میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در24 جولای 2014 ساعت 11:07 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 3 دیدگاه 1,102 بازدید

متن كامل نطق نماينده لارستان، خنج و گراش در مجلس

متن كامل نطق نماينده لارستان، خنج و گراش در مجلس

پايگاه اطلاع رساني دكتر جمشيد جعفرپور: سه شنبه ۳۱ تیر ماه ۹۳ دومین نوبت نطق میان دستور دکتر جعفرپور، نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس انجام شد. سخنان نماینده مردم در دو بعد ملی و بین المللی و بعد منطقه ای صورت گرفت. در ادامه مي توانيد متن كامل نطق وي را بخوانيد:

نطق میان دستور نماینده مردم در مجلس در بعد ملي و بين المللي

با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همکاران محترم و با امید به اینکه در شب قدر بهترین ها برای مردم شریف ایران و امت اسلامی مقدر شده باشد.

بیش از دو هفته از شروع آخرین جنایت رژیم خونریز صهیونیستی می گذرد و این رژیم دلگرم به لبخند حامیان بین المللی بویژه آمریکای جهان خوار، ضد انسانی ترین جنایات را در غزه مظلوم رقم می زند و سکوت معنا دار سازمان های حقوق بشری بمثابه چراغ سبز به تداوم این خونریزی است.

علیرغم همه اقدامات ددمنشانه این رژیم جعلی و خلق صحنه های دلخراش از قتل و کشتار کودکان، زنان و سالخوردگان، استواری پدران و مادران شهدا برگرفته از فرهنگ رمضان، دشمن را در موقعیت دشواری قرار داده است .از دید کارشناسان نظامی، ادامه موشکباران شهرهای صهیونیست نشین و ناتوانی ارتش اسرائیل از نابودی سکوهای پرتاب موشک نیروهای مقاومت و ضربات سنگین به نیروها و تجهیزات ارتش صهیونیستی به معنای شکست دیگری در کارنامه نظامی این رژیم متجاوز می باشد و شکی نیست بر پایه حمایت های همه جانبه ی جمهوری اسلامی ایران از مقاومت فلسطین بزودی شاهد عقب نشینی و خروج ذلت بار ارتش اسرائیل از غزه خواهیم بود. انشاءا… با حضور یکپارچه مردم شریف ایران در راهپیمایی روز قدس و دفاع از مظلومان غزه، این روند در کمترین زمان طی خواهد شد.

روی دیگر این سکه، تحرکات جریان تکفیری داعش است که به مدد پشتیبانی مالی سران مرتجع عرب و حمایت های تسلیحاتی و اطلاعاتی برخی همسایگان جاه طلب در منطقه، در حال اجرای سناریوی گسست در منطقه و تجزیه عراق می باشد.

این جریان که همزمان با جنایات رژیم صهیونستی، در حال نمایش چهره ای خشن و غیر انسانی از اسلام در منظر جهانیان می باشد، بدون کمترین مخالفت نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی، خود مشغول مسلمان کشی و تخریب زیربناهای اقتصادی کشور مسلمان سوریه و عراق است.

شکی نیست که با پایمردی و مقاومت مسلمانان در سوریه و عراق این جریان نیز محکوم به شکست می باشد و صبح اسلام و پیروزی مسلمانان نزدیک است.

ماه مبارک رمضان، این نعمت بزرگ الهی که با صد افسوس در حال وداع با آن می باشیم، نشان دیگری از عمق فرهنگ اسلامی در وجود مردم مسلمان و مؤمن کشور است و حضور پرشور همه اقشار جامعه در مراسم شب های احیاء و قدر، گواه روشنی از خواست مردم از مسئولان فرهنگی و مدیران در جهت فعالیت و سمتگیری برنامه های فرهنگی و هنری است.

تقویت فرهنگ اسلامی- ایرانی مؤلفه مهم قدرت جمهوری اسلامی است که باید همه مدیران بخش های فرهنگی و غیر فرهنگی بدان متوجه  و ملتزم باشند و مانع نفوذ فرهنگ بیگانه در اعتقادات، هنجارها و نمادهای مردم و اجتماع گردند.

***

نطق میان دستور نماینده مردم در مجلس در بعد منطقه ای

اما چند تذکر به وزراء و مسئولین اجرایی در خصوص مشکلات حوزه انتخابیه :

۱) به وزیر نیرو در خصوص رفع تبعیض آشکار در تعرفه برق شهرستان های لارستان، خنج و گراش با توجه به مناطق همجوار که میانگین دمایی نزدیک به حوزه انتخابیه داشته و تعیین تعرفه عادلانه برای شهرستان های لارستان، خنج و گراش.

علیرغم ماه ها پیگیری و ارائه دلایل مستند متأسفانه هنوز این تبعیض تداوم دارد و پاسخگویی به مردم با مسئولان این وزارتخانه می باشد.

۲) به وزیر نیرو در خصوص کمبود و تنش آبی در حوزه انتخابیه بویژه مناطق روستایی که منجر به جیره بندی آب در روستاها یا آبرسانی با تانکر شده و لزوم توجه ویژه به طرح های آبرسانی به شهرها و روستاهای حوزه انتخابیه

۳) به وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص اقدام اخیر به قطع یارانه. برخی خانواده های کارگر و کم درآمد به جای خانواده های برخوردار ( آنگونه که در قانون پیش بینی شده ) و بازنگری در این اقدام و جبران برخی اشتباهات و برقراری مجدد یارانه خانواده های نیازمند.

۴) به وزیر راه و شهرسازی برای دستور اقدام سریع در جبران اشتباه صورت گرفته درباره زمین های شهر خنج که این شهر کهن و تاریخی به عنوان منابع طبیعی معرفی و به وزارت راه و شهرسازی واگذار شده و موجب نگرانی و حساسیت در میان اهالی شریف خنج گردیده.

۵) به معاون نظارت و برنامه ریزی راهبردی رئیس جمهور برای استقرار هرچه سریع تر ادارات شهرستان گراش که پس از پنج سال هنوز مردم شریف این شهرستان از خدمات بسیاری از ادارات برخوردار نیستند.

۶) به وزیر کشور در خصوص توجه به فرمانداری های ویژه در سراسر کشور از جمله فرمانداری ویژه لارستان برای خدمت رسانی هرچه بهتر به مردم شریف لارستان و منطقه از طریق تفویض اختیارات به ادارات شهرستان و پیشگیری از مسافرتهای پر مخاطره و غیر ضرور به مرکز استان


3 نظر

 1. امیر حسین گفت:

  0

  0

  درود دکتر جان
  با توکل به خدا, پشتکار و پیگیری شما ان شا الله به دست آوردهای خوبی می رسیم .

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  جالبه اول تند وتند همه خیابون ها رو آسفالت می کنن بعد میرن کارخونه آسفالت بزنن ؟؟!!! اخه این همه عجله چرا؟؟ خوش بحال پیمانکارا . ضمنا مثل گذشته به اونا بابت طلبشون زمین بدون مناقصه و مزایده میدین ؟؟؟

 3. حق خواه گفت:

  0

  0

  خوب بود به وزير كشور تذكر مي دادى ارتقا اوز باوجود دستور صريح رييس جمهور وساير مقامات چه ش

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان