میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در7 فوریه 2020 ساعت 1:24 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 5 دیدگاه 397 بازدید

محفل «انس با قرآن» در حسینیه اعظم لار برگزار شد/ سردار باقرزاده: حاج قاسم دلسوز برادران اهل سنت بود و برای آنها گریه می کرد+ گزارش تصویری

محفل «انس با قرآن» در حسینیه اعظم لار برگزار شد/ سردار باقرزاده: «حاج قاسم» دلسوز برادران اهل سنت بود و برای آنها گریه می کرد

محفل بزرگ «انس با قرآن و اهل بیت (علیهم السلام)» چهارشنبه شب، ۱۶ بهمن، با حضور اقشار مختلف مردم در حسینیه اعظم لار برگزار شد.

در این مراسم که به مناسبت بزرگداشت شهید سلیمانی برگزار شده بود پس از قرائت قرآن، ناصر حقیقت که اجرای برنامه را بر عهده داشت از علاالدین بروجردی دعوت کرد که برای سخنرانی پشت تریبون بیاید.

بروجردی در سخنانی کوتاه ضمن خوش آمد گویی به مردم و مهمانان حاضر در جلسه گفت: خدا را شاکریم که امشب این توفیق را به ما عنایت کرد تا در این محفل قرآنی که مزین به حضور درخشان چهره بین المللی قرآن کریم آقای سید محمد جواد حسینی و همچنین همرزم حاج قاسم سلیمانی، سپهبد پرافتخار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و از چهره های ماندگار جبهه مقاومت است حضور یابیم.

وی با گرامی داشت یاد و خاطره سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس و سایر شهدا اظهار کرد: بدون تردید، روح بلند این شهدای گرانقدر مهمان جلسه پرشکوه ما در شهر پرآوازه لار هستند.

شاهد وحدت چشمگیر برادران اهل سنت و شیعه در منطقه هستیم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تشکر از بیت آیت الله العظمی آیت اللهی و آیت الله موسوی لاری اظهار کرد: امروز، شاهد آثار گران بهای وجودی آن ها که همان وحدت چشمگیر برادران اهل سنت و شیعه در منطقه بود هستیم.

بروجردی ضمن تشکر از حضور علمای اهل سنت و همچنین آیت الله نسابه در مراسم تصریح کرد: از برادران اهل سنت که از جاهای مختلف در این مجلس حضور پیدا کرده اند تشکر و مقدم آیت الله نسابه را خیر مقدم عرض می کنم.

انقلاب، ما را از ذلت به عزت رساند

وی با تبریک چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: خداوند را شاکریم که ما را از اوج ذلت به اوج عزت رساند و همه ی ملت ایران مفتخرند که دستور الهی را اطاعت کرده اند.

تلات بسیار زیبای قاری بین المللی قرآن

پس از آن، مجری به معرفی مهمان بزرگ مراسم پرداخت. وی با اشاره به اینکه «سید محمد جواد حسینی» قاری بین المللی قرآن کریم و شاهکار قرائت در جهان اسلام است به صلوات خاصه ای که توسط ایشان در حرم مطهر رضوی خوانده شده بود اشاره کرد. همزمان با پخش این صلوات، مردم به احترام آن همگی بلند شدند و گوش دادند. پس از پخش صلوات، مجری از این قاری برجسته دعوت کرد تا به جایگاه بیاید.

سید محمد جواد حسینی، قاری خوش‌خوان کشورمان، که چندی پیش با تلاوتی بی‌نظیر در کشور بنگلادش، میلیون‌ها مشتاق قرآن کریم را متوجه خود کرد و سابقه تلاوت در محضر مقام معظم رهبری را نیز دارد در جایگاه حاضر شد و به تلاوت آیاتی از چند سوره قرآن کریم پرداخت.

تلاوت بسیار زیبا و پرحس همراه با لحن متفاوت و اجرای بی نظیر سید محمدجواد حسینی، فضای متفاوتی را بر سالن حاکم کرده بود به گونه‌ای که هنگام تلاوت ایشان، جمعیت حاضر در سالن که بسیار تحت تاثیر اجرای فوق العاده ایشان قرار گرفته بودند، یک صدا با «الله» و «احسنت» گفتن وی را تشویق و تحسین می کردند.

شاید سالن حسینیه اعظم لار تا به حال چنین شور و حسی را تجربه نکرده بود، حسی که با نوشتن نمی توان درک کرد بلکه باید دید و شنید…

اما قسمت دیگر برنامه دیشب به سردار باقر باقرزاده، همرزم شهید سلیمانی اختصاص داشت؛ همرزمی که از دوران دفاع مقدس تا جنگ داخلی سوریه و پیدایش داعش در کنار سردار سپاه اسلام حضور داشت.

شاه حتی اختیار خواندن روزنامه دلخواه خود را هم نداشت

سردار باقرزاده با اشاره به اینکه شهادت سردار سلیمانی یک مکتب در جامعه ایجاد کرد گفت: از علاالدین بروجردی که این جلسه را تشکیل داد و در واقع خود ایشان از همرزمان سردار سلیمانی بود تشکر می کنم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط سختی که در سوریه حاکم بود شاید اهالی سیاست به دلیل سختی کار حضور پیدا نمی کردند اما مدتی که در سوریه بودم، آقای بروجردی می آمدند و چند بار دیدم که سردار سلیمانی دل نگران بود، پیغام داده بود و با ایشان صحبت کرده بود که حضورتان را در این شرایط سخت کم رنگ تر کنید ولی ایشان باز هم می آمدند و آمدن ایشان باعث تقویت جبهه مقاومت و بشار اسد می شد به گونه ای که بشار اسد به آقای بروجردی می گفت که وقتی شما می آیید ما روحیه می گیریم.

همرزم سردار سلیمانی با گرامی داشت چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب حاضر تلاش های فراوانی از علمای صدر اسلام تا کنون بود.

باقرزاده افزود: در این راستا زحمات زیادی کشیده شد تا انقلابی به دست ما رسید و این انقلاب به مردم ما عزت داد و ما را سرافراز و سربلند کرد.

وی خاطرنشان کرد: در دوران شاه به ما به عنوان «حق توحش» نگاه می کردند، حاکمان زمان طاغوت هیچ گونه اراده ای در تصمیم گیری های سیاسی نداشتند و سفرای آمریکا، انگلیس و روسیه تصمیم اصلی را می گرفتند. در واقع، شاه حتی اختیار خواندن روزنامه دلخواه خود را هم نداشت.

انقلاب اسلامی هیمنه پوشالی آمریکا را در جهان شکست

همرزم سردار سلیمانی با اشاره به دستاوردهای انقلاب تصریح کرد: امام آمد و با پیروزی انقلاب اسلامی بر پایه جمهوری اسلامی، دست آمریکا از ایران اسلامی کوتاه شد. به عبارت دیگر، انقلاب اسلامی هیمنه پوشالی آمریکا را در جهان شکست، منافع کلان و بی حد و حصر آمریکا در ایران قطع شد، منافع آمریکا در منطقه به خطر افتاد، روحیه صهیونیست ها تضعیف شد، ملت های جهان به ایستادگی در مقابل ظالمان امیدوار شدند و استعدادهای علمی، نظامی، صنعتی و کشاورزی در راستای خودکفایی ملت بروز یافتند.

امام، با ایجاد حکومت دینی، ملت را به سرنوشت خودشان حاکم کرد

باقر باقرزاده اظهار کرد: یکی از شاهکارهای انقلاب اسلامی، آزادی بخشی بود؛ مردم با پیروزی انقلاب بر سرنوشت خود سوار شد، در تصمیم گیری هایی که مربوط به نظام بود دخالت می کرد و تصمیم می گرفت. به عبارت دیگر امام، با ایجاد حکومت دینی، ملت را به سرنوشت خودشان حاکم کرد.

وی اضافه کرد: بیداری اسلامی در منطقه حاصل تلاش نظامی بود که امام خمینی به کمک مجاهدانی که در مسیر ایشان گام می گذاشتند پیش آوردند.

قدرت نظامی ما بر دشمن محرز است

همرزم سردار شهید سلیمانی تصریح کرد: امروز، قدرت نظامی ما به جایی رسیده که بزرگترین پادگان نظامی آمریکا در خاورمیانه را موشک باران می کنیم، آب از آب هم تکان نمی خورد. به عبارت دیگر، اگر قدرت نظامی ما برای دشمنان محرز نبود، آن ها مشکلات زیادی را برای ما به وجود می آوردند.

باقرزاده افزود: در موضوعات مختلف همچون علوم هسته ای، علوم نانو، هوافضا، ابزارهای هسته ای و پزشکی نیز به جایی رسیده ایم که دنیا را متحیر کرده ایم.

وی تصریح کرد: هیچ کشوری را در دنیا سراغ نداریم که مورد هجمه های بی سابقه قرار گیرد که از جمله آن ها می توان به این موارد اشاره کرد: تحریم های همه جانبه، فعالیت ۲۶۰ شبکه ماهواره ای معاند و هزاران سایت اینترنتی و کانال های شبکه های مجازی، تلاش شبانه روزی ده ها گروهک تروریستی برای خرابکاری، فعالیت فرقه های انحرافی برای ایجاد شکاف اعتقادی در مردم، کارشکنی مسئولان لیبرال در طول انقلاب، تلاش فرقه های ضاله برای نفوذ در مسئولان، تلاش استعمار برای نفوذ دادن فراماسونرها در ارکان کشور، ده ها کمک مالی به بازماندگان رژیم سابق برای بازگرداندن آن ها، ایجاد جنگ های نیابتی در منطقه برای احاطه و تسلط بر قدرت ایران، فشارهای سیاسی سازمان های بین المللی تحت نفوذ صهیونیست ها، تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی، طراحی و پشتیبانی مالی از آشوب های خیابانی و ایجاد گروه های تروریستی تا دندان مسلح در منطقه برای مهار و تضعیف جبهه مقاومت.

انتخابات باید سالم برگزار شود

همرزم سردار سلیمانی اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی هیچ مرزی نمی شناسد به عنوان نمونه در شهرستان هایی دیده ام که کسی از شرق کشور به غرب کشور رفته، نامزد شده و در انتخابات رای آورده. هیچ اشکالی ندارد؛ انتخابات باید سالم برگزار شود، نگاه ها نباید تفرقه انگیز باشد، حضور باید چشم گیر باشد تا دشمن را زمین گیر کند.

حاج قاسم دلسوز برادران اهل سنت بود

باقرزاده با اشاره به شخصیت سردار سلیمانی گفت: حاج قاسم دلسوز برادران اهل سنت بود و به بشار اسد می گفت نباید به اهل سنت ظلم کنی.

حاج قاسم برای اهل سنت گریه می کرد

وی اضافه کرد: من در سنگر دیدم که حاج قاسم برای اهل سنت گریه می کرد و هرجا حضور نظامی داشت به کمک همین برادران اهل سنت بود. در عراق، برادران اهل سنت کمک کردند که داعش نتواند به مناطق شیعه نشین برسد.

همرزم سردار سپهبد شهید سلیمانی خاطرنشان کرد: حاج قاسم به برادران اهل سنت گفت: «همان طور که به شیعیان کمک می کنید رهبر عزیز ما فرموده به همان میزان ابزار، تجهیزات، امکانات و آموزش نظامی فراهم کنیم» چون فرقی بین ما نیست.

عکس ها: مهدی محمدی


5 نظر

 1. ناشناس گفت:

  4

  0

  محفل تبلیغاتی علا الدین بروجردی. […] افراد کسانی هستند که از دین و مقدسات استفاده ابزاری میکنن

 2. ناشناس گفت:

  3

  1

  فقط لارستانی
  نه به لرستانی

  • حسن گفت:

   0

   1

   جناب ، اگه به سایت دکتر بروجردی مراجعه نمایید می بینید که دوره های قبل ایشان خودر را متولد لار و از نوادگان سیدعبدالحسین لاری معرفی کرده اند . آیا در این بیست سال نمایندگی بروجرد و اشتران مردم آن منطقه به ایشان گفته اند که جنابعالی لری بلد نیستی و فارسی هستی و برو به زادگاهت لار

 3. ناشناس گفت:

  1

  0

  ایشان اصالتا عراقی و غرب هستن
  فقط لارستانی نه به عرب

 4. ناشناس گفت:

  1

  0

  منم متولد کالیفرنیا هستم.کی به کیه

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان