میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۴:۴۴ ب.ظ سرویس:عناوین اصلی 2 دیدگاه 637 بازدید

مدیران روابط عمومی ادارات لارستان گِرد هم آمدند+ گزارش تصویری

مدیران روابط عمومی ادارات لارستان گِرد هم آمدند+ گزارش تصویری

در نشستی با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، اعضای هیات رئیسه شورای  هماهنگی روابط عمومی های شهرستان لارستان انتخاب شدند.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ در نشستی با حضور جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، مسعود راسخی معاون سیاسی امنیتی ، محسن حجتی مدیر روابط عمومی واحسان طاهری مسئول واحد برنامه ریزی و کارشناس فناوری اطلاعات فرمانداری ویژه لارستان و جمعی از مسئولین روابط عمومی دستگاه های اجرایی، اعضای هیات رئیسه شورای  هماهنگی روابط عمومی های شهرستان لارستان انتخاب شدند.

در این جلسه فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه نقش روابط عمومی یک نقش ارزنده و تعیین کننده است که می تواند افکار عمومی جامعه را آنچنان که باید و شاید جهت دهی کند، اظهار داشت: در راستای اصل مطلب و واقعیت ها، راه اندازی شورای هماهنگی روابط عمومی های شهرستان کار بسیار اساسی و مفید است، چرا که هماهنگی، اتحاد، همگرایی، همدلی و همزبانی را بین روابط عمومی ها ایجاد خواهد کرد و در راستای تقویت اطلاع رسانی به مردم و جهت دهی افکار عمومی تسریع میگردد.

حسنی خاطر نشان کرد: روابط عمومی ها تابع قانون و مقررات، قاعده مند و قانونمند نسبت به جریان های سیاسی و یا بنگاه های اقتصادی و یا طیف ها و گروه های اجتماعی هستند.

معاون استاندار فارس بیان داشت: تأثیر گذاری روابط عمومی ها یک تأثیرگذاری ناشی از هنر فردی در سیستم مدیریتی است. هر چقدر روابط عمومی ها هنر مدیریتی و تأثیرگذاری شان در سیستم بیشتر باشد و دارای ایده ، اطلاعات و توانمندی علمی و اجرایی و عملیاتی باشند،  به همان نسبت می توانند عملکرد مدیریت و نگرش مدیریت را در راستای فعالیت ها و نظرات خودشان بهتر به پیش ببرند.

وی تاکید کرد: روابط عمومی ها  با استفاده از تکنولوژی و فن آوری روز، زبان گویایی برای جامعه و نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند.

محسن حجتی مدیر روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان هم ضمن تقدیر از تلاشگران عرصه روابط عمومی، این نهاد را واحدی مهم عنوان کرد و خواستار آن شد که دست اندرکاران این حوزه همچنان اخبار و عملکرد اداره خود را منعکس و همیشه پاسخگوی خبرنگاران و رسانه ها باشند.

وی ادامه داد: روابط عمومی ها‌ به عنوان پل ارتباطی بین سازمان و افکارعمومی، باید مطالبات و خواسته‌های مخاطبان را شناسائی کرده و درصورت امکان برآورده سازند.

حجتی افزود: ارائه به موقع عملکرد یک اداره با زبان ساده و قابل فهم به مردم همراه با صداقت و حرفه‌ای‌گری از وظایف روابط عمومی هاست که مطمئنا بازخورد خوبی خواهد داشت.

حجتی همچنین به نقش و جایگاه روابط عمومی دستگاه های اجرایی پرداخت و به مسئولان و کارشناسان روابط عمومی‌های ادارات شهرستان تأکید کرد: حتماً ارتباط خود را با مردم حفظ کرده و پاسخگوی آنان باشید چرا که این کار موجب افزایش اعتماد عمومی می‌شود.

مدیر روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان با اشاره به اینکه امروز روابط عمومی ، دیگر واحدی سنتی نیست که فقط نقش تبلیغات مدیر یک اداره را داشته باشد، تصریح کرد: در نگاه امروزی، روابط عمومی هر اداره، قلب و آیینه تمام نمای سازمان و موتور محرک آن مجموعه است.

وی عشق و علاقه به کار را یکی از موضوعات مهم موفقیت یک روابط عمومی بیان داشت و افزود: با توجه به اینکه واحد روابط عمومی، آکنده از استرس، تنش و التهاب است و  روابط عمومی ها معمولا ساعات کار مشخص ندارند، لذا کار در این چنین فضایی بی شک، فردی عاشق می خواهد که بتواند با عشق تمامی امور را مدیریت کند.

حجتی در پایان سخنانش خطاب به مسئولین روابط عمومی های ادارات شهرستان تاکید کرد: مدام مطالعه داشته باشید و با علم روز دنیا آشنا و همچنین  قلمی شیوا، سلیس و صریح داشته باشید.

در ادامه احسان طاهری مسئول واحد برنامه ریزی و فن آوری اطلاعات فرمانداری ویژه لارستان هم اساسنامه شورای هماهنگی روابط عمومی را خدمت مسئولین و کارشناسان روابط عمومی های ادارات شهرستان تشریح کرد.

در پایان این نشست، ۱۵ نفر از مسئولین و کارشناسان روابط عمومی های ادارت شهرستان برای انتخاب اعضا هیات رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی های شهرستان لارستان کاندید شدند که پس از رأی گیری از حاضرین در این جلسه، ابوذر دینی از شهرداری لار، جعفر صداقت از دانشکده علوم پزشکی، مجید آبنوس از اداره کل فرودگاه، عبدالرضا فاطمیان از دفتر امام جمعه، فائزه دهقان خلیلی از مجتمع آموزش عالی، حسین شریفی از شورای اسلامی شهر لار، محمدرضا زائر از شرکت سهام عدالت، عبدالرضا مفتوحی از بانک سپه و الهام غیاثی از دانشکده بهداشت اوز بعنوان اعضاء اصلی هیأت رئیسه شورا و محمود رجبی از شرکت گاز و محمد ابراهیم کیان  هم عضو علی البدل شورای  هماهنگی روابط عمومی های شهرستان لارستان انتخاب شدند.

همچنین در این جلسه جمشید فرجام از تأمین اجتماعی لارستان بعنوان بازرس و هادی سمیعی لاری ازاداره غله و خدمات بازرگانی شهرستان نیز بعنوان خزانه دار شورای  هماهنگی روابط عمومی های شهرستان لارستان انتخاب شدند.

گفتنی است رئیس شورای  هماهنگی روابط عمومی های شهرستان به عهده فرماندار و جانشین و دبیر آن مدیر روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان می باشد.

اضافه می گردد که با توجه به اهمیت و نقش روابط عمومی ها در تنویر افکار عمومی و پاسخگو کردن دستگاه ها و ایجاد زمینه مناسب برای تبادل اطلاعات و آگاهی ها و ضرورت ارتقاء وضعیت کیفی واحدهای روابط عمومی و لزوم هماهنگی جامع و گسترده میان فعالیت های روابط عمومی سازمان ها، ادارات، نهادها و ارگان ها در هر شهرستان، شورای هماهنگی روابط عمومی های شهرستان زیر نظر فرمانداری ویژه لارستان راه اندازی گردید.


2 نظر

 1. ناشناس گفت:

  2

  0

  اکثر این دوستانی که در ادارات لار مدیر روابط عمومی هستند علوم ارتباطات یا خبرنگاری نخوانده اند..بهتر است از کسانی که رشته مرتبط خوانده اند در پست مدیر روابط عمومی استفاده شود تا جایگاه روابط عمومی ادارات ارتقا پیدا کند..

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   نظر شما دوست عزیز محترم میباشد.خبرنگاری گوشه ای از شغل سخت و پراسترس روابط عمومی هستش .بنظرم کسیکه بتواند ارتیاط خوبی داشته باشد و پل ارتیاطی بین شهروندان و مسئولین آن اداره میباشد موفق میشود.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان