میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در20 دسامبر 2016 ساعت 11:02 ق.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 886 بازدید

متقاضیان تاسیس «اقامتگاهای بوم گردی» از تسهیلات ۴ درصدی بهره مند می شوند/ اولین اقامتگاه در «اوز» راه اندازی می شود

nwdedew-imageمتقاضیان تاسیس «اقامتگاهای بوم گردی» از تسهیلات ۴ درصدی بهره مند می شوند/ اولین اقامتگاه در «اوز» راه اندازی می شود

روابط عمومی اداره میراث فرهنگی لارستان طی اطلاعیه ای از متقاضیان تاسیس اقامتگاه های بوم گردی در لارستان خواسته به این اداره مراجعه و از تسهیلات ۴ درصدی نیز بهره مند شوند. در این اطلاعیه همچنین این اقامتگاه ها تعریف و خبر راه اندازی اولین اقامتگاه لارستان در اوز مطرح شده است. متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

***

اقامتگاه بوم گردی نوعی از محل های اسکان برای مسافران است که برخلاف هتل ها که ویژگی یکسانی دارند، دارای ویژگی خاص محیطی خود بوده و به نوعی اقامتگاهی بومی و محلی است که عمدتا درخانه های قدیمی بازسازی شده و با شیوه ای که مطلوب برای مسافران باشد اداره می شوند. در این اقامتگاه ها سعی بر این است تا میهمانان باشیوه سنتی زندگی در آن محل خاص آشنا شده و از غذاهای محلی آنجا استفاده و در محیطی طبیعی سفر خود را به انجام برساند.

روند رو به رشد بوم گردی در ایران و استقبال بی نظیر گردشگران داخلی و خارجی از اقامتگاه های بومی نشانگر این است که دست یافتن به اهداف افق ۱۴۰۴ گردشگری نیازمند سرمایه گذاری ویژه در بخش گردشگری روستایی و عشایری است.

متقاضیان این امر با مراجعه به اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان و تکمیل فرم های مربوطه می توانند ضمن بهره گیری از تسهیلات کم بهره (۴ درصد)، مجوز لازم را اخذ و فعالیت نمایند.

گفتنی است اولین اقامتگاه بوم گردی در شهر اوز توسط خانم «لیلا عزیزیان» درحال راه اندازی می باشد. باتوجه به پتانسیل جنوب کشور و تسهیلاتی که دولت در حمایت از این امر دارد افق روشنی رامی توان پیش بینی نمود.

روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لارستان


1 نظر

  1. محبوبه گفت:

    0

    0

    اوف که من عاشق اوزی ها هستم از بس اهل دل هستند. تحسین میکنم اوزی ها رو به خاطر این کار جالب و زیبا. متاسفانه در لار همیشه برای غمگین کردن مردم پیشقدم هستن. متاسفم براتون لاریا

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان