میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در28 می 2014 ساعت 2:30 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, مطلب شما 16 دیدگاه 4,043 بازدید

لارستاني ها پولدارند(۲)/ چه كسي اين ذهنيت را ايجاد كرده؛ مردم يا مسئولان؟!

در ادامه مطلبي به نام «پولداري لارستاني ها…»

لارستاني ها پولدارند/ چه كسي اين ذهنيت را ايجاد كرده؛ مردم يا مسئولان؟!

آفتاب لارستان: مطلب حاضر را يكي از مخاطبان اين سايت با امضاي «دلاور» ارسال كرده است. نظر به بحث هاي داغ اين يكي دو روز در موضوع آن، تصميم گرفتيم مطلب حاضر را در تيتر يك، كار كنيم تا نفرات بيشتري آن را ببينند و درمورد آن اظهار نظر كنند. همچنين بارها گفته ايم بهتر است نويسندگان محترم مطالب را با نام واقعي خود ارسال كنند اما به هر حال به تصميم آنها كه اين كار را نمي كنند نيز احترام مي گذاريم. در ادامه مي توانيد متن اندكي جرح و تعديل شده «دلاور» را بخوانيد:

***

 قبل از شروع مطلب بايد از دست اندركاران سايت آفتاب لارستان تقدير كنم كه توانسته اند فضاي نسبتا آزادي را در اين سايت ايجاد كنند. من تاكنون در سايت هاي لارستان عمدتا در قالب نظرات، اظهار نظر مي كردم اما متاسفانه بنا به رويكر سياسي يا گروهي آنها اكثر نظرات من تاييد نمي شد اما در سايت آفتاب لارستان اين نگاه تنگ نظرانه را تاكنون نديده ام. همچين ديدم كه بخشي در اين سايت به نام «مطلب شما» وجود دارد كه همه مي توانند آزادانه نظر خود را مطرح كنند از اين رو تصميم گرفتم اولين مطلب خود را به اين بخش ارسال كنم.

چند روز قبل مطلبي را در اين سايت به نام «پولداري لارستاني ها؛ واقعيت است يا توهم» خواندم كه نويسنده محترم آن به درستي اشاره كرده بودند كه لارستاني ها با مردم ديگر مناطق به لحاظ مالي زياد تفاوتي ندارند و اين ذهنيتي است كه بعضي ها ايجاد كرده اند. در همين مورد بايد بگويم نظر من هم همين است و فكر مي كنم برخي مسئولان ما متاسفانه در ايجاد اين ذهنيت براي ديگران و خصوصا مديران ارشد استاني و ملي مقصرند. در زير براي مثال به سفر يك روزه يك مسوئل ارشد به لار اشاره مي كنم تا حساب كار دستتان بيايد:

lar!

۱)     وقتي مسئول ارشدي به لارستان سفر مي كند و اولين چيزي كه مي بيند فرودگاه بين المللي اين شهرستان است با پروازهاي متعدد خارجي و مسافران شيك پوش با ماشين هاي چند صد ميليوني، چرا نبايد فكر كند اين شهر با ديگر جاها فرق مي كند؟!

۲)     وقتي همين مسئول از مسير فرودگاه مثلا به شهرجديد و فرمانداري لارستان و سالن شهيد امامي مي رود كه يكي از شيك ترين سالن هاي استان فارس است چرا نبايد فكر كند اينجا جاي ديگري است؟!

۳)     وقتي سخنراني همين مسئول را در مسجد چند ميلياردي جامع لار يا مسجد النبي با آسانسور معروفش، ترتيب مي دهند چرا نبايد فكر كند وضع مردم اينجا با جاهاي ديگر متفاوت است؟!

۴)     وقتي همين مسئول را بجاي محلات فقير نشين و بدون سيستم فاضلاب و بدبوي پاقلعه و كهوويه و كوي گاله به ورزشگاه منيري و چاپخانه كوثر و دانشگاه آزاد لار مي برند چرا نبايد فكر كند وضع ما خيلي خوب است؟!

۵)     وقتي براي نهار و شام بهترين غذاها و براي استراحت، منزل لوكس […] با خدمه آموزش ديده را اختصاص مي دهند چرا نبايد فكر كند كمك به اين شهر اصلا لازم نيست؟!

۶)      وقتي عمده سفرهاي مقامات مسئول به لارستان در ماه هاي غير گرم و در فصل خاصي صورت مي گيرد چرا بايد فكر كند اينجا هم به اندازه لامرد گرم است؟!

۷ و ۸ و…

از اينها كه بگذريم مگر هركسي از مسئولان اين شهرستان به تريبوني مي رسد در تعريف و تمجيد از خيران محترم و بزرگوار نمي گويد؟! مگر در مورد همين بيمارستان تامين اجتماعي […]

به تمام اينها برخي مسئولاني را اضافه كنيد كه كمتر پيش آمده از مافوق هاي خود چيزي بخواهند؛ تمام اينها باعث مي شود تا ذهنيت مسئولان ارشد همين باشد كه اكنون هست يعني پولداري لارستاني ها! وگرنه خود مردم با چه زباني بگويند وضعشان خراب است؟! از صف طويل و عريض سبد كالا بگيريد تا شلوغي پنجشنبه شب هاي بازار روز و رقابت مردم براي خريد ميوه هاي پلاسيده ولي ارزان! از خانه هاي خشتي پاقلعه و كهوويه تا پدري كه به زور توانسته همسر و ۵ فرزند خود را بر ترك موتورسيكلتي جا دهد؟! از جواني كه براي امرار معاش در گرماي ظهر تابستان بنايي و جوشكاري مي كند تا پيرمردي كه در سن ۸۰ سالگي مجبور است كنار خيابان جاروهاي دست سازِ خود را بفروشد؟!

اينها را گفتم تا قسمت كوچكي از واقعيت هاي لارستان را نشان دهم. مسئولان محترم اگر مي خواهيد لارستان را در واقعيت ببينيد غير از اماكن لوكس و عمدتا خيرساز لارستان به جاهاي ديگر هم برويد؛ همان جاهايي كه معمولا مسئولان اين شهرستان از شما مخفي مي كنند!!

دلاور/ ۶ خرداد ۹۳/ لار


16 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  اي دمت گرم با اين مقاله زيبا. جانا سخن از زبان ما مي گويي.

 2. x گفت:

  0

  0

  با تشکر از آفتاب لارستان که این بحث را گسترش داده تا واقعیت بیشتری در مورد ثروت لارستانیها منعکس شود.

 3. ه.دلاور گفت:

  0

  0

  با سلام و تشکر از ابراز همدردی دوست عزیز و هم فامیلم.اینکه لار در نظر دیگران شهری است ثروتمند و متمکن ارتباطی به دیدن ظواهر شهر توسط یک مسوول ارشد ندارد.یعنی اگر تصمیم گیری یک مقام ارشد کشوری دیدن ظواهر باشد که باید فاتحه همه چیز را خواند.سوال بنده اینست که آیا فقط مسئولین کشوری از متمکن بودن لارستان خبر دارند (حالا چه صحیح یا غلط) .چرا وقتی جوانان ما از شهر خارج میشوند چه برای تحصیل یا سربازی ، همین که اسم لار را بر زبان جاری میکنند همه حتی یک سرباز صفر هم از پولدار بودن لار سخن میراند.او که فرودگاه بین المللی لار و … را ندیده است.پس علت آنچه که لار را در اذهان دیگران ثروتمند جلوه داده است را باید در جایی دگر جست .که بیان آن در این سطور نمی گنجد.
  هوشنگ دلاور

 4. صمد کامجو گفت:

  0

  0

  از ماست که برماست.

 5. x گفت:

  0

  0

  البته علت ابجاد این ذهنیت علاوه بر برخی مسئولین برخی از خود مردم هم هستند.من در سفر به اصفهان آخر شب در یک قهوهخانه آن هم جنوب شهر برای شام رفتم صاحب آن تا فهمید من لارستانیم گفت راسته می گن شما لاریها هر کدوم حداقل یک تویوتا دارین.یا وقتی در تهران کار می کردم همکاری اهل آمل می گفت شنیدم تو لار بعضی ها هلیکوپتر شخصی دارن.من راستشو گفتم و اون تعجب می کرد .این حرفا رو خود بچه های لاری بهشون گفته بودن.ما خودمون هم باید از این جور کلاس گذاشتنها دست برداریم.بابا ما آب خوردن درست و حسابی هم نداریم. ما تو شهرمون هنوز خیلی از معابر هست که آسفالت نشده یا نیاز به تعمیر داره.ما جوونهای تحصیل کرده بیکار داریم.سن ازدواج تو لار هم مثل بقیه جاها به خاطر مشکلات مالی نظیر کار و مسکن بالا رفته.ببایید واقعیت رو همون طور که هست نشون بدیم.خودمون ضرر می کنیم.وقتی جوونی می خواد بره سرکار همین که بفهمن لارستانی هست ممکنه حقوق کمتری بههش بدن چون فکر می کنن وضعش خوبه.بابا بسه دیگه ما هم مثل بقیه مملکت. یا علی !

 6. وحید زندآسا گفت:

  0

  0

  دلاوری… خیلی دلاوری

 7. rostam گفت:

  0

  0

  واقعا به مطلب درستي اشاره شده است. وقتي مسئولي را به شهرك صنعتي لار مي برند با اينهمه كارگاه هاي توليدي و شهرجديد را به انها نشان مي دهند چه كسي باور مي كند بيكاري و فقر در اين شهر بيداد مي كند؟! آفرين آقا يا خانم دلاور. باز هم از اينگونه مطالب بنويسيد.

 8. مرتضي گفت:

  0

  0

  فكر كنم همين عكسهاي آقاي بامداد به تنهايي گوياي وضعيت و واقعيت لار هستند. مشكل بي آبي و فقر و عقب ماندگي در اين عكسها به اندازه كافي واضح است.

 9. m&b گفت:

  0

  0

  دمت گرم
  من خودم مال یکی از روستاهای اطراف لار (گراش)هستم ولی دوستان که ازم میپرسن بچه ی کجایی میگم لار اولین پاسخی که میشنوم اینه حتما وضعتون هم خیلی خوبه با چه گرفتاری و مصیبتی بهشون میفهمونم بابا اینجوری نیست این چیزهایی که میگن بیشترش دروغه
  الان دیگه کسی ازم میپرسه بچه ی کجایی میگم طرف های لار تا این ذهنیت کم رنگ تر بشه ولی بازهم بیشتر افراد میگن وضعتون هم خوبه
  بابا همه که پولدار نیستن به کی بگم تا باور کنه

 10. lights گفت:

  0

  0

  ای بابا گرفتاریم میریم شیراز سوار تاکسی میشیم تا دو کلوم با هم دیگه لاری صحبت میکنیم کرایمون چند برابر میشه

 11. صمد کامجو گفت:

  0

  0

  زمانی که مسئولین رده ی بالای لارستان این دیدگاه دارند خود به خود سرایت به انجمن ها هیئت ها و… کشیده می شود.
  به خیر احترام بگذارید و از دولت بخواهید دوبرابر خیر کمک کند نه حداقل به اندازه ی خیر. ولی مسئولین باید حفظ میز خود نیز در دستور کار قرار دهند مشکل اینجاست!

 12. لاری گفت:

  0

  0

  مطلب جالبی بود

 13. ناشناس گفت:

  0

  0

  بسیار عالی

 14. ناشناس گفت:

  0

  0

  با سلام خدمت شما باید بگم که هر مسئول ی که بگوید لاریها پولدار هستند باید بگم غلط زیادی میکنند مگه هر کی پولداره از راه دزدی بدست آورده زحمت کشیدنعرق ریختن و جمع کردن و ما لاریها تا زنده هستیم به لاریها ی خودمون کمک می کنیم و این وظیفه دولت هست که به همه ی مناطق به یک چشم نگاه کنه
  و اگر کسی ای نظر رو داره که لاری پولداره باید یه تو دهنی محکمی به اون زد که
  دیگه از این حرف ها نزنه و باز میگم من و هر لاری جونمون رو برا همدیگر میدیم

 15. ناشناس گفت:

  0

  0

  اصولا توانايي در جذب اعتبار خيرين ، امتياز ويژه مسئولين محسوب ميشه و معيار ارزشگذاريشون. به عبارتي به نظر ميرسه مسئولين به اين نتيجه رسيده باشند كه تلاش مضاعف در اين راستا موجبات قوام و دوام پايه هاي ميز رياستشون رو در پي داره!!

 16. تارا گفت:

  0

  0

  واقعا عالی گفتین خدا کنه ازاینجور جسارتها وحقیقت گوییها تولارستانی ها بیشتر باشه

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان