میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در28 ژوئن 2020 ساعت 12:28 ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 13 دیدگاه 673 بازدید

مباحثه «حسین زاده» و «یگانه» بر سر آمار مبتلایان به کرونا در لارستان/ به دکتر کریمی گفتم نیاز است دوندگی شما بیشتر شود!

مباحثه «حسین زاده» و «یگانه» بر سر آمار مبتلایان به کرونا در لارستان/ به دکتر کریمی گفتم نیاز است دوندگی شما بیشتر شود!

نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به جمعیتی که در شهرستان وجود دارد و همچنین وجود چندین بیمارستان و خانه بهداشت، بودجه شما بسیار کم است و به آقای دکتر کریمی هم گفتم که نیاز است دوندگی شما بیشتر از این شود و پیگیر بودجه تان برای ارائه خدمات به مردم باشید.

به گزارش زینب دلام از آفتاب لارستان، در حاشیه جلسه شورای اداری لارستان که روز شنبه در سالن شهید امامی فرمانداری ویژه لار و با حضور حسین زاده، نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، دکتر وحید یگانه معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان اظهار کرد: کرونا بحث اول همه مجالس و اخبار است، ویروسی که جهان و کشور ما را درگیر کرده است و در حال حاضر شهرستان های متفاوتی در کشور هستند که در وضعیت قرمز به سر می برند.

تاثیر همسایگی با هرمزگان در افزایش آمار ابتلا به کرونای شهرستان

وی افزود: در همسایگی خود، استان هرمزگان را داریم که به این دلیل دچار چالش هایی شده ایم، موارد شیوع بالایی در شهرستان داریم که در گزارش های قبلی هم عنوان کرده ام.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان خاطرنشان کرد: حدود ۷۰ درصد جمعیتی که در هرمزگان هستند لارستانی هایی اند که در آنجا سرمایه گذاری کرده اند اما به دلیل وضعیت قرمز هرمزگان به طرف شهرستان ما برمی گردند و موارد مثبت ابتلا به کرونا افزایش پیدا کرده است.

تاکید بر آموزش به مردم به جای وضع اقدامات محدودکننده

یگانه تصریح کرد: اقدامات محدودکننده ای در شهرستان انجام داده ایم اما این محدودیت ها باعث شده اقتصاد خانواده و شهرستان به هم بریزد؛ بنابراین بهتر است ما روی آموزش به مردم، رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تاکید کنیم.

آموزش به مردم در فضای مجازی

وی افزود: از دوستانی که در فضای مجازی هستند خواهش می کنم که حداقل به مدت دو هفته روی آن مانور دهند و این نکات آموزش داده شود.

افزایش آمار ابتلا به کرونا در ادارات شهرستان

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی لارستان اظهار کرد: تست کرونای بسیاری از ادارات شهرستان مثبت بوده است؛ بنابراین، از مسئولان شهرستان انتظار دارم در هر اداره ای که موارد مثبت کرونا دارند در کنار خودشان مدیریت کنند و اقلام محافظتی را در اختیار پرسنل مجموعه قرار دهند.

استفاده از ماسک را در کل شهرستان اجباری کنیم

دکتر وحید یگانه خاطرنشان کرد: اگر استفاده از ماسک را در کل شهرستان اجباری کنیم، پیامدهای خوبی خواهیم داشت.

۶۴۸۷ مورد نمونه گیری کرونا در شهرستان

وی تصریح کرد: تعداد نمونه گیری هایی که در شهرستان انجام شد، ۶۴۸۷ مورد بود که این تعداد نمونه گیری ها از فسا و جهرم نیز بالاتر رفت.

آمار فوت شدگان و بهبود یافتگان کرونا

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی لارستان خاطرنشان کرد: موارد مرگ بر اثر کرونا در یکی دو هفته گذشته بالا رفته است، در ابتدا فقط سه چهار فوتی داشتیم اما الآن به ۱۴ مورد رسیده که ۱۱ نفر ایرانی و ۳ نفر افغانی هستند، تعداد بهبودیافتگان ۸۶۸ نفر هستند، کل موارد فوتی چه مثبت و چه منفی و یا مشکوک (با سی تی اسکن مثبت شود و تست منفی شود) ۳۷ نفر بوده اند.

دکتر یگانه افزود: میانگین سنی فوت شدگان بالای ۶۵ سال بوده که دو مورد از این میانگین پایین تر بوده، یک آقای ۵۲ ساله و یک خانم ۲۹ ساله.

انتقاد از مسئولانی که پای کار نبودند

وی با تشکر از فرماندار ویژه لار و ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونای شهرستان گفت: همه مسئولان پای کار نبودند و فقط تعداد خاصی بودند اما ما انتظار داریم به خاطر بحرانی که در شهرستان داریم، همه مسئولان پای کار بیایند و حداقل در مجموعه اداری و مدیریتی خودشان محافظت کنند.

حسین زاده خطاب به یگانه: آمارها را دقیق بگویید، این آماری نیست که مردم پرسیده اند

در ادامه، حسین زاده خطاب به یگانه اظهار کرد: لطف کنید آمارها را دقیق بگویید، این آماری نیست که مردم پرسیده اند و در مورد فسا و داراب به این صورت نیست.

به دکتر کریمی گفتم که نیاز است دوندگی تان بیشتر شود

وی در مورد تامین بودجه در این زمینه گفت: با توجه به جمعیتی که در شهرستان وجود دارد و همچنین وجود چندین بیمارستان و خانه بهداشت، بودجه شما بسیار کم است و به آقای دکتر کریمی هم گفتم که نیاز است دوندگی شما بیشتر از این شود و پیگیر بودجه تان برای ارائه ی خدمات به مردم باشید.

نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما هم پیگیر هستیم تا حداقل بودجه تان در خور و شان مردم کل حوزه لارستان بزرگ باشد.


13 نظر

 1. فداغ گفت:

  0

  0

  آقای نماینده چطور از پای کار بودن مسئولین در امر کرونا حرف می‌زنید در حالی که در شهرستان خودتان گراش در اوج گسترش بیماری، بخشدار و آموزش و پرورش شهرستان را رها کرده بودند؟ آیا با آنها برخورد کردید؟ بعید می‌دانم.

 2. لاری گفت:

  0

  0

  تازه اولشه جناب نماینده

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   دکتر یگانه مردی شریف از خاندانی محترم است لکن چوب کسان دیگری را میخورد کاش به حذف او ختم نشود نماینده جوان هم احتمالا میداند مشکل کجاست از ریشه باید حل شود کار اصولی باید کرد علوم پزشکی درحال موت است چاره کنید

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  مهندس جان سلام سال هاست اقای دکتر کریمی بقیه را میفرسته جلو ترکش بخورند کاش بپرسین کجاست چندتا شورای اداری تا حالا شرکت کرده برنامه امسالش را ببنید چند روز مرخصی چند روز ماموریت بوده تا حساب دستتون بیاد زرنگه نمیتونید کاریش کنید تا حالا که جعفور بود مسوولین لار کاریش نداشتند شاید شما مردم را نجات دادین

 4. گراش گفت:

  0

  0

  آقای فداغ اولش هست گوش مسئولان گرا ش هم می گیرد .ولی دکتر عبداللهی مثل شیر وایساده آمار مرگ و میر کم باشد .به هرحال مردم گرا ش رعایت نمی کنند و فک کنم آقای نماینده کمی تند آمده هست .

 5. علوم پزشکی گفت:

  0

  0

  جناب اقای فرماندار به داد ما کارمندان علوم پزشکی برسید یکی از وظایف شما تغییر مدیر ناکارامد است.چرا می ترسید؟

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  خدا خیر بده نماینده رو که حرف دل ما رو با جرات زد

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  دانشکده علوم پزشکی لار با جهرم و فسا قابل قیاس نیست ما زودتر از انها شروع کرده ایم لاکن الان انگشت کوچیک انها نیستیم ۱۴ سال دکتر جعفرپور بر دانشکده پرستاری […] دریغ از یک قدم به جلو تازه داشت کار دانشکده پرستاری با خانم صدیق پیشرفت کنه که باز نذاشتند مدیران ما کجا مدیران انها کجا جای تاسف است بشنویم یک دهم انها هم بودجه پرسنل پزشک وامکانات نداریم راه دوری نیست دوساعت راه بسم الله نماینده محترم درست اشاره داشته اند قیاس درستی نیست سی سال جلوترند روزی بیاید ما را با خنج و اشکنان قیاس کنند دیگر لامرد هم جلو افتاده بهداشت و درمان لار نقطه ضعف لار شده

 8. اردی گفت:

  0

  0

  خدا پدر دکتر عبداللهی و دکتر مطلبی را در دانشکده گراش بیامرزد که واقعا خدمت می‌کنند. اما بقیه مسئولین به هیچ عنوان قابل دفاع نیستند.

 9. شبکه بهداشت ودرمان اوز چی شد گفت:

  0

  0

  مردم اوز بخاطر عدم استقرار شبکه بهداشت ودرمان در شهرستان اوز سخت از مسولین علوم پزشکی وبخصو ص از دکتر کریمی گلایه مند هستند باید هرچه زودتر این اداره مهم در اوز دایر شود وگرنه پیگیریها از طرف نماینده مجلس واستان اقدام خواهد شد

 10. لاری گفت:

  1

  0

  درود بر دکتر یگانه

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  مهندس حسین زاده، همه امید ما بعد از خدا به شماست.ما را از […] مدیران کنونی علوم پزشکی از […] نجات بدید.

 12. لاری کارمند علوم پزشکی گفت:

  0

  0

  خدا را شکر با کنار گذاشته شدن برادر دکتر جعفر پور از معاونت دانشکده علوم پزشکی لار وایجاد شبکه بهداشت ودرمان شهرستان اوز بک حرکتی در جهت تحول دیده میشود دکتر گریمی باید با شرایط جدید کار کند ودوران جعفر پور را فراموش نمایند

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان