میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در9 ژوئن 2014 ساعت 10:27 ب.ظ سرویس:اجتماعی 5 دیدگاه 1,561 بازدید

مرحوم آيت اللهي علامت مردمي بودن نظام است

نايب رئيس مجلس در حسينيه اعظم لار:

مرحوم آيت اللهي علامت مردمي بودن نظام است/ از آقازاده ايشان مي خواهم با لباس دين مسئوليت راهنمايي مردم را بر عهده بگيرند

ساعت ۹ صبح دوشنبه، ۱۹ خرداد ۹۳ است و قرار است در حسينيه اعظم لار مراسم دومين سالگرد ارتحال آيت الله آيت اللهي برگزار شود. وارد سالن اصلي حسينيه اعظم كه مي شوي تعداد زيادي از روحانيون جوان حوزه علميه لار بصورت ايستاده از شما استقبال و سلام و عليك مي كنند. هنوز جاي خالي در سالن زياد است. قاريان و مداحان و شاعران يكي يكي پشت تريبون مي روند و ارادت خود را به مرحوم آيت اللهي با حالات و صداهاي مختلف نشان مي دهند.

IMG_5353

در اين بين اكثر ادارات و سازمان ها و پايگاه هاي مقاومت نيز سعي مي كنند در توزيع پوستر و بروشور و تراكت از همديگر سبقت بگيرند و جالب اينكه معمولا اندازه نام اداره و نهاد زير پوسترها از متن پيام اصلي بزرگتر هستند!

محمد زارع به عنوان مجري در فواصل برنامه پشت تريبون مي آيد و مرتب خيرمقدم مي گويد و شعر مي خواند. فيلم و صوت مرحوم آيت اللهي نيز طبق برنامه ريزي گروه اجراييِ مراسم، توسط پرژكتور پخش مي شود.

ورود آيت الله نسابه

هر ازگاهي حاضران سر خود را به سمت ورودي سالن مي چرخانند تا شايد بتوانند شخصيت مهم و شناخته شده اي را پيدا كنند. تعداد زيادي از مسئولان و مهمانان شهرستان هاي مجاور لارستان وارد سالن مي شوند. هيئت علماي اهل سنت منطقه نيز با لباس سفيد و متمايز خود حضور چشمگيري دارند. ساعت نزديك ۱۰ صبح است و ديگر در سالن جاي خالي پيدا نمي شود. اولين صلواتي كه مردم مي فرستند نشان دهنده ورود شخصيت مهمي است. درست است؛ آيت الله نسابه كه به سختي و به كمك همراهانش وارد مي شود تقريبا كل سالن به احترام او از جا بر مي خيزند. چند صف جلوي جايگاه توسط نرده اي از بقيه سالن تفكيك شده و مسئولان و مهمانان ويژه در آن قرار مي گيرند.

ورود نايب رئيس مجلس و هيئت همراه

سيد جلال يگانه پشت تريبون است و دارد و مداحي مي كند كه تحريرهاي معروفش در صلوات مردم حل مي شود. صلواتي كه نشان مي دهد مهمانان ويژه مراسم بالاخره رسيدند. حجه الاسلام ابوترابي، علاالدين بروجردي، سيد حسن آيت اللهي، علي اكبر نجيب زاده، جمشيد جعفرپور و تعداد زيادي همراه، وارد سالن مي شوند و پس از روبوسي با آيت الله نسابه در رديف جلوي جايگاه مي نشينند.

تن صداي مجري مراسم بلندتر از قبل مي شود و با وصف هاي جالبي به مهمانان خير مقدم مي گويد. محمد زارع تاكيد مي كند كه تعداد مهمانان كشوري و منطقه اي بسيار زياد است و اضافه مي كند كه نام آنها را نمي برد شايد افرادي از قلم بيفتند و شرمنده شان شود!

زارع مشغول قرائت پيام تسليت رهبر انقلاب در روز ارتحال مرحوم آيت اللهي است كه حجه الاسلام نوبخش، امام جمعه لارستان نيز وارد مي شود. برنامه بعدي اجراي گروه سرود مصباح الهدي است كه براي جا شدن نفرات گروه در صف هاي جلويي كلي آدم له مي شود!

سرود كه تمام شد مجري از مهمان ويژه مراسم مي خواهد به روي منبر برود. در اين بين اين جمله مجري جلب توجه مي كند: امروز روز نمايش امت و همايش وحدت است.

مردم لارستان مجذوب شخصيت مرحوم آيت اللهي بودند

حجه الاسلام ابوترابي بالاخره به پله بالاي منبر رسيد و بيانات خود را آغاز كرد. سخنراني او نزديك يك ساعت به طول انجاميد. او پس از بيان مقدمات مرسوم به سوابق علمي و حوزوي مرحوم سيد عبدالعلي آيت اللهي اشاره كرد و افزود: اين عالم بزرگوار و جليل القدر در حوزه هاي علميه شيراز، قم و نجف اشرف تحصيل كردند و از محضر اساتيد و آيات عظام بروجردي، صدر، خوانساري، حكيم، خويي، شاهرودي، بادكوبه اي و ديگران كسب علم و فيض كردند.

IMG_5322

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي در ادامه به ذكر خاطره اي از سفر مقام معظم رهبري به استان فارس پرداخت و گفت: مقام معظم رهبري در سفر چند سال قبل خود به استان فارس به منزل مرحوم آيت اللهي تشريف بردند و به ايشان فرمودند با ديدار شما همه خستگي سفر از تنمان بيرون رفت.

ابوترابي در ادامه با بيان شرايط افرادي كه مي توانند در جامعه به انذار مردم بپردازند، آيت الله آيت الهي را مصداق عيني آن عنوان كرد و افزود: اينكه مردم لارستان مجذوب شخصيت او هستند به دليل بي اعتنايي او به دنيا، زهد او، علم و مجاهدت هاي اوست.

مرحوم آيت اللهي علامت مردمي بودن نظام است

نماينده مردم تهران در مجلس سپس به پيام تسليت مقام معظم رهبري در روز ارتحال آيت الله آيت الهي اشاره كرد و گفت: وقتي مقام معظم رهبري ايشان را از «اركان مردمي نظام» مي دانند يعني چه؟ يعني اگر سوال كنند آيا نظام ما نظام مردمي است پاسخ اين است كه نظام ما مردمي است چون شخصيتي مثل آيت الله آيت اللهي در كنار اين نظام است و براي تحكيم جايگاه اين نظام به عنوان يك ركن مردمي تلاش مي كند و به بياني ديگر مرحوم آيت اللهي علامت مردمي بودن نظام است.

وي سپس ضمن اشاره به دسيسه هاي استكبار جهاني و رژيم صهيونيستي براي ايجاد اختلاف بين مذاهب اسلامي، به تلاش هاي آيت الله آيت اللهي براي حفظ و تقويت وحدت شيعه و سني در منطقه پرداخت و تصريح كرد: اين شخصيت بزرگوار چون اسلام شناس بودند به درستي روي وحدت شيعه و سني كار كردند و به نماد وحدت در اين منطقه تبديل شدند.

از آقازاده بزرگوار آن مرحوم مي خواهم با لباس دين مسئوليت راهنمايي مردم را بر عهده بگيرند

حجه الاسلام ابوترابي در پايان ضمن تقدير از بيت آيت اللهي خطاب به سيد حسن آيت الهي، فرزند آن مرحوم گفت: از آقازاده بزرگوار آن مرحوم كه آراسته به علم و تقوا هستند و در لارستان نيز حضور پر رنگي دارند مي خواهم ان شاءالله با «لباس» [دين] مسئوليت راهنمايي مردم را بر عهده بگيرند و براي مردم مايه اميد باشند. او سپس با اين بيت از مرحوم آيت اللهي سخنان خود را تمام كرد و بعد از آن چند دقيقه اي براي امام حسين (ع) روضه خواني كردند: رفتيم زين ديار به دولت سراي دوست/ داديم نقد جان به اميد لقاي دوست

با اتمام سخنراني نايب رئيس مجلس و بلند شدن مردم مراسم نيز به اتمام رسيد و پس از آن ابوترابي موزه آثار و وسايل مرحوم آيت اللهي همچنين وب سايت اختصاصي او را افتتاح نمود. محوطه حسينيه اعظم  كه در دو سال گذشته اينقدر جمعيت را به خود نديده بود كم كم خالي مي شود تا به اين ترتيب مراسم اصلي دومين سالگرد ارتحال مرحوم آيت اللهي با نظم و شكوه مناسبي به اتمام رسد.


5 نظر

 1. مرتضي گفت:

  0

  0

  صحبت هاي آقاي اوترابي خيلي طولاني و با صداي خيلي بلند بود. اما كل برنامه خيلي آبرومندانه و خوب و در شان حضرت آقا برگزار شد. دست همگي دست اندركاران مريزاد.

 2. لاري گفت:

  0

  0

  كلي خرج مي شود تا امثال اينها بيايند لار. آخرش ما كه نفهيديم چه گفت اين آقا. فقط داد مي زد. اگر لاريجاني مي آمد حداقل بار تبليغي داشت ولي […]. ان شاء الله براي سال هاي بعد از شخصيت هاي فرهيخته و دانشگاهي دعوت شود تا شان مرحوم آقا رعايت گردد.

 3. لاري قديمي گفت:

  0

  0

  از كل برنامه كه بگذريم سرود در وصف اقا كه اجرا شد خيلي عالي بود اگر امكان داره سرود را در اختيار مردم قرار دهيد

 4. ناشناس گفت:

  0

  0

  بسیار عالی برگزار شد برنامه و بسیار مفید سخن گفت ابوترابی

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان