میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲:۳۳ ب.ظ سرویس:برگزیده ها, مطلب شما 4 دیدگاه 277 بازدید

لزوم چاره اندیشی برای نشاط لارستانی ها

لزوم چاره اندیشی برای نشاط لارستانی ها

آفتاب لارستان: مطلب پیش رو بدون امضا برای این سایت ارسال شده که نویسنده در آن بر ضرورت ایجاد نشاط عمومی در لارستان باتوجه به تنگناهای اقتصادی این روزها تاکید کرده است.

مطلب ارسالی مورد اشاره را در ادامه بخوانید:

***

نشاط شهروندی عنصری گمشده در مدیریت شهری است و برنامه ریزی شهری به دنبال این عنصر گمشده در فضاهای عمومی شهر است.

بنابراین وجود شهروندانی افسرده، بی رمق و با عدم احساس شادابی و سرزندگی، بزرگترین معضل شهرها به شمار می آید.

از دیدگاه برنامه ریزی شهری ایجاد چشم اندازهای زیبا در فضاهای عمومی شهر از جمله زیباسازی خیابان ها، دیوارها، نصب بنرهای آموزشی و فرهنگی، حفظ و گسترش فضای سبز شهر، دیوارنویسی و نقاشی دیوارها و سنگ فرش کردن معابر و…  نیز نقش بسزایی در سلامت روحی روانی و نشاط عمومی شهروندان دارد که در این حین لارستان از حیث منظر شهری و زیبا سازی خیابان ها به اذعان بسیاری از شهروندان و متخصصان آنچنان که بایسته و شایسته می باشد به این مهم دست نیافته است.

اما مهمتر از آن چندی است تورم، گرانی و مشکلات اقتصادی و اجتماعی راه نفس و گلوی مردم را گرفته و فضای شادی و سرور مردم را تنگ و تاریک کرده است.

مردم امروز ما در بین همه این وقایع، گرانی سکه، طلا، دلار و ارز، نابسامانی وضعیت اقتصادی و تورم و رکود به دنبال ذره ای خوشی و شادی می گردند تا شاید بخشی از مشکلات روز را فراموش کنند.

استقبال گسترده مردم شهرستان لارستان از فضای سبز و پارک های شهرستان شاهد همین مدعاست، به گونه ای که فقیر و غنی، بیکار و شاغل، زن و مرد، پیر و جوان با حضور در فضای پارک هاو میادین شهرستان از گرمای تابستان و چهاردیواری منزل فرار می کنند و خود را به دامان طبیعت می رسانند.

آداب و رسوم غنی منطقه ی لارستان بخصوص موسیقی های سنتی و انواع بازی های بومی محلی قدیمی از جمله عواملی است كه مسئولین می توانند  با استفاده از این ظرفیت شادی و نشاط را در جامعه تزریق كند.

چیزی که این روزها در شهرستان به عنوان یک حلقه گمشده مهم از آن یاد می شود  این است که برای داشتن جامعه ای سالم و به دور از معضلات اجتماعی باید اهتمام ویژه ای به برگزاری فعالیت های فرهنگی و هنری نشاط بخش داشته باشیم و روح تازه ای به جامعه خود ببخشیم از این رو انتظار داریم مسوولان شهری بیش از گذشته در راستای برگزاری جشن ها و مسابقات محلی در این مسیر حساس قدم بردارند.


4 نظر

 1. لارستانی عیر لاری گفت:

  0

  0

  به نظر میرسد که اول باید ریشه مشکلات اجتماعی واقتصادی و…… راحل کنبم تا مردم شور ونشاط پیدا نمایند واز افسردگی و ملال و گرفتاری رها شوند وگرنه با موسیقی وساز کرنا وفصای سبز هم چندان کارساز نمیشوند مسایل را ریشه ای ارزیابی نماییم وگرنه همینکه از پارک وفصای سبز به خانه امدیم همان مشکلات رکود وتورم و……. باز همراهمان هست وباز……

 2. لاری گفت:

  0

  0

  شهر از همه لحاظ روحیه بی نشاطی داره خیابونا تاریکه جاهای تفریحی تاریک، کمبود پارک، عدم برنامه شاد فرهنگی و…

 3. همشهری گفت:

  0

  0

  مسئولین ما فقط برای عزاداری خوب هستند. مسئولین لارستان سوراخ دعا را گم کرده اند.‌ اونا نمیدونند در دین اسلام اینقدر که به شادی و نشاط تاکید شده، به عزا و ماتم و غم تاکید نشده

 4. لاری گفت:

  0

  0

  بعضی وقتا که مثل آلبوم خانوادگی، عکس مرگ و میر و متوفیان بر در و دیوار شهر خودنمایی می کند

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان