میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در4 می 2014 ساعت 7:03 ق.ظ سرویس:یادداشت 2 دیدگاه 1,078 بازدید

ما ايرانيان و حريم اشتراكي «خودرو»!

ما ايرانيان و حريم اشتراكي «خودرو»!

mobasheriاحمد مبشري: اتومبیل ها همیشه برای من ماجرا بوده. نشانه ای از پیشرفت علمی بشر و دست یابی به سرعت بیشتر. شاید پیش رفتن بشر، همان دست یابی به سرعت بالاتر باشد. تندتر رفتن، زودتر پیش تاختن است! به این اصل مشکوکم اما حرفم چیز دیگری است:

* اینجا که ماییم اتومبیل نوعی حریم شخصی بسط یافته است. انبساط ۵ نفره حریم شخصی در فضای جمعی. اندک مجالی که می توان در حضور احتمالی دیگران، جایی برای خود داشت. جایی که همراه با خودت، جا به جا می شود. اتومبیل مکان شخصی رونده است. حریمی اشتراکی و انتقالی! اندک مکانی که در پناه سرعت می توانی خود سرخورده را بروز داد. خوب یا بدش مهم نیست. تنها جایی است که خودِ در خلوت ایرانی مجال بروز دارد. ایرانی ها تنها جایی که تمام قد خودشان هستند، پشت فرمان است. جایی که خود خواهی و سرخوردگی ها مجال بروز دارند. عطش تحقیر و آزار دادن دیگران در سرعت های آنچنانی و میل به کل کل در مسابقه های اتوبانی مجال می یابد.

* میل به جست و جو و سرکشی حریم دیگران، وسوسه همیشگی ایرانی ها و شاید آدم ها است. دو خودرو که از کنار هم رد می شوند، یا از مقابل به هم می رسند، بی اعتنا به سرعت و هر چه که مانع دید شود، سرنشینان خودرو ها کم مانده با نگاه اتومبیل هم را بدرند. مثل نگاه دزدانه مردم از لای در باز مانده به حیاط همسایه!

* شیشه را راحت استعمال می کنند. بهترین مکان هم پشت فرمان اتومبیل.

حرفی ندارم. به اینجای افتضاح زندگی که می رسم حرفی ندارم!


2 نظر

 1. شهر سوخته گفت:

  0

  0

  آفرین بر احمد “اتومبیل مکان شخصی رونده” ….. فروید لاری! ( می توانید سانسور نمایید)

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  کدام ابلیس تو را ,کدام ,؟ شادمانه پر تلبیس ات کرده کدام؟لعنت بر تو که شادمانه گی ات را با کس در میان ننهاده ای , صدره صابری پوشیده بر سداد خویش ایستاده ای !؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان