میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در10 مارس 2015 ساعت 3:45 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 2 دیدگاه 979 بازدید

مرور صحيفه نور امام/ شهيد جعفرزاده گراشي چگونه تمام اموالش را به امام خميني (ره) تقديم كرد؟

khat-06مرور صحيفه نور امام/ شهيد جعفرزاده گراشي چگونه تمام اموالش را به امام خميني (ره) تقديم كرد؟

تورق صحيفه نور امام خميني (ره) به تنهايي مي تواند براي اهل اشاره و انديشه عبرت آموز و آموزنده باشد. تاكنون به چندين مورد از اين صحيفه در اين سايت اشاره هايي شده است. حالا مخاطبان خود را به خواندن نامه پدر شهيد جعفرزاده گراشي به امام خميني (ره) و پاسخ ايشان كه در صفحه ۹۵ جلد ۱۶ صحيفه آمده است دعوت مي كنيم. پدر شهيد در اين نامه بنا به وصيتنامه فرزندش اموال او را به رهبر انقلاب تقديم مي كند.

 

نامه [به پدر شهيد احمد جعفرزاده گراشى (تقدير از شهدا)]

زمان: ۱۹ اسفند ۱۳۶۰/ ۱۴ جمادى الاول ۱۴۰۲

***

بسم اللَّه الرحمن الرحيم. حضرت آيت اللَّه العظمى روح اللَّه الموسوي الخمينى- روحى فداك‏

سلام و درود بر شما اى رحمت خدا بر مسلمين و مستضعفين جهان. اينك به عرض مى‏رساند اين بنده كمترين محمد جعفرزاده گراشى، پدر شهيد احمد جعفرزاده متولد ۱۳۴۳ ه. ش. كه در تاريخ ۲۵/ ۲/ ۶۰ در جبهه آبادان در سنگر مبارزه شربت شهادت را نوشيد و نداى حق را لبيك گفت، مفتخرم كه در چنين عصرى و در وقت قيام امامى چون شما و رهبرى پيامبرگونه، توانستم فرزندى تحويل جمهورى اسلامى دهم كه آيه وَ جاهَدوُا فى‏ سَبيلِ اللَّهِ بِامْوالِهِمْ وَ- أَنْفُسِهِمْ «۲» در باره‏اش وفق مى‏كند. و مرا وصى خود نموده، تا آنچه ما يملكش باشد جمله در يد تصرف رهبر عاليقدر قرار دهم. اينك كلًا مبلغ نود هزار تومان تركه مرحوم شهيد بوده، بنده و مادرش نيز از ارث شهيد صرف نظر كرده و خالصانه دون الاكراه و الاجبار در سه قطعه چك تقديم نموده و در اختيار شما قرار مى‏دهم، تا به وصيت فرزندم عمل كرده باشم. در پايان، عمرى پر بركت از خداى توانا جهت رهبر بزرگ انقلاب اسلامى ايران خواهانم.

پدر شهيد احمد جعفرزاده گراشى‏].

بسمه تعالى‏

خداى را شكر كه مثل شما پدران و مادران شهيدپرور و متعهد در راه اسلام را ديديم.

خداوند تعالى به شهيد عزيز بزرگترين رحمت خود را عطا، و به شما و مادر محترمش و ساير بازماندگان صبر و اجر بزرگ عنايت فرمايد.

۱۹ اسفند ۱۳۶۰- روح اللَّه الموسوي الخمينى‏

***

(۲)- اشاره است به آيه ۲۰ سوره توبه:« الَذينَ آمَنُوا وَ هاجَروُا وَ جاهَدُوا فى‏ سَبيلِ اللَّهِ بِامْوالِهِمْ وَ انْفُسِهِمْ اعْظَمُ دَرَجَةً عِنْدَ اللَّهِ وَ اولئِكَ هُمُ الفائِزوُنَ» آنان كه ايمان آوردند و هجرت كردند و كوشيدند در راه خدا به اموال و جانهاى خود، مرتبه آنان نزد خدا بزرگتر است و آنان، از رستگارانند

(صحيفه امام، ج‏۱۶، ص: ۹۵)

 


2 نظر

 1. زینب گفت:

  0

  0

  جالبه و قابل تامل

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  ممنون خیلی خواندنی و پند آموز بود

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان