میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در3 ژانویه 2015 ساعت 3:09 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 825 بازدید

مراكز آموزشي غیردولتی لارستان زير ذره بين بازرسان

مراكز آموزشي غیردولتی لارستان زير ذره بين بازرسان

به منظور بررسی نحوه نظارت اداره آموزش و پرورش لارستان برعملکرد مدارس غیردولتی و آموزشگاههای آزاد علمی شهرستان دو تن از بازرسان سازمان بازرسی کل کشور (مرکز منطقه۳ اداره کل بازرسی فارس) با حضور در لار به مدت یک هفته این مراکز آموزشی را بازرسی و ارزیابی نمودند.

IMG_3939
به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل ومدیریت آموزش وپرورش لارستان، سید محمدعلی نجفی و مهدی زارع بازرسان اعزامی از سازمان بازرسی کل کشور با حضور در۱۷ آموزشگاه غیر دولتی و موسسات آزاد علمی از مجموع ۲۲ واحد، جزء به جزء عملکرد این مراکز را بر اساس وظایفی که در آیین نامه تاسیس این مراکز به آنها محول شده بازرسی و در پایان گزارشات و مستندات خود را درجلسه جمع بندی این بازدیدها که در محل مدیریت آموزش وپرورش تشکیل گردید تشریح نمودند.
دراین جلسه که فیاض پور مدیر آموزش وپرورش لارستان و تعدادی از معاونین و کارشناسان مربوط نیز حضور داشتند نجفی علت ورود سازمان بازرسی کشور در این مورد، مهم بودن نهاد آموزش وپرورش دانست و تاکید نمود از سوی اداره براین آموزشگاهها باید نظارت بیشتری صورت گیرد تا برخی از این مراکز نتوانند آموزش و پرورش را دور زنند واین خود مستلزم برنامه ریزی مدونی جهت بازرسی منظم از این مراکز آموزشی است.

وی با اشاره به اینکه قانون تاسیس مراکز غیر دولتی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است یاد آور شد براساس ماده۲۳ و۲۴ فصل پنجم این قانون هرکس که در مراکز غیردولتی کار می کند باید مراحل گزینش را طی کرده و به تایید هسته گزینش رسیده باشد و براساس ماده ۲۵ این قانون هرکس به نسبت ساعاتی که دراین مراکز علمی آزاد مشغول به کار است باید بیمه باشد.

او همچنین با استناد به تبصره ۹ ماده تاسیس عنوان داشت: صدور مجوز تاسیس اینگونه مراکز برای سنین زیر۴سال برعهده سازمان بهزیستی و بالای۲۰سال برعهده اداره ارشاد می باشد وآموزش و پرورش فقط می تواند طیف سنی ۴ تا۲۰ سال را تحت پوشش قرار دهد. نجفی همچنین نکات دیگری پیرامون وظایف واختیارات این مراکز براساس مفاد آیین نامه تاسیس وموارد حقوقی مترتب برآنها،تشریح نمود.

IMG_3938
دراین جلسه زارع نیز با اشاره به اینکه متاسفانه اکثر مراکز علمی غیر دولتی ما از مفاد آیین نامه تاسیس آگاهی لازم ندارند، نداشتن دفاتر آمار، استفاده از اساتید پروازی و نداشتن تقویم آموزشی را ازجمله معایب برخی از آموزشگاههای علمی غیردولتی و آزاد در لار برشمرد و تشکیل کلاس جمع بندی و دریافت هزینه بابت آن در برخی از این مراکز را غیر قانونی دانست. وی فضای فیزیکی وآموزشی بسیاری از این مراکز را مطلوب دانست وضمن تقدیر از تعدادی از آموزشگاهها که به وظایف قانونی خود عمل نموده اند، تخلفات برخی از آنها را نیز به طور مستند متذکر شد و براي صلاح آنها در یک مدت معین تاکید نمود.

IMG_3949


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان