میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۴:۲۱ ب.ظ سرویس:برگزیده ها یک دیدگاه 1,060 بازدید

مراسم پایانی جشنواره هنرهای نمایشی دانش‌آموزان لارستان

با معرفی گروه‌های برتر از میان دانش‌آموزان مقطع ابتدایی برگزار شد

مراسم پایانی جشنواره هنرهای نمایشی دانش‌آموزان لارستان

مراسم اختتاميه سي و ششمين جشنواره  تئاتر دانش آموزي دوره ابتدايي لارستان شامگاه دوشنبه ۴ ارديبهشت ماه در سالن غدير برگزار شد و بخش‌هاي مختلف جشنواره برگزيدگان خود را شناخت.

به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش لارستان؛ اين مراسم با حضور محمد فياض پور، معاون مدیر كل و مدير آموزش و پرورش لارستان، علي فولادي معاون پرورشي و تربيت بدني، سرافراز كارشناس فرهنگي آموزش پرورش لارستان، جمعي از پيشكسوتان و هنرمندان، داوران جشنواره، مديران، معاونان، دانش آموزان شركت كننده در جشنواره و اولیای آنها، و با قرائت آياتي از كلام‌الله مجيد در سالن غدير آغاز و با اجرای چند برنامه ادامه یافت.

محمد فياض پور مدير آموزش پرورش لارستان در سخنانی ضمن تبريك به مدارس شركت كننده، همه گروهها را به نوعی برنده خواند و نفس حضور در صحنه هاي هنري را ارزشمند و قابل تقدير دانست.

وی همچنین  با اهدای تنديس يادگار به مديران مدارس شركت كننده در جشنواره، به نقش اساسي آنها در برگزاري برنامه هاي فرهنگي و هنري اشاره و از آنان تقدير نمود.

در بخشي دیگری از اين مراسم رستگار، نماينده‌ی دبير سي و ششمين جشنواره تئاتر دانش آموزی مقطع ابتدايی لار نيز روي صحنه حضور پيدا كرد و بيانيه هيئت داوران را قرائت نمود.

در قسمتی از پيام دبير جشنواره چنين آمده بود: «آنچه در يك روز نمايش مي آموزيم از عهده يك كتاب بيرون است. اميد آن است كه در جشنواره هاي آينده، شاهد هماهنگي ها و برنامه ريزي هاي منسجم تري باشیم تا بتوان به نتايج مطلوب تري دست يافت.»

در اين بيانيه همچنین تاکید شده: «به طور قطع و يقين، فعاليت هاي نمايشي در مقاطع مختلف تحصيلي، در رشد و پرورش شخصيتي و فرهنگي عزيزان دانش آموز نقش بسزا و مؤثري دارد. لازم است به اين فرايند مهم و اساسي توجه بيشتري شده تا شاهد شكوفايي اين هنر ارزشمند و مظلوم در جامعه خود باشيم.

يكي ديگر از بخش‌هاي مراسم اختتاميه اين دوره از جشنواره نيز به معرفي برگزيدگان بخش نويسندگي، كارگرداني، طراحي صحنه، پوستر و بروشور تئاتر‌هاي به صحنه رفته و بازيگر برگزيده اختصاص يافت و اجراهاي برتر بخش نمايش هاي صحنه اي، عروسكي و نمايشنامه خواني معرفي شده و لوح تقدير دريافت نمودند. در بیانیه هیئت داوران نفرات و گروههای برتر به شرح زیر اعلام شد:

نمایش صحنه ای (دختران)

مقام اول: دبستان دوره اول ابن سینا

مقام اول: دبستان دوره دوم فاطمیه لطیفی

مقام دوم: دبستان هاشمی زاده

مقام سوم: دبستان سما

نمایش صحنه ای (پسران)

مقام اول: دبستان شاهد فرزاد بنی زمان

مقام دوم: دبستان احسان خور

مقام سوم: دبستان میثم تمار

نمایش عروسکی (خواهران)

مقام اول: دبستان شهدای فرهنگی

مقام دوم: دبستان شادروان رجایی

مقام سوم: مکتب الزهرا (س)

نمایش عروسکی (پسران)

مقام برتر: دبستان اندیشه کرمستج

نمایشنامه خوانی

مقام های برتر: دبستان احسان خور و دبستان هاشمی زاده

کارگردانان و نویسندگان برتر:

سمیه باقری از دبستان پسرانه احسان و نیکتا جعفریان از دبستان شاهد پسران

در این جشنواره همچنین  پوستر، برشور و بازیگران برتر نیز معرفی شدند و با اهدای تندیس جشنواره از آنها تقدیر به عمل آمد.


1 نظر

  1. ناشناس گفت:

    0

    0

    این هنرمندان پیشکسوت همگی فسیل و تاریخ گذشته اند.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان