میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در11 ژانویه 2015 ساعت 10:57 ب.ظ سرویس:اندیشه 7 دیدگاه 6,765 بازدید

مجموعه گفت و گوهاي «حامد زارع» با «سيد حسين نصر» به زودي منتشر مي شود

Nasr-Zare«آفاق حكمت در سپهر سنت» مي آيد

مجموعه گفت و گوهاي «حامد زارع» با «سيد حسين نصر» به زودي منتشر مي شود

خبرگزاري مهر: مجموعه گفتگوهای حامد زارع [اهل لارستان و] روزنامه نگار حوزه اندیشه با سید حسین نصر فیلسوف مشهور سنت گرا و رئیس بخش مطالعات اسلامی دانشگاه جورج واشینگتن به زودی منتشر می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آفاق حکمت در سپهر سنت مجموعه گفتگوهایی صریح، چالش برانگیز و انتقادی است که حامد زارع طی پنج سال با سید حسین نصر داشته است. صراحت پرسش گر باعث شده که پاسخ دهنده نیز رویه ای متفاوت در پیش بگیرد و وارد موضوعاتی شود که تا پیش از آن به آنها نپرداخته است. مهمترین نمونه های این موضوعات را می توان در پاسخ های روشن نصر به پرسش هایی انتقادی در مورد جایگاه و نقش اش در سیاست عمومی عصر پهلوی و همچنین اعتقاد و موقعیت اش در عرصه فعالیت های صوفیانه شاهد مثال آورد. البته سعی شده این الگوی نقادانه در طراحی همه پرسش ها رعایت شود تا پاسخ ها نیز از صراحت کافی برخوردار باشد.  به همین دلیل آفاق حکمت در سپهر سنت می تواند مدخل مناسبی برای آشنایی با نظام فکری مشهورترین فیلسوف سنت گرای معاصر باشد.

زارع که سابقه نویسندگی گروه اندیشه روزنامه های اعتماد، اعتماد ملی، کارگزاران، فرهیختگان، آسمان و مردم امروز را در کارنامه مطبوعاتی خود دارد، در گفتگو با مهر از انتشار گفتگوهای چند سال اخیر خود با سید حسین نصر به زودی توسط انتشارات ققنوس خبر داد. حامد زارع که در پنج سال اخیر دبیر بخش اندیشه مهرنامه نیز بوده، به همین مناسبت گفتگوهای متعددی با فیلسوفان و اندیشمندان معاصر ایرانی داشته است، از انتشار مجموعه گفتگوهایش با رضا داوری اردکانی نیز تحت عنوان «روشنفکری و علوم انسانی» در نمایشگاه بین اللملی کتاب تهران در سال آینده خبر داد.

 


7 نظر

 1. لاري گفت:

  0

  0

  درود بر حامد زراع فرزند فرهيخته و فخر لارستان بزرگ.

 2. یک شهروند گفت:

  0

  0

  آقای زارع جوان ادیب و فرهیخته لارستانی است که با کوشش و پیشرفت خویش موجب افتخار شهر ما خواهی شد خداوند شما را هماره موفق و سلامت بدارد

 3. احمد عسکری گفت:

  0

  0

  کتاب بسیار خواندنی باید باشد چون هم روایت های اقای نصر خواندنی است و هم آقای زارع روزنامه نگار کارکشته است؛ البته اخیرا کتاب حکمت و سیاست توسط دهباشی به بیان خاطرات آقای نصر پرداخته است که در بستر تاریخ شفاهی به بیان خاطرات در قالب مصاحبه با نصر پرداخته است؛ که پیشنهاد خوبی برای علاقمندان به این حوزه است
  امید موفقیت برای حامد زارع عزیز

 4. بهزاد مریدی گفت:

  0

  0

  همشهری و دوست گرامی حامد عزیز،قلم ،نگاه و پشتکار شما ستوذنی است….آرزوی سلامتی و تندرستی برایتان دارم.

 5. علی گفت:

  0

  0

  انشالله در مراحل زندگی موفق باشید آقای زارع.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان