میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در29 اکتبر 2020 ساعت 11:10 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 154 بازدید

درخواستی که برای بخش حمل و نقل ریلی در لارستان مطرح است، درخواست بجایی است

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی در لارستان:

لازمه توسعه متوازن استقرار متوازن جمعیت است/ درخواستی که برای بخش حمل و نقل ریلی در لارستان مطرح است، درخواست بجایی است

به گزارش آفتاب لارستان، نعمت‌الله ترکی در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی لارستان که صبح امروز در سالن شهید امامی فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد اظهار کرد: اگر قرار است اتفاقی در بخش توسعه کشور به صورت متوازن شکل بگیرد باید استقرار جمعیت به صورت متوازن باشد.

اما و اگرهای توسعه

وی تصریح کرد: اگر کشوری را به دو نیمکره غربی و شرقی تبدیل کنیم می‌توان گفت ۷۵ تا ۸۰ درصد جمعیت کشور در نیمکره غربی استقرار دارند و این چالشی بزرگ در عرصه توسعه است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به بررسی ظرفیت‌های استان گفت: در استان فارس، سه پیشنهاد برای این کار داریم، یکی مسائل راهبردی و سیاست‌های عمومی در سطح استان فارس است که ممکن است برخی از شهرستان‌ها ظرفیت‌هایشان بیشتر از شهرستان‌های دیگر باشد.

ترکی افزود: استان فارس و منطقه جنوب، به‌ویژه حوزه شهرستان لارستان و شهرهایی که در اطراف وجود دارند در حوزه راهبردها و سیاست‌های عمومی می‌توانند نقش اصلی را در سطح استان فارس ایفا کنند.

وی تصریح کرد: دومین پیشنهاد برای توسعه استان، پروژه‌های عمرانی منطقه در سطح حوزه ریلی و حمل و نقل جاده‌ای، دریایی و هوایی است که برای ایجاد آن نیازی به برنامه‌ریزی نیست.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی افزود: جایی که فرودگاه وجود دارد ظرفیت بزرگی برای بخش توسعه است و می‌توانند در سطح کشور، منطقه و حتی بین‌المللی نقش ایفا کنند.

نعمت‌الله ترکی خاطرنشان کرد: این کار به یک برنامه‌ریزی کوتاه مدت نیاز دارد که با استفاده از این ظرفیت بتوانیم برنامه‌ریزی خوبی انجام دهیم و به‌خوبی استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: در حوزه جاده‌ای، استان فارس از لحاظ مساحتی جزو چهارمین استان کشور است، یعنی استان پهناوری است که می‌تواند در بخش توسعه، هم منطقه‌ای، استانی و هم کشوری نقش ایفا کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: آثار تاریخی که در سطح استان فارس و به‌ویژه در حوزه لارستان وجود دارند ظرفیت بزرگی هستند که باید به آن‌ها توجه کرد.

ترکی خاطرنشان کرد: استان فارس در حوزه حمل و نقل، جزو پنج استان پرتردد کشور است، برای کریدور مورد اشاره از شمال به جنوب، نقش اصلی‌اش را استان فارس و برخی از این شهرستان‌ها می‌توانند ایفا کنند.

وی تصریح کرد: درخواستی که برای بخش حمل و نقل ریلی مطرح است، درخواست بجایی است و امیدواریم بتوانیم نقش اصلی توسعه منطقه‌ای و استانی را انجام دهیم، بخش‌های دیگری هم که درخواست شده من یادداشت کرده‌ام و حتما پیگیری می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی در مورد سیاست‌های کلان مسکن گفت: برای اینکه نقش‌مان را در وزارت راه و شهرسازی با این حجم از کار به خوبی ایفا کنیم، به اصلاح ساختار نیاز داریم.

نعمت‌الله ترکی با اشاره به اینکه ساختار اشکال دارد اظهار کرد: وقتی ساختار را در حد یک وزارت خانه با این حجم از کار در نظر می‌گیریم، مدیرکل ما فقط قادر است در سطح استان پیگیر یک موضوع باشد، حمل و نقل ریلی خودش به ساختار جدید و بزرگی نیاز دارد تا بخواهد پیگیری شود، حمل و نقل هوایی نیز به تشکیلات خاص‌تر و مستقل‌تری نیاز دارد…

وی تصریح کرد: در حوزه مسکن، قبلا اداره کلی به نام اداره کل مسکن و شهرسازی بوده است، اگر به قبل از ادغام این مجموعه برگردیم شاید دغدغه مسکنی که در حال حاضر در وجود همه مسئولان است آن موقع کمتر بوده است.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان