میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۳:۵۹ ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 735 بازدید

لارستان از نظر ایجاد مراکز سلامت و پایگاه‌های درمانی، به یک «کارگاه سازندگی» تبدیل شده است

فرماندار لارستان در مراسم اختتامیه نمایشگاه سلامت:

لارستان از نظر ایجاد مراکز سلامت و پایگاه‌های درمانی، به یک «کارگاه سازندگی» تبدیل شده است

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: سلامت مردم یکی از موضوعات مهم و اساسی و اولویت دار در جامعه است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در اختتامیه مراسم هفته سلامت در محل دانشگاه علمی کاربردی هلال احمر این شهرستان در سخنانی تصریح کرد: اگر بخواهیم به جوامع توسعه یافته و روند تکاملی آنها نگاه کنیم می بینیم که نیروی انسانی توانمند و سالم، محور توسعه، رفاه، رشد و پیشرفت جوامع بوده است و اگر می خواهیم به نیروهای انسانی توانمند دست پیدا کنیم باید در وهله اول به سراغ معیشت و سلامت افراد برویم. وی ضمن ابراز رضایت از پیشرفت طرح های سلامت و بهداشت در جامعه، گفت: خدا را شکر در نظام مقدس جمهوری اسلامی، موضوع سلامت در کنار معیشت مردم از اولویت های اساسی و از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است.

وی اظهار داشت: بعد ازانقلاب هر جا که نگاه می کنیم، توجه به سلامت مردم با عنایت به رهنمودهای حضرت امام (ره) و تأکیدات مقام معظم رهبری و توجه به عدالت اجتماعی و نقاط محروم، از مراکز توسعه یافته و برخوردار به همه شهرها و روستاهای کوچک و بزرگ توسعه پیدا کرده است.

فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه خوشبختانه در دولت تدبیر و امید تورم ۴۰ درصدی کنتری شده و به تورم تک رقمی تنزل داده شده؛ خاطرنشان کرد: کاهش نرخ تورم یعنی اینکه ما شاهد چند برابر شدن قیمت ها نباشیم و خدا را شاکریم که در کنار این مهار تورم، یک آرامش اقتصادی در نظام اقتصادی همراه با ثبات سیاسی و پویایی در کشور بوجود آمد و امنیت درون زا و پایداری که با مشارکت مردم و در ادامه اقتدار بین المللی که در عرصه های بین المللی در ابعاد مختلف ایجاد شد، کشور ایران به عنوان بازیگری فعال و تأثیرگذار در معادلات سیاسی و بین المللی نقش آفرین شد.

حسنی با اشاره به اینکه بحث سلامت، بعنوان یک محور و موضوع اساسی از روز اول شروع دولت تدبیر و امید مورد توجه قرار گرفت؛ افزود: این دولت حدود ۱۱ میلیون نفر از افراد جامعه را تحت پوشش بیمه ای قرار داد و از نظر پوشش بیمه ای و طرح تحول نظام سلامت، کاری کرد که در تاریخ کشور ایران بی سابقه بوده است.

فرماندار لارستان تصریح کرد: تأمین تجهیزات و امکانات و بالا بردن سطح نظام خدمات رسانی به بیماران، تخصصی کردن موضوعات و حضور بیش از ۴۰ نفر از متخصصین در همین شهرستان از اقداماتی بود که در حوزة بهداشت و درمان، بطور خاص در لارستان ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه شهرستان لارستان از نظر ایجاد زیرساخت در حوزه بهداشت و درمان و ایجاد مراکز جامع سلامت و پایگاه های درمانی به یک «کارگاه سازندگی» تبدیل شده است؛ خاطرنشان کرد: ایجاد ۸۸ درمانگاه و مراکز جامع سلامت در روستاها و نقاط محروم این شهرستان موضوعی است که در این منطقه بی سابقه بوده است و این مهم به همت دانشکده علوم پزشکی و خیرین و نیک اندیشان شهرستان در حال اجراست.

حسنی در بخشی دیگر از سخنان خود به موضوع انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی از سال ۵۷ فرصتی برای ما ایجاد کرد که در تعیین سرنوشت خود دخیل باشیم.

معاون استاندار فارس با تأکید بر تلاش مجموعه فرمانداری و دستگاه‌های اجرایی مربوط برای برگزاری انتخاباتی قانونمند، سالم و با مشارکت حداکثری؛ افزود: هیچ یک از ما نبایستی نسبت به سرنوشت خود غافل باشیم و در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه مشارکت خوب و حداکثری را رقم بزنیم.

پیش از این نیز دکتر عاطفه رئوفی رییس دانشکده علوم پزشکی لارستان گزارشی از برنامه های هفته سلامت و عملکرد حوزه بهداشت و درمان شهرستان ارائه کرد.

لازم به ذکر است نمایشگاهی که به مناسبت هفته سلامت به مدت یک هفته در محوطه باز بیمارستان سابق و دانشگاه فعلی علمی کاربردی هلال احمر برگزار شده بود، دوشنبه شب با حضور فرماندار و دیگر مسئولان شهرستان به کار خود پایان داد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان