میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۹:۲۵ ب.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 260 بازدید

مدیران مدارس لارستان گرد هم آمدند/ معاون مدیرکل: نباید «کودکی» دانش آموزان در انبوه «تکالیف» فراموش شود

مدیران مدارس لارستان گرد هم آمدند/ معاون مدیرکل: نباید «کودکی» دانش آموزان در انبوه «تکالیف» فراموش شود

گردهمایی عمومی و کارگاه مدیران سه مقطع تحصیلی مدارس لارستان چهاردهم آبان ماه ۱۳۹۷ در سالن اجتماعات دبیرستان شهید فراست برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش لارستان این جلسه با حضور علی عسکر جمشیدی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس، گشتاسبی مدرس کشوری برنامه تعالی مدیریت و مهدی اسماعیلی معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش لارستان و معاونین وی و مدیران آموزشگاه های شهر و روستا برگزار شد.

در ابتدای جلسه مهدی اسماعیلی معاون مدیرکل و مدیر آموزش پرورش لارستان ضمن بیان خیرمقدم به مسؤلان اداره کل و مدیران حاضر در این همایش از حضور گسترده و شاداب فرهنگیان و دانش آموزان در راهپیمایی ۱۳ آبان تشکر کرد و یاد و خاطره شهدای فرهنگی و دانش آموزان را گرامی داشت و موضوع گردهمایی را «هم اندیشی برای ارتقای جایگاه مدیریت آموزش و پرورش لارستان » اعلام نمود.

وی با اشاره به مشکلات مختلف مالی و منابع انسانی به وی‍‍ژه درآموزش و پرورش لارستان از تلاش خالصانه مدیران در چنین شرایطی قدردانی نمود و ضمن تقدیر از برگزاری قابل تحسین انتخابات شورای دانش آموزی که در برخی مدارس به صورت الکترنیکی برگزار شد از مدیران مدارس خواست تا امسال نقش پررنگ تری به دانش آموزان منتخب داده شود.

در ادامه همایش معاون آموزش ابتدایی اداره کل با اشاره به  مشکلات موجود در حوزه های مختلف آموزش و پرورش کشور، آن ها را ناشی از نگاه اشتباه ما به مقوله تعلیم و تربیت دانست.

وی گفت: در سایر کشورها در همه موارد صرفه جویی می شود به جز هزینه تعلیم و تربیت اما در کشور ما ۹۸ درصد بودجه صرف پرداخت حقوق می شود و از این حیث تفاوت بزرگی با سایر کشورها دارد.

جمشیدی با بیان اینکه مسئولین نسبت به تکریم مقام معلم در شعار سخنان خوبی دارند اما در عمل بسیار کم لطفی می شود تاکید کرد: باید خودمان سعی کنیم کاری ماندگار و پایدار در ایام مدیریت ناپایدار داشته باشیم و برنامه ها و ایده های تاثیر گذار خلق کنیم.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل با اشاره به وجود دو نوع نگاه سنتی و جدید به دانش آموزان اذعان داشت در نگاه سنتی دانش آموز به عنوان یک موجود خام دیده می شود که همچون خمیری در دست معلم قرار می گیرد که به آن شکل و شمایل دهد اما در نگاه جدید دانش آموزان به مثابه تندیس طلایی و ارزشمند است که روی آن گرد و غبار نشسته و معلم باید با درایت از روح و جسم دانش آموز غبار زدایی کند.

جمشیدی همچنین با اشاره به اجرای طرح ابتکاری و موفق گلستان خوانی در جهت تقویت اعتماد به نفس دانش آموزان و اجرای طرح عشق ورزی در دوره ابتدایی و تلاش برای توسعه آنها به مقاطع متوسطه تاکید کرد برای رسیدن به عشق ورزی و زدودن غبارها نباید کودکی کردن دانش آموزان در انبوه تکالیف فراموش شود و برای آنها نباید مدرسه به خاطره دریغ و افسوس برای انجام نگرفتن برنامه های مفید و صحنه های کسالت آوری تبدیل شود.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل، مهمترین تکلیف معلم را توانمند سازی خود با شیوه های نوین تدریس و بزرگترین خدمت معلم به دانش آموزان را ایجاد احساس نیاز در دل دانش آموز عنوان کرد پرسش محوری جایگزین پاسخ محوری شود.

در بخشی از این همایش خانم مهرآوران به نمایندگی ازمدیران مقطع ابتدایی، خانم فربودی به نمایندگی از مدیران مقطع متوسطه اول و آقای شمسی به نمایندگی از مدیران مقطع متوسطه دوم دستاوردها، مشکلات و مطالبات خود را به منظور انعکاس آنها در سطح استان و کشور در حضور مسئولان مطرح کردندکه برخی ازآنها عبارتند از:

*عدم اختصاص مشاور به بسیاری از مدارس به وی‍ژه متوسطه دوم

*روشن نمودن جایگاه قانونی، اخذ وجوه مختلف از دانش آموزان

*کافی نبودن تخصیص سهمیه دانشگاه فرهنگیان به آموزش و پرورش لارستان که باعث شده اغلب نیروهای انسانی این مدیریت غیر بومی باشند.

*اجبار مدیران و معاونین به تدریس موظفی شش ساعت که موجب اختلال در امور مدرسه می شود.

*موازی کاری در اجرای برنامه های متعدد در سطح مدارس

*لزوم بازنگری در فرم انتخاب معلم نمونه و عدم تناسب برخی از بندهای فرم ارزشیابی و سازمان دهی با شایسته سالاری

*تعدد بخشنامه های مشابه و دست و پاگیر و سردرگمی دانش آموزان در اجرای برنامه های مختلف و…

در ادامه کارگاه تخصصی مدیران با دو موضوع برنامه تعالی مدیریت و طرح تدبیر با تدریس استاد گشتاسبی از مدرسان کشوری این طرح برگزار شد.

در حاشیه گردهمایی مدیران از کتاب «مدیریت رفتار کودکان بیش فعال در مدارس و خانه» که توسط چهار نفر از آموزگاران آموزش وپرورش لارستان تالیف شده است رو نمایی و همچنین از محسن شامحمدی معاون سابق آموزش متوسطه که به افتخار بازنشستگی نائل شده با اعطای لوح تقدیر و هدیه تجلیل شد.


1 نظر

  1. محمد گفت:

    0

    1

    کاش زودتر بازنشسته می شد

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان