میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در7 فوریه 2021 ساعت 5:13 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 259 بازدید

مرحله پایانی نخستین «تورنمنت بزرگ مافیا» در «کافه پاراگراف» لار برگزار شد+ گزارش تصویری

مرحله پایانی نخستین «تورنمنت بزرگ مافیا» در «کافه پاراگراف» لار برگزار شد/ نفراتی از گراش، لار و خنج به مقام‌های اول تا سوم دست پیدا کردند+ گزارش تصویری

به گزارش آفتاب لارستان، مرحله پایانی اولین تورنمنت بزرگ مافیا روز پنج‌شنبه، ۱۶ بهمن، به همت انجمن فرهیختگان لارستان در کافه پاراگراف برگزار شد و «سینا سرخی» از گراش به عنوان نفر اول، «امیرحسین آقائی» از لار به عنوان نفر دوم و «مهدی پولادی» از خنج و «محمدرضا خواجی» از گراش، به صورت مشترک، به عنوان نفرات سوم انتخاب شدند.

«بهنام بابایی»، راوی این مسابقه، در گفت و گو با آفتاب لارستان گفت:

بازی مافیا یک بازی گروهی است که این روزها با استقبال زیادی از طرف خانواده‌ها و جمع‌های دوستانه مواجه شده است، به‌ویژه از زمانی که شبکه سلامت آن را پخش می‌کند و پربیننده‌ترین برنامه تلویزیونی هم شده است.

این بازی در سال ۱۹۸۶ توسط «دیمیتری دیویدف» خلق شد و آن را برای نخستین بار به‌عنوان پروژه‌ای تحقیقاتی در دانشکده روان‌شناسی دانشگاه ایالتی مسکو اجرا کرد و نتیجه تحقیقات فوق‌العاده بود، به این صورت که می شود درس‌های بزرگ زندگی را از آن برداشت کرد و جای جای اتفاقاتی که در آن بازی می‌افتد را می‌توان در زندگی دید و این تمرین بسیار بزرگی است، به همین دلیل به آن «بازی زندگی» نیز می گویند.

بازی مافیا یک بازی استدلال‌محور است، نتایج بسیار خوبی دارد و می تواند فن بیان ما را خیلی بالاتر ببرد و تمرینی برای بالابردن قدرت تشخیص حق از باطل نیز باشد؛ در واقع، این بازی به ما کمک می‌کند که چگونه از حق‌مان دفاع و فن بیان و زبان بدن‌مان را تقویت کنیم؛ گاهی انتقاداتی به آن می‌شود، اما ثابت شده است که نقاط قوت آن بسیار بیشتر است.

بازی مافیا، بازی بین اکثریتِ ناآگاه در برابر اقلیتِ آگاه است، اینکه چطور این اکثریت ناآگاه که نمود بارز جامعه واقعی ماست می‌توانند آن اقلیت آگاه که مافیای بازی هستند را تشحیص دهند و اینکه چطور می‌خواهند آن‌ها را به بازی بگیرند و سیاست‌های خودشان را اعمال کنند.

بزرگ‌ترین پیام این تورنمنت این بود که می‌توان در کنار حفظ فاصله فیزیکی، با رعایت بیشترین حد از پروتکل‌های بهداشتی، فاصله اجتماعی‌مان را به صفر نزدیک کنیم و به حداقل برسانیم، این موضوع دغدغه یک ساله من بود و زمانی که پیشنهاد شد به شدت از آن استقبال کردم و امیدوارم با کمک مسئولان ادامه پیدا کند تا شادابی بیشتری به جامعه‌ای که الآن در سکوت فرورفته تزریق شود.

این بازی فقط در کافه پاراگراف برگزار نمی‌شد، بلکه به صورت مستقیم از لایو اینستاگرام نیز پخش می‌شد و بخش بزرگی از شهر هر روز ساعت ۱۵:۳۰ این بازی را به‌صورت مستقیم دنبال می‌کردند.

بازی مافیا از روز پنج شنبه، ۱۱ دی شروع شد و تا روز پنج شنبه، ۱۶ بهمن ماه ادامه پیدا کرد، ۹۰ شرکت کننده آقا و خانم در رده‌های سنی ۱۱ تا ۴۲ سال در این بازی‌ها شرکت کردند که طیف متنوعی را پوشش می‌داد و می‌تواند متنوع‌تر از این هم بشود.

بازی مافیا در فضای باز کافه پاراگراف با حفظ کامل فاصله فیزیکی و بالاترین حد از رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد؛ در واقع، ما در کنار حفظ فاصله فیزیکی، فاصله اجتماعی را برداشتیم.

بازی پایانی بین ۱۰ نفر نهایی بود، از این ۱۰ نفر، ۶ نفر توسط داوران به عنوان نفرات برتر انتخاب شدند و در پایان، سه نفر جایزه اول، دوم و سوم به مبلغ ۵۰۰، ۳۰۰ و ۲۰۰ هزار تومان را دریافت کردند؛ نحوه انتخاب این سه نفر هم به این صورت بود که اسامی ۶ نفر پایانی از طرف ۹۰ نفر (کل شرکت کننده‌ها) به رای گذاشته شد و آن‌ها از بین این ۶ نفر، ۳ نفر برتر را انتخاب کردند، رای هم به صورت علنی و در گروه واتساپی اعلام شد.

امیدواریم این مسیر با کمک مسئولان ادامه‌دار باشد و همه بتوانند در طول سال از آن استفاده کنند، نه این که یک بار برقرار شود و بعد لغو شود.

در ادامه، «علی اسماعیلی» دبیر انجمن فرهیختگان لارستان اظهار کرد:

انجمن فارغ‌التحصیلان مدارس نمونه دولتی فرهیختگان، دوره هفتم، با ابتکار تورنمنت بزرگ مافیای لار پای به این عرصه گذاشت؛ هدف از برگزاری این تورنمنت ایجاد شور و نشاط در جامعه و کمک به وضعیت روانی مردم بود.

در دوره‌ای که کرونا و نابسامانی‌های اجتماعی و اقتصادی، مردم را به شدت اذیت می‌کرد، تورنمنت بزرگ مافیا مکانی برای تفریح و سرگرمی بود تا مردم برای لحظه‌ای از آن حالت رخوت دور شوند.

«سینا سعیدی» و «وحید اسماعیل‌زاده» داوران این بازی و «بهنام بابایی» راوی این تورنمت بودند؛ ۹۰ شرکت کننده از شهرهای مختلف منطقه (لار، اوز، خنج، گراش، لطیفی و…) در قالب ۹ گروه در بازی‌های مقدماتی حضور داشتند.

این تورنمنت با استقبال مسئولان مواجه شد و برای مجوز کمک‌های بسیاری به ما کردند؛ سناریویی که برای این بازی انتخاب شد، سناریویی بود که در شبکه سلامت پخش می‌شد و حداقل هزینه را برای ورود قرار دادیم تا بتوانیم بیشتر در کنار هم باشیم و تورنمنت پرشوری را داشته باشیم.

این تورنمنت ۱۱ مسابقه مقدماتی داشت که در ۱۱ روز در کافه پاراگراف برگزار شد و بعد از آن وارد مرحله یک چهارم نهایی شد که ۵۰ بازیکن را انتخاب کردیم و ۵ بازی دیگر را انجام دادیم که مورد استقبال مردم قرار گرفت، در مرحله نیمه نهایی ۲۰ نفر از بین ۵۰ نفر انتخاب شدند که دو بازی را انجام دادند و پس از آن وارد بازی فینال شدیم، در این مرحله نیز دو بازی صورت گرفت.

تورنمنت بزرگ مافیا زمانی برگزار شد که مردم بیشتر از هر زمان دیگری به یک سرگرمی نیاز داشتند که بتوانند با دوستان شان به دور از خطر ابتلا به کرونا وقت بگذرانند.

در ادامه تعدادی از عکس‌های «ریحانه دوست‌کامی» از فینال این بازی را ببینید:


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان