میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در8 می 2014 ساعت 4:58 ب.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 1,376 بازدید

ماهيت مديريت فاميلي در هرمزگان را افشا خواهم كرد

استاندار هرمزگان:

ماهيت مديريت فاميلي در هرمزگان را افشا خواهم كرد

13930120000032_PhotoAبه گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، جاسم جادری شامگاه چهارشنبه در آیین گرامیداشت هفته معلم که در سالن اجتماعات دفتر آموزش و پژوهش استانداری برگزار شد، با طرح چند پرسش اظهار داشت: چرا دغدغه آموزش و پرورش در هرمزگان در رده‌های آخر جدول اهمیت قرار می‌گیرد؟ چرا هرمزگان در نیروی انسانی با وجود این همه قابلیت و ظرفیت در فقر به سر می‌برد و چرا برای تغییر برخی مدیران ناموفق و ناکارآمد جبهه‌گیری و مقاومت می‌شود و برخی‌ها نمی‌گذارند افراد جدید و توانمند بر سر کار بیایند تا شاهد رشد و توسعه استان باشیم.

وی افزود: آنهایی که نمی‌شنوند، بشنوند که دولت عوض شده و مردم به تفکر قبلی نه گفتند و دولت جدید را انتخاب کردند.

استاندار هرمزگان ادامه داد: مردم به تحول رأی دادند، مردم ناکارآمدی را کنار زدند، چرا برخی با رانت و استفاده از موقعیت و نفوذهای خود سعی می‌کنند افراد ناکارآمد را به هر شکل ممکن حفظ کنند.

وی بیان کرد: اگر باز هم بخواهد این «حکومت فامیلی» در هرمزگان ادامه پیدا کند نتیجه این می‌شود که منافع استان فدای منافع باندی می‌شود و هر کس زر و زور داشت در قدرت می‌ماند و استان هیچ‌گاه پیشرفت نمی‌کند.

به گفته جادری، اگر در آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها تفکر جناحی و گروهی حاکم شود هرگز به پویایی و رشد و بالندگی دست نخواهیم یافت و همچنان در شاخص‌ها در شمار استان‌های آخر کشور خواهیم بود.

این مسئول تاکید کرد: به جای مقاومت و اعمال قدرت برای حفظ نیروهای ناکارآمد همه باید به دولت کمک کنند تا براساس سیاست‌های جدید که مردم به آن رأی دادند شاهد تحول و پیشرفت باشیم، چرا هرمزگان با این همه ظرفیت و منابع چنین وضعیتی داشته باشد.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: آیا رواست که ما در مدارس خود هنوز مشکل شپش سر دانش‌آموزان را داشته باشیم و در این شاخص متاسفانه دوم کشور هم باشیم.

وی گفت: به جای این گونه مقاومت‌ها و جبهه‌گیرهای مغرضانه و سد کردن راه دولت فرصت دهند تا استان از این حالت رکود خارج شود نه اینکه به هر قیمتی دار و دسته خود را در مناصب مختلف حفظ کنند تا بتوانند دوباره رأی بیاورند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه احساس می‌شود که برای رأی بر سر منافع مردم در این استان معامله می‌شود، مطرح کرد: باید فضایی فراهم کرد که معلم بتواند حرف بزند، جامعه فرهنگیان باید نظرات مختلف را به صحنه بیاورد و کاستی‌ها را روشن مطرح کنند.

جادری افزود: نقد سازنده قطعاً به توسعه استان و عقب‌نشینی تفکر باندی و فامیلی کمک خواهد کرد و به جای تملق و چاپلوسی باید واقعیت‌ها بیان شود و نظر صاحب نظران و کارشناسان حاکم گردد.

وی ادامه داد: آنهایی که برای منافع خود ساحل را می‌فروشند باید پاسخگو باشند، چه کسی این مجوزها را داده است.

جادری خاطر نشان کرد: در سفر رئیس جمهور مورد سئوال واقع شدم که چه کسی این مجوزها را داده است، چرا مردم را از حقوق طبیعی خود محروم می‌کنید، چرا دید ساحل و جاذبه طبیعی آن را بر مردم بسته‌اید، مجوز بازار ماهی فروشان و پلاژ بانوان را چه کسی صادر کرده است.

وی ادامه داد: ساحل متعلق به همه است چرا برای منافع خاص از مردم هزینه می‌شود چه کسانی پشت این پروژه‌ها هستند.

جادری با بیان اینکه «بنده سازشکار نیستم» و جلوی مدیریت فامیلی و باندی خواهم ایستاد، تصریح کرد: جلوی رانت خواری و سودجویی در مسیر اهداف سیاسی را خواهم گرفت و بر سر منافع مردم با هیچ کسی تعارف ندارم و اهل هیچ معامله و مصلحتی هم نیستم.

وی گفت: ماهیت مدیریت فامیلی را افشا خواهم کرد و اینها باید بدانند که دوره زورگویی تمام شده و پاسخ خود را از مردم گرفته‌اند.


1 نظر

  1. ناشناس گفت:

    0

    0

    آفرين به اين استاندار. اميدوارم استاندار فارس نيز ياد بگيرد.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان