میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در15 ژوئن 2014 ساعت 4:12 ق.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 848 بازدید

مرحوم آيت اللهي عمود خيمه وحدت در منطقه بودند

 فرماندار خنج در جمع روحانيون اهل سنت و شيعه:

مرحوم آيت اللهي عمود خيمه وحدت در منطقه بودند

Faalane-Farhangi-Khonj-(2)همایش فعالان فرهنگی با حضور روحانیون اهل سنت و تشیع و مسئولین ادارات و نهادهای فرهنگی شهرستان، در خنج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خنج، عباسی در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن نیمه شعبان و ولادت باسعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج)، یکی از مهمترین ابعاد بیانات مقام معظم رهبری در آغاز سال ۹۳ را، گستره‌ی موضوعات مربوط به فرهنگ و در نقطه‌ی مقابل توجه مهاجمان به فرهنگ دینی- اخلاقی- ملی عنوان کرد و اظهار داشت: موضوع فرهنگ و ابعاد وسیع تهاجم فرهنگی دشمن، هم جنبه‌ی اجتماعی دارد و هم جنبه‌ی فرهنگی، هم به باورهای اعتقادی مربوط است و هم به روحیه‌ی عزت ملی.

وی در ادامه با تأکید بر این مطلب که هم در اقتصاد و هم در فرهنگ، کار بدون حضور مردم پیش نخواهد رفت و گروه‌های گوناگون مردمی باید با اراده و عزم راسخ ملّی در این عرصه‌ها نقش‌آفرینی کنند، افزود: در کنار تمامی مطالب مربوط به مسائل اقتصادی و حوزه‌ی فرهنگ، دو نکته‌ی بسیار مهم که همچون روحی در تمام بیانات معظم‌له جریان دارد، نخست، دشمن‌شناسی و تصریح به شکست دشمن در برابر انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و دیگری،  ترسیم آینده‌ای روشن و موفق برای ملت ایران و جوانان آینده‌ساز کشور است.

فرماندار خنج در ادامه با تأکید بر نقش مهم روحانیت در ایجاد وحدت میان مسلمین، اظهار داشت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند، هر قدم و هر قلمی که خدای ناکرده در جهت این باشد که بخواهد به وحدت مسلمین در سطح منطقه، کشور و جهان اسلام خدشه وارد کند، محکوم به شکست می باشد و آن چیزی که ما می توانیم حرکت خود را بر آن مبنا قرار دهیم، تبعیت از فرمایشات وحدت آمیز مقام معظم رهبری است و ملاک ما در عرصه خدمتگزاری باید سلوک رفتاری ایشان باشد. آرامش و امنیتی که امروز در کشور برقرار است، مرهون همین نگاه وحدت آفرین است که در خطه جنوب و بخصوص شهرستان خنج هویدا می باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در منطقه جنوب فارس، افراد بزرگواری در زمینه ایجاد وحدت قدم برداشته اند که یکی از آنها و در واقع عمود این خیمه وحدت، حضرت آیت الله آیت اللهی می باشد؛ این عالم بزرگوار و فقیه جلیل القدر، بیش از نیم قرن را در خطه جنوب بین مردم زندگی کردند؛ مردم، زندگی ساده و همراه با تهذیب نفس او را دیده و از نزدیک با او معاشرت داشتند. وقتی کسی می تواند بیش از نیم قرن در این منطقه زندگی کند و نماد وحدت شود، لذا ما نیز باید از این موضوع درس گرفته و راه این علمای بزرگ را ادامه دهیم و امیدواریم که خداوند این توفیق را به ما بدهد که منادی وحدت باشیم و رفتار و اعمال خود را منطبق بر خط مستقیم ولایت نماییم.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان