میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در30 می 2014 ساعت 2:15 ب.ظ سرویس:مطلب شما 9 دیدگاه 5,945 بازدید

لارستاني ها پولدارند (۳)/ در لار «فقير» به معناي واقعي نداريم!

لارستاني ها پولدارند (۳)/ در لار «فقير» به معناي واقعي نداريم!

زارع لاري: وضع مالی لارستانی ها به واسطه تزریق پول از کشورهای حاشیه خلیج فارس بی شک بهتر از شهروندان شهرستان هایی است که از این نعمت محرومند. این جریان به صورت مستقیم بر اقتصاد خانواده های خلیج رو و به صورت غیرمستقیم بر اقتصاد دیگر خانواده ها تاثیر دارد که در ادامه ذکر می کنم.
۱) براساس اصلی ساده از علم اقتصاد اگر نقدینگی (یا پول) در جامعه افزایش یابد، قیمت کالاها افزایش پیدا می کند. اگر به صورت موردی ملک را مثال بزنیم، با افزایش قیمت ملک در لارستان، و ثابت در نظر گرفتن اقلام مصرفی مثل مواد غذایی (که قیمت ثابتی در کل کشور دارند)، صاحبان املاک که عموم مردم هستند و نه فقط خلیج رو ها، لااقل در یک مرحله، قدرت خرید بیشتری خواهند داشت. و البته درصد قلیلی که دارای ملک نیستند نیز بیشتر متضرر خواهند شد.
۲) روحیه کمک به هم نوع و کار خیر از جانب اشخاص متمکن و ثروتمند که عمدتا خلیج رو هستند و موجب کاهش تضاد طبقاتی مالی یا ضریب جینی و افزایش رفاه متوسط جامعه خواهد شد. جدا از احساس اگر کمی دقت کنیم در شهر لار خانواده فقیر به معنای واقعی نداریم. که جای شکر دارد. و وضعیت ظاهری عادی مردم بیشتر از قناعت اثر پذیر است.
۳) و مهم ترین تاثیر، تاثیر مثبت ثروت ثروتمندان در چشم انداز و دید سایر لارستانی ها. روحیه ثروتمند شدن در ذهن خودآگاه و ناخودآگاه کودک و جوان لارستانی پرورش پیدا می کند. در کنار امکان استفاده از تجارب افراد موفق این جمله قابل تامل ارزشمندترین تاثیر را در مسیر و آینده اش خواهد داشت. «من نیز موفق و پولدار می شوم».
در این سطور سعی بر این داشتم کمی نیز به نیمه پر لیوان اشاره داشته باشم که از نقطه نظر شخصی بنده بوده است.

مطالب مرتبط:

لارستاني ها پولدارند (۲)/ چه كسي اين ذهنيت را ايجاد كرده؛ مردم يا مسئولان؟!

لارستاني ها پولدارند (۱)/ «پولداري» لارستاني ها واقعيت است يا توهم؟!


9 نظر

 1. x گفت:

  1

  0

  ۱)افزایش قیمت ملک به معنی رشد اقتصادی نیست.افزایش قیمت ملک در کل ایران رخ داده است این به معنی رفع مشکل بیکاری و یا رفع محرومیت نیست.
  ۲)تا کی باید مردم لار برای امرار معاش به سمت کشورهای حاشیه خلیج همیشه فارس بروند.خودتان می دانید که خیلی از آنها پایشان روی پوست پیاز است.کشورهای عربی مثل اروپا و آمریکا حق شهروندی و یا امکان مالکیت املاک به خارجی ها نمی دهند و باید تحت کفالت یک عرب بومی باشند.یک جور استسمار محترمانه.
  ۳)تولید ثروت واقعی از راه سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در تولید و خدمات میسر است.نه با مهاجرت و دلالی برای کشورهای عربی.ممکن است پولی هم نصیب شخص شود اما تا کی؟بایستی فکری به حال نسل بعدی هم کرد.خود عربها هم دارند در کشورهای غربی سرمایه گذاری می کنند.نظیر خرید سهام باشگاه های ورزشی و یا فعالیت در بازار سرمایه .چون از آینده کشور خودشان مطمئن نیستند. پس بهتر است یک جوان لاری با الگو برداری از کارآفینان داخلی سعی در ثروتمند شدن نماید تا کار کردن برای یک عرب.آن هم اعرابی که خودتان می دانید حتی نام خلیج فارس را هم جعل می کنند.بماند که چشم طمع به جزایر ما دارند.
  ۴)در شهر لار هم فقیر داریم.شما بر چه اساس می فرمایید نداریم.آمارهای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی موجود است.حال بماند که برخی هم با عزت نفس خودشان سعی در مخفی نگهداشتن فقرشان می کنند.
  ۵)ای کاش وضعیت همه مردم لار به گونه ای باشد که خود دارای شغل و درآمد بوده و نیازی به کمک خیرین نداشته باشند.ضمنا” افراد خیر اگر واقعا” قصد کار خیر ماندگاری دارند باییند با ایجاد اشتغال این کار را بکنند.

 2. شهروند گفت:

  0

  0

  آیا تا به حال به این موضوع توجه کرده اید که اکثر خیرین کسانی هستند که کاسب بوده اند وگاها در خلیج فارس مشغول به کار بوده اند.
  ولی آیا تا به حال از جامعه مهندسین یا دکترها فرد خیری می شناسید.؟ در صورتیکه اکثر یت آنها متمکن هستند. منظور از خیرین این است که همانند خیرین بزرگ مدرسه ای یا بیمارستانی یا خیابانی یاپلی یا … ساخته باشند.؟ علت چه می تواند باشد؟

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  همین پولداری اطراف لار هستند که با افزایش بی دلیل قیمت زمین و مسکن جوونای لاری رو بدبخت کردن

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  همین پولدارهای اطراف لار هستند که لار رو از یک شهر متروکه و بدون یک مکان تجاری که با جامعه امروزی همسان باشد به شهری تقریبا بهتر و قابل قبول تر تبدیل کردند.
  اگر سرمایه گذاری اینها نبود ما باید الان به جای پاساژ پارس و مجتمع های در حال رشد می رفتیم توی بازار قیصریه کامپیوتر می خریدیم.

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  بازار امام و بازار قیصریه و پاساژ فرامرزی و پاساژ امام حسین و اینهمه مغازه سطح شهر نکنه توسط اطراف لاری ها ساخته شده؟????

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  برو تو بازار قیصریه بخر مگه چی میشه?..خونه مهمتره یا خرید یه کامپیوتر از یه جای خاص?????

 7. ع٠ل گفت:

  0

  0

  عزيزان من لارستان حتى اگر لارى پولدار داشته باشه ك نسبت بپولداراى اطراف لار ناچيزن كلا ميگن لاريها پولدارن بخاطر اين هست كه اطراف لار پولدارن چون فقط اونا ميرن كشوراى عربى ن لاري ها لاريها حاظر نيستن ي قرون خرج شهرشون كنن باور كن خير انديشان اطراف لار اگه لارستان دستشون بود شهر قديمش رو هم ميكردن كيش دوم همونجور كه روستاهاى خودشون رو ب بخش و شهر تبديل كردن آسفالت سازى و مسجد و بيمارستان و آتشفشانى و پمپ بنزين و ماشين شهردارو…را با پولشان ساختن و خريدن براى زادگاهشون

 8. علاقمند گفت:

  0

  0

  سلام. من یه سوال دارم هیچکس تا حالا بهم جواب نداده…لااقل شما جواب بدید…..لطفا همان صفحه از شاهنامه فردوسی که مورخان لاری میگن بیت معروف لار در اون اومده را با ذکر نسخه شاهنامه در سایت قرار بدید ….به گرگین میلاد هم لاد داد….همه شاهنامه ها رو جستجو کردم نیست باباجان…..اگر هست تصویری از همان صفحه شاهنامه رو قرار بدید ما هم ببینیم…به کسی استناد نکنید لطفا اصل صفحه شاهنامه رو بیارید بذارید …..من تک تک شاهنامه ها رو دیدم، نیست پدرجان….

 9. حمید گفت:

  0

  0

  سلام.من پسری دارم امسال میره پیش دبستانی.تمام کارهاش کردم مانده کیف و کفش و لباسش.دیگه پول ندارم.بیکارم و دیسک شدید گردن دارم و ممنوع الکار.هزینه مانده اش میشود سیصد تومن.هیچکسی کمکم نمیکنه.اهل دارابم.دیگه جایی برا قرض ندارم.کسی هست که کمک کنه تا من شرمنده بچه ای که زیر نظر دکتر جعفر امامی که اهل لاره و پاش کلافه شرمنده نباشم.به همین ابوالفضل کم اوردم.گوشی ندارم از گوشی دوستم این مطلبو میفرستم.شاید این پول ناچیز باشه ولی برا من شده دق.بدهی های دیگر هم بماند.مشکل الانم اینه که شنبه باید بره نه کیف داره نه کفش نه لوازم التحریر.کسی میتونه کمکم کنه؟۶۰۳۷۹۹۷۳۳۴۵۵۲۸۰۰بنام رییسی.اگه واقعا میخاین کمک کنید این کمکه که من شرمنده بچم نباشم.کمکم کنید بحق امام حسین.بریدم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان