میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۵:۲۳ ق.ظ سرویس:عناوین اصلی بدون دیدگاه 394 بازدید

لار، شهر شیرآهن کوه مردانی همچون «سید لاری» و «آیت اللهی» است

گفت و گو با گردشگر دوچرخه‌سوار خوزستانی:

لار، شهر شیرآهن کوه مردانی همچون «سید لاری» و «آیت اللهی» است

آفتاب لارستان: محسن مرادی، گردشگر و فعال اجتماعی اهل خوزستان است که از حدود دو ماه قبل سفر خود با دوچرخه به دور ایران را آغاز کرده است. وی در این سفر با شعار «وحدت و همبستگی، ایلات، اقوام و مذاهب ایران» یک روز نیز در لارستان گذراند و به دیدن بیت آیت الله العظمی آیت اللهی و تعدادی از مردم و مسئولان لارستان رفت. «مهدی محمدی» در این باره گفت و گوی کوتاهی با وی کرده که خلاصه آن در ادامه می آید:

***

جناب مرادی لطفا ضمن معرفی خود از اهداف سفر خود به دور ایران بفرمایید.

محسن مرادی هستم مدرس دانشگاه های شهید چمران اهواز و دکتر عصاریان دزفول. با توجه به اینکه عضو سایکل توریست فدراسیون دوچرخه ایران هستم تصمیم گرفتم با پیام وحدت و همبستگی ایلات، اقوام و مذاهب ایران حرکتم را به دور ایران و‌ربا دوچرخه شروع کنم که برای این کار بازه ای ۷۰ روزه و‌ ۵هزار کیلومتری تعریف کردم که طبق برنامه ریزی ان شاالله اوایل مهر به مقصد نهایی که شهرم اندیمشک است خواهم رسید.

بطور خاص هدف شما از سفر به جنوب و منطقه لارستان با توجه به شعاری که انتخاب کرده اید چیست؟

انگیزه ام از آمدن به جنوب فارس آن هم در این فصل گرم، تنوع مذهبی و دیدار با برادران و خواهران اهل سنت بود که بعد از استقبال چیزی که بسیار بنده را شگفت زده کرد تعاریفی بود که برادران و خواهران شیعه و سنی از یکی از عالی ترین مرجع صلح طلب جهان اسلام یعنی مرحوم آیت الهی داشتند. به همین خاطر کنجکاو شدم و تصمیم گرفتم به سمت شهر تاریخ ساز لارستان تغییر مسیر دهم و با فرزندان ایشان دیداری داشته باشم که به لطف خدا و دوستان دست اندر کار در سریعترین زمان ممکن و برخلاف پیچیدگی هایی که برخی مسئولین برای دیدار لحاظ می کنند با فرزند ایشان سید محمدحسین آیت الهی دیدار کردم که ضمن استقبال از حرکت و پیام من با بزرگواری تمام جای جای بیت و کتب و دست نوشته های آن مرجع عالیقدر را به من نشان دادند و نهایتا تا آخرین لحظه حضورم در این شهر به برکت وجود ایشان نه تنهایی و نه خستگی و غربت را حس کردم.

البته در بدو ورود هم مسئولین بنده را مورد لطف قرار دادند که از جمله آنها معاون محترم فرمانداری ویژه لارستان جناب آقای علیپور، جناب آقای عسگری عضو شورای شهر، آقای فولادی معاون آموزش و پرورش و فعال رسانه آقای مهدی محمدی بودند.

جا دارد ضمن آرزوی توفیق برای همه عزیزانی که با بنده همکاری کردند امیدوارم در سفر بعدی هم به برکت وجود افرادی مثل آیت الهی ها شاهد وحدت و صمیمیت بیش از پیش بین برادران شیعه و سنی و سایر فرق ها باشیم چرا که صرف نظر از هر رنگ و نژاد و مذهب ما ایرانی هستیم و زیر یک چتر بنام جمهوری اسلامی.

نظر خود را در مورد شهر لار و منطقه لارستان هم بفرمایید.

لار شهری است به قدمت تاریخ که گام برداشتن در هر نقطه اش فصلی از تاریخ ایران و حساس ترین زمان هایی که ایران به لبه پرتگاه رفت اما مردمان و علمای این دیار ایستادند و از حیثیت ایران و ایرانی دفاع کردند. لار شهریست متبرک به نام آیت الله العظمی آیت الهی و آقا سيد عبدالحسين لاری مجاهدین و مبارزین نستوه. مردانی که تاریخ تشیع مدیون این بزرگواران است. شیرآهنکوه مردانی که حتی وقتی بزرگان اهل تسنن منطقه از ایشان یاد می کنند اشک از چشمانشان سرازیر می شود.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان