میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در12 آگوست 2020 ساعت 1:08 ق.ظ سرویس:عناوین اصلی 9 دیدگاه 633 بازدید

مدیران رسانه های رسمی لارستان هشدار «تعطیلی» دادند/ روز چالشِ «آفتاب» با «فرماندار»

سیر تا پیاز نشست پرحاشیه خبرنگاران با فرماندار ویژه لارستان:

مدیران رسانه های رسمی لارستان هشدار «تعطیلی» دادند/ روز چالشِ «آفتاب» با «فرماندار»

زینب دلام/ آفتاب لارستان: مراسم تجلیل از خبرنگاران و فعالان رسانه ای لارستان صبح روز سه شنبه، ۲۱ مرداد، با حضور اصحاب رسانه شهرستان و فرماندار ویژه لارستان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه لارستان، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان، رئیس شورای اسلامی شهر لار، شهردار لار و شهرداران و اعضای شوراهای بخش های مختلف لارستان در سالن شهید امامی فرمانداری ویژه لارستان برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر لار: سلامت فکری و فرهنگی هر جامعه ای مرهون تلاش های شبانه روزی اصحاب رسانه است

به گزارش آفتاب لارستان، در ابتدای این مراسم، رئیس شورای شهر لار به نمایندگی از شهرداران و روسای شوراهای شهرهای منطقه لارستان در سخنانی کوتاه با تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: شما خبرنگاران خیلی برای ما زحمت می کشید، خبرها را صادقانه انتقال می دهید و امیدواریم در سال پیش رو با از بین رفتن ویروس منحوس کرونا بتوانید خبرهای خوب و خوشی را از تریبون ها منتشر کنید.

سید عبدالمهدی میرپور افزود: سلامت فکری و فرهنگی هر جامعه ای مرهون تلاش های شبانه روزی شماست.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان: در بخش های منطقه لارستان هیچ رسانه رسمی و مجوزداری نداریم

در ادامه این مراسم، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان گفت: مدتی است که با همکاری فعالان حوزه رسانه و مسئولان شهرستان موضوع رسانه ها را پیگیری می کنیم تا بتوانیم آمار رسانه های دارای مجوزمان را بالا ببریم.

مجید حجتی خاطرنشان کرد: در بخش های منطقه لارستان هیچ رسانه رسمی و مجوزداری نداریم، از همه فعالان رسانه در بخش ها می خواهم که تلاش کنند رسانه ها را به ثبت برسانند تا ظرفیت رسمی رسانه ها را هم بالا ببریم.

پدیده انفجار اطلاعات از شاخصه های مهم عصر حاضر است

وی تصریح کرد: پدیده انفجار اطلاعات از شاخصه های مهم عصر حاضر است، تمام کشورهای جهان با این پدیده مواجه اند، چه توسعه نیافته و چه پیشرفته.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان اظهار کرد: سرعت انتقال اخبار و اطلاعات بسیار بالاست، خبر انفجار مهیب بیروت به همان سرعت به دست ما می رسد که خبر زلزله خنج و بیرم را دریافت می کنیم؛ بنابراین، رسانه و قلم که منبع تولید خبر هستند اهمیت فراوانی دارند.

اگر رسانه های حرفه ای و قدرتمند در جامعه افزایش یابند، جریان اطلاعات مسیر درست خود را طی می کند

حجتی گفت: به هر میزان، رسانه های حرفه ای و قدرتمند در جامعه افزایش یابد، جریان اطلاعات مسیر درست خود را طی می کند و آشفتگی اخبار، مهم شدن خبرهای کم اهمیت و نیز وقوع جریان های پیش بینی نشده اجتماعی را شاهد نخواهیم بود.

به قدرتمند شدن و افزایش رسانه های رسمی و مجوزدار همت گماریم

وی خاطرنشان کرد: از آنجایی که رسالت رسانه آگاه سازی نسبت به مسائل امروز و رویدادهای فردای جامعه است؛ بنابراین همگان (مدیران، نهادهای خصوصی و اقتصادی، مردم و اهالی رسانه) باید به قدرتمند شدن و نیز افزایش رسانه های رسمی و مجوزدار همت گماریم.

وظیفه مدیران، حمایت تمام قد از حوزه رسانه های رسمی است

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان افزود: وظیفه مدیران، حمایت تمام قد از حوزه رسانه های رسمی است؛ همچنین، مدیران باید در جهت حرفه ای شدن رسانه ها بسترهای لازم را فراهم کنند.

نهادهای خصوصی و اقتصادی، تبلیغات در رسانه های رسمی را جدی بگیرند

مجید حجتی تصریح کرد: نهادهای خصوصی و اقتصادی باید حوزه تبلیغات را در رسانه های رسمی جدی بگیرند، این یک قانون اجتماعی است که هر قدر اقتصاد این نوع رسانه ها از سوی مردم و بخش های خصوصی تامین شود رسانه ها مستقل تر و مردمی تر خواهند شد.

وی افزود: قطعا بنرهای تبلیغاتی شهری بسیار مورد توجه نهادهای اقتصادی است اما اگر این نهادها بخشی از تبلیغات خود را در اختیار رسانه های رسمی قرار دهند با یک تیر دو نشان زده اند، هم خود را نمایانده اند و هم به حرفه ای تر شدن جریان رسانه ای و اطلاعات کمک شایانی کرده اند، این یعنی یک اقدام هوشمندانه و پسندیده.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان تاکید کرد: مردم رسانه های رسمی و مجوزدار را بخوانند و ببینند.

اصحاب رسانه به حرفه ای شدن بیندیشند

حجتی خطاب به رسانه ها گفت: رسانه ها باید در جهت افزایش تخصص و فن خود تلاش کنند، خبرنگاران و عکاسان در همه حال به حرفه ای تر شدن بیندیشند.

رسانه منشا یک جریان درست و مثبت باشد

وی افزود: خبرنگار حرفه ای باید آن طور که خود مثبتش می خواهد بنویسد و تصویر تهیه کند نه آنگونه که مدیران و حتی مردم گاهی به اشتباه می خواهند؛ یعنی رسانه باید منشا یک جریان درست و مثبت باشد.

کنجکاوی لازمه تهیه خبر و گزارش است

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان خاطرنشان کرد: کنجکاوی نیز لازمه تهیه ی خبر و گزارش است، اگر خبرنگار کنجکاو و جستجوگر نباشد همان را می بیند که همگان شاهدند.

در ادامه ی این مراسم که به بهانه روز خبرنگار و تجلیل از فعالان حوزه رسانه شهرستان تشکیل شده بود، هر یک از خبرنگاران و اصحاب رسانه به بیان دیدگاه های خود پرداختند:

کمبود تولیدکننده خبر داریم

 ابوالحسن مویدی، مدیر مسئول سایت «میلاد لارستان» اظهار کرد: وضعیت رسانه، وضعیت بسیار سختی شده است، در برخی از روزها، برای روزنامه مان گرفتار کمبود خبر هستیم، خبر نیست؛ بنابراین، از جاهای مختلف خبر می گیریم و به سختی خبر را تامین می کنیم.

وی افزود: کمبود تولیدکننده مطالب داریم، ما حاضریم کسانی با ما همکاری کنند، مطالب جالب، جذاب و به درد بخور را تهیه کنند، حتی هزینه دهیم اما تولیدکننده ها اندک اند.

مسئولان پاسخگو نیستند

مدیر مسئول سایت میلاد لارستان تصریح کرد: مشکل دیگری که در رسانه داریم این است که ما برای خودمان می نویسیم و مسئولان هم برای خودشان کار می کنند، ما می نویسیم فلان اداره برای این مشکل چه کار کردی؟ مدیر آن هیچ جوابی نمی دهد. بعد از مدتی، هیچ خبری نمی شود، دوباره می نویسیم که چرا این موضوع را پیگیری نکردید یا این مشکل را حل نکردید باز هم جواب نمی دهد.

مویدی افزود: این یک معضل است که مسئولان ادارات پاسخ درستی به نشریات نمی دهند و طبیعتا در این صورت، تعامل خوبی شکل نخواهد گرفت.

سیاوش ستاری از خبر «صدای صحرا» نیز از تهدید برخی از مسئولان به ویژه در بحث فوتی ها و آمار مبتلایان کرونا و ضرورت ایجاد سامانه ای متمرکز برای خبرنگاران لارستانی و برچیده شدن گروه های خبری واتساپی که خبرها را از رسانه های رسمی کپی می کنند صحبت کرد.

حمید منشی، مدیر مسئول سایت «آفتاب لارستان» نیز اظهار کرد: نشست امروز کاملا صنفی است، ما یک سری گلایه ها و انتقادات داریم که به نیت اصلاح امور است.

همه افرادی که در حوزه رسانه، تولید محتوا می کنند صورت خود را با سیلی سرخ نگه داشته اند

وی تصریح کرد: الآن دغدغه بزرگ اصحاب رسانه به ویژه مدیران مسئول رسانه های دارای مجوز در این منطقه بسیار زیاد است، همه افرادی که در حوزه رسانه، تولید محتوا می کنند و تحریریه و نویسنده و عکاس دارند به حق و به جد صورت خودشان را با سیلی سرخ نگه داشته اند.

تعطیلی رسانه ها و نشریات در این شرایط اصلا تعجب آور نیست!

مدیر مسئول سایت آفتاب لارستان خاطرنشان کرد: در این شرایط، اگر یک رسانه و نشریه تعطیل شود اصلا تعجب آور نیست، هزینه ها بالا رفته است و متاسفانه هیچ گونه حمایت واقعی در این حوزه را شاهد نیستیم.

منشی اظهار کرد: من دغدغه تولید محتوا دارم، یک رسانه دارای مجوز دارم و نسبت به مخاطب خودم متعهد هستم، چه حمایتی از ما می شود؟ غیر از عتاب هایی که ما را در تنگنا قرار می دهد!

هیچ اراده ای برای مدیریت رسانه های بدون مجوز وجود ندارد

وی تصریح کرد: به موازات این رسانه های دارای مجوز، تعداد زیادی رسانه بدون مجوز در فضای مجازی وجود دارد، با مخاطبان غالبا فیک و چون محتوایی تولید نمی کنند، هزینه ای ندارند و درآمدزایی هم می کنند و گویا هیچ اراده ای برای مدیریت این وضع وجود ندارد!

سردبیر سایت آفتاب لارستان اظهار کرد: وقتی می گوییم مثلا یک فروشگاه مواد غذایی باید مجوز بگیرد و نسبت به سلامت جسمی جامعه نگرانیم و دغدغه داریم، باید نسبت به رسانه ها که خوراک فکری جامعه را فراهم می کنند نیز همین حساسیت و چه بسا بیشتر داشته باشیم.

در دولت تدبیر و امید مجوز گرفتن برای رسانه ها بسیار راحت شده است

حمید منشی تصریح کرد: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید مجوز گرفتن برای رسانه ها بسیار راحت شده است و حداکثر زمان انتظار برای دریافت مجوز شاید چند ماه طول بکشد، در حالی که در دوره ای، دوستان ما در همین شهر ۱۵ سال در نوبت اخذ مجوز بودند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از ارکان فعالیت در رسانه، «مسئولیت پذیری» است و ما می بینیم که عده ای به این مسئولیت پذیری تن نمی دهند و می خواهند بدون اینکه مجوزی داشته باشند از رسانه دیگری کپی کنند، فقط آگهی و تبلیغات بگیرند و فقط کاسبی کنند و این رسالت خبر و خبرنگاری نیست.

مدیر مسئول سایت آفتاب لارستان با اشاره به اینکه بعد از دو دهه انتظار، رویای من این بود که نشریه ای مطلوب با صاحب امتیازی و مدیر مسئولی خودم داشته باشم گفت: این اتفاق در دولت تدبیر و امید افتاد و مجوز به من داده شد اما فقط توانستم سه شماره منتشر کنم و به دلیل مشکلات مالی تعطیل شد.

اگر سایت «آفتاب لارستان» تعطیل شد اصلا نباید تعجب کرد

منشی اظهار کرد: من در اینجا دردمندانه عرض می کنم که اگر سایت «آفتاب لارستان» هم اعلام تعطیلی و خداحافظی کرد همه کسانی که در این نشست حضور دارند و همچنین شخص فرماندار اصلا نباید تعجب کنند و فکر می کنم که این موضوع هم قریب الوقوع است.

آقای فرماندار کارنامه شما در حمایت از رسانه ها، کارنامه قابل دفاعی نیست

وی خطاب به فرماندار گفت: کارنامه شما در حمایت از رسانه ها، کارنامه قابل دفاعی نیست، این را خیلی شفاف می گویم به عنوان کسی که با شما همفکر است و از شما حمایت کرده است و البته باز هم حمایت می کند.

سردبیر سایت آفتاب لارستان تصریح کرد: از اسفندماه تا الآن که درگیر کرونا هستیم، به جرات می گویم که در شبانه روز، چهار ساعت هم استراحت نمی کنیم، دغدغه ما اطلاع رسانی اخبار حوزه کرونا بوده است اما دریغ از یک نشست مطبوعاتی توسط آقای فرماندار به عنوان مسئول ستاد مبارزه با کرونا!

بار اطلاع رسانی جامعه را رسانه ها متحمل می شوند

حمید منشی افزود: حوزه تولید محتوای فرمانداری ویژه و ستاد مبارزه با کرونا چه بوده است به غیر از اینکه هرازگاهی بیانیه هایی کوتاه را با غلط های متعدد نگارشی منتشر می کنید؟!

وی خاطرنشان کرد: بار اطلاع رسانی جامعه را رسانه ها متحمل می شوند و این رسانه ها به جای اینکه حمایت شوند مورد عتاب قرار می گیرند!

کارنامه  فرمانداران گذشته در تعامل با رسانه ها از کارنامه جنابعالی موفق تر است

مدیر مسئول سایت آفتاب لارستان تصریح کرد: از تمام حمایت و تعامل شما با رسانه ها همین مراسم نشست با خبرنگاران به مناسبت ۱۷ مرداد باقی مانده که این هم میراث فرمانداران گذشته است و من فکر می کنم در یک رویکرد تعاملی نمره فرمانداران گذشته از کارنامه جنابعالی بیشتر باشد.

در ادامه این مراسم، کریمی خشنود از شهر بنارویه، حمید جهان از خبرگزاری ایرنا، صمد کامجو از سایت «صحبت نیوز»، صداقت از بیرم و حبیب آسوده از لار به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

فرماندار ویژه لارستان: اقتدار را در صدای بالا و برخوردهای تحکمی نمی بینم

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در این مراسم گفت: من آدمی نیستم که اقتدار را در صدای بالا و برخوردهای تحکمی ببینم.

دموکراتیک حرف می زنیم اما دیکتاتوری عمل می کنیم

جلیل حسنی اظهار کرد: یکی از اشکالات اساسی ما این است که دموکراتیک حرف می زنیم و می خواهیم دیکتاتوری عمل کنیم.

وی تصریح کرد: در بحث کرونا، بسیاری از مردم از جمله اصحاب رسانه به من فشار آوردند که شهر باید تعطیل شود و در دوره ای هم زمان با کشور تعطیل کردیم اما دیدیم که مردم بعد از اتمام تعطیلات با ولع زیاد وارد شهر شدند و بسیاری از مشکلاتی که برای ما پیش آمد بعد از اتمام آن تعطیلات بود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان افزود: من از نظر فکری، تجربی و اعتقادی به این موضوع ایراد داشتم و می گفتم ما باید الزاما در کنار این ویروس زندگی کنیم، به گونه ای که هم با آن مقابله شود و هم کسب و کار و فعالیت مردم تعطیل نشود.

هیچ وقت فعالیت هایم را با دیگر شهرستان ها مقایسه نکرده ام

حسنی خاطرنشان کرد: هیچ وقت فعالیت ها و اقدامات خودم را در چارچوب سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی با هیچ یک از شهرستان ها مقایسه نکرده ام و کارنامه بسیار قابل دفاعی هم در همه موضوعات دارم.

نه برای آفرین به اینجا آمده ام و نه نفرین

وی افزود: نه برای آفرین به اینجا آمده ام و نه نفرین. در سال ۹۵ و ۹۷ شهرستان ما در جشنواره «شهید رجایی» اول شد، هر کسی که خواست در این زمینه تابلو بزند جلویش را گرفتم چون یکی از مشکلات اصلی شهرستان را توجه به فضای تبلیغاتی می بینم.

اگر یک سال پیش درصدد ساماندهی رسانه های بدون مجوز بودید، الآن به نتیجه رسیده بودید

فرماندار ویژه لارستان در مورد ساماندهی رسانه های بدون مجوز در شهرستان گفت: من از بی قانونی حمایت نکردم اما اگر آقای حجتی و آقای منشی سال گذشته درصدد ساماندهی رسانه های بدون مجوز بودند، الآن به نتیجه رسیده بودند، شما یک ماه پیش شروع کردید و در مدت یک ماه می خواهید که برخورد شود، چه بسا که برخی از این رسانه ها به نوع عملکردی که دارند ناآگاه باشند.

مشکلات مالی رسانه ها را قبول دارم اما چه کار می توانم بکنم

وی با اشاره به مشکلات مالی ای که رسانه ها با آن درگیر هستند گفت: مشکلات مالی را قبول دارم اما چه کار می توانیم بکنیم، من هنوز برای شش ماه اول سال هیچ اعتباری نگرفته ام و در هزینه های جاری مشکل داریم.

گاهی اوقات از اعتبار و آبروی شخصی خودم گذاشتم تا برخی از کارها پیگیری قضایی نشود

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در مورد حمایت از اصحاب رسانه اظهار کرد: من از اعتبار و آبروی شخصی خودم گذاشتم تا برخی از کارها پیگیری قضایی نشود؛ بنابراین، به غیر از حوزه مالی که مشکل کشور است در حوزه حمایتی، معنوی به یاد نمی آورم که با خبرنگاری کمترین تنشی داشته باشم و همیشه هم به آن ها احترام می گذارم.


9 نظر

 1. لاری گفت:

  0

  1

  منشی اصلاح طلب حسود بشین سر جات اینقدر بی خود منم منم نزن

  • محمد گفت:

   0

   0

   نحوه ی صحبت کردن شما نشاندهنده ی شخصیت شماست. لطفا بجای اینکه با عنوان “لاری” کامنت بذارید، برای این پیام های بی ادبانه تون یه عنوان دیگه رو انتخاب کنید تا شخصیت شهر ما رو به گند نکشید.

 2. علوم پزشکی گفت:

  0

  0

  فرماندار منفعل محافظه کار نمیخوایم نمیخوایم

 3. ناشناس گفت:

  1

  0

  واقعا تاسف خوردم. فکر نمی کردم مشکلات رسانه ها اینقدر زیاد باشد. تعطیلی رسانه ها خیلی بیشتر از حتی تعطیلی تجارت و بازار برای یک جامعه مشکل ساز است. لطفا تا دیر نشده هوای همین یکی دو رسانه را داشته باشیم. با خودمان صادق باشیم غیر از این بنده های خدا چه کسی حاضر است وقت خود را برای این قبیل کارها صرف کند؟!

 4. ناشناس گفت:

  1

  0

  واقعا حرف های خبرنگارها از زبان آقای منشی مطرح شد. کل اطلاع رسانی فرماندار به خبرهای روابط عمومی شان خلاصه شده و ظاهرا ایشون از برگزاری نشست خبری و پاسخگویی به رسانه ها فراری اند. آقای نجیب زاده واقعا در این مورد از ایشون خیلی جلوتر بودن

 5. لاری کارمند گفت:

  0

  0

  واقعا حیف استکه دونفر ادم روشن فکر اطلاح طلب با هم درگیر شوند وافراد قشری وسطحی وتنگ نظر سو استفاده کنند فرماندار ادم منصفی هستند باید باهم مدار نماییم اقای منشی مواظب باشند که افراد مخالف ازاد اندیشی کمین کرده اند واب را گلالود میکنند

 6. ناشناس گفت:

  1

  2

  درود بر حمید منشی که اهل حق و حقیقت است و با کسی رودرباسی ندارد و راستی و درستی را فدای مصلحت نمیکند

 7. ناشناس گفت:

  0

  0

  وای وای حالا چکار کنیم اگه میلاد تعطیل بشه چکار کنیم
  حمید تو رو خودا نرو نرو حمید اگه بری کی حرفای مخالفین رو بذاره؟ کی هوای ما بی نوایان اصلاح طلب رو داشته باشه
  اگه بری نمیگن حمید شجاع بودا
  نرو خلاصه

 8. یک شهروند لاری گفت:

  0

  0

  واقعا بیشتر از مسئولین به حال مردمی متاسفم هستم که زیر این پست ها نظراتی گذاشتن که شرم اوره، از اینکه رسانه هایی مثل افتاب و میلاد و غیره برن خوشحالن و فکر میکنند بود نبود این رسانه ها تاثیری در زندگیشون نداره. واقعا برای این نوع تفکر متاسفم متاسفم متاسفم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان