش می کنم خبر را حذف کنید

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  همین که گامی در جهت ارتقای فرهنگ شهروندی برداشته شده بسیار مبارک است. همش که نمیشود نقد کرد و غر زد . بگذارید کار کنند بعد غر بزنید. وقتی کاری نمیکنند به نوعی غر میزنیم وقتی کار میکنند هم به شکلی دیگر … هر گامی که در جهت فرهنگ لارستان بزرگ برداشته شود کار شایسته ای است.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان