میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۲۳ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۳:۰۰ ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 3 دیدگاه 753 بازدید

مجموعه زمین شناسی «آسانا» در لارستان افتتاح شد

مجموعه زمین شناسی «آسانا» در لارستان افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان، در مراسمی با حضور مسعود راسخی معاون سیاسی و امنیتی  فرمانداری ویژه لارستان؛ جمعی از روسای ادارات شهرستان،خیرین و معتمدین و قشرهای مختلف مردم، مجموعه زمین شناسی آسانا در لارستان افتتاح شد.

در این مراسم مینا زمانی مدیر مجموعه زمین شناسی آسانا در سخنانی اظهارداشت: دراین مجموعه بیش از ۱۵۰ نمونه سنگ ها و کانیها که از کل کشور جمع آوری شده است؛ به نمایش گذاشته شده است.

وی هدف از راه اندازی این مجموعه را همگانی سازی آموزش های زمین شناسی و آشنا سازی بازدید کنندگان با سنگ ها و کانی ها دانست.

زمانی با بیان اینکه تاسیس این مجموعه برای گروه زمین شناسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، بیان داشت: رشته زمین شناسی برمبنای مشاهده واحدهای مختلف سنگی، کانیها و نیز ساختارها و عوارض زمین شناسی بر سر زمین استوار است و از آنجا که این امر به دلیل بعد مسافت، محدودیت زمانی و غیره امکان پذیر نیست، وجود مجموعه زمین شناسی جهت آشنایی هرچه بهتر دانشجویان و دانش آموزان و غیره از ضروریات بود.

وی افزود: در این راستا مجموعه گروه زمین شناسی در سه بخش مجزای سنگ شناسی، کانی شناسی و فسیل شناسی دایر است.

مدیر مجموعه زمین شناسی آسانا ادامه داد: نمونه های بخش کانی شناسی شامل کانیهای سیلیکاته و غیر سییلیکاته است که برخی از آنها دارای ارزش گوهری و معدنی هستند و بخش سنگ شناسی نیز از سه قسمت سنگهای آذرین، دگرگونی و رسوبی تشکیل شده است.

زمانی اظهارداشت: اغلب نمونه های بخش کانی شناسی و سنگ شناسی از استانهای مختلف از جمله استان فارس  و منطقه لارستان بزرگ گردآوری شده است.

وی تصریح کرد: بخش فسیل شناسی شامل نمونه های مختلف مرجانها، آمونیتها، فسیلهای گیاهی و صدف های دریایی می باشد که از مهمترین ویژگیهای مجموعه زمین شناسی آسانا در لارستان محسوب می شوند.همچنین گروههای مختلف کانی ها شامل عناصر، سولفیدها، سولفات ها، کربنات ها، نمک ها، سیلیکات ها و غیره هم، غنی ترین قسمت این مجموعه را تشکیل می دهند.

زمانی ادامه داد: در بخش دیگری از این مجموعه نیز ساختارهای بلورها قرار دارند و  مجموعه سنگ های آذرین، دگرگون و رسوبی نیز هریک با تنوع مختلف از دیگر بخش های جالب این مجموعه می باشد. همچنین کتابخانه تخصصی حاوی کتاب های مرتبط با موضوعات زمین شناسی فیزیکی،تاریخی،کانی شناسی،سنگ شناسی و غیره هم در این مجموعه وجود  دارد.

در این مراسم همچنین مسعود راسخی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری ویژه لارستان هم در سخنانی از مینا زمانی و خانواده دکتر رحمت الله زمانی به جهت راه اندازی این مجموعه تقدیر و تشکر کرد.

گفتنی است این مجموعه که بصورت خصوصی و دائمی در لارستان برپا شده شده است، جزو اولین مجموعه های طبیعی و شخصی در جنوب استان فارس است که روزهای یکشنبه و چهارشنبه هرهفته ازساعت ۱۷ الی ۲۰ به آدرس لار، شهرجدید، خیابان معلم ۴، بلوک دوم، پلاک ۱۷ پذیرای علاقه مندان است.

اضافه می گردد؛ در صورتی که دانش آموزان یا دانشجویانی که مایلند از این مجموعه بازدید نمایند، یک روز قبل با خانم مینا زمانی  هماهنگی و یا با شماره همراه (۰۹۱۷۱۸۵۸۵۲۳) تماس حاصل نمایند.


3 نظر

 1. ناشناس گفت:

  1

  0

  به به مبارکه، موفق باشید بانو زمانی عزیز

 2. لاری گفت:

  0

  0

  آفرین بر شما واقعا لار به چنین نمایشگاهی نیازمند است
  زودتر از اینها نیاز داشته بخاطر رشته جغرافیا در مقطع لیسانس و فوق
  انشاالله شاهد پیشرفت بیشتر این مجموعه گرانقدر باشیم
  موفق باشید خانم زمانی

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  دست شما سرکار خانم زمانی و خانواده محترم درد نکند انشاءالله که در همه امور موفق باشید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان