میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در10 ژانویه 2015 ساعت 2:40 ق.ظ سرویس:فرهنگ و هنر 5 دیدگاه 2,982 بازدید

لارستان پتانسيل زيادي در مطبوعات فارس دارد

«سيروس رومي» در نشست آسيب شناسي رسانه هاي محلي:

لارستان پتانسيل زيادي در مطبوعات فارس دارد

سيروس رومي، چهره باسابقه مطبوعات استان فارس و پژوهشگر حوزه رسانه پنجشنبه ۱۹ دي ماه مهمان اهالي رسانه لارستان بود. در اين نشست كه «آسيب شناسي رسانه هاي محلي» عنوان داشت نمايندگان نشريات ميلاد لارستان، صحبت نو، بشارت نو، عصر اوز، پسين دهكويه و افسانه زرين دشت و سايت هاي آفتاب لارستان، صحبت نيوز، لادستان و مُهرستان حضور داشتند.

رومي در اين جلسه پس از بيان برخي سوابق مطبوعاتي خود به تاريخ مطبوعات فارس اشاره كرد و گفت: در سال ۱۲۵۰ هجري قمري اولين روزنامه فارسي زبان توسط ميرزا صالح شيرازي راه اندازي شد كه بعدها به نام «كاغذ اخبار» شناخته شد. وي سپس به برخي چهره هاي مطبوعاتي لارستان اشاره كرد و از «مورخ»، برادران «فرامرزي» و «ر. اعتمادي» نام برد و با اين مقدمه رسانه ها و نشريات لارستان در استان فارس را داراي ظرفيت بالايي عنوان كرد.

1

دبير پيشين خانه مطبوعات شيراز سپس به برخي آسيب هاي رسانه هاي محلي پرداخت. وي نشريات محلي را در كل كشور ضعيف و در مقابل نشريات تهران را قوي توصيف كرد و دليل اين موضوع را مهاجرت نخبه هاي رسانه از شهرستان ها به تهران دانست. او گفت: پايتخت معمولا تمام توانايي ها را جذب مي كند چراكه امكانات و تجهيزات بهتر و بيشتري دارد و ازطرفي وقتي نخبگان رسانه، روستا و شهر خود را ترك مي كنند به تبع تجربه و دانش خود را هم با خود خواهند برد.

اين پژوهشگر باسابقه سپس به برخي موانع پيش روي نشريات محلي اشاره كرد و تبعيت از مراكز قدرت و ثروت، عدم استقلال مالي، مخاطب شناسي نادرست و كم توجهي به اصول حرفه اي روزنامه نگاري را  مهمترين آسيب ها دانست.

پس از سخنراني سيروس رومي و درپايان بين حاضران در جلسه و او گفت و گو و پرسش و پاسخ صورت گرفت.

اين نشست به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي لارستان، باشگاه خبرنگاران آفتاب، حوزه فرهنگي و اجتماعي شهرداري لار و موسسه فردايي ديگر برگزار شد.

گفتني است صبح روز پنجشنبه نيز كارگاه آموزشي خبرنگاري با حضور رومي در پرديس دانشگاه آزاد اسلامي اوز و به مناسبت پانزدهمين سالگرد انتشار نشريه «عصر اوز» تشكيل شد.

7 6 5 3 4 2


5 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  مگه اونجا کلاس رقص هم برگزار کردن که منشی جان ! هم رفته؟؟

 2. خبرنگار لاري گفت:

  0

  0

  دعوت از آقاي رومي كار بسيار ارزشمندي بود هرچند در زمان مناسبي نبود و تحت تاثير حضور رضا كيانيان قرار گرفت. درضمن به آقاي منشي براي تقبل زحمت اين برنامه بسيار بسيار مفيد خسته نباشيد مي گويم.

 3. فاطمه اسلام زاده گفت:

  0

  0

  با سلام.بنده هم به نوبه ی خود از آقای منشی نهایت سپاس رو دارم و به خاطر تلاش هایی که برای ما لارستانی ها انجام می دهند از ایشان قدر دانی می کنم.

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  درود بر آقای منشی
  همتتان مستدام

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان