میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در4 دسامبر 2019 ساعت 11:34 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 23 دیدگاه 922 بازدید

محتاجی: مطالبه اصلی مردم، معیشت است نه جناح سیاسی من/ در دوره های گذشته، سودی از ائتلاف نبردیم/ اطلاعی از شهرستان شدن گراش نداشتم!

محتاجی: مطالبه اصلی مردم، معیشت است نه جناح سیاسی من/ در دوره های گذشته، سودی از ائتلاف نبردیم/ اطلاعی از شهرستان شدن گراش نداشتم!

چهارمین روز ثبت نام از داوطلبان شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز با حضور فرماندار اسبق لارستان رنگ و بوی تازه ای به خود گرفت. «منصور محتاجی» که به همراه عده ی زیادی از طرفدارانش در سالن فرمانداری ویژه لارستان حضور یافته بود پس از انجام دادن مراحل ثبت نام در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنان پاسخ داد.

وی ضمن معرفی خود گفت: متولد سال ۱۳۴۲ در شهر لار هستم؛ دوره ی ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را در شهر لار گذراندم، در انقلاب اسلامی ایران حضور فعال داشتم، از اولین گروه های بسیجی فعال در شهرستان بودم که وارد مجموعه ی بزرگ کشوری شدم و همکاری هایی را با سپاه داشتیم، عضو افتخاری سپاه و در نهایت عضو رسمی سپاه شدم. در سال ۱۳۸۴ فرماندار لارستان شدم، در سال ۱۳۹۰، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت در لارستان بودم و در حال حاضر هم دفتر خدمات الکترونیک قضایی لارستان را برای اینکه بتوانیم خدمات بهتری را در حوزه ی قضایی به مردم برسانیم به راه انداخته ایم.

به دنبال توسعه ای که لایق منطقه باشد، هستم

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در مورد هدف از شرکت در انتخابات گفت: عرصه انتخابات، عرصه ی ملی و برای گفتمان بین المللی است که لازم است نیروهای خوب کشور وارد شوند و خود را به منصه ی ظهور برسانند و بتوانند اقدامات موثری را در حوزه های مختلف سیاسی و فرهنگی رقم بزنند.

محتاجی اضافه کرد: نخستین موضوعی که مرا به این سمت کشاند احساس تکلیف برای نشان دادن تجربیات چهل ساله ام در عرصه های مختلف کشوری بود که یکی از مهم ترین اهدافم در این موضوع این است که بتوانم توسعه ای که لایق این منطقه است را به ارمغان بیاورم.

ایجاد مناطق ویژه اقتصادی و اشتغال از مهم ترین برنامه هایم است

وی در مورد برنامه های انتخاباتی اش تصریح کرد: برنامه هایم در سه فصل کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت تنظیم شده است.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز افزود: یکی از مهم ترین سرفصل های این برنامه، مربوط به اشتغال می شود که همه ی خانواده ها را درگیر خود کرده است. منطقه ای که در آن زندگی می کنیم بسیار پرظرفیت است: در کنار آب های نیلگون خلیج فارس قرار داریم، فضای مناسب هوایی در مجموعه فرودگاه بین المللی و جاده های ترانزیتی بسیار خوبی داریم، همجواری مان با مجموعه های اقتصادی عسلویه و لامرد به عنوان مناطقی که درصد اشتغال شان بسیار بالاست موثر است.

منصور محتاجی خاطرنشان کرد: در سال های ۸۴ تا ۸۹ که به عنوان فرماندار این منطقه بودم همه ی این موضوعات مصوب شده است. مسیر جاده ترانزیت لار به بندرعباس، لار به جهرم و شیراز، اصلاح و بهسازی مسیر لار به بیرم، لامرد و منطقه ویژه عسلویه، مسیر لار به سمت بستک و استفاده از ظرفیت بندر لنگه و شهرهای همجوار این مجموعه و همه این ها ظرفیت های بسیار ارزشمندی هستند که امیدوارم بتوانیم در حوزه ی اشتغال از آن ها استفاده ببریم.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از برنامه هایی که باید اجرایی شود مناطق ویژه اقتصادی است که در بین سال های ۸۴ تا ۸۹ دوباره مصوب شده اما متاسفانه اقدام جدی ای در این حوزه صورت نگرفته است. در همان اوایل کار، نزدیک به هزار هکتار زمین در مسیر جاده بندرعباس قرنطینه شد.

مطالبه اصلی مردم معیشت است نه اینکه من به چه جناح سیاسی تعلق دارم

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در مورد جناح سیاسی اش گفت: همه محتاجی را می شناسند و می فهمند که کسی نبوده که از مجموعه انقلاب جدا باشد بلکه در تمام سال های پس از انقلاب در کنار انقلاب، رهبری و مردم بوده است.

محتاجی اضافه کرد: مطالبه اصلی مردم این نیست که الآن محتاجی زیر کدام علم است و چه موضوعی را رصد می کند. مطالبه ی مردم معیشت، اقتصاد و مبارزه با فساد است که در این سال ها ثابت کرده ام که نیروی بابرنامه ای بوده ام و توانسته ام با برنامه همه ی این مسائل را دنبال کنم.

وی خاطرنشان کرد: چهره ی منصور محتاجی، اصول گراست، از ابتدا هم بوده و هیچ منکری نیز بر این قضایا نیست اما استفاده از ظرفیت سایر گروه ها در صدر برنامه هایم است و هیچ ممنوعیتی برای استفاده از این ظرفیت ها نمی بینم. هر کس در این کشور زندگی می کند و قانون اساسی را قبول دارد از ظرفیت هایش استفاده می کنیم.

 

منفعتی از ائتلاف در دوره های گذشته نداشتیم

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز ضمن گرامی داشتن حضور دکتر علاالدین بروجردی در عرصه انتخابات کشور در مورد ائتلاف اظهار کرد: منفعتی را از ائتلاف در دوره های گذشته ندیده ایم. اگر منظور از ائتلاف این باشد که نیروهای کاربلد و شایسته از صحنه سیاسی خارج شوند، جایگاهی ندارد اما اگر بتوانیم دوستان مان را متقاعد کنیم که ظرفیت کدام نیرو بالاتر است آماده هستیم که در گپ و گفت دوستانه با مجموعه ی داوطلبان صحبت کنیم.

محتاجی در مورد اینکه در دوره ی گذشته انتخابات مجلس، فشارهایی برای کناره گیری به وی وارد شده است گفت: شاید ضرورتی برای بیان برخی از اتفاقات گذشته نباشد چون نه برای من و نه جامعه منفعتی ندارد.

اطلاعی از ارتقای شهر گراش نداشتم/ استاندار وقت بد عمل کرد

وی در مورد اتفاقات بهمن ماه سال ۸۸ در لار و گراش تصریح کرد: روایت اتفاقات ۸۸ یک روایت سیاسی بود اما من جز شفافیت و راستگویی چیز دیگری برای گفتن نداشتم. هیچ موضوعیتی در بحث گراش نداشتیم.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در بحث ارتقای گراش همه راضی بودند اما نوع و عملکردی که در این قضیه از سوی استاندار وقت فارس صورت گرفت و در آن به هیچ عنوان ملاحظه بزرگان و علمای شهر لار را نکردند بسیار بد بود.

محتاجی اضافه کرد: مگر می شود اتفاقی سیاسی در مجموعه ای از شهرستان بیافتد و بزرگان این مناطق اعم از سیاسی و غیر سیاسی در جریان نباشند. من به عنوان یک مقام سیاسی هیچ اطلاعی از این مصوبه نداشتم و در ادامه بزرگانی همچون حضرت آیت الله آیت اللهی و آقای موسوی لاری نیز هیچ اطلاعی نداشتند.

وی خاطرنشان کرد: اعتراض مردم نه به شهر و مردم گراش بلکه به نوع سیستمی که اعمال شد بود مگرنه مردم شهر لار ارتباط ویژه ای با مردم گراش داشتند و هیچ موضوعیتی با مردم گراش نداشتیم.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز در گفت و گوی اختصاصی با سایت «آفتاب لارستان» در مورد شایعاتی مبنی بر مذاکره با آقایان جعفرپور و بروجردی در مورد ائتلاف اظهار کرد: هیچ مذاکره ای در مورد ائتلاف نداشتیم چون از ائتلاف در دوره ی گذشته هیچ نفعی نبردیم.

به عملکرد احمدی نژاد در دوره دوم نقد دارم

محتاجی در مورد برائت از آقای احمدی نژاد گفت: در دوره ی اول دولت آقای احمدی نژاد ایشان را قبول داشتم اما به عملکرد ایشان در اواخر دوره ی دوم نقد دارم و در مجموع قبول ندارم.

وی در مورد شعار انتخاباتی اش در این دوره تصریح کرد: «توسعه اقتصادی و تحول» شعار من در این دور از انتخابات است.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز در پایان، نظر خود را در مورد هر یک از موضوعات زیر بیان کرد:

علاالدین بروجردی: دوست و همراهم

جمشید جعفرپور: دوست و همراهم

استان لارستان: آرزو

شهرستان اوز: نگین لارستان

نظارت استصوابی: عالی

FATF: اگر شرایط ما را بپذیرند عضوش می شویم

مجلس دهم: مجلس انفعال

سید محمد خاتمی: انسان طرد شده

حسن روحانی: ناامید

برجام: مجموعه ای که به سرانجام نرسید

سایت «آفتاب لارستان»: سایت وزین


23 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  2

  درود بر بروجردی

  مابه […] و وفادار خیلی حساسیم

 2. شاهد گفت:

  0

  0

  این فرد خود شیفته ونااگاه است.جایگاه خود را بواقع نمی شناسد وعملکرد نامطلوبش زبانزد است

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  واقعاً درست میگن دنبال نفع بوده و شخصاً چیزی عایدش نشده!?
  پس منفعت طلبی رکن اصلی و اساسی ایشون است ! ??
  اگر اصول گراست ، اصولگرا مُلَوَّن نمی باشد!!
  در مورد اطلاع نداشتن از شهرستان شدن گراش؛ اگر می گفت اطلاع داشتم
  و حمایت هم کردم ؛خیلی وزین تر از این بود که بگوید بی خبر بودم ??
  آن هم برای یک فردی که بجز فرمانداری در پست حساسِ . . . قرار داشته است !!!
  در مورد دوست و همراه بودن با ۲ شخصبت نامبرده شده !!کاملاً کذب محض است!! برعکس تیشه بر ریشه آنان نیز میزند !!
  اگر شخصی به درخواست ایشان تمایلی نشان ندهد ! اگر خدا هم بخواهدبه فریاد او برسد ایشان مانع الخیر میشود!!
  چطور از نظر ایشان شهرستان اوز نگین لارستان است ! اما، اما و اما وقتی شهرستان شدن اوز اللان شد به هر شخص لاری میرسید میگفت دیدید که فلانی نتوانست جلو شهرستان شدن اوز را بگیرد ؟ و به شخص اوزی که میرسیده ؛ میگفته فلانی جلو شهرطتان شدن اوز را گرفته است !!!
  در مورد شرطش با FATF با چه شرایطی ؟؟ با شرایط جناب روحانی ؟؟

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  چند نفر […] ایشان را همراهی کرده بودند!!!!!!
  نه؛ ، با این سابقه کاریشون مقبول مردم نیستند.
  در کنار هر کسب هم که بیاد ، طرف متضرر میشه ??

 5. ناشناس گفت:

  1

  0

  اقاي محتاجي چرا اشاره به سابقه طولاني خود در اداره اطلاعات لار و قير و كارزين نكرده اند؟

  مديريت محترم سايت افتاب لارستان لطفا به مقطع ، رشته و دانشگاه محل تحصيل اقاي محتاجي اشاره فرماييد ، همانگونه كه براي برخي ديگر اشاره فرموديد. باتشكر

 6. خلیل گفت:

  0

  0

  شما بیجهت کاندبد شدی.
  وقتی شخصیتی مثل اقا علا امده نباید تو کاندید شوی.
  ادم باید جایگاه خود را بداند و ادب و احترام بزرگتر را رعایت کند

  • دانشجوی بروجرد گفت:

   0

   0

   بروجردی مگه کیه که حالا که اومده نباید دیگران کاندید شوند.

   هنوز چیزی نشده طلبکار مردمند.
   من دانشجوی بروجرد بودم

   اونجا هیچکی ازش راضی نیست و تازه بخاطر پسرش همه بهش ایراد دارن.

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  رای به محتاجی نخواهیم داد

 8. حامی اقا علا گفت:

  0

  0

  اقای محتاجی لطفا موضع خود رو مشخص،کن شما میگویید جعفرپور و دکتر بروجردی دوست و همراه شما هستند پس بهتر است بخاطر،دوستانتان کنار بکشید هرچند مردم استقبالی لز حضور شما بعمل نمی آورندولی بهتر است بخاطر،هدر نرفتن آرا مردم انصراف دهید

 9. دوست گفت:

  1

  0

  كسي كه فرماندار بوده و قسمتي از شهرستانش را جدا مي كنند و مي گويد خبر نداشتم چه بسا كه نماينده بشه و بازم جايي ازش جدا بشه خبردار نشه
  اصلا خبر نداشتي چرا بعد از اينكه با خبر شدي بلافاصله استعفا نكردي
  چرا تقاضاي يگان ويژه كردي براي زدن مردم

 10. دشتی گفت:

  0

  0

  چه سوابق علمی درخشانی دارد این نامزد !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • طرفدار محتاجی گفت:

   0

   0

   جای بسی تاسف است برای افرادی که هنوز به این درک و شعور اجتماعی نرسیده اند که وقتی یک منطقه به رشد و پیشرفت مطلوب رسید طبیعی است که مستقل بشود، و این اتفاق خوبی است و اصلا بد نیست.‌
   بعضی از امثال شما لاری ها تا کی می خواهید با نگاهی تنگ نظرانه و خودخواهانه به این موضوع نگاه کنید که نباید شهر ها و مناطق اطراف به رشد و استقلال برسند که مبادا در این میان لار عقب بیوفتد؟ تا کی می خواهید بر نگاه انحصار طلبانه خود پا فشاری کنید؟ آیا از پافشاری بر این دیدگاه خود به جایی هم رسیده اید؟ و توانسته اید جلو رشد دیگر مناطق را بگیرید؟
   چطور بعضی ها حاضرند شهر ها و مناطق اطراف راکد و منفعل بمانند تا مبادا مستقل بشوند. چطور این بعضی ها متوجه زشتی این دیدگاه خود نیستند و آن را آشکارا فریاد می زنند و حتی به خاطر این دیدگاه خود شخصی مسئول را مورد توهین و جسارت قرار می دهند؟ حسادت چه در زندگی شخصی و چه در گستره اجتماعی به جز ایجاد اختلاف و عقب ماندگی و دشمن تراشی چیزی در پی نخواهد داشت.
   شهرستان شدن گراش در زمان‌فرماندار بودن آقای محتاجی یک روند کاملا طبیعی بود زیرا نشان از رشد و پیشرف منطقه بود، دیر یا زود تمام شهر ها در حال رشد هستند و به این مرحله می رسند. دقیقا مثل شهرستان شدن اوز، و این اتفاق باز هم تکرار می شود و روز به روز یکی پس از دیگری شهر ها آباد می شوند.
   اما امثال شما که با انتقاد نابخردانه و دیدگاه تنگ نظرانه نسبت به مسائل منطقه،مربوط به سالها پیش، شخص محتاجی را خطاب قرار می دهید لزوما افرادی باسواد، صاحب نظر و آگاه از مسائل منطقه ای و اجتماعی نیستید.
   ناگفته نماند مردم گراش و اوز مردمی بسیار اجتماعی، متحد و کوشا هستند و شهرستان شدن حق مردمی است که در راه آبادانی شهر و دیار خود از سرمایه های شخصی خود نیز خرج می کنند.
   لازم به ذکر است که آن دسته از افراد هم که در این متن مورد خطاب قرار دادم اگر به جای حسادت و ایجاد تفرقه و پافشاری بر نگاه تنگ نظرانه خود، با هم متحد شوند و تلاش کنند و (هر چه برای خود می پسندند برای دیگران نیز بپسندند) به اهداف خود خواهند رسید.
   منصور محتاجی شخصی با تجربه و کاردان و لایق، و طبق سوابق کاری که دارد مسلط بر مسائل منطقه است که هرگز تا کنون توسط افراد آگاه و با سواد و دارای درک و شعور اجتماعی، بابت شهرستان شدن گراش مورد انتقاد قرار نگرفته و نمی گیرد. الباقی افراد نقاد در این زمینه بدانند که ( حسود هرگز نیاسود) و نسبت به این دیدگاه تنگ نظرانه خود که آن را فاش بیان می کنند اما به هر دلیلی زشتی این دیدگاهشان به چشمشان نمی آید، آگاه باشند و به خود بیایند.

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  طرفداران نماینده غیر مقبول بروجرد برای دوره بعد !
  لطفا به نیروهای خدوم لار اهانت نکنید.
  جعفرپور ، محتاجی ، رحیمی نژاد هر چه باشد لاری اند ولی بروجردی ربطی به ما لاریها ندارد!!

 12. دلسوز گفت:

  0

  0

  ایشون دیدگاهشون امنیتی و […] هس اصلا نمیتونه نماینده بشه و برای مردم کار کنه چرا که همه رو متهم میبینه مگر آنکه خلافش بهش ثابت بشه و مردم دید خوبی به عملکرد محتاجی ندارن و کسی هس که مسبب دستگیری جوانان لاری و […] توسط […] در حادثه لارستان هس و از ذهن مردم این موضوع پاک نخواهد شد . ضمنا مگه میشه فرماندار باشه و از موضوع تقسیمات خبر نداشته باشه اینجا هم امنیتی کار کرد و خود را به نفهمی زد چون یک عمر در اونجا کار کرده و میتونن خیلی راحت خود را به بیخیالی بزنن و هم از آخور میخورن هم از توبره و میگن ما هم با مردمیم هم با مسئول بالاترمون . اینطور کسی نمیتونه نماینده بشه همون بهتر هست در دفتر خدمات الکترونیکی خودش که جدیدا زده کار کنه . اونجا موفق تر هست .

 13. ناشناس گفت:

  0

  0

  دور گذشته به جهت اینکه به شما سفارش شده بود خودرا کنار کشیدید وباعث شد که اقای نماینده فعلی رای بیاورد. ولی متوجه شدید که این نماینده از امثال شما یک تشکر خشک وخالی هم نکرد.
  اگر منطقه دوست دارید واز طرف بعضی ارگان ها یا اشخاص به شما فشار آوردند که ائتلاف کنی بهتر است با یکی از کاندیدای جوان ائتلاف کنید وکمک کاندیدای جوان کنید کاری به خط وخطوط سیاسی هم نداشته باشید.

 14. دهقانی گفت:

  0

  0

  حیف که من رو صندلی نمیتونم بخوابم…

  وگرنه برای نمایندگی مجلس ثبت نام میکردم ??‎‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌

 15. محسن گفت:

  0

  0

  سلام. جناب محتاجی عزیز در مورد بی‌خبری از شهرستان شدن گراش دروغ محض می‌گویید. خبر داریم که از حداقل سه ماه پیش از این اتفاق بارها از طرف دوستان مطلع به شما آمار این خبر داده شده بود. و شما همچنان آن را تکذیب می‌کردید. خبر موثق دارم که سه شب قبلا شب ۱۲ بهمن بازهم به شما خبردادند وبازهم تکذیب کردید. آقای حسنی شب۱۱بهمن به شما اطلاع داد که میخوام روز ۱۲ بهمن خبر شهرستان شدن گراش را اعلام کنم شما هم شهرستان ویژه شدن لار را اعلام کنید. اما شما اطلاع رسانی در مورد شهرستان ویژه شدن خود را به سخنرانی روز ۲۲بهمن در راهپیمایی موکول کردید تا به حساب خودیک امتیاز ویژه برای کاندید شدن انتخابات مجلس دوره بعد بگیرید. اما زهی خیال باطل. تا ابد آینده سیاسی خود را خراب کردید. چرا که خواستید مکر کنید. غافل از اینکه ولله و خیر الماکرین. و جوانان لارستان را به […] کشیدید. با دعوت از […]. و چه مردم زیاد حتی بسیجیان از جمله […]. همه اوضاع اسف. بار ذکر شده محصول بی‌تدبیری شما بود. مطالب دیگر در متنهی بعد به اطلاع می‌رسانیم

 16. ناشناس گفت:

  0

  0

  جناب محتاجی فرمانداریش درلارستان مدیون […] لامرد و […] است

 17. ناشناس گفت:

  0

  0

  سال۸۸باگراشیها ولامردیها کلک لار کندی حمایت فرمانداریت […] لامرد پشتت بود

 18. ناشناس گفت:

  0

  0

  چقد جوونارو […]. چقد با […]. هنوز یادمه […]. […] آقای محتاجی. شمام لاری هستی ولی کو عرق لاری بودنت؟؟؟؟؟
  هنوز از ذهن ها فراموش نشده به دستور شما اون نیروها اومدن و افتادن به جون مردم

 19. ناشناس گفت:

  0

  0

  رییس جمهور:من از گرانی بنزین اطلاعی نداشتم
  محتاجی:من از شهرستان شدن گراش اطلاعی نداشتم
  ????
  اقای م. م میشه بگی شما به عنوان فرماندار کجا بودی و چیکار میکردی در این پست و مقام که اطلاع نداشتی؟؟؟

 20. عسکرپور گفت:

  0

  0

  جناب محتاجی در مورد بی‌خبری از شهرستان شدن گراش دروغ می‌گویید. خبر داریم که از حداقل سه ماه پیش از این اتفاق بارها از طرف دوستان مطلع به شما آمار این خبر داده شده بود. و شما همچنان آن را تکذیب می‌کردید. افرادی به عنوان شاهد هستند وخبر های موثقی هست که قبل اعلام خبربازهم به شما خبردادند وبازهم تکذیب کردید حتی افرادی که به شما مراجعه کردند رو تهدیدکردید که در صورت ادامه آگاه سازی مردم قبل از موعد از راه قانونی باهاشون برخورد خواهید کرد . با این دروغ گویی ها باز هم میخواهید مردم به شما اعتماد کنند؟؟؟ و شمارو وکیل خودشون بدونن؟؟

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان