میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در18 نوامبر 2018 ساعت 3:51 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 26 دیدگاه 1,138 بازدید

مدیران ناکارآمد و فراری دادن سرمایه گذاران باعث عقبگرد لارستان شده است/ غالب سرمایه های انسانی لارستان منزوی شده یا مهاجرت کرده اند

دبیر جبهه تدبیر و توسعه جنوب کشور:

مدیران ناکارآمد و فراری دادن سرمایه گذاران باعث عقبگرد لارستان شده است/ غالب سرمایه های انسانی لارستان منزوی شده یا مهاجرت کرده اند

جلال یاسایی فرد، دبیر جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی جنوب کشور و محل کار او سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور است. خودش اما معتقد است علیرغم نزدیکی اش به مراکز تصمیم گیری مهم دولتی اما در زادگاهش لارستان، کمتر کسی از وی خواسته کمکی به امور این شهرستان کند!

وی همچنین جایگاه فعلی لارستان را متناسب با قابلیت های بزرگ این منطقه نمی داند و ناکارآمدی مدیریتی و عدم استقبال مناسب از سرمایه گذاران بخش خصوصی را دلایل اصلی عقبگرد لارستان می داند.

در ادامه گفت و گوی کوتاه ما با دبیر جبهه تدبیر و توسعه جنوب کشور را بخوانید:

***

برای شروع گفت و گو از وضعیت جبهه تدبیر و توسعه و جایگاه شما در این جبهه بفرمایید.

جبهه تدبیر و توسعه ایران اسلامی از جمله تشکلات فعال در کشور و همسو و هماهنگ با دولت تدبیر و امید است و بنده نیز در این جبهه مسئولیت استان های جنوبی کشور مشتمل بر استان های فارس، هرمزگان، بوشهر، کرمان، خوزستان و کهکیلویه و بویراحمد را برعهده دارم.

همانطور که می دانید وضعیت کشور خصوصا طی ماه های اخیر دچار تغییراتی شده و خصوصا در حوزه اقتصادی مردم تحت فشار قرار گرفته اند. در این وضعیت تکلیف مردم و مسئولان چیست؟

درست است، بنا به دلایل متعدد و ازجمله دشمنی و تحریم های ظالمانه وضعیت اقتصادی کشور طی این ماه ها با مشکلاتی مواجه شده که البته شک نداریم با رهنمودهای مقام معظم رهبری، تدابیر دولت و همراهی مردم از این مشکلات رد خواهیم شد. راه حل اساسی نیز تقویت همگرایی و انسجام ملی و اجتناب از تفرقه گرایی و تقابل است. مطمئنیم با جلب اعتماد عمومی و همراهی تمامی قوا همچنین حمایت از دولت مستقر، بار دیگر آمریکا و دیگر بدخواهانمان را شکست خواهیم داد.

شما به عنوان فعال اجتماعی سیاسی، جایگاه لارستان را در مقایسه با دیگر شهرستان ها چطور ارزیابی می کنید؟

قابلیت های لارستان به عنوان سرزمینی تاریخی و اثرگذار بر هیچ کس پوشیده نیست. البته این جایگاه متاسفانه طی ادوار مختلف تضعیف شده و در یک کلام می توان گفت جایگاه فعلی آن شایسته مردم و تاریخ افتخارآمیز آن نیست.

دلایل این عقبگرد یا عدم توسعه لازم را در چه می بینید؟

دلایل متعددی دارد که بیان همه آنها در تخصص بنده نیست اما آنچه واضح و روشن است اینکه گروه های مختلف در لارستان کمتر به همکاری و تفاهم با یکدیگر ترغیب می شوند. متاسفانه برخی تنگ نظری ها باعث شده سرمایه های انسانی این شهرستان نادیده و چه بسا فراری شوند.

نگاهی بیاندازیم به رفتاری که با مرحوم نخبه، کشفی، انصاری لاری، محبی، محتاجی، روئینا و… داشته ایم. یادمان نرفته که دکتر نخبه بعد از دو دوره نمایندگی مردم با چشمان اشکبار لار را ترک کرد. یا ببینید برخوردهایی که با امثال اکبر نجیب زاده و عنایت انصاری فرد در لارستان شد. چرا اینها نباید الان در لارستان باشند؟ ارزش رقابت سیاسی و انتخاباتی به آن حد نبود که چهره های دلسوز را از خودمان برنجانیم. اینها سرمایه ملی ما بوده و هستند. من نگرانم که این اتفاق دوباره برای دکتر جعفرپور نیز بیافتد و بعد از اتمام دوره نمایندگی او را هم با دلی رنجیده و به تلخی بدرقه کنیم.

یعنی معتقدید لارستان نتوانسته منابع انسانی خود را حفظ و تقویت کند؟

بله و نه تنها نتوانسته حفظ و تقویت کند بلکه آنها را فراری داده یا منزوی کرده است. الان متاسفانه بنیان مدیریت لارستان در دست نیروهای غیربومی غالبا غیرتوانمند است. این نکته را من جایی عنوان کردم و باعث ناراحتی عده ای شد اما این یک واقعیت غیرقابل کتمان است. واضح است که روی صحبت ما با مدیران کارآمد غیربومی نیست که اما باید پذیرفت که عمده مدیران غیربومی ما نیز توانمندی و کارآمدی مورد توقع را ندارند.

غیر از عدم حمایت و تقویت منابع انسانی دیگر موانع توسعه لارستان را چه می دانید؟  

مورد بعد به نظر بنده عدم حمایت لازم از سرمایه گذاران بخش خصوصی در لارستان است.

مسئولان وظیفه دارند از سرمایه گذاری های مولد و اشتغال زا حمایت کنند نه اینکه برای آنها مانع تراشی کنند تا بین ادارات و سازمان های مختلف پاسکاری شوند!

این سرمایه گذاران را واقعا باید تکریم کرد چراکه از مال و سرمایه و وقت و انرژی خود مایه می گذارند اما متاسفانه گاهی در این شهرستان با آبروی آنها بازی می شود و به انواع تهمت ها نواخته می شوند!

همین برخوردها باعث شده تا نتوانیم در لارستان سرمایه کلانی را جذب کنیم. آیا توانسته ایم کارخانه آلومنیم بیاوریم؟ توانسته ایم پتروشیمی و منطقه انرژی بر و… ایجاد کنیم؟ به اینها می گویند سرمایه گذاری کلان و اشتغال زا.

البته وعده هایی می شنویم که غالبا عملی نمی شود. کجاست وعده هایی مثل گلخانه بزرگ، نیروگاه های خورشیدی وسیع و… درعوض اندک تولیدی های ما نیز متوقف شده یا با سختی اداره می شوند! وضعیت صنایع چوبی کاج را ببینید که به چه سختی امور خود را می گذراند. شرکت های حدید و دامکو کجا هستند؟ و متاسفانه به همین دلیل در سامانه «کارا» لارستان در انتهای جدول است.

لازمه مدیریت شجاعت است. اصلا مدیریت کلان شهرستان باید خودشان به دنبال سرمایه گذار بروند نه اینکه همین تعداد محدود سرمایه گذار را هم فراری دهیم.

خود شما و جبهه تدبیر و توسعه برای پیشرفت لارستان کاری کرده اید؟

شک نفرمایید بنده و جبهه تدبیر و توسعه هرچه در توانمان باشد می گذاریم تا لارستان به جایگاه واقعی خود برسد. همانطور که تاکنون نیز تلاش هایی کرده ایم اما متاسفانه هنوز گویا اثرگذاری این جبهه برای مدیران و مسئولان لارستان اثبات نشده چراکه تلاشی برای ایجاد ارتباط آنها ندیده ام. درصورتی که معتقدم همه ما می توانیم دست به دست هم دهیم و برای اعتلای منطقه و کشور تلاش کنیم. شرطش حمایت و احترام به یکدیگر و اعتماد به نیروهای جوان و متخصص و دلسوز است.

با تشکر از شما درپایان اگر نکته ای باقی مانده بفرمایید.

وظیفه خود می دانم پیشا پیش میلاد باسعادت پیامبر اعظم(ص) و هفته وحدت را به مردم منطقه تبریک بگویم و یادی بکنم از منادیان وحدت در منطقه یعنی مرحوم حضرت آیت الله العظمی آیت اللهی و مرحوم آیت الله موسوی لاری و همچنین از تلاش های وحدت آفرین و دلسوزانه بیت معظم آیت اللهی و بیت معظم موسوی لاری و مدیر محترم حوزه علمیه لارستان تقدیر و تشکر کنم. امیدوارم در سایه این تلاش ها منطقه لارستان بار دیگر در سایه وحدت و تعالی و توسعه قرار گیرد.


26 نظر

 1. لارستانی. گفت:

  0

  0

  منادیان. وحدت در لارستان. علاوه بر حضرات. ایت. الله ایت. الهی. وموسوی در طرف. دیگر. این. علمای اهل سنت هم. هستند مانند حضرات شیخ محمد فقیهی. وقاضی زاده. در اوز. وشیخ. ابونجمی. درخنج که همه. این. بزرگواران. باعث وحدت. وبرادری. در لارستان. کهن. هستند

 2. لاری گفت:

  0

  0

  اکثر مدیران در لارستان ناکارامد.بی کفایت .واز تجربه و تخصص کافی بر خوددار نیستند و بر اساس روابط انتخاب شده اند نه ضوابط امید واریم مسولین بویژه جناب فرماندار ونما ینده محترم مصلحت اندیشی کنار گذاشته بر خورد قانونی داشته باشند تا با جایگزین نمودن مدیران لایق شهرستان از پسروی بسمت پیشرو ی جهت داده شود ان وقت مردم درکنار آنها خواهند بود

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  حیف مدیرانی همچون نجیب زاده و انصاری فرد

 4. محمد جواد نغمه سنج گفت:

  5

  0

  با سلام و احترام.اگر منظور سازمان برنامه و بودجه کشور است(سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور نام قبلی سازمان می باشد)ایشان در کدام امور سازمان مشغول به فعالیت هستند؟من تا الان اسم ایشان را در سازمان برنامه و بودجه نشنیده ام.

  • 1212 گفت:

   0

   0

   شما میتوانید به قسمت حراست سازمان برنامه بودجه مراجعه فرمایید و اسم ایشان راببینید

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   سلام بنده حوزه حراست این سازمان رو کامل بررسی کردم و اقایی بنام […] معرفی شده.این چندمین باره که […] سعی داره در منطقه اثبات اهمیت برای خودش داشته باشه. شایسته است متولیان سایت قبل از درج پست برای یک فرد نسبت به صحت ادعا بررسی لازم رو داشته باشند.

  • محمد جواد نغمه سنج گفت:

   2

   0

   با سلام.طبق اطلاع واصله ایشان مشاور محترم رییس حراست سازمان برنامه و بودجه کشور هستند.ضمن ارزوی موفقیت برای ایشان امیدوارم منشا خدمات بیشتری در راستای توسعه منطقه لارستان باشند.

 5. قنادیان گفت:

  0

  1

  احسنت بر این جوان مدیر و مدبر

 6. م گفت:

  0

  1

  احسنت به آقای یاسایی. موارد کاملا درستی در مصاحبه گفته اید هم در مورد مدیریت لارستان که بیشتر در دست غیر بومی های ناکارمده هم عدم حمایت از سرمایه گذاران. از سایت آفتاب هم برای معرفی و گفت و گو با شما ممنونیم.

 7. ناشناس گفت:

  0

  1

  فکر کنم عده ای در لار می خواهند آقای یاسایی را هر طور شده بایکوت کنند. فکر کنم چند وقت پیش هم مصاحبه ای از او منتشر شد که خیلی زود از روی سایت […] حذف شد. اما انسان های خلاق همیشه راه خود را پیدا می کنند. گذشت زمانه سانسور و حذف

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  آقای یاسای درود بر شما به این شجاعت

 9. صابر اسدی گفت:

  0

  1

  کاش اون افرادی که تمام فکرشون خراب کردن اقای یاسایی هست دست از این کارشون بردارن و بجای دشمنی از این مهره مهم که به نظر من افتخار لارستان هست درخواست کمک کنن و دست دوستی بدن
  مطمعنا همین فرد اگر گراشی بود مردم و مسوولین گراش نهایت بهره برداری رو ازش میکردن
  لحظه ای تفکر بجای غرور لطفا ? ? ? ?

 10. عصر بیداری گفت:

  0

  0

  سلام آقای یاسایی شما از افراد زیادی نام برده اید که بعضی از آنها به لارستان […] و مستحق ترحم نیستند آقای جعفرپور با نخبه قابل مقایسه نیست حداقل این است که اقای نخبه مردمی بودند و اینها تافته جدا بافته اند. نماینده لارستان باید مردمی باشد و افراد غیر مردمی و جدا از مردم که فقط زمان انتخابات پیدا می شوند به درد لار نخواهند خورد

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  چه واژه های قشنگی
  مدیران ناکارآمد غیر بومی …..
  دانشکده علوم پزشکی لار یادم اومد !!!!!!!

 12. ناشناس گفت:

  0

  0

  سلام و خسته نباشید به سایت افتاب لارستان تشکر ویژه از این خبر دلسوزانه و واقعیت،ای کاش از این یاسایی ها در لار بیشتر بودن که حرف دل مردم را میزدند …
  سخن کز دل براید لاجرم بر دل نشیند.
  مصاحبه بسیار عالی و تاثیر گذار و کاملا برحق بود

 13. دوستدار لار گفت:

  0

  0

  سلام و درود بر جناب اقاي جلال ياسايي فرد، ايشون فردي دلسوز و كاري هستن متاسفانه لار انسان دلسوز و كاري رو قبول ندارن و فقط بلد سنگ اندازي هستن.

 14. لارستاني گفت:

  0

  0

  اقاي ياسايي فرد مصاحبه ي بسيار عالي كردن اميدوارم مسئولين و مديران مطالعه كنند و به خودشان بيايند

 15. لارستان بيدار گفت:

  0

  0

  درود بر اين جوان خادم شهرستان
  اي كاش اي كاش از جناب ياسايي فرد حمايت ميشد ، اي كاش دست اندر كاران لارستان به فكر سرمايه گذاري بودند و اي كاش ديدگاه صنعتي داشتند
  اي كاش هاي بسياري است اما باز هم ميتوان كاري كرد و از اين سرمايه بومي كه كم هم نيست استفاده فراوان شود
  بايد قدردان زحمات جناب ياسايي فرد بود و از اين سرمايه استفاده صحيح شود

 16. لاري گفت:

  0

  0

  با سلام خدمت جناب ياسايي فرد، واقعا عزض تشكر و سپاس داريم بابت چنين مصاحبه ي دلچسب و خوبي، همانطور كه مشخص است مشكلات لارستان كاملا واضح و اشكار است عجب و صدعجب كه چرا پيگيري نميشود؟ واقعا مسولين در چه فكري هستند؟
  متاسفانه و صد حيف كه لارستان بومي را نميبذيرد و براي مسولين يك نيروي بومي متخصص مقبوليت ندارد
  اي كاش در لارستان وجود ياسايي فرد ها زياد بود كه قدمي از قدم بردارند و اي كاش لااقل به همين يك نفر به خوبي ميدان داده ميشد.

 17. مقیم تهران گفت:

  0

  0

  بی خیال
  ایشون رو چند سال پیش دیدم در خصوص دو سه مبحث صحبت کردیم واقعا دانش پایینی دارند
  مطمنم ایشان کاره ای در سازمان برنامه بودجه نیستند و متاسفم برای شهر لار که با وجود این همه جوان تحصیل کرده در همه نقاط کشور ایشان را پررنگ نموده اند.

 18. جوان لارستانی گفت:

  1

  0

  جناب اقای یاسایی فرد بسیار مصاحبه عالی کرده اند در خصوص جذب سرمایه گذاران و در لارستان مدیران سعی دارن کارهای خیرین بزرگوار و خداشناس را در پرونده کاری خود ثبت کنند.خوب مرد مومن خیر خودش خودجوش هزینه میکند شما اگر کاری هستی سرمایه گذار رو جذب کن نه خیر لطفا حرکتی کنید و از خواب بیدار شوید.ای کاش از فردی دلسوز و فداکاری مثل جلال یاسایی فرد استفاده کنند و متاسفانه نمیکنند چون میترسند

 19. بی تام گفت:

  2

  0

  اگر بیان میکرون که چه کاری تاکنون انجام داده و چه کاری در توانشان هست بهتر بود

 20. ناشناس گفت:

  2

  0

  کامنت ها مکرر در تمجید از یک مصاحبه عمومی؟! ینی ایشون انقدر نیازمند محبتهای مجازی اند؟

 21. Larestani گفت:

  0

  0

  سلام ایشان باید […] را کنار بگذارند و با درایت بیشتر به فکر خدمت باشند تا خدا و خلق الله از ایشان راضی گردند.مردم مثل قبل نیستند قدرت تحلیل دارند و خوب و بد را تشخیص می دهند

 22. محمدی گفت:

  0

  0

  سلام خدمت شما..اولا ک ایشون وعده زیاد میدن ب مردم..ثانیا دولت تدبیر وامیداگه شماها هم سو هستید وهمفکرشون هستید که خدا به فریادتان برسه قیامت…چون پدر مردم روسوزونده این دولت واین تدبیر.ایشون دبیرتوسع اسلامی هستند توفارس […] واقعا اینجورمیخان توسعه بدهنداسلام رو…حمایت ازاینها […] به شهرستان هست.یاحق

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان