میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در27 دسامبر 2016 ساعت 10:16 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 3 دیدگاه 1,191 بازدید

مردم «فورگِ» داراب خواستار تکمیل جاده این بخش به لارستان هستند/ مسئولان لارستان و داراب چقدر به وعده خود عمل می کنند؟

مردم «فورگِ» داراب خواستار تکمیل جاده این بخش به لارستان هستند/ مسئولان لارستان و داراب چقدر به وعده خود عمل می کنند؟

آفتاب لارستان: رسول امیری خبرنگار و شاعر باسابقه اهل «فورگ» در شهرستان داراب است که به تازگی طی یادداشت-گزارشی که در سایت «عصر داراب» منتشر شده ضرورت آسفالت شدن جاده فورگ-لارستان را بررسی و در گفت و گو با مسئولان دو شهرستان از آنها نیز برای اتمام این پروژه قول مساعد گرفته است. جاده مورد اشاره از مسیر فدامی بین ۳۵ تا ۴۰ کیلومتر خاکی است که نیمی از آن در محدوده لارستان و نیمی در محدوده شهرستان داراب قرار دارد. ناگفته پیداست همت مسئولان و متولیان امر در بهره برداری از این مسیر تاثیر غیرقابل انکاری در رونق و توسعه روابط تجاری و مردمی بین دو شهرستان خواهد داشت. در ادامه گزارش رسول امیری را بخوانید:

***

amiri-rasoolرسول امیری/ عصر داراب: همه ما از فواید ارتباط انسان ها با یکدیگر با خبریم به ویژه ارتباطی حضوری آن هم از طریق راه و جاده که بحث مفصل آن در این مجال نمی گنجد.

از دوران دور و نزدیک بنا به ضرورت، بین بخش فورگ از شهرستان داراب و مناطقی از شهرستان لارستان روابط تجاری و اجتماعی وخانوادگی بوده و هست. هرچند حضور طایفه های بزرگی از لارستان و داراب که مقیم شهرهای یکدیگر شده اند را نمی توان نادیده گرفت. به اندازه کافی دلیل و منطق وجود دارد که بتوان با استناد به آن نگاه مسؤلین هر دو شهرستان را متوجه این مهم نمود که راه ارتباطی فورگِ داراب و لارستان باید هموار شود.

قطعاً اولین بازده مثبت آن علاوه بر مراودات فرهنگی و اجتماعی و سیاسی، ایجاد اشتغال و رونق بهتر روابط تجاری و اقتصادی است که یکی از مهمترین اتفاقات خوش آیند در شرایط کنونی کشور است.

از طرفی کاهش مسافت لارستان به استان های کرمان و یزد، عرضه و تقاضای محصولات کشاورزی، باغداری و صنعتی، میل و رغبت به سرمایه گذاری در بین فعالان اقتصادی و امتیازات مطلوبی که قطعاً کارشناسان بهتر از ما می دانند، حاصل ارتباط جاده ای بین دو شهرستان از سمت بخش فورگ خواهد شد.

بنا به همین گزارش در ارتباطی حضوری و تلفنی که با تعدادی از مسؤلین و دوستان خبرنگار، هر دو شهرستان داشتیم امیدواری هایی حاصل شده است.

فرماندار داراب و رئیس اداره ی راه و شهرسازی با اتفاق نظر، قول مساعد دادند که پس از بازدید و کارشناسی مسیر و هماهنگی با مسؤلین شهرستان لارستان اقداماتی در حد توان پیرامون هموار کردن مسیر مذکور، انجام دهند. ضمن اینکه جناب انصاری نماینده داراب و زرین دشت را در جریان گذاشته ایم که در همین راستا گفتگوهای لازم را با نماینده لارستان انجام دهند.

گفتنی است  است با عنایت به اینکه راه ارتباطی بخش فورگِ شهرستان داراب و لارستان از شهر فدامی و روستای مرز می گذرد، پذیره از اعضای شورای شهر فدامی و شهرستان داراب و بهنام خادمی عضو شورای اسلامی روستای مرز، اعلام آمادگی کرده اند که جهت همکاری با مسؤلین و کارشناسان هر دو شهرستان از هرگونه مساعدت دریغ نخواهند کرد.

یاد آوری می شود که جاده فورگ به لارستان از مسیر مرز و فدامی بین ۳۵تا ۴۰کیلومتر خاکی است که نیمی از این مسیر در حوزه لارستان قرار دارد که اگر تسطیح و آسفالت شود کمتر از یک ساعت و نیم می توان به مقصد رسید.

منتظر پیگیری و اقدام مسؤلین بزرگوار و البته مطالبه گری و سماجت شوراهای بخش فورگ به ویژه مردم و شوراهای منطقه ی مرز و فدامی هستیم. انشاا… که این حادثه ی خوشگوار رخ دهد.

شنیده ها نیز حکایت از آن دارد که جناب دکتر جعفرپور نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی به پیگیری های دوست خبرنگارمان راشد انصاری پیرامون تسطیح و آسفالت مسیر ارتباطی فورگ و لارستان پاسخ داده و گفته اند: تکمیل، تسطیح و آسفالت این مسیر از اولویت های اینجانب نیز می باشد و به همین دلیل سال گذشته اعضای دفتر نماینده از این مسیر بازدید و به فدامی سفر کرده اند.

البته پس از موافقت آقایان قاسمپور فرماندار داراب و مهندس نریمان رئیس اداره راه و ترابری منتظر جوابیه ی جناب انصاری نماینده مردم داراب و زرین دشت بودیم که خوشبختانه اعلام کردند که حل مشکل مسیر لارستان و فورگ را مشترکا با نماینده ی لارستان پی گیری خواهیم نمود. با این حساب می طلبد که در اولین فرصت، جناب فرماندار به همراهی مسؤلین و کارشناسان اداره راه و شهرسازی از مسیر راه بازدید و ان شاا…  پس از کارشناسی؛  مقدمات کار را فراهم سازند.

امیدمان به آینده ای روشن در سایه ی وحدت و همدلی است. با تشکر از دوست نویسنده و خبرنگار جناب راشد انصاری بزرگوار که پل ارتباطی ما و دوستان لارستان را فراهم کردند.


3 نظر

 1. کاظم گفت:

  0

  0

  بااتحادهمه چیز حل میشه

 2. دارابی گفت:

  0

  0

  سلام، با توجه به ارتباط دیرینه مردم داراب و لارستان بنظر میرسه هر چه راه های ارتباطی گسترش پیدا کنند در توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دو شهرستان مؤثر خواهد بود، امید که مسؤلین دو شهرستان دست به کار شوند و طرح زودتر به نتیجه برسد.

 3. اکبری گفت:

  0

  0

  باسلام”مراتب درود وسپاس خویش را بحضور دوست عزیز نویسنده وشاعرگرانمایه جناب آقای رسول امیری اعلام میدارم، مطالب وخواسته مطروحه بسیار بجا ودقیق مشاهده کردم، احسنت ، انعکاسش رادرآفتاب لارستان رویت شد’به این امید که عموم اهالی آن منطقه یکصدا این خواسته را در راس مطالبات خود ازمسولین شهرستان مطالبه نمایند، علیه توکلت والیه انیب”

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان