میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در20 سپتامبر 2019 ساعت 12:53 ق.ظ سرویس:برگزیده ها, مطلب شما 34 دیدگاه 1,510 بازدید

مردم اوز سرانجام به حق‌شان خواهند رسید، چه شما بخواهید چه نخواهید!

مردم اوز سرانجام به حق‌شان خواهند رسید، چه شما بخواهید چه نخواهید!

سیلوانا سلمانپور/ گریشنا: هر دم از این باغ بری می‌رسد/ تلخ‌تر از تلخ‌تری می‌رسد

تا کجا پیش می‌روید آقای نماینده؟!

هنوز طعم تلخ طومارنویسی اطرافیان‌تان در دی ماه ۹۷ فراموش نشده است که اقرار تلخ‌تری در فضای مجازی منتشر و همه را به حیرت واداشته‌اید! گزارش شما به مردم در روزهایی که مردم شریف و شکیبا و بافرهنگ اوز، هر لحظه منتظر اعلام رسمی ارتقاء شهرشان هستند، موجی از ناباوری، شک و شبهه ‌و خشم و اندوه و ندامت از اعتماد به نماینده‌ای که هرگز نداشته‌اند را برانگیخته است. گزارشی که با اندکی تفکر، سال‌ها از نوشتنش افسوس خواهید خورد!

آقای نماینده! آیا شما نماینده ما نیز بوده‌اید یا خیر؟ نماینده ما کیست؟ حرف دل مردم ما را چه کسی باید به گوش مسئولان می‌رساند؟ دست مریزاد آقا! آفرین بر شما که بی پروا تلاشتان در پیشگیری از حق مردم و اعتراضتان را به احقاق حق مردم اوز بیان داشتید!

از همین گزارش جنابعالی سطرهایی را واکاوی می‌کنیم. نوشته‌اید: «در مقام ایفای وظیفه نمایندگی و بنابر وظیفه قانونی در قبال موکلین، بر اساس سوگند نمایندگی مبنی بر حفظ حقوق ملت و خدمت به مردم ….»  آیا وظیفه قانونی در قبال موکلین ، مخالفت با حکمی است که درخواست دیرسال موکلین شماست و به سود آنهاست؟
آیا وظیفه نمایندگی، پیشگیری از رشد و ترقی جامعه‌‌ای است که به شما رای داده‌اند؟
جالب است! برای ۷ بخش استان فارس، حکم ارتقاء به شهرستان، صادر شده است که ۶ نماینده این بخش‌ها برای این دستاورد تلاش و پیگیری کرده‌اند. اما تنها نماینده ماست که نه تنها پیگیری نکرده بلکه از این موضوع ناراضی هستند و مخالفت نیز می‌کنند!

نوشته‌اید: «بر اساس سوگند به حفظ حقوق ملت و خدمت به مردم  …» 
۱- آیا مردم اوز جزو ملت هستند یا خیر؟
۲- آیا خدمت به مردم یعنی لگدکوب کردن درخواست مشروع و بحق مردم اوز؟!
۳- آیا خدمت به مردم مفهوم دیگری دارد که ما نمی‌دانیم؟
۴_ این مردم کیستند که شما به آنان خدمت می‌کنید؟
قطعا ما که نیستیم !!

سپس نوشته‌اید: «منطقه لارستان بزرگ کانون برادری دینی و وحدت مثال زدنی بوده است.» بله. اما متعجبم که چرا می‌نویسید بوده است؟ که نه تنها بوده بلکه همچنان هست و خواهد بود اگر مخالفان این وحدت اجازه دهند! آیا پس از این اقرارنامه می‌توانید بگویید که در حفظ این وحدت تاثیر گذار بوده‌اید؟ چه تاثیری؟ تاثیر مثبت یا منفی ؟

می‌نویسید: «این خطه کریم و پهناور شاهد جدایی بخش‌هایی از خود و تشکیل شهرستان‌های لامرد و مهر و خنج و گراش بوده و» آیا این شهرستان‌ها دیگر جزو لارستان نیستند؟ آیا لارستان یعنی شهر لار؟ خیر آقای نماینده! لارستان یعنی سرتاسر لارستان کهن و پهناور، شامل تمام شهرستان‌ها و بخش‌ها و روستاهای این جغرافیای کهن، که شما آنها را جدا شده می‌نامید و ما تک‌تک  آنها را عضوی از پیکر کهنسال منطقه لارستان. چه زیر نظر شما باشند و چه نباشند!

و ادامه می‌دهید: «به دلیل این تجربیات تلخ» عجیب است! ارتقاء شهرستانهایی که نام برده اید، موجب شادی و غرور و رضایت مردم و رشد و ترقی اجتماعی  اقتصادی و سیاسی آنان شده است، در حالیکه به کام شما تلخ گشته است و شما آن را جزو تجربیات تلختان به شمار می‌آورید!

و می نویسید : «و به منظور پرهیز از این تکرار» به بیانی ساده‌تر یعنی ،به منظور پیشگیری از تلخ کامی شما! به هر دری زده‌اید که مبادا اوز با وجود چندین مدرسه، آموزشگاه، دانشگاه، دانشکده، کتابخانه، بیمارستان، سالن‌های ورزشی و امکانات گسترده دیگر و همه از برکت عمر و مال و نیت خیر مردم نیکوکارش، به حق مشروع هفتاد و دوساله خود برسد و مبادا مردم نیک‌نهاد و نیک‌سرشت اوز و توابع ، همان مردمی که شما به ظاهر نماینده‌شان هستید، شاد شوند، رشد کنند و رضایت خاطرشان جلب شود! کجای این اقرارنامه، نشان دهنده‌ی خدمت به مردم و سوگند بر حفظ حقوق این ملت است؟

ادامه می‌دهید: «از ابتدای سال ۹۶ تا کنون توسط اینجانب افراد و گروههای صاحب نظر و موثر در جریان آخرین وضعیت اداری و مراحل کار قرار گرفته‌اند تا دیدگاه‌ها و نظرات عمومی مردم جمع‌بندی شده و به تصمیم گیران و مسئولان ارائه گردد.» منظورتان از نظریات عمومی مردم حتما نظر همراهان شماست نه عموم مردم! آیا این افراد و گروه‌های بقول شما صاحب نظر و موثر، اصلا از عموم مردم نظرسنجی کرده‌اند؟ چرا که نظر مردم سال‌هاست در این مورد به هر راه و روشی که توانسته‌اند اعلام شده است، ساده و روشن و بی پیرایه :
حق ما ارتقاء است ! هفتاد سال بخشداری کافی‌ست!
نظر مردم بی کم کاست همین است آقای نماینده.

باز می‌نویسید: «متاسفانه در این میان مداخله برخی مقامات ذی نفوذ دولت در مناسبات و توازن منطقه‌ای نیز مانع اجرای برخی مطالبات بحق و کارشناسی شده مردم گشته ….!» آقای نماینده ، آیا مطالبات بحق جز این است که  مردم نجیب و صبور  اوز که پس از ۷۲ سال با تصمیم درست دولت و بدون هیچ واسطه و دخالت و روابط شخصی و تنها بر اساس حق و عدالت و کارشناسی درست، قرار است به درخواست مشروع و بر حق خود برسند؟ که متاسفانه به مذاق شمایی که بنا بر وظیفه قانونی و سوگند …مسئول حفط حقوق این ملت هستید ،خوش نیامده است. گویی با اهداف جنابعالی در تناقض است و شما با آن در جنگ!

چرخ گردون گر دو روزی بر مراد ما نگشت
دائما یکسان نماند حال دوران ای وکیل

مردم شرافتمند و پرتلاش و شکیبای اوز، همچنان بر خواسته‌ی خویش پابرجا خواهند ماند و سرانجام به آن دست خواهند یافت. چه شما بخواهید و چه نخواهید!

در ادامه می‌نویسید : «همزمان حق مرکزیت لارستان برای جنوب استان به رسمیت شناخته شود و در گام اول از طریق برخی ادارات کل، یکپارچگی و وحدت منطقه حفظ گردد.» این شبهه‌ی از هم گسستگی وحدت از کجا نشأت می‌گیرد؟ چرا باید چنین بنویسید؟ آیا در حال حاضر وحدت و یکپارچگی منطقه متزلزل شده است؟ آیا طی این سالها بارها جرقه‌هایی برای نفاق و آشوب در منطقه زده نشده است؟ آیا مردم فهیم منطقه زیر بار چنین نیرنگ‌هایی رفته‌اند؟ آیا هیچ گزارشی از آشوبگری به شما رسیده است؟
خیر آقای نماینده! بدانید که این مردم نجیب و دانا  همچنان هشیار و بیدار، تن به هیچ آشوبی نداده و نخواهند داد، حتی با تحریک و خدعه‌هایی تازه!

در همان پاراگراف می‌نویسید: «متاسفانه در این میان مداخله برخی مقامات ذی نفوذ دولت در مناسبات و توازن منطقه ای نیز مانع اجرای برخی مطالبات بحق و کارشناسی شده مردم گشته  که اجرای آنها می توانست به مدیریت و آرامش اوضاع کمک شایانی بنماید. هم اکنون بنظر می رسد استانداری فارس به عنوان عامل اصلی اصرار و پیگیری و نیز دولت مصمم بر انجام این طرح در حوزه لارستان می‌باشند.»

بفرمایید مقامات ذی نفوذ  دولت  و  استانداری فارس جز کار تخصصی و کارشناسی توسط متخصصان و کارشناسان درستکار و بی غرض بر اساس قانون، چکار کرده‌اند؟
آرامش کدام شهر و منطقه بهم خورده است که عاملینش آنها هستند؟ برعکس، این مقامات ذی صلاح، با کارشناسی درست و قانونی و تصمیم عادلانه در ارتقاء بخش اوز، شادی و رضایت خاطر مردم را فراهم آورده‌اند که هرگز فراموش نخواهد شد و متاسفانه این تنگ‌نظری‌ها و کارشکنی‌ها هستند که موجب آزردگی دلها و پاشیدن بذر کدورت و نفاق و بی اعتمادی در میان مردم منطقه خواهد شد.

در حالی که اگر تنها هدف شما تشکیل استان لارستان باشد، باز هم ارتقاء بخش‌ها و شهرها و روستاها به  نفع شماست، پس این همه مخالفت و کارشکنی برای چیست؟ مردم اوز، لار، گراش و کل منطقه .. سالهاست در کنار یکدیگر با حفظ احترام و رعایت اصول همسایگی و حرمت حریم  شخصی و اجتماعی، با مودت و دوستی و یگانگی زندگی کرده و مراوده روزانه دارند. اما متاسفانه شما در کمال ناحقی،حق و حقوق مردم را زیر پا می‌گذارید! و با کمال جسارت درباره پیشگیری از خشنودی مردم و ارتقاء اوز صحبت می کنید! و این امر را مشروط به تشکیل استان لارستان می‌نمایید! این خدمت است یا …؟

گر این تیر از ترکش رستمی ست
نه بر مرده بر زنده باید گریست

با سپاس ویژه از مسئولان دولت و استانداری فارس که بالاخره در تقسیمات کشوری «اوز» را مورد توجه قرار داده و به درخواست بحق مردم دلبسته و پیگیری نموده و اعلام اجرای عدالت کرده اند. الهی شکر

در خاتمه باید عرض کنم که این گزارش شما به مردم، نه تنها باعث جمع آوری آرای مردم برای انتخابات مجلس و تداوم نمایندگی شما نخواهد شد، بلکه یادگاری تلخ از شما بجا خواهد گذاشت.

روزگار است آنکه گه عزت دهد گه خوار دارد
چرخ بازیگر از این بازیچه‌ها بسیار دارد


34 نظر

 1. از. خور. لارستان گفت:

  3

  0

  افربن. بر. این. خانم. محترم. که. حق. مطلب. را. ادا. کردند اخر. نماینده. مردم. باید. خودش. دنبال. پیشرفت. وارتقای حوزه. باشند. نه. اینکه. با. مصوبه. دولت. که. برای. ازتقای. اوز صادر. شده. است. مخالفت. نمایند. هیچ. اوزی. مخالف. استان. شدن. لار. نیست. اما. شهرستان. شدن. اوز. نباید. موکول به. استان شدن. منطقه. گردد

 2. اوزی. دردمند گفت:

  3

  0

  به قراراطلاع ۷ بخش در استان فارس که یکی از انها بخش کهن وبزرگ اوز است درحال ارتقای به شهرستان هستند کلیه نمایندگان شهرستان ها از ان استقبال میکنند وهمگی پیگیر اجرای ان هستند. به غیر از اقای. جعفر پور که بر خلاف عرف نمایندگی مردم با ارتقای اوز مخالف است واین موضع ایشان درتاریخ منطقه به یادگار میماند همه میدانند که استان شدن لار کاری پیچیده. وزمان بر است وبا. یک درخواست ویک اطلاعیه که ایشان صادر کرده اند. امکان پذیر نیست هدف اصلی ایشان مخالفت با. ارتقای اوز می. باشد که موردمخالفت عموم مردم حوزه انتخابیه. لار گراش. خنج وبه خصوص مردم صبور ومستحق اوز. است همه دیگر. اذهان دارند که اوز سال ها استکه در حد. وقواره یک شهرستان است ودر حق ان بی عدالتی میشود قضاوت گفتارم. را به مردم صادق ومنصف منطقه واگذار میکنم. با تشکر

 3. صادقی گفت:

  0

  3

  با سلام بنده ممکن است به لحاظ تفکرومشی سیاسی مخالف نماینده محترم جناب دکترجعفرپور باشم وادبیات نامه میتوانست به گونه ای باشد که سوئ برداشت نشودولی انصاف هم خوب چیزی است بنده متوجه نشدم ازکجای نامه جناب جعفرپور مخالفت باارتقای اوزبرداشت میشود

 4. لارستان کهن گفت:

  -1

  4

  نباید بخش اوز این همه عجولانه باشد .همیشه اوز با لار بوده و نباید لحظه آخری خرابش کند .مسیولان لار هنوز مصلحت نمی دانند ارتقا یابد پافشاری عواقب خوبی ندارد و نباید بذر کینه را بوجود آورند.

 5. 1

  1

  جناب صا دقی عزیز موکول کردن ارتقای اوز به استان شدن لارستان در عمل به چه معنای است ایا در شرایطی که دولت ومسولین وزارت کشور رسما اعلام میکنند دولت هیچ برنامه ای برای ایجاد استان جدید ندارد ایا ارتقای اوز که دولت انرا تایید ومصوبه وزارت کشور است چرا باید به اینگونه مطالب مرتبط نمایند ایا نتیجه در عمل غیر از مخالفت در اذهان تداعی می کند اصولا چرا بک نماینده باید برای ارتقای بک بخش بزرگ وکهن که سالها ارتقای ان دیر هم شده شرایط بگذارد وراحت از ان استقبال نکنند درسایر بخشهای فارس که در شرف ارتقا هستند نمایندگان مردم سخت پیگیر اجرای هر چه زودتر تصمیمات دولت هستند ایا به نظر شما اگر مردم صبور وشکیبا اوز اعتراضی داشته باشند ایا به نظر شما کار خلافی انجام داده اند به عرض برسانم که اوزیها در ایندهای که شرایط فراهم شود ودولت موافق باشد صمیمانه از ارتقای لارستان بزرگ استقبال خواهند کرد باتشکر

  • همشهری از لار گفت:

   0

   0

   کسی در لار منکر قدمت ، شایستگی، بزرگ منشی و صبوری مردم اوز نیست.
   مردم اوز جایگاه بلندی در ذهن لاریها دارند ولی در عین حال اگر فکر می کنید ارتقا در سایر بخشها با آرامش بوده است نگاهی به حوادث اخیر در کازرون بیندازید.

 6. 2

  0

  واقعا گره زدن ارتقای اوز بعد از ۷۰ سال بخشداری و۶۴ سال سابقه بخشداری وکلیه زیر ساختهای لازم به وعده وعیدهای سر خرمن اگر اسمش مخالفت با ارتقای اوز نیست پس چیست مسلما کسی رویش نمی اید که علنا مخالفت کند با این روشها ودرخواستهای نشدنی عیر مستقیم مخالفت میکنند تاریخ شاهد باش

 7. لاری گفت:

  2

  0

  در میان بخشهاییکه شهرستان شدن اوز اولویت اول داشت که شهرستان شود ودر حق مردم اوز حق کشی شد و امروز اکثر مردم در لار خواهان ارتقا همه بخشهامی باشند اما بی عدالتی دولت مردان به گونه ای بوده واست که برای ارتقا کل منطقه ارتقا اوز را مشروط سازند نه آنکه مخالف ارتقا اوز باشندامید داریم که هر چه زودتر شاهد ارتقا اوز و سایر بخشهای لارستان بزرگ و کل منطقه باشیم

 8. اوزی الاصل گفت:

  2

  0

  جانا سخن از زبان ما می‌گویی… ارتقا حق مسلم اوزیهاست.

 9. لاری گفت:

  2

  0

  به عنوان بک. لاری اعلام میکنم که. اوز. مستحق. ارتقای به شهرستان است به نظرم باید همه احاد. مردم. لار ازان پشتیبانی بدون قید. وشرظ کنند من فکر میکنم که ابجاد شهرستانهای اطراف لار در اینده کمک میکنند که لارستان مرکزیت پیدا کند وتا شهرستانهایی مانند گراش. خنج. اوز. و‌……نباشند. هرگز. دولت. با. استان. شدن لارستان. موافقت. نخواهد. کرد

 10. اوزی گفت:

  2

  0

  ای مردم لار انصاف تان کجاست؟ هفتاد سال قبل اوز دارای بخشداری شده. همزمان با یاسوج. حالا یاسوج مرکز استان است ما هنوز به صورت بخش نگه داشته شده ایم. به خدا به پیر به پیغمبر این دور از انصاف است. هفتاد سال انتظار کافی نیست؟ هفتاد سال، هفتاد سال.

 11. کجایی انصاف. وعدالت گفت:

  2

  0

  اوز. از جمله. بخشهای. جا. مانده از تاریخ است که. همچنان در جا میزند. وبا. مخالفت تنگ نظران. وتمامیت. خواهان منطقه. روبرو است وهر. دوره. وزمانه ای به. صورتی با ان. مخالفت. میشود. امروز هم. به. بهانه استان شدن منطقه. بنای. مخالفت. با. ان. دارند. بخشهای هم. ردیف. اوزدراستان فارس. سال ها است که شهرستان شده اند. مانند. خرامه. سروستان. فراشبند پاسارگاد. کوار خنج. گراش. ارسنجان و…. اما ابن. بخش مظلوم. ومستحق. کما کان با مخالفت. دیگران. دست. وپنجه نرم میکند سابقه بخشداری. ومخصوصا. شهرداری اوز بعد از لاز در منطقه جنوب فارس. از لامرد گراش. خنج مهر بیشتر. است. اما. اوز. کجا. وشهرهای. همسایه. کجا. خدا اینشالله به. مسولین. مروت. وانصاف. دهد.

 12. لارستانی گفت:

  2

  0

  لار مثل پدری‌ست که برای داماد کردن پسرش شرط تجدید فراش خودش را گذاشته باشد.

 13. شهروند اوز گفت:

  3

  0

  آقای نماینده، یادتان رفته زمان انتخابات چه قول هایی به مردم اوز دادید؟ شما مگر نباید مدافع پیشرفت موکلین خود باشید؟؟؟ هنوز هم ارتقای اوز را به چیزی که تاریخ آن مشخص نیست گره میزنید؟؟؟ آیا هفتاد و دو سال انتظار کافی نیست؟؟؟ آیا به نظر جنابعالی اگر همزمان با دمیدن صور اسرافیل اوز ارتقاء یابد خوب است یا هنوز هم زوده؟؟؟

 14. همشهری اوزی دلسوز و کنجکاو و پیگیر گفت:

  1

  0

  این تیتر مقاله نوشته شده توسط خام سلمانپور باید بر در دیوار شهر اوز و در تاریخ به زر نوشته شود که
  مردم اوز سرانجام به حق‌شان خواهند رسید، چه شما بخواهید چه نخواهید!

  بسیار تیتر معنادار و قوی است که هیچکس نمیتواند منکر ان شود و اما تاسیس استان استان لارستان دعای دور از حاجت است و هیچکس از افداد مردم مگر عوه ای از افراد لار حاضر نیستند زیر بار تاسس چنین استانی بروند و شهر شزراز و استان بلند اوازه فارس با مرکزیت شیراز رهت کنند و زیر چتر افرادی مانند اقای جعفرپور و امثال ایشان بروند. ایشان در آخرین روزهاز نمایندگیش وجهه واقعی خودش و اعتقادات قلبیش بر ای همه مردم لارستان خنج گراش و اوز و حتی در میان نمایندگان مجلس و دولت رو شد که این دیگه چقدر افکار عقب افتاده و تنگنظرانه و متعصانه دارد.

 15. دانشجوی پیام نور اوز گفت:

  1

  -1

  دوستان توجه کنید: بی انصافی دولت مردان تمامیت خواه لار و عده ای که در نماز جمعه طومار جمع و امضا کردند را نباید به پای کل مردم شهر لار زد! امیدوارم اوز و باقی بخش ها و روستاها به حق خود برسند و همزیستی مردم منطقه به خاطر ناشی گری های عده ای از بین نرود.

 16. ناشناس گفت:

  0

  0

  جناب جعفر پور بنده به شما تبریک می گم که در این شرایط بحرانی کشور که مملکت گرفتار هزار جور مشکل بزرگ و اساسی است شما مردم این منطقه را به جان هم انداخته اید تا این مشکلات اساسی را فراموش کنند من به همه ی لاری ها اعلام می کنم که اگر لار استان بشود و به اوزی ها می گویم که اگر اوز شهرستان بشود تورم و اختلاص و رانت خواری به پایان می رسد و همه مشکلات مردم حل خواهد شد بروید دنبال نخود سیاه

 17. شهروند گفت:

  0

  0

  مردم لار کی میخواهند به خودشان بیایند. چرا همسایگان لار از لار دلگیر هستند و با تشکیل استانی به مرکزیت جهرم موافق اند اما به مرکزیت لار موافق نیستند. اینگونه انحصارطلبی ها ممکن است ظاهرا در کوتاه مدت به نفع لار باشد اما با جمع بندی محاسبه سود و زیان به نفع لار نیست. تاریخ به این چند سال ختم نمی شود و در دراز مدت این لار است که در منطقه منزوی و متضرر خواهد شد و همه همسایگان در مقابلش موضع خواهند گرفت. چیزی که از هم اکنون نیز قابل مشاهده است.

 18. 0

  0

  بیش ازین مردم لار رامشغول استان شدن نکنید در این چند روزه مقامات وزارت کشور و استاندار فارس در جواب شما گفتند که دولت هیچ برنامه ای برای استان جدید ندارد وکلا گفتند استان فارس تجزیه وتقسیم نمشود چون فارس هویت وشناسنامه ایران است سعی کنید با تعامل ونزدیکی با سایر شهرهای منطقه باعث توسعه وابادانی همه مردم شوید لطفا بذر دلخوری وکدورت بین مردم ایجاد نشود که جو ضد لار دربین مردمان منطقه سبب میشود

 19. رها گفت:

  0

  0

  حق مردم اوز هستش بعد هفتاد سال بخش بودن،بشه شهرستان…..

 20. از اوز گفت:

  0

  0

  اوز سرانجام شهرستان خواهد شد. تا ابد که نمی توان جلو این کار را گرفت. آنچه در ذائقه اوز باقی خواهد ماند طعم این بذر تلخی است که آقای نماینده در دل این سرزمین پهناور کاشته است. هیچکس مثل آقای نماینده نمی توانست اینچنین بذر بی اعتمادی و دلخوری را در دل مردم اوز بکارد. از این محمل چه سودی عاید لار میشود؟ آیا این امر مودت بین مردم را خدشه دار نمیکند؟ آیا از مخدوش شدن مودت بین مردم منطقه سودی عاید لار میشود؟ اگر نمیشود مردم اوز به کنار، آقای نماینده بایستی لا اقل به مردم لار پاسخگو باشد.

 21. نسرین انصاف پور گفت:

  0

  0

  درودفراوان به خانم سلمانپور عزیز که کم کاری […] نشریه اوز را جبران کردند. ایشان حرف دل و خواسته مردم اوز را به درستی بیان کردند . گرو کشیدن اوز برای استان شدن لارستان به مرکزیت لار یا هر شهر دیگر هم بهانه ای است برای اختلافاتی که آقای نماینده با وزارت کشور و دولت دارند و این مساله که مصوبه وزارت کشور را نادیده گرفته وبا شهرستان شدن اوز مخالفت می کنند ما را به یاد دولت به اصطلاح پاکدست احمدی نژاد می اندازد که مصوبات مجلس را مسکوت می گذاشت و به راه خود می رفت. قانون شکنی وسلیقه ای عمل کردن متاسفانه رویه کسانی است که می خواهند به هر بهایی شده خواسته های خود را به کرسی بنشانند و حرف خود را تحمیل کنند حتی اگر حقوق واقعی مردم نادیده گرفته شود.

 22. دهقانی گفت:

  0

  0

  درود بر بانوی ادیب سلمانپور
  سخن شما منطقی و معقول است
  حق اوز سالهاست که پایمال شده متاسفانه

 23. بریزی گفت:

  0

  0

  لاری که زمانی بحرین جزو ایالتش بود در زمان صفوی حالا مثل گوشت قربونی گل گلش کردند .جهرمی ها خیلی پیشرفت کردند
  لامردی ها هکذا .ولی لار همیشه از نبود یک مدیریت قوی و جریان پیش برنده به جلو رنج می برد با همه این اوصاف معتقدم هنوز لار یک شهر مهم در جنوب است که خط دهی دارد ولی از نظر اقتصادی و صنعتی و پیشرفت هنوز حقش داده نشده چون مردم و مسئولان پای کار ندارد .

 24. لارستانی. دلسوز. منطقه گفت:

  0

  0

  هرچه. تعداد. شهرستانها. در اطراف. لار. بیشتر. شود به نفع. لارستان. بزرگ. خواهد شد. لار. گراش. اوز. خنج و……..شهرستانهای. اقماری. که. در اینده. کمک. زیادی. برای. استان. شدن. میکنند. با. درایت. واینده. نگری. اتحاد. منطقه. را حفظ. کنیم

 25. 0

  0

  ما اوزیها با استان شدن لار در اینده موافق هستیم واز ان هم پشتیبانی هم میکنیم اما در حال حاضر ک۶ دولت مصصم به ارتقای بخش کهن وقدیمی اوز دارد باید اینکار مهم انجام شود تا اتحاد وبرادری در منطقه برقرار بماند اینشالله

 26. دبیر. دبیرستان. از. لار گفت:

  0

  0

  بنده خدا. خانم. سامانپور. مطلب. درستی. نگارش. کرده اند از. حقوق. زادگاه خودشان دفاع میکنند الحق سابقه ۷۰. یال بخشداری. و۶۴. سال شهرداری. گواه بر. حقانیت. اوز. است دیگر نباید دعوت به صبر. قبول دیگر. شرایط. کرد. اوز. از هر نظر. استعداد. واستحقاق. شهرستانی. دارد. وهمه ما. لارستانی ها باید. از. ان. حمایت. کنیم ما. به. خانم. سلمانپور حق. میدهیم که. خواهان. ارتقای. اوز. باشند

 27. شهروند گفت:

  0

  0

  بخش اوز از هرنظر مستحق شهرستان شدن است ودولت هم به اين موضوع پى برده است ما نبايد بهانه تراشى كنيم از نماينده كه فرهنگى است ورئيس كميسيون فرهنگى مجلس است انتظار همكارى وكوشش براى زودتر اعلام شدن شهرستان اوز است چون به نفع لار است

 28. ازلار گفت:

  0

  0

  به زودى مى نويسند نماينده مردم شريف شهرستان هاى لارستان ، خنج ، گراش واوز در مجلس شوراى اسلامى وزيباست

 29. نوروزی از. شهر. بنارویه لارستان گفت:

  0

  0

  بنده حقیر که خیلی خیلی از شهرستان شدن اوز. خوشحالم چون واقعا حقشان است. من شهرستانهای. زیادی در فارس. رفت. وامد. دارم. عندالله وخدایش. اوز. ازبسیاری از شهرستانهای فارس بزرگتر وزیباتر هم. است. جمعیت وامکاناتش هم دارد.

 30. ناشناس گفت:

  0

  0

  لار مثل پدری است که تمام داشته هایش را خرج داماد کردن فرزندان کرده وخودش در حال اوراگی است وبچه هایش انقدر هم دلسوز پدرشان نیستند ورعایت احترام وتوجه به پدرشان نمی کنند لذا پدر دست از دادن بی محابای اموالش برداشته

 31. 0

  0

  لار مانند پدری است که می خواهد فرزند ارشد خودش که اوز باشد را داماد کند تا مستقل شود اما خودش هم بفکر تجدید فراش افتاده ولی کسی به او زن نمی دهد

 32. ناشناس گفت:

  0

  0

  افرین به خانم سلمانپور حرف دل مردم اوز را زدید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان