میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در19 آوریل 2015 ساعت 12:59 ق.ظ سرویس:اجتماعی 8 دیدگاه 3,069 بازدید

مدير تشكل لارستان بيدار: هنوز كاري از استاندار براي لارستان نديده ايم

برگزاركنندگان برنامه نوروزي «باغ نشاط» گرد هم آمدند+ گزارش تصويري

مدير تشكل لارستان بيدار: هنوز كاري از استاندار براي لارستان نديده ايم

صحبت نيوز:‌ همایش تقدیر از فعالان فرهنگی تشکل لارستان بیدار شامگاه جمعه ۲۸ فروردین در سالن شهید امامی فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد. در این همایش که با حضور جمع زیادی از اعضای تشکل لارستان بیدار و چند تن از مسئولان لارستان برگزار شد از فعالان برنامه نوروزی ۹۴ در باغ نشاط تقدیر به عمل آمد.

منيره جهان بين: برنامه امسال باغ نشاط حاصل «ما» شدن «من» ها بود

در ابتدای برنامه حمید منشی که اجرای برنامه را بر عهده داشت از عطا الله اسروش خواست تا با قرائت آیاتی از کلام الله مجید آغازگر برنامه باشد. پس از قرائت قران منیره جهان بین مسئول کمیته فرهنگی تشکل لارستان بیدار دقایقی در مورد روند برنامه های نوروز ۹۴ سخنرانی کرد. جهان بين در بخشي از سخنان خود ويژه برنامه ايام نوروز در باغ نشاط را حاصل كار جمعي و ما شدن من ها دانست. وي همچنين به بخش هاي متنوع برنامه هاي اجرا شده امسال همچون كافه هنر و انديشه، حكايتهاي شبانه، موزه سنگ و وسايل، نمايشگاه عكس، موسيقي محلي، شب شعر، نشست هاي تخصصي، شبي با شهدا، غرفه هاي صنايع دستي و اغذيه محلي و… اشاره كرد. پخش کلیپی از برنامه های باغ نشاط قسمت بعدی برنامه بود.

35

دكتر نظام الدين كامياب: فرهنگ يعني احترام به انسان ها

بعد از آن نوبت به دکتر نظام الدین کامیاب رسید تا دقایقی در مورد فرهنگ و زبان لارستانی برای حضار سخنرانی کند. وی فرهنگ و زبان لارستانی را عامل مهمی در استوار ماندن هویت لارستان دانست و افزود اگرچه امروزه لارستان به لحاظ جغرافیایی محدوده ای به مراتب محدود تر از گذشته را شامل می شود؛ اما محفوظ ماندن زبان و فرهنگ لارستانی باعث شده است که این هویت، همچنان گستره بزرگی از جنوب کشور را در بر بگیرد. وی در ادامه در مورد ویژگیهای زبان لارستانی سخن گفت و در انتها یادآور شد که «با فرهنگ بودن» یک قوم در احترام گذاشتن آن قوم به انسانیت خلاصه می شود. احترام به انسان به واسطه انسان بودن فارغ از دين و نژاد و جنسيت.

25

دكتر كاظم رحيمي نژاد: دليل وجودي تشكل لارستان بيدار سازماندهي نيروها براي ارتقاي لارستان است

شعرخوانی عبدالرضا مفتوحی بخش بعدی برنامه بود که به شدت مورد توجه حضار واقع شد. سپس دکتر کاظم رحیمی نژاد مدیر اجرایی تشکل لارستان بیدار پشت تریبون رفت تا دقایقی در مورد روند شکل گیری تشکل لارستان بیدار موقعیت امروز و برنامه های آینده تشکل سخنرانی کند.

وی سخنان خود را در سه بخش ارائه کرد و در ابتدا یادآور شد که تشکیل و اوج گیری تشکل لارستان بیدار در شرایط سختی صورت گرفته است و اگر امروز جایگاه اين تشكل تثبیت شده است مدیون از خود گذشتگی ها و تحمل سختی های گذشته و به نتیجه رساندن کارها از سوی تمامی احاد مردم بوده است. وی یادآور شد که فلسفه وجودی تشکل لارستان بیدار «سازماندهی نیروها برای ارتقای لارستان است» و اگرچه این یک هدف یا آرزوی بزرگ است اما ما مصر به طی این طریق هستیم. رحیمی نژاد اشاره کرد: بی تردید ناملایمتی ها و ناجوانمردی ها نیز در حق تشکل کم نبوده که در قیاس با موفقیت ها چندان اهمیی ندارد.

مدیر تشکل لارستان بیدار افزود: به اقتضای زمان ما در برهه نخستین فعالیت تشکل بیشتر مجبور به دفاع از لارستان بوده ایم و بیش از فعالیت های ایجابی از رویدادهای ناگوار جلوگیری کرده ایم.

تشكل لارستان بيدار نشان داده مي تواند تمام سلايق را دور هم جمع كند

رحیمی نژاد بخش دوم سخنانش را به رویکرد کنونی تشکل لارستان بیدار اختصاص داد و گفت: از حدود یک سال و نیم اخیر که موانعی که دولت پیش و عواملش برای ما ایجاد می کرد از بین رفت موفق شدیم سلسله برنامه های خود را در حوزه های مختلف پیش ببریم. وی بازسازی بناهای تاریخی و سلسله برنامه های بازشناسی هویت لارستان کهن را از جمله این برنامه ها بر شمرد که به صورت برنامه ریزی شده در حال انجام است.

11

وی برنامه ۱۲ روزه ای که در باغ نشاط توسط تشکل لارستان بیدار و اداره میراث فرهنگی و شهرداری انجام شد را نمونه ای از یک کار با برنامه دانست و گفت: در این ۱۲ روز افراد و گروه های مختلف با سلیقه های متفاوت و از نقاط مختلف جنوب فارس در باغ نشاط به ارائه برنامه و معرفی آثار خود پرداختند و تشکل لارستان بیدار در این برنامه ها نشان داد که می تواند سلیقه های مختلف را زیر یک سقف جمع کند. وی تاکید کرد که در ادامه نیز همین سیاست دنبال خواهد شد و هر کسی با هر سلیقه و فکری در چار چچوب قانون با احترام به دیگران می تواند در قالب تشکل لارستان بیدار فعالیت کند. وی افرادی که دارای افکار و روشهای حذفی هستند و به جای احترام به راه دیگران در فکر حذف آنها هستند را تنها کسانی دانست که خود را از فعالیت برای ارتقای لارستان محروم می کنند.

رحیمی نژاد برنامه آینده تشکل لارستان بیدار را به پیش بردن برنامه سازماندهی نیروهای منطقه با هدف کسب شناخت نسبی از توانمندی های نیروی انسانی لارستان خنج و گراش دانست و گفت: قدم اول در این راه این است که اگر در گذشته اشتباهاتی داشته ایم بپذیریم و درصدد رفع نواقص برآییم سپس با سازماندهی نیروها و برنامه ریزی بتوانیم به هدف غایی توسعه و ارتقای لارستان  برسیم. وی یادآور شد که این راه سخت و طولانی خواهد بود و ما باید خود را برای هرگونه سختی آماده کنیم.

هنوز كاري از استاندار براي لارستان نديده ايم

رحیمی نژاد در انتها به موضوع سفر رئیس جمهور به استان فارس پرداخت و گفت: در دو دیدار پیشین که با استاندار فارس داشته ام وی بارها به این موضوع اشاره کرده است که تا کنون نتوانسته ایم کاری در خور برای لارستان انجام دهیم و ابراز امیدواری کرده است که در آینده بتواند کار بزرگی برای لارستان کند؛ اما در عمل هنوز اثری از یک کار کوچک برای لارستان هم ندیده ایم.

بر اساس اطلاعات موثقی که داریم در سفر هیئت دولت به استان فارس قرار نیست بار مالی جدیدی برای دولت ایجاد شود و اینکه برخی افراد گفته اند ۴۰ کیلومتر از راه لار- جهرم و ۱۰ کیلومتر از راه لار- بستک برای این سفر مصوب شده سخنی ناصواب است. زیرا بخش اعظم این پروژه ها در گذشته انجام شده و تنها افتتاح آنها باقی مانده است. وی یادآور شد که کسانی که این اعداد را مطرح کرده اند باید پاسخگو باشند که از کجا تا کجا قرار است آسفالت شود.

32

وی  بیان داشت: از طریق فرماندار لارستان تقاضای جلسه با استاندار در مقطع زمانی پیش از سفر رئیس جمهور کرده ام و اگر استاندار محترم فارس واقعا می خواهد کاری در خور لارستان بزرگ برای ما انجام دهد الان زمان خوبی است.

دكتر رامين اقتداري: حفظ كل ميراث فرهنگي لارستان در توان مديريت شهري و شهرستان نيست

پایان بخش همایش، اهدای لوح تقدیر به فعالان برنامه های عید بود. در حین اهدای تقدیر نامه ها مجری برنامه از رئیس شورای اسلامی شهر لار خواست دقایقی برای حضار سخنرانی کند. در این زمان دکتر رامین اقتداری پشت تریبون قرار گرفت و در جملات کوتاهی ابراز امیدواری کرد که فعالیت های ایجابی این جمع در آینده چشمگیر تر شود. وي در مورد ميراث تاريخي و فرهنگي شهر لار نيز گفت:  حفظ كل آثار ميراث فرهنگي در توان مجموعه مديريتي شهر و شهرستان نيست و نياز به عزم عمومي دارد و نقشه راه دارد.

همایش تشکل لارستان بیدار که با حضور جمع قابل توجهی از مردم لار و مهمانانی از اوز، خور و لطیفی برگزار شده بود پس از تقدیر از فعالان برنامه باغ نشاط در ساعت ۲۲ و سی دقیقه به پایان رسید.

عكس ها: نعمت سلامي و حميدرضا شرفي لاري

1 (1) 2 8 14 16 17 19 21 26 27 30 31 33 34 37 38 40 41 3 23


8 نظر

 1. گگ گفت:

  0

  0

  میتینگ سیاسی!!!

 2. آهو دشتی گفت:

  0

  0

  خوب معلومه.استاندار که لاری نیست. اهل گله داره و گله دار یکی از بخشهای تابعه لامرده.

 3. رحمانی گفت:

  0

  0

  چرا از اموال بیت المال استفاده کردن،چرا سالن فرمانداری در اختیارشان قرار گرفته؟!

 4. ..... گفت:

  0

  0

  رحمانی جان. این دوستانی که میبینی در ایام عید مفت و مجانی برای شَهرت(احتمالا تو میخونی شُهرَت) زحمت کشیدن. تو نشستی سریال های عید رو دیدی. کلاه قرمزی دیدی. نمی دونم واس ماس ماس ماس دیدی. شاید مسافرت رفتی و هزار تا کار دیگه اما اینا عزیز دلم تنها آرزوشون این بود که بازدید کننده باغ نشاط و آثار تاریخی بیشتر شه تا شهرشون رو بیشتر معرفی کنن.
  ضمنا بیت المال رو که خیلیا میبلعن آب هم روش.
  دلواپس محترم، قربونت یک کم انصاف داشته باش….

 5. بی طرف گفت:

  0

  0

  عرض ادب خدمت دوستان آفتاب
  درجواب دوست محترمی که سئوالی رامطرح کرده بودند.
  رحمانی عزیزشماهم به چندتاازچراهای ماپاسخ دهید
  چراجوانهای بی ادعایی پیدامی شوندکه بی مزد ومنت ماههاوقت وانرژی شان برای آبادسازی میراث شهرشان هزینه می کنند؟
  چراهیچ کدام از دلواپسانی مثل شماازاین حرکت های خودجوش ومردمی حمایت نمی کنید؟
  چراشماعیددرمنازل خودنقل قول از کامنت بالاکلاه قرمزی می بینیدولی این جوانان درباغ نشاط ازهر طیف وگروهی باهر عقیده وسلیقه ای پذیرایی کردند؟
  وهزاران چرای دیگر….
  اموال بیت المال چپاول می شوددراین سرزمین میلیارد میلیارد ولی ظاهراپنبه شماهنوز نم نکشیده عزیز دل برادر
  نگران سالن فرمانداری هستید…..
  سالن فرمانداری متعلق به بیت المال است به گفته ی خودتان-وبیت المال متعلق به مردم-ببخشید جان دل-اعضاتشکل لارستان بیدار آدم فضایی که نیستندازدل همین مردم بیرون آمد ه اند
  حالاشمادل پری دارید-قرارنیست زحمات یک عده جوان خوش فکر وخوش ذوق نادیده گرفته شود
  والبته اعضاتشکل که برنامه خودشان رااجراکردندهم در باغ نشاط هم در سالن فرمانداری-شماهم به دلواپسی هایتان ادامه بدهیدببینم قراراست کجارابگیرید.

 6. ناشناس گفت:

  0

  0

  البته که شما هم بی طرفی!

 7. لارستان بیدار گفت:

  0

  0

  خدا قوت
  ای کاش خود استاندار یا نماینده اش هم دعوت می شد تا ببینیم این حرف رو قبول داشت که استاندار برا لار کاری نکرده؟ و اگه قبول داشت ازش سوال می شد چرا نکرده؟ و ازش مطالبه می شد
  فکر کنم این جوری موثرتر و محترم تر بود

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان