میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در14 ژوئن 2014 ساعت 2:13 ق.ظ سرویس:برگزیده ها 2 دیدگاه 2,197 بازدید

مركز رشد فناوري لارستان شروع به كار كرد

فراخوان ارائه طرح و جذب حمايت هاي مادي و معنوي

مركز رشد فناوري لارستان شروع به كار كرد

آفتاب لارستان: مركز رشد فناوري لارستان وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فناوري به عنوان هفتمين مركز رشد اقماري استان فارس سال گذشته توانست مجوز بگيرد و به تازگي كار خود را آغاز كرده است. اين مركز طي مطلبي علاوه بر توضيح و تعريف اهداف و چرايي تشكيل آن از عموم نيروهاي خلاق، جوياي كار و كارآفرين منطقه جنوب فارس خواسته ايده هاي خود را در اختيار مركز قرار دهند. مطلب ارسالي مركز رشد فناوري لارستان در پي مي آيد:

مرکز رشد واحدهای فناوری چیست؟

مطالعات انجام شده در مورد عملکرد مؤسسات تحقیقاتی خصوصی دانش بنیان کوچک، نشان دهنده ی نقش مؤثر آنها در کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای دانش آموختگان و توسعه ی فناوری و رشد اقتصادی جوامع می باشد. توجه به نقش مؤثر این مراکز در شکوفایی اقتصاد محلی و توسعه ی فناوری و کارآفرینی، تعداد زیاد فارغ التحصیلان دانشگاهی، تغییر دیدگاه ها در خصوص فناوری و تحقیقات و استقبال از حضور بخش خصوصی در اقتصاد و پتانسیل اقتصادی منطقه، انگیزه ی راه اندازی این مراکز را تقویت می کند  اما علیرغم نقش مؤثر این گونه مؤسسات، هزینه های زیاد راه اندازی و فقدان تجربه ی مؤسسین از جمله موانع تشکیل این مؤسسات می باشد. مراکز رشد مراکزی هستند که با ارائه ی خدمات حمایتی به منظور تسريع و تسهيل در شکل گيري این شرکتهاي جديد و نوپا فعالیت می کنند.

اهداف مركز رشد

وظايف مركز رشد

مزیتهای استقرار در مرکز رشد

مخاطبان

پذیرش موسسات متقاضی استقرار در مراکز رشد فناوری بر اساس معیارهای زیر انجام می گیرد:

مرکز رشد فناوری لارستان با تأخیری چندساله به عنوان هفتمین مرکز رشد اقماری استان فارس در سال ۹۲  موفق به اخذ مجوز شده است تا با هدف ایجاد زمینه مناسب برای فعالیت متخصصین، ایجاد اشتغال و استفاده از فرصتهای موجود شروع به کار نماید و در نخستین قدم، انجام فعالیتهای لازم و ضروری در راستای اطلاع رسانی و جذب صاحبان ایده های فناورانه در زمینه­های مختلف با توجه به پتانسیل منطقه و ارائه خدمات به آنها را مد نظر دارد. این مهم و تحقق شرایط برای دریافت مجوز اصولی و جبران عقب ماندگی زمانی چند ساله نسبت به دیگر مراکز رشد اقماری موجود در استان، با توکل بر نیروی الهی، استقبال عمومی نیروهای خلاق و صاحب ایده و صدالبته حمایت های مادی و معنوی مردم و مسئولین ممکن خواهد بود. مرکز رشد فناوری لارستان، آمده پذیرش ایده های برتر شماست.

شماره تماس:  ۱۵ –  ۲۲۵۰۱۱۱  داخلی ۳۰۰               

نشانی اینترنتی: fstp.com @Larestan 

محل موقت پذیرش: فرمانداری ویژه لارستان

 


2 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  اميدوارم اين مركز بتواد نقش مهمي در توسعه منطقه داشته باشد. بايد همگي مان بجنبيم. راه براي رفتن خيلي طولاني است.

 2. 0

  0

  ایجاد مرکز رشد در لار یک فرصت بسیار عالی و ارزشمند برای افراد صاحب ایده و طرح های کاربردی و دانش بنیان هست که بتونند با رشد اولیه در این مرکز با ریسک کم زمینه حضور خود را در بازار تجارت و رقابت باز کنند. بنده به عنوان فردی که عضو شورای مرکزی مرکز رشد واحد دزفول در استان خوزستان هستم آشنایی کامل با مزایای بیشمار وجود چنین مرکزی در لار دارم، لذا این موفقیت رو به دوستانم در مرکز رشد لارستان تبریک میگم و امیدوارم که جوانان صاحب فکر و ایده خلاقانه بتونند کمال بهره برداری رو از این مرکز داشته باشند.
  دکتر حبیب اله عباسی
  مدیر گروه مهندسی شیمی و رئیس مرکز تحقیقات نانوزیست فناوری غذا در دانشگاه صنعتی جندی شاپور

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان