میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۶:۱۵ ق.ظ سرویس:عناوین اصلی 7 دیدگاه 673 بازدید

مدیران استانی برق به نگرانی های مردم لار پاسخ دادند/ دکل های جدید برق «سلامتی» مردم و «زیبایی» شهر را تهدید نمی کنند

مدیران استانی برق به نگرانی های مردم لار پاسخ دادند/ دکل های جدید برق «سلامتی» مردم و «زیبایی» شهر را تهدید نمی کنند

نشست مشترك مسئولان صنعت برق فارس با مسئولان محلي و معتمدان مردمی و اصحاب رسانه شهر لار در خصوص احداث خط ۶۶ كيلوولت دو مداره لار در فرمانداری لارستان برگزار شد .
به گزارش دفتر روابط عمومي شركت برق منطقه اي فارس در جلسه اي كه با حضور فرماندار و شهردار لار، مديران عامل شركت برق منطقه اي فارس و توزيع فارس، نمايندگان شوراي شهر، معتمدين محلي، نمايندگان جامعه مهندسي و اصحاب رسانه لار در محل فرمانداري اين شهرستان برگزار شد، به سئوالات و شبهات مطرح شده در فضاي مجازي و جرايد در خصوص اجراي خط فوق الذكر پاسخ داده شد.


مهندس عبدالعزيز كريمي مديرعامل برق فارس در ابتداي سخنان خود برق را نياز اصلي و اساسي مردم دانست و اظهار داشت تأمين برق پايدار جزو وظايف اين شركت مي باشد و در راستاي تأمين برق به مردم خونگرم لار، محاسبه هاي فني و علمي در دو بخش سلامت و ايمني مردم و همچنين عدم آسيب به مبلمان شهري توسط كارشناسان برق فارس، موردنظر گرفته شده است .
وي در ادامه يادآور شد: در كشورهاي دنيا و در تمامي كلان شهرهاي ايران نمونه هاي احداث خط مزبور وجود دارد و مردم عزيز و مسئولين محترم نگران مطالب مطرح شده در برخي سايت ها نباشند، چون صنعت برق كشور خود را ملزم مي داند برق مطمئن و پايدار را براساس استانداردهاي مربوطه در اختيار مردم قرار دهد.
در این نشست سه شبهه مبلمان شهري، تأثير امواج برق بر سلامتي انسان و دليل انتخاب مسير و محل پست مربوطه از طرف مدعوين مطرح و توسط مديران ارشد صنعت برق و كارشناسان مزبور پاسخ لازم ارائه شد .
گفتني است در خصوص علت انتخاب مسير خط و محل پست، مديرعامل شركت برق منطقه اي فارس و مديرعامل شركت توزيع فارس به كار كارشناسي كميته انتخاب زمين و همچنين به مركز تمركز و پخش بار از نقطه نظرات فني اشاره داشته و دلايل مهندسي را حاكم بر انتخاب محل زمين پست اعلام كردند .
در اين جلسه در خصوص دلايل عدم اجراي خط برق بصورت زميني نیز مطالبي مطرح شد كه از نظر مهندسي فني اتصال خط هوايي به زميني ضريب اطمينان پروژه را بشدت كاهش داده و ضرورت دارد تا محل مناسبي جهت نصب سركابل و تجهيزات حفاظتي لحاظ شود كه در حوزه شهري، اين محل خود منشا بروز حوادث و خطرات انساني خواهد بود .
شايان ذكر است در ادامه در خصوص مبلمان شهري نيز مديريت عامل برق منطقه اي فارس به تفصيل مطالبي عنوان نمود.
وي اظهار داشت كه در تمام كلان شهرهاي ايران پايه هاي تلسكوپي اجرا شده است و طرح لوله اي برجها همسان با درختان و پايه هاي روشنايي بوده كه امكان رنگ آميزي و تزئين بدنه ي آن ها با امكان اجراي طرح هاي سازه اي و معماري به منظور زيبايي سكوي بتني وجود داشته است، در اين موضوع نيز گروه مشاورين شركت برق منطقه اي فارس باهمكاري شهرداري لار طرح زيباسازي فوندانسيون ها را بررسي و اجرا خواهد كرد .
اضافه مي شود كه در خصوص تأثير امواج برق توسط كارشناس دفتر مهندسي طرح هاي شركت برق منطقه اي فارس مقاله اي ارائه گرديد. دراين مقاله به استاندار كميته جهاني ICNIRP و آزمايشات انجام شده در بسياري از پست ها و خطوط برق در برق هاي منطقه اي اشاره شده است.

در مقاله مزبور بيان گرديد كه شدت ميدان الكتريكي و شدت ميدان مغناطيسي ساطع شده از سوي خطوط برق با حفظ حريم هاي درجه يك و دو در محدوده ، بسيار كمتر از حد استاندارد جهاني بوده است .
كارشناس برق فارس در پايان تأكيد كرد: در صورت درخواست مردم و مسئولين شهر لار، مي توان بر روي خطوط و پست هاي موجود، اندازه گيري هاي لازم را انجام داد.


7 نظر

 1. عصر بیداری گفت:

  1

  0

  سلام مسوولین بفرمایند چرا وزارت نیرو با افتخار اعلام کرد در اصفهان تمام خطوط شهری را با هزینه سنگین زیر زمینی کرده است آیا اصفهان بدترین چیز را انتخاب میکند؟ یا مسوولان وزارت نیرو جاهلند؟ و یا اینکه واقعیت این است که در فارس برای توجیه دروغها آسمان ریسمان می کنند. فقط و فقط به همین سوالات پاسخ دهند مقالات علمی سفارشی برای خودشان.لطفا این سوالات را برای مدیر برق لارستان و فارس ارسال و جوابها را در سایت درج کنید.

 2. لاری گفت:

  1

  0

  نه ما با این توجیهات قانع شدیم و نه مردم.
  الان اینا چی گفتن که ما قانع بشیم. فقط گفتن به علت فنی… اینکه نشد جواب برادر من. کلی گویی فایده ای ندارد

  ببینم اونایی که تو جلسه نشستن میتونن بیان بیرون مردم رو قانع کنن.
  پس منتظریم….

 3. لار ی شهرجدیدی گفت:

  1

  0

  برادر چه میگی. کدوم مسول لار با استفاده از قدرت و علم خودش مسولیتی بر عهده گرفته. با استفاده از بند پ.پ.پ اومده بالا حالا هم باید یچیزی بگه دیگه.
  اخه چطور میشه دکل فشار قوی رو سلامت تاثیر نگذارد. خسته شدیم از این همه ریا و دو رویی

 4. عليرضايي گفت:

  1

  0

  خب اينم از پيگيري مجدانه ي مسئولان محترم،در حدي که گفته بشه پيگيري شده اين موضوع و ازتهران و شيرازم اومدن

 5. ناشناس گفت:

  1

  0

  با تشکر از مسئولین بابت پیگیری موضوع. اما بهتر نبود بهمراه این همه افراد مسئول از چند کارشناس خبره دعوت میشد. کارشناسانی در حوزه شهرسازی، بهداشت و محیط زیست، معماری منظر و برق. این جلسه قرار بوده که به بررسی تخصصی مسئله بپردازند اما در جلسه فوق هیچ کدام از اعضای شهر اطلاعات لازم کرشناسی برای بررسی و احیانا نقد مسائل رو نداشتند. عملا میتوان گفت جلسه بی ثمر و شاید فرمالیته بوده

 6. برق گفت:

  0

  0

  ایا این دوستان حاضرند شب جمعه توی همین میدان با خانواده محترمشان شام را زیر این سیمهای برق میل نمایند. علی برکت الله

  • ابوالفضل گفت:

   0

   0

   با سلام چرا یک پست ۴۰۰کیلوولتی در بیرون شهر احداث نمی شود تا این همه دغدغه برای احداث پست جدید نداشته باشیم .

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان