میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۹ ق.ظ سرویس:عناوین اصلی 35 دیدگاه 1,696 بازدید

مدیر تشکل لارستان بیدار: برخی آقایانِ پیدا و پنهان لارستان در زمین رقبا بازی می کنند!

مدیر تشکل لارستان بیدار: برخی آقایانِ پیدا و پنهان لارستان در زمین رقبا بازی می کنند!

آفتاب لارستان: همانطور که در خبرها خوانده اید امام جمعه لار در خطبه نماز جمعه گذشته خود از توقف روند تغییر سازمانی اداره کل راه و شهرسازی لارستان خبر داد. موضوع داغ تغییرات این اداره کلِ باسابقه لارستان به همراه سفر اخیر علی لاریجانی به لارستان باعث شد تا پیش از دهه محرم گفت و گوی کوتاهی با دکتر کاظم رحیمی نژاد فعال اجتماعی رسانه ای و مدیر تشکل لارستان بیدار داشته باشیم چراکه وی در همان ایام به همراه تعدادی از معتمدان با مراجعه به فرمانداری وِیژه لارستان نسبت به این تغییرات معترض شدند.

از رحیمی نژاد همواره به عنوان منتقد عملکرد نماینده مردم لارستان، خنج و گراش نیز یاد می شود و همین امر باعث شد پس از پاسخ دکتر جعفرپور به پرسش های مطرح شده درباره دستاوردهای سفر لاریجانی به لار که در همین سایت نیز درج شد(اینجا) دلایل منتقدانِ روند و برنامه ریزی های این سفر را نیز از وی بپرسیم.

در ادامه می توانید این مصاحبه را با این توضیح بخوانید که حق پاسخگویی مجدد نمایده مردم لارستان، خنج و گراش نیز در همین سایت محفوظ است.

***

در هفته های اخیر موضوع تاسیس اداره کل راهدای و حمل و نقل لارستان و تنزل اداه کل راه و شهرسازی لارستان به مدیریتِ مستقل مطرح شد و شاهد موضع گیری صریح شما و تشکل لارستان بیدار در این خصوص بودیم. تحلیل شما در این مورد چیست؟

در خصوص تاسیس اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لارستان و تنزل اداره کل راه و شهرسازی لارستان به مدیریت مستقل باید یاد آور شوم که از چند سال قبل طرح تاسیس اداره کل راهداری در سراسر کشور در حوزه هایی که اداره کل راه و شهرسازی در آنجا مستقر است اجرا شده و این امر تا امروز استثنا نداشته حتی در شهرستانی مثل جیرفت که مرکز استان هم نیست این کار انجام شده است.

حال در کمال تعجب می بینیم که در مورد لارستان استثناء قائل شده اند و تاسیس اداره کل راهداری را با تنزل اداره کل راه و شهرسازی همراه کرده اند. جالب تر اینکه پس از مخالفت افکار عمومی با این موضوع زمزمه هایی از سوی اطرافیان نماینده لارستان در مجلس شنیده می شود که به نقل از ایشان می گویند اگر این وضعیت را نپذیریم به ضررمان می شود چرا که اداره کل راهداری زیر مجموعه های مهمی خواهد داشت که از مزایای آن محروم می شویم!

سوال من از آقای نماینده و آن چند نفری که این حرف را می زنند این است که چرا وارد این بازی می شوید؟ چرا متوجه نیستید که لارستان مانند همه کشور باید دو اداره کل را با هم داشه باشد؟ چرا ما باید اداره کل راهداری را به شرط تنزل اداره راه و شهرسازی داشته باشیم؟ واقعا درک این موضوع اینقدر مشکل است؟ آقایان در زمین رقبای لارستان دارند بازی می کنند. امیدوارم این کارشان از روی تحلیل غلط باشد و چیز دیگری پشت پرده نباشد.

همه ما لازم است بر روی حق لارستان، خنج، گراش، مهر و لامرد برای داشتن دو اداره کل تاکید و ایستادگی کنیم و به کمتر از آن رضایت ندهیم. همانطور که در یک نامه سرگشاده نیز اشاره کردم تا زمان طی تشریفات قانونی اداه کل راه و شهرسازی لارستان به صورت قبل به کار خود ادامه می دهد و پس از طی مراحل قانونی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز به آن اضافه می شود.

اجازه بدهید یک پیش بینی هم بکنم. پیش بینی من این است که اگر ما به کمتر از دو اداره کل رضایت ندهیم همان کسانی که سناریوی تنزل اداره کل راه و شهرسازی لارستان را رقم زده اند خواهند گفت اداره کل راهداری لارستان در شهرستان دیگری مستقر شود. از الان به همه این آقایانِ پیدا و پنهان عرض می کنم وارد این بازی نشوند که عواقب خوبی برایشان ندارد.

پس در مجموع سه پلان طراحان تنزل اداره کل راه و شهرسازی لارستان را عرض می کنم: اول تنزل اداره کل راه و شهرسازی و تاسیس اداره کل راهداری که دیدند با مخالفت عمومی رو به رو شد. دوم ادامه وضعیت پیشین یعنی اداره کل راه و شهرسازی بدون اداره کل راهداری که این هم تبعیض بی دلیلی است که به جنوب فارس تحمیل می شود. پلان سوم در صورت پافشاری مردم و مسئولان بر حق جنوب فارس مبنی بر تاسیس دو اداره کل، تاسیس اداره کل راهداری در جایی غیر از لارستان است. که مسئولان ما نباید هیچ کدام را بپذیرند چرا که تبعیضی آشکار و بی دلیل محسوب می شود.

چند وقت پیش آقای علی لاریجانی رئیس مجلس به لارستان سفری داشتند؛ برنامه های این سفر با حواشی زیادی همراه بود و شما از منتقدین این سفر بودید. دلیل موضع گیری شما چیست؟

سفر مسئولان کشوری به شهرستان به طور کلی مثبت ارزیابی می شود و قاعدتا کسی نباید با اصل این موضوع مشکلی داشته باشد اما بحث در مورد برنامه های پیدا و پنهان! مورد ادعای این سفر است. در نوشته ای که به عنوان مصاحبه از آقای جعفرپور منتشر شد ایشان گفته اند ریاست مجلس نقش تعیین کننده ای در مصوبات مجلس و قوانین مورد نیاز کشور دارند و در جای دیگر گفته اند که آقای لاریجانی برای تکمیل باند دوم جاده لار- جهرم  و لار- بندرعباس به صورت مکتوب به وزیر راه و شهرسازی «دستور» مساعدت  داده اند و مطالبی از این قبیل…

ببینید بخش اول صحبت ایشان درست است و بخش دوم خیر. رئیس مجلس نقش تعیین کننده ای در مصوبات و قوانین دارند و حتی می توانند مصوبات دولت را غیر قانونی اعلام کنند. مثلا آقای لاریجانی در مرداد ۹۲ نامه ای به آقای روحانی نوشتند و دو اداره کل کشاورزی و صنعت و معدن که در دولت احمدی نژاد برای لارستان تصویب شده بود را ملغی اعلام کردند. در واقع ترکش اختلافات آقای لاریجانی و آقای احمدی نژاد که همگان از آن با خبرند به مردم محروم لارستان خورد.

آقای لاریجانی همچنین می توانند اگر دولت مصوبه ای را اجرا نمی کند تذکر کتبی بدهند. مثلا در مورد تاسیس دو اداره کل راهداری و راه و شهرسازی در لاستان که مود تبعیض قرار گرفته ایم ایشان می توانند به دولت نامه بنویسند و دلیل این تبعبض یا تاخیر را جویا شوند.

آیا آقای لاریجانی حاضر است از کسوت ریاست مجلس برای مردم لارستان چنین خدمتی انجام دهد؟ اگر این کار را انجام دادند و در مورد دو اداره کلی که شخص خودشان از لارستان گرفتند و موضوع راه و شهرسازی به دولت نامه نوشتند بنده باور می کنم که در عمل دستاوردی داشته ایم وگرنه ایشان در مقامی نیستند که برای اختصاص بودجه به پروژه های راه لارستان دستوری به وزیر بدهند و این گونه اظهارات آقای جعفرپور دست کم گرفتن مخاطب لارستانی است.

کلا شما راه حل درست و اصولی استفاده از اینگونه برنامه ها را چطور می دانید؟

به نظرم برنامه ها باید با ادعاها همخوانی داشته باشد. می شد به جای چند جلسه و بازدید کلیشه ای با توجه به مطالبات مردم و خیرین برنامه را تنظیم کرد. آقای لاریجانی چهره سیاسی هستند و نه مذهبی؛ و مناسبتی ندارد جلسات خیرین حسینی و علمای شیعه و سنی با سخنرانی ایشان باشد. ممکن است گفته شود می خواستیم از فرصت حضور ایشان در لارستان برای شرکت در این جلسات هم استفاده شود. پاسخ این است که در عمل شرکت در این جلسات عمده وقت سفر ایشان را گرفت. سوال این است که از این جلسات چه پیامی می خواهید به آقای لاریجانی یا علمای اهل سنت و شیعه و خیرین حسینی بدهید؟ به مردم حق بدهید که  اهداف سیاسی و جناحی شما را در پشت این تحرکات ببینند.

وانگهی ما دیدیم که از پروژه خیرینی که دانشکده علوم پزشکی را می سازند بازدید نشد و به گشتی با اتومبیل قناعت شد حال آنکه این خیرین قصد داشتند در مورد مشکلات ساخت این پروژه با رییس مجلس صحبت کنند و کمترین قدردانی یک بازدید خشک و خالی بود. اما از این پروژه عظیم مردمی بازدید نشد و در عوض از یک پروژه خصوصی متعلق به اطرافیان نماینده مجلس بازدید شد. خیرین هم بیانیه دادند و از ساخت دانشکده اعلام انصراف کردند. این هم دستاورد آقایان! ببینید این کارها با ادعاها همخوانی ندارد. بازدید از بازار تاریخی قیصریه که سال هاست برای ثبت جهانی آن دارد تلاش می شود از برنامه ها حذف می شود. به پروژه های خیر ساز مردمی توجه نمی شود. آنگاه رییس مجلس را برای بازدید پروژه خصوصی اطرافیان خودشان می برند. به نظرم می شد اولویت بندی کرد و بر اساس مطالبات منطقه چند جلسه و بازدید مفید و عام المنفعه را ترتیب داد. کاری که متاسفانه انجام نشد.

به عنوان پرسش آخر چشم انداز توسعه لارستان، خنج و گراش را در مقایسه با شهرستان های مشابه و همجوار چطور ارزیابی می کنید؟

برای توسعه باید تعریف و تصویر نسبتا روشنی از وضعیت گذشته، حال و وضعیت آرمانی داشت و افرادی که بتوانند برنامه راهبردی توسعه را اجرا کنند را باید شناسایی و یا پرورش داد. در شهرستان های مشابه ما از دهه های قبل این موضوع به عمل درآمده اما در لارستان نه اینکه چنین خواستی نباشد اما در عمل لارستان نتواسته نیروهایش را حول محور توسعه منطقه متحد کند. باز هم نه اینکه نیروهای کارآمدی نداشته باشد؛ داشته و دارد اما در یک نقشه راه مشخصی حرکت نمی کنند. گاهی هم افرادی به لارستان تحمیل می شوند که نه تنها نمی توانند ایجاد وحدت کنند حتی خود عامل تفرق هستند.

رقبای ما هم در وضعیتی که ما به آن دچاریم بی تاثیر نیستند و غیر مستقیم در حذف و انزوای نیروهای لارستان به دست عوامل پیدا و پنهانشان نقش دارند.

علی ای حال ما باید مدل توسعه خودمان را بشناسیم و لزوما نباید چشممان به این باشد که فلان شهرستان فلان امتیاز را گرفت ما هم بگیریم. ممکن است آن امتیاز به درد لاستان نخورد. مدل توسعه ما بر اساس توانایی ها و وضعیت خودمان باید تعریف می شود. در حال حاضر در عمل چنین مدلی پیگیری نمی شود و علاوه بر آن در وضعیتی هستیم که باید مواظب باشیم آنچه را گذشتگان ما به دست آورده اند از دست ندهیم. رجوع کنید به آنچه در این مصاحبه گفته شد.


35 نظر

 1. ناشناس گفت:

  3

  0

  جالب بود خصوصا نظرشون در مورد اداره کل و پشت پرده ها

 2. مهدی گفت:

  2

  0

  نظرات وصحبتهای دکتر رحیم نژاد بسیار مفید وکارگشاست…
  امیدکه مسئولین امر توجه نمایند

 3. معتمدين محله گفت:

  2

  0

  در جلسه اي که با حضور کارشناسان محترم و معاونين مديرکل راه و شهرسازي لارستان و فرماندار و جناب دکتر جعفرپور برگزار گرديد،تماميه کارشناسان و معاونين اداره کل اعلام کردند که مديريت مستقل کارايي ان همانند فرمانداري ويژه هست ،که معلوم نيست چيست و به کجا خواهيم رسيد .و اعلام نمودند اداره کل راهداري عاليست اما زمانيکه همانند کل کشور و شهرستان جيرفت. در کنارش اداره کل راه و شهرسازي نيز داشته باشيم ،و چرا اين طرح براي ديگر شهرستانها و مراکز استانها اجرا نشده است ؟.لطفا نماينده محترم بجاي اينهمه رو دست خوردنها مجدانه پيگير اين قضيه باش….

 4. ناشناس گفت:

  1

  2

  سیاسی کاری مطرح شدن قدرت طلبی ازاهداف بارز کاظم رحیمی نژادهست . ارابتداتا الان. این امر برکسی پوشیده نیست . درمورد مسائل فوق قبلا توضیح داده شده . مساله جیرفت قبل ازتغیرقانون بوده . بعدازتغییرقانون امکان دو اداره کل: هم اداره کل راه وشهر سا زی هم اداره کل راهداری وحمل نقل وجودندارد .مطالبه غیرقانونی امکان ندارد. وگرنه نماینده محترم مردم چندین بار اقدام کرده اند .ودولت تدبیروامید نپذیرفته وردکرده. یا قانون راباید زیرسوال برد یادولت محترم را. ولی اقاکاظم چون منتقد نماینده شناخته شده اصرار دارد قانون ودولت را رها کند . انتقادازاین دو نمیکند وازنماینده انتقادمیکند. درمورد سفرآقای لاریجانی هم باوجود انکه توضیحاتی قبلا داده شده دوباره حرفهای تکراری را اقاکاظم زده. دلایل عدم بازدید از پردیس دانشکده علوم پزشکی رو توضیح دادند .حالا اقا کاظم منتقد میخواد منتقدبودن خودش رو هرجوری هست بازم نشون بده بحث دیگه هست. هدف وغرض قصدونیت آقاکاظم بر دلسوزان وبیداران شهر هویداست.

  • میثم گفت:

   2

   0

   آقای عزیز ،بفرمایید پس از پیگیری های متعدد نمایندگان پیشین و دوستانی در اداره کل جهت ارتقای نمایندگی حمل ونقل به اداره کل در سالیان قبل،آقای جعفرپور چه کردند؟جز اینکه فقط تماشا کردند؟جز اینکه با آن همه تذکر پیگیری ننمودند؟مستند صحبت کنید .کجاست مکاتبات ؟کجاست پیگیری؟حالا که همه جا جدا شده می فرمایید غیر قانونی است؟بله غیرقانونی است ولی اگر پیگیری نموده بودند که دو سال پیش اداره کل شود الان با این مشکل مواجه نبودیم.آقای نماینده چوب پیگیری نکردن رو میخورن.الان از خواب بیدار شدن که دیگه دیره.ضمنا دکتر رحیمی نژاد همیشه حرف حق زده.شما دلیل بیار که کجای کارش اشتباهه

 5. موسي گفت:

  0

  0

  با تشکر ،به نظر بنده مردم و مطالبات مردمي و در صحنه بودن مردم و همچنين فضاي مجازي نقش کليدي را ايفا نمودند ،اگر مردم ان روزي که دو تا از ادارات کل صنعت و معدن و جهادکشاورزي را بعد از اينهمه جشن و پايکوبي از دست داديم در صحنه بودند ،اين اتفاق نمي افتاد(به مردم گفتند ما چراغ خاموش حرکت ميکنيم) ،اگر همين مردم باز در اين دسيسه تنزل اداره کل به مديريت مستقل هوشيار نبودند با همکاري همين نماينده پروژه از دست دادن اين اداره کل راه و شهرسازي رقم ميخورد..

 6. م . ج . لارستان گفت:

  2

  2

  آقای رحیمی نژاد
  دلسوزانه از ملغی شدن ۲ اداره کل و نقش آقای لاریجانی واختلافشان با دکتر احمدی نژاد میگویید، چرا از خیانت خود که نوشتن نامه و سفارش به استاندار وقت برای جلوگیری از ابلاغ و عدم اجرایی شدن ۲ اداره کل در زمان یک نماینده اصولگرا ( دکترجعفرپور ) نمیگویید ؟
  چرا از درج این سوال و پاسخ گویی از ترس افکار عمومی خوداری میکنید؟ شما مدیر تشکل بیمار لارستان خائن به لارستان هستید و لاغیر ….
  منفعت طلبی شما بر کسی و بر مردم لارستان پوشیده نیست

  • مسعود گفت:

   2

   0

   ما ميگيم لغو شدن دو اداره کل صنعت و جهادکشاورزي توسط کاظم رحيمي نژاد و تشکل صورت گرفت و نه با رودست خوردن نماينده محترم توسط نماينده شهر همجوار و نه اينکه خود جناب نماينده گفتن مردم هيچکاري نکنيد من خودم اقدام ميکنم .،لااقل اقاي جعفرپور همه اذعان دارن که اين طرح اداره کل راهداري در تماميه مناطقي که اداره کل راه و شهرسازي دارن در حال اجراهستش و مردم و تشکل مردمي هم اعلام همکاري کرده پس کاري کن تا دير نشده، اين ،از مطالبابه ي به حق مردمي هستش،نه يک قدم کم و نه يک قدم بيشتر

  • ناشناس گفت:

   0

   1

   واقعا نمایند وشما لارستان را بیمار کرده اید.
   ولی بدان ما لارستانی ها بیداریم و نمی گزاریم شهر رقیب حق مردم منطقه لارستان را بخورد هرچند نماینده ما وشمای طرفدار نماینده عمدا یا سهوا در زمین حریف بازی می کنید.

 7. لارستانی گفت:

  0

  0

  نطر ایشان درموارد مسایل اجتماعی در لارستان بسیار متعصبانه وخواهان این هستند که کلیه مرکزیت جنوب فارس در لار باشد وهمیشه دنبال مخالفت با ارتقای مناطق اطراف لارهستند این تفکر در این دور وزمانه که شهرها وبخشها به دنبال پیشرفت متوارن وتعامل وهمکاری باهم هستند سبب دوری سایر مناطق از لار میشود باید با این تفکر قدیمی مخالفت کرد در اطراف جیرفت ۷ شهرستان جدید وقدیم وجود دارد که باعث شده دولت ادارات کل را در جیرفت زباد کند اما با این تفکر که ما با ارتقا وپیشرفت مناطق اطراف لار مخالف باشیم طبعا ادره کل هم در لار زیاد نخواهد شد باید اینده نگر باشیم تا دیگران از ما دوری نکنند تفکر پان لاریسم این گروه باعث ایجاد دوری شهرهای اطراف از لار میشود

  • مهرداد گفت:

   2

   0

   دوست عزيزم ،شما اگر اطلاعاتتان دقيق تر کنيد و چرخي در سايتهاي محلي جيرفت بزنيد مي بينيد که به ازاي هر بخشي که از جيرفت جدا شده دو الي سه اداره کل به جيرفت به عنوان جنوب کرمان داده اند ،مگر کل شدن ادارت به درد يک منطقه مثلا لار ميخورد اگر اداره کل راه و شهرسازي دردي از لار دوا کرده به ازاي ان صدها درد از لامرد و…دوا نموده است حال بااينهمه جدا شدن بخشها از لار و تبديل شدن ان به شهرستان چه عايد لارستان شده است؟

 8. شیبانی از جویم گفت:

  0

  0

  ایا جناب دکتر قبول دارند که تا زمانیکه مردمان شهرها خنج گراش اوز جویم و…. خود را پاره تن لارستان ندانند لارستان بزرگی وجود ندارد بنابر این برای این انسجام بزرگ واین همگرایی نباید در افکار خود مان تعییر وتحولاتی ایجاد کنیم ایا هنوز هم فکر می کنید برای ارتقای مناطق وبخشهای بزرگ وکهن منطقه اول باید لارستان استان شود بعدا بخشها ارتقا پیدا کنند درحالیکه این خوب میدانید که استان شدن شرایطی دارد که فعلا در لارستان امکان ان نیست ولی شرایط ارتقای مناطق وجود دارد وباید ابتدا انرا به پزیریم و تا شرایط برای اینده لارستان بزرگ فراهم شود باید کاری کنیم که دهنیت مناطق اطراف نسبت به گروه لارستان بیدار بهتر شود ودیگران انرا افرادی تمامیت خواه برای خود لار نپندارند موفق باشید

  • قدرت اله گفت:

   3

   0

   اقاي شيباني چرا بحث رو عوض ميکني ،مگه داشتن اداره کل به نفع لاره ،به نفع تمام مردمان جنوب فارسه ،از لامرد تا خنج و جويم و …اگه لار اداره کل راه و شهريازي نداشت واسه هر کارمسکن بايد چند روز علاف ميشدي تا شيراز کارت راه بيفته

  • ناشناس گفت:

   3

   0

   جناب شیبانی بحث را عوض نکن شما یکی از کسانی بودی که توسط نماینده به مدیریت پایگاه رسیدی و بدون اطلاع ایشان آنرا ول کردی. شما نزد مردم لارستان وجویم جایی نداری

 9. عليرضايي گفت:

  1

  0

  ما کاري به استان شدن نداريم ،ما ميگيم چرا مصوبه اي که براي کل کشور تصويب شده و در حال اجراست براي لارستان اجرايي نشه ،طرح دولت جدا کردن معاونتهاي راهداري ادارات کل راه و شهرسازي و تبديل شدن ان به اداره کل راهداري در کنار ادارات کل راه و شهرسازيست ،چرا همه جا داره اجرا ميشه و خبري از لار و لارستان نيست

 10. ميرزا خليل گفت:

  1

  0

  از نماينده محترم سوال دارم ،چرا در زمان حضور اقاي لاريجاني در خصوص جاده جهرم لار بندر نامه نوشتيد ،اما در مورد ضايع شدن حق لارستان و اجرا نشدن قانون دو اداره کل راه و شهرسازي و اداره کل راهداري سکوت اختيار کرديد؟

 11. حاجي گفت:

  1

  0

  فرماندار محترم که شب و روز ازپروژههاي خيرساز بازديد دارن ،اقاي جعفرپور هم که از دور اول قول دادن واستون راه اهن ميکشيم تا لار ،ولي الان بايد صدها کيلومتر راه طي کنيم تا به قطار برسيم ،اقاي جعفرپور در خصوص جاده پرترافيک لار جهرم و لار بندر قول ازادراه و بزرگراه دادن ولي مي بينيم چند سالي دو کيلومتر اين راه تبديل به بزرگراه ميشه و عملا پروژههاي لار بندر تعطيله ،دو اداره کل صنعت و جهاد کشاورزي از دست داديم باز دوباره تلاش کرد راه و شهرسازي از کلي بيفته که اونم با تلاش مردم نتونست و الانم ناراحتته…

 12. الهام گفت:

  1

  0

  بايد مسوولان تلاش کنن ،وقتي در کل کشور اداره کل راهداري براي جاهايي که اداره کل راه و شهرسازي دارن،تاسيس ميشه چرا واسه ما اجرايي نشه ؟

 13. لارستانی. دلسوز. توجه. کنند گفت:

  1

  1

  همشهریان. لاری. توجه. کنند. که. تشکل. لارستان. بیدار در. بین. مردمان. مناطق. اطراف. لارستان. مانند. گراش. اوز. خنج. جوبم. طرفدار ندارند. انها. اعتقاد. دارند افراد این. تشکل مخالف پیشرفت. وارتقای. مناطق. هستند. وهمه . خواسته هایشان. متوجه. مرکزیت. لار. در منطقه میباشد. که. در این. دور. زمانه. این. تفکر. انحصار. طلبی ومانع. ترقی. دیگران. شدن. ارزشی. ندارد. وایجاد. اختلاف. ودوری منطقه. از لار میشود. کارها ونامه پراکنی. مسول این گروه. در مخالفت. با ارتقا. وپیشرفت. دیگر. مناطق. سبب این وضعییت شده. است. بنابرین. سایر. فعالین. اجتماعی در لارستان. مواظب. این. روند. باشند

  • تشکل لارستان بیداری گفت:

   0

   0

   یکی از خدمات مهمی که تشکل لارستان بیدار برای منطقه اوز و بیرم در سال ٨٨ انجام داد این بود که این دوبخش مهم از زیر نظر در آوردند.مطمئنا اگر این دوبخش زیر نظر گراش رفته بودند ده ها سال طول می کشید که آنها به ارتقا برسد. شما که طرفدار نماینده هستید و با تشکل مشکل دارید چرا برای این دوبخش کاری نکردید.؟
   بنظر می رسد با اعضای تشکل مشکل دارید

 14. ناشناس گفت:

  1

  0

  در این خصوص باید بگم‌که عیهت دولت بیاد جواب مردم بده
  و در خصوص این اداره کل هم بایستی یادآوری کنم
  لار اگر استان نشه ارررووز عمین بساطه

  انشالله که روزی بیاد لاریهای عزیز از غریب پرستی در بیان و پشت همدیگه باشن. به امید ان روز

 15. مهربان گفت:

  0

  0

  ليست ادارات کل جيرفت اگر مسوولين محترم همانند جيرفت به ازاي هر بخشي که از لارستان جدا ميشد چند اداره کل ميگرفتن تا الان دهها اداره کل در لارستان مستقر بود که صد در صد بسياري از مشکلات جنوب فارس را حل ميکرد
  http://jiroftii.blogfa.com/post/391

 16. صمد کامجو گفت:

  0

  0

  نقطه سر خط…
  دقیق به نقطه اولیه برگشته ایم
  این انتقاد به نماینده محترم وارد است که بدون مشورت از اهل فن و حتی طرفداران خود این تنزل را می پذیرند و از طرف دفتر نماینده تبریک هم می گویند.

 17. ناشناس گفت:

  0

  1

  درود بر مرد زنده وبیدار لارستان جناب دکتررحیمی نژاد.ما پشتیبانی شما بوده وهستیم
  اگر دو یا چند نفر اینگونه مرد در لارستان داشتیم که مردم دلخوری نداشتند
  واقعا حرف دل مردم منطقه بیان داشتید.

 18. ناشناس گفت:

  0

  0

  جناب لارستانی یه حرف تازه‌ای بزن هر چه کامنت گذاشته ای همین حرفهای تکراری بی منطق فقط این بار هفت شهرستان جیرفت بهش اضاف کرده ای. لارستان که خیلی وقت است شهرستانهایش یکی پس از دیگری شکل گرفته اند چند تاش اونایی که زورشون می رسیده بخشیده اند و سهم استان دیگری کرده اند

 19. میثم گفت:

  0

  1

  احسنت دکتر رحیمی نژاد.
  چشم حسوداتون کور.
  نماینده که جرات صحبت نداره .شما حرف دل مردم رو زدی.

 20. ناشناس گفت:

  1

  1

  باز نزدیک انتخابات شد و دلسوزان لارستان پیدا شدند. اقای منشی لطفا منتشر کن. چرا تشکل لارستان کهن موقع انتخابات پیداشون میشه.

 21. ناشناس گفت:

  1

  1

  نماینده مردم با مردم نیست

 22. علی حقیقت دوست گفت:

  1

  1

  پروژه ورزشگاه منیری یک پروژه خیرساز هست نه خصوصی!

  این خانواده راستی هم هر دفعه ناز میکنن و منت سر مردم و مسئولین میزارن، کار برای خدا که این حرف هارو نداره.

  • یک مطلع گفت:

   0

   0

   اگر پروژه خیر ساز است باید مدیرتش یک ارگان دولتی یا یک نهاد مردمی تحویل گیرد.مثل پروژه عطایی که تحویل شهرداری است یا پروژه بیمارستان امام رضا که تحویل بهداشت است. یا پروژه اورژانس اجتماعی که بنیاد نیک اندیشان هاشمی زحمت احداثسش کشیدند وتحویل بهزیستی است
   آیا می دانید پروژه حاج منیری چقدرها دولت کمک کرده ولی اعلام کرده اند مدیریتش خودمان انجام می دهیم . پس نتیجه می گیریم این پروژه خیر ساز وعام المنفعه نیست .

 23. یک مطلع٢ گفت:

  2

  0

  ما مردم لارستان از خانواده حاج راستی کمال تشکر را داریم . کار انها خدایی است واحتیاج به هیچ نوع تعریف وتمجید ندارند. اگر هم اطلاعیه دادند بخاطر این است که جناب نماینده برای این پروژه مهم ومردمی ارزش قائل نگردیده است.
  توجیه نماینده این بوده که رییس مجلس بد احوال وسرما خورده بوده است گیرم هم بد احوال بوده بازدید از این پروژه زودتر صورت گرفته و اگر قرار بر استراحت بود از وقت پروژه منیری کم می کردند . ناراحتی این خیرین بزرگوار فقط بخاطر عدم ارزش نهادن نماینده به این پروژه مهم بوده است.

 24. ادم عادي گفت:

  2

  -1

  سلام،اقاي منشي دست خودت رو شده براي مردم كه به هر نحوي شده انتقاد كني از بعضي از مسيولين لار نه براي ارتقاي لار بلكه براي منافع انتخاباتي اونم نه براي لار براي اطرافيان خودت بعدشم خواهشا از كسي مطلب بزار تو سايتت كه حداقل سمتي داشته باشه كسي نيست اين اقا رو خوب پيدا كردي كه حرفاش براي مردم لار يك درصدم ارزش نداره چه برسه گوش بدن پس همينطورادامه بده كه مردم شما و اطرافيانت بهتر بشناسن كه هدفت براي لار فقط و فقط روي كار اومدن اطرافيان است لار بهانه است پس به نظر به خودت سختي نده،مرد باش مطلبمو بزار اين قسمتش براي گذاشتن مطلبمو گفتم

 25. رضا گفت:

  0

  0

  با تشکر از آقای منشی در تهیه گزارش با مصاحبه خوبش با آقای دکتر رحیمی نژاد
  از همه اینها که بگذریم الان مردم قدر نماینده های اسبق به خصوص خدابیامرز نخبه و بقیه رو میدونند اگر خدابیامرز نخبه زنده بود ما الان قطار و اتوبان و اداره کل و همه چیز داشتیم والسلام
  خدا بیامرزش …

 26. لاری گفت:

  0

  0

  کم کار ترین نماینده اداوار منطقه لارستان خنج وگراش.
  […]ترین افراد در بین مردم لارستان کسانی هستندکه هشت سال نماینده ای به مردم تحمیل کردند.

 27. م . ج . لارستان گفت:

  0

  0

  رد صلاحیت شده ها و رای نیاورده هایی چون […] خان که با هر بادی اینور و اونور میچرخه و هوادارن خامشون عجب در عجب موندن . بابا بسّهِ تونه سوختن هم حدی داره ،
  دولت اصلاحات و و دوران طلائیش رو مردم دارن میبینن ??

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان