میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در7 می 2020 ساعت 6:25 ب.ظ سرویس:اجتماعی 5 دیدگاه 2,253 بازدید

مراقبت کمتر، فرودگاه بین المللی، حضور افاغنه و البته انجام تست های بیشتر در لارستان دلیل افزایش آمار کرونا طی روزهای اخیر است/ تست کرونای ۵شهرستان در آزمایشگاه لار انجام می شود

رئیس بیمارستان لار در گفت و گو با «آفتاب لارستان»:

مراقبت کمتر، فرودگاه بین المللی، حضور افاغنه و البته انجام تست های بیشتر در لارستان دلیل افزایش آمار کرونا طی روزهای اخیر است/ تست کرونای ۵شهرستان در آزمایشگاه لار انجام می شود

دکتر بهزاد رضایی سخنگوی دانشکده علوم پزشکی لارستان در گفت و گو با «آفتاب لارستان» در پاسخ به این پرسش که دلیل اطلاع رسانی کمتر شما در این ایام برخلاف روزهای اول شیوع کرونا چیست؟ گفت: کمرنگ شدن حضور بنده به دلیل مصوبه ای است که در وزارتخانه مطرح شده که ارائه آمار صرفا از کانال سخنگوی وزارت بهداشت باشد موضوعی که البته هم در شیراز و هم در تعدادی از شهرستان های فارس رعایت نمی شود و ما البته به این مصوبه و دستورالعمل پایبند هستیم و نوع اعلام آمار خود را تغییر داده ایم.

با کمتر شدن کنترل ها انتظار موج دوم بیماری را داشتیم

رئیس بیمارستان لار همچنین درباره چرایی سیر افزایشی آمار مبتلایان به کرونا در لارستان گفت: افزایش آمار مبتلایان در روزهای اخیر به چند عامل مربوط است؛ اول اینکه با توجه به ضعیف تر شدن کنترل ها در شهرستان و کشور این انتظار را داشتیم؛ باز شدن بازارها و مراکز تجمع و عادی تر شدن ترددها و عدم کنترل ورودی شهرستان ها همگی اثر گذارند و اتفاقا منتظر پیک دوم تعداد مبتلایان بودیم و بدتر از وضعیت فعلی را انتظار داشتیم.

چالش اول ما در منطقه فرودگاه بین المللی و ورود مسافران به لارستان است

وی با بیان اینکه دلیل افزایش آمار مبتلایان در لارستان به برخی چالش های ویژه ما در منطقه نیز برمی گردد گفت: یکی از چالش های ما فرودگاه بین المللی لارستان است که پروازهایی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و یک مورد هم از کشور ترکیه داشتیم که مسافران آنها وارد لارستان می شوند و طبیعتا این مورد می تواند به شیوع بیشتر بیماری دامن بزند.

وی افزود: ازطرفی باتوجه به اینکه این مسافران هم شهروندان کشور و لارستان هستند امکان ممنوع کردن ورود آنها را نداریم لذا سعی شده با مراقبت بیشتر در فرودگاه تا جای ممکن شیوع را کنترل کنیم.

چالش دوم حضور تعداد زیاد افاغنه در منطقه است

دکتر رضایی اضافه کرد:‌ چالش بعدی ما به حضور اتباع خارجی و افاغنه در منطقه برمی گردد که باتوجه به نحوه زندگی آنها که بعضا تا ۱۵ نفر در یک خانه و محل زندگی می کنند و ارتباطات نزدیکی دارند و ابتلای یک نفر آنها به ویروس، تعداد زیادی را آلوده می کند.

با راه اندازی آزمایشگاه کرونا در لارستان تعداد تست ها بیشتر از قبل شده است

وی سپس گفت: علت بعدی افزایش آمار مبتلایان در حوزه علوم پزشکی لارستان هم به بهتر شدن نمونه گیری برمی گردد. ما تا پیش از این برای نمونه گیری محدودیت هایی داشتیم و صرفا افراد علامت دار را نمونه می گرفتیم و خوشبختانه با مستقر شدن دستگاه «پی سی آر» در دانشکده لارستان این وضعیت بهبود پیدا کرده است.

آمار را همچنان هر ۲۴ ساعت یک بار اعلام می کنیم

رئیس بیمارستان لار سپس در پاسخ به این پرسش که چطور باوجود مستقر شدن آزمایشگاه کرونا اما آمار همچنان ۲۴ ساعته و به روال گذشته اعلام می شود گفت: نمونه های جمع آوری شده باید در کیت های ۲۸ تایی وارد دستگاه شوند و این اتفاق یک یا دو بار در روز انجام می شود و این آزمایش مجموعا طی یک فرایند حداقل ۶ ساعته انجام می شود و اعلام آمار را هم ۲۴ ساعته در نظر گرفته ایم تا نظم بهتری داشته باشد.

غیر از سه شهرستان زیرمجموعه علوم پزشکی لارستان تست های کرونای داراب و زرین دشت هم در لار انجام می شود

دکتر رضایی در پایان نیز درباره ارسال نمونه شهرهای دیگر منطقه به آزمایشگاه لارستان گفت: از شهرستان های منطقه، نمونه های داراب و زرین دشت به آزمایشگاه علوم پزشکی لارستان ارسال می شود و پوشش این دوشهرستان همراه با نمونه های شهرستان خنج و اوز با دانشکده علوم پزشکی لارستان است.


5 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  یکی از مشکلات شهر ما این است که افراد بیمار شهرهای اطراف هم به بیمارستان لار منتقل شده اند و به نام شهر لار امار داده می شود!! به طوری که الان با اینکه برخی شهرهای اطراف بیمارانی دارند، سفید اعلام شده اما متاسفانه لار سفید اعلام نشده است.

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  برخی حرف ها، نژاد پرستانه است. خب الان تو این همه افرادی که به کرونا مبتلا شده اند ، چند نفر محدود از اتباع دیگر کشورها هم مبتلا شده اند، و این طبیعی است. نباید اینگونه صحبت کرد

 3. ناشناس گفت:

  0

  0

  کاکا یه چیزی چرا همه جا معاون بهداشتی گزارش میده تو لار رییس بیمارستان؟جواب چون لاری هست بهش اعتماد نداریم

 4. احمد گفت:

  0

  0

  درود و خسته نباشید خدمت شما
  خوب شد که رییس بیمارستان گفتند که چند نفر از افغانستانی های مقیم لار کووید۱۹ گرفته اند و گرنه ما فکر می‌کردیم تلاش آقایان به اندازه کافی نبوده، خدا را شکر فهمیدیم عامل گسترش کرونا فقط همین بیچاره‌ها هستند و راه برای آزار و اذیت بیشتر آنها از طرف افراد ناآگاه باز کردند.

  لطفاً بهشون برسونید که کرونا نمی‌پرسه ملیت یا زبان شما چیه، آیا انگشت نما کردن اتباع افغانستان، بار مسوولیت ایشان را کمتر می‌کنه، یا باعث میشه همون یه لقمه نانی که با مشقت و در این اوضاع نابسامان اقتصادی در می‌آورند هم دیگه نتوانند. آدم توقع نداره از کسانی که سوگند بقراط خورده‌اند که همه را فارغ از رنگ و نژاد و جنسیت به یک چشم ببینند چنین اظهاراتی ببینه و بشنوه.

  سپاسگزارم که نظر من را منعکس می‌فرمایید.

 5. ناشناس گفت:

  0

  0

  چرا در مورد جواب های اشتباهی که از مایشگاه کرونا به پرسنل بیمارستان داده بودند گزارشی تهیه نشد.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان