میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در2 مارس 2017 ساعت 12:59 ق.ظ سرویس:اجتماعی 15 دیدگاه 1,874 بازدید

مرز لار و گراش، حواشی جلسه معارفه، جمع آوری دیش ماهواره و… در گفت و گوی مفصل نشریه «ایراهستان» با فرماندار

مرز لار و گراش، حواشی جلسه معارفه، جمع آوری دیش ماهواره و… در گفت و گوی مفصل نشریه «ایراهستان» با فرماندار

چند روز پس از بارندگی‌های شدید و سیل‌آسای پایان بهمن‌ماه، و پس از فراغت مسئولان ارشد شهرستان از رتق و فتق امور، برای گفت‌وگویی مفصل با فرماندار ویژه لارستان به اتاق وی رفتیم؛ اتاقی که بیش از ۵ ماه است در آن بر جای اکبر نجیب زاده نشسته است.

”جلیل حسنی حقیقیِ“ ۴۹ ساله، که اهل نورآباد ممسنی است، در این گفت‌وگوی ۷۵ دقیقه‌ای خود را آشنا به مسائل و مقتضیات لارستان دانست و تصریح کرد: همان‌طور که تعدادی از فرمانداران لارستانی در دیگر شهرستان‌ها مسئولیت دارند، حضور یک فرماندار غیر بومی در این شهرستان هم امری عادی است.

با بگیر و ببند مخالفم!

فرماندار به همه سؤالات ما پاسخ‌های کامل و در عین حال مختصر و مفید داد. حتی سؤالات شخصی را هم با صراحت و در عین حال زیرکی خاصی پاسخ گفت؛ آنجا که در پاسخ به پرسشی در مورد استفاده از ماهواره، تأکید کرد: هرچند در خانه از شبکه‌های ماهواره‌ای استفاده نمی‌کنم اما با برخوردهای سلبی و بگیر و ببندها در این حوزه مخالفم. حسنی در معرفی شخصیت و اعتقادات فرهنگی- سیاسی خود همچنین با تأکید بر آزادی رسانه‌ها و مطبوعات در چارچوب قانون، تعدد رسانه‌های گوناگون در لارستان را در سطح استان بسیار خوب توصیف کرد و افزود: بنده از فعالیت سیاسی احزاب گوناگون با تفکرات مختلف صددرصد استقبال می‌کنم اما متأسفانه در لارستان گروه‌های سیاسی و اجتماعی چندان فعال نیستند و یک رکود نسبی در شهرستان حاکم است.

خیرین دولت را وادار به حضور بیشتر و مشارکت در پروژه‌ها کرده‌اند

جلیل حسنی ضمن تمجید از فعالیت‌های خیرین و سرمایه‌گذاران در لارستان، برخی پروژه‌های مهم آنان در حوزه‌های مختلف را تشریح و تأکید کرد: این‌طور نیست که حضور خیرین باعث کمرنگ شدن حضور دولت و کمبود بودجه دولتی برای پروژه‌ها شده باشد، بلکه این خیرین دولت را بیشتر به صحنه کشانده‌اند تا مشارکت کند. وی همچنین به سفر چندی پیشِ استاندار فارس به لارستان اشاره کرد و ضمن تأیید رابطه خوب خود با مهندس افشانی، گفت: پس از سفر استاندار به اینجا روند حمایت دولت از پروژه‌ها تسریع شده است و امیدواریم روند توسعه و تحول لارستان در سال آینده بهتر شود.

تخصیص اعتبارات در سال جاری نسبت به گذشته خیلی بهتر شده

فرماندار لارستان در پاسخ به سؤالی درباره میزان بودجه این شهرستان در سال ۹۵ گفت: حدود  ۳۵ میلیارد تومان کل بودجه لارستان بوده که تاکنون بیش از ۴۳ درصد آن تخصیص داده شده است و بقیه نیز پرداخت می‌شود. وی همچنین توزیع این بودجه میان بخش‌های ششگانه را بر اساس یک «نیازسنجی» عنوان و تأکید کرد: بودجه کل شهرستان بر اساس میزان محرومیت و پروژه‌های نیمه‌تمام در هر بخش توزیع می‌شود. نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان افزایش بودجه و میزان تخصیص آن را نسبت به گذشته به‌وِیژه اواخر دولت دهم، بسیار مناسب دانست. وی ادامه داد: پس از «برجام» خوشبختانه با مذاکرات و چانه‌زنی خوب دولت و گشایش‌های ایجاد شده، روند افزایشی قیمت نفت و میزان فروش آن خیلی خوب بوده و می‌توانیم به پیشرفت عمرانی و اقتصادی کشور و به تبع آن منطقه لارستان امیدوار باشیم.

مدیران شهرستان تا ۶۰ درصد با سیاست‌های دولت همراه هستند

رییس شورای اداری لارستان در بخش دیگری از گفت‌وگو، روند تغییر مدیران شهرستان را مناسب توصیف و در عین حال بر این نکته تأکید کرد که از وضع موجود راضی نیست. حسنی حدود ۶۰ درصد مدیران لارستان را همراه و همسو با دولت دانست اما «توانمندی»، «همسویی با سیاست‌های دولت روحانی» و «بومی بودن» را سه اصل مد نظر خود در عزل و نصب مدیران ذکر کرد. وی ضمن رد هرگونه تضاد و اختلاف میان فرماندار و نماینده در این امر، اظهار داشت: خوشبختانه رابطه فرمانداری با همه نهادهای حاکمیتی از جمله امام جمعه، سپاه و نیروهای انتظامی بسیار خوب و تعاملی است.

مردم خبرها را فقط از طریق یک کانال دریافت نمی‌کنند

فرماندار ویژه لارستان با انتقاد از رفتار برخی نهادهای حاکمیتی در سطح کشور از جمله صدا و سیما نسبت به اقدامات دولت، تأکید کرد: مردم البته خیلی آگاهند و همه خبرهای موثق را از یک جا دریافت نمی‌کنند؛ اگر صدا و سیما همه چیز را شفاف بیان نکند و رسانه‌ها آزاد نباشند مردم برای دریافت اطلاعات به روش‌های دیگر رو می‌آورند که ممکن است مطلوب نباشد. وی در عین حال با تأکید بر اینکه فعالیت‌های این نهادها به رأس نظام ارتباطی ندارد؛ اختلافات سیاسی میان گروه‌های مختلف را طبیعی دانست و تصریح کرد: به اعتقاد من مخالفت و فعالیت‌های انتقادی برخی نهادها و رسانه‌ها در ریزش رأی دکتر روحانی اثر چندانی ندارد چرا که مردم وضعیت اقتصادی، فرهنگی و سیاسی الان را با سالهای گذشته به خوبی مقایسه می‌کنند.

در مواجهه با سیل اخیر خوب عمل کردیم

رییس ستاد مدیریت بحران شهرستان، عملکرد فرمانداری و دیگر نهادها را در مواجهه با بارش‌های شدید چند هفته پیش خوب و مناسب توصیف کرد و اظهار داشت: اگر این فعالیت‌ها نبود ابعاد خسارات سیل بسیار بیش از اینها می‌شد. حسنی، «جویم» را تنها منطقه‌ی لارستان نامید که کنترل سیلاب در آنجا از دست مسئولین خارج شد، اما در پاسخ به سؤالی در مورد خسارات و آسیب‌های جدی واحدهای مسکونی در بخش مرکزی، خاطرنشان کرد: البته برخی فعالیت‌های در محدوده وظایف دولت نیست اما موارد بسیاری بوده که فراتر از مسئولیتمان رسیدگی کردیم؛ به عنوان نمونه به تعداد زیادی از واحدهای مسکونی در بخش مرکزی لاستیک دادیم. وی ضمن اظهار بی‌اطلاعی از عدم حضور نیروهای هلال احمر در برخی روستاها، از جلسات مداوم و حضور خود در نقاط مختلف شهر و شهرستان برای بررسی نقاط حادثه‌خیز و آبگیر، گفت و از مردم خواست در هر شرایطی نکات ایمنی را برای خانه‌های خود رعایت کنند.

فرماندار ویژه لارستان در گفت‌وگوی تفصیلی خود پرسش‌های خصوصی را هم همچون دیگر پرسش‌ها، صریح و گویا پاسخ داد. از رییس جمهور محبوب و کتاب مورد علاقه‌ی خود گفت؛ علاقه زیاد خود به موسیقی و صدای استاد شجریان را مورد تأکید قرار داد و از سوی دیگر اشرافش به بسیاری از مسائل شهرستان را با پاسخ به پرسش هایی مثل محدوده و مرز گراش و لارستان، ارتقای اوز به شهرستان، درز و سایبان به بخش و دهکویه به شهر همچنین مسایلی مثل انتقال بازار روز لار و اورژانس هوایی نشان داد.

متن کامل این گفت‌وگوی صریح و خواندنی را چند روز بعد در دومین شماره نشریه «ایراهستان» خواهید خواند.


15 نظر

 1. منتظر یارانه گفت:

  0

  0

  لاستیک دادند؟ به ما که نرسیده،

 2. جهاندیده گفت:

  0

  0

  گفتگویی خوب وخواندنی وتخصصی ست.درودبرشما وجناب حسنی.

 3. ابراهيم احمدي گفت:

  0

  0

  در تيتر از سخنان فرماندار در مورد ارتقاي اوز گفتين، اما در متن به چاپ در ايراهستان ارجاع دادين

  • مدیریت گفت:

   0

   0

   مدیریت: این گفتگو بسیار طولانی هست و متن کاملش رو به امید خدا چند روز آینده در نشریه ایراهستان خواهید خوند

 4. اوزی از بندرعباس گفت:

  0

  0

  در مصاحبه با فرماندار از ارتقای اوز به شهرستان نوشتید اما در این خبر چیزی ندیدیم وحواله را به روزنامه. داده اید. اینشاالا در پیشبرد اهداف ژورنالیستی. موفق باشید

 5. گراشی گفت:

  0

  0

  جناب اقای منشی روزنامه ایراهستان را در شیراز کجا مبشود تهیه کرد

  • مدیریت گفت:

   0

   0

   مدیریت: برای توزیع نشریه ایراهستان در شیراز هنوز برنامه ریزی نشده است. در تلاشیم ساز و کار اشتراک نشریه را در شماره های سال جدید اجرا کنیم. تا آن زمان مخاطبان گرامی می توانند نسخه آنلاین و پی دی اف نشریه را که چند روز پس از چاپ نشریه در سایت آفتاب لارستان درج می شود، دریافت نمایند.

 6. لاری گفت:

  0

  0

  چرا عکس فرماندار اینقد بد افتاده

 7. لاری گفت:

  0

  0

  اقای حسنی مدیریست مدبر که انشا الله برای تمامی منطقه خوش خواهند درخشید موفق باشند

 8. شهروند از اوز گفت:

  0

  0

  در معرفی وتیتر خبر مورد ارتقای اوز را حزف کردید چرا لابد در روزنامه هم انرا نمی نویسید علت چیست
  ————-
  مدیریت: بنا به تذکر درست جناب احمدی، عبارت مورد اشاره از تیتر حذف شد. در متن مصاحبه در نشریه که به زودی منتشر می شود، البته به این موضوع اشاره شده است.

 9. جامانده گفت:

  0

  0

  ضمن تشکر از خبرنگار و فرماندار محترم بهتر بود اقای‌ فرماندار ملاک همسویی با دولت روحانی را همسویی و اعتقاد داشتن به نظام و دفاع از ارمانهای امام و مقام معظم رهبری عرض مینمودند چون دولت روحانی هم مثل سایر دولتها روزی خواهد رفت

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  اوزي از بندر عباس
  اوزي ها روحيه اي بزرگ وار دارند . حتي پيش از لار با روزنامه و روزنامه نگاري آشنا بوده اند .هم اكنون در اوز نشريات وزيني داريم . چه مي شود كه عصر اوز ايراهستان و… را نهيه كنيم و به سهم خود در تداوم انتشار ان ها كوشش كنيم. مي دانم چنين مي كنيد و تعريض تان يه نوع حاضر جوابي است.

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  باسلام وتشکر از مصاحبه بسیار وزین وعالی شما بافرماندارمحترم
  امیداست درسایه امام عصرعج تمامی مناطق ارتقا یابند
  ازاینکه نامی از منطقه درزوسایبان بردید متشکرم

 12. ناشناس گفت:

  0

  0

  فرماندار عزیز اینها ملتی هستند که اگر همشهری خودشون مسئول جایی بشه تا از اون مسئولیت برکنارش نکنند آرام نمی نشینند پس شما خیالت راحت باشه کاری به شما ندارند

 13. لارستانی گفت:

  0

  0

  اتفاقا من بر عکس ناشناس فکر می کنم لاریها چندان التفاتی به دیگران ندارند ودوست دارند تمام امورات منطقه در ید قدرت لاریها باشد تا جاییکه بومی را فقط به اهالی شهر جدید وشهر قدیم می گویند

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان