میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در22 اکتبر 2020 ساعت 12:06 ق.ظ سرویس:عناوین اصلی یک دیدگاه 312 بازدید

مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری بسیج لارستان افتتاح شد+ گزارش تصویری

مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری بسیج لارستان افتتاح شد+ گزارش تصویری

به گزارش زینب دلام از آفتاب لارستان، مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری بسیج لارستان روز چهارشنبه ۳۰ مهر با حضور «مصطفی زیبایی‌نژاد» رئیس سازمان آفرینش‌های فرهنگی هنری بسیج کشور، «سرهنگ حسن گلزار»، معاون فرهنگی هنری سپاه فجر فارس، «سرهنگ امیر جاهدی» فرمانده سپاه لارستان، «امین دلخسته» معاون فرهنگی اجتماعی سپاه لارستان، «نسا خیل‌تاش» معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ویژه لارستان، «علی پیروز» بخشدار مرکزی لارستان، «مصیب علیشیر» رئیس دفتر نماینده مجلس در لارستان، اعضای شورای شهر لار، جمعی از مسئولان، هنرمندان بسیجی و معتمدان محلی افتتاح شد.

فرمانده سپاه لارستان: این مرکز به یکی از مراکز پرقدرتِ تولید محتوای کارهای فرهنگی و هنری در کشور تبدیل شود

در ابتدای این مراسم، سرهنگ امیر جاهدی فرمانده سپاه لارستان گفت: امیدواریم در افق بلندمدت، این مرکز به یکی از مراکز پرقدرتِ تولید محتوای کارهای فرهنگی و هنری در کشور تبدیل شود.

معاون فرهنگی هنری سپاه فجر استان فارس: یکی از وظایف اصلی این مرکز شناسایی نمادها و الگوهای فرهنگی و بومی در شهرستان و استان است

در ادامه، معاون فرهنگی هنری سپاه فجر فارس اظهار کرد: برخی مواقع می‌توان یک موضوع یا هدف را از طریق هنر به صورت بهتری انتقال داد، یک کلیپ، نماهنگ یا مستند هنری می تواند بسیاری از اهداف و سیاست‌هایی که مدنظر ماست را به راحتی به مردم انتقال دهد.

سرهنگ حسن گلزار با اشاره به اینکه بسیاری از نوجوانان و جوانان امروز، مرحوم سید عبدالحسین لاری را نمی‌شناسند گفت: ما نمادهای فرهنگی و بومی بسیاری، هم در استان و هم در شهرستان داریم، اگر بتوانیم نمادهای بومی و فرهنگی‌مان را در کشور شناسایی کنیم و به مردم بشناسانیم اثرات مثبت بسیاری خواهد داشت.

وی افزود: یکی از وظایف اصلی این مرکز شناسایی نمادها و الگوهای فرهنگی و بومی چه در شهرستان و چه در استان است.

رئیس سازمان آفرینش‌های فرهنگی و هنری بسیج کشور: در حال حاضر، ۱۹ مرکز در کشور تولید محتوا انجام می‌دهند

در ادامه این مراسم، رئیس سازمان آفرینش‌های فرهنگی و هنری بسیج کشور در گفت‌وگوی اختصاصی با آفتاب لارستان در مورد هدف از افتتاح این مرکز گفت: مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری بسیج چند سالی است که تولیدات خوب و فاخری را در سراسر کشور ارائه می‌کند.

مصطفی زیبایی نژاد خاطرنشان کرد: این مراکز در استان‌ها از سال ۹۷ راه‌اندازی شدند و تا الآن نزدیک به چهار مرکز به صورت رسمی کار خودشان را در کشور شروع کرده‌اند و افتتاحیه رسمی گرفته‌اند.

وی افزود: ۱۵ مرکز هم به‌صورت غیر رسمی کارشان را شروع کرده‌اند، یعنی تولید محتوا تا زمانی که تجهیزات و امکانات‌شان کامل شود و ما بتوانیم به عنوان مرکز رسمی افتتاح کنیم در حال انجام شدن است. بنابراین، در حال حاضر، ۱۹ مرکز در کشور تولید محتوا انجام می‌دهند.

لارستان با جشنواره‌ای که در حوزه سرودها و آواها برگزار کرد ظرفیت خودش را نشان داد

مسئول سازمان آفرینش‌های فرهنگی و هنری بسیج کشور تصریح کرد: در لارستان، از چند سال گذشته، شاهد پتانسیل خوب نوجوانان و جوانان در تولید محتوا و وجود گروه‌های سرود خوب در شهرستان لارستان هستیم که تولیدات فاخر و خوبی در سطح کشور و ملی انجام می‌دهند؛ در واقع، لارستان با جشنواره‌ای که در حوزه سرودها و آواها برگزار کرد ظرفیت خودش را نشان داده است.

ظرفیت بالای لارستان در تولید محتوا باعث شد با ایجاد مرکز آفرینش های فرهنگی و هنری در این شهرستان موافقت شود

زیبایی نژاد خاطرنشان کرد: از اواخر سال ۹۸، فرمانده سپاه لارستان درخواست کردند این مرکز در لارستان  افتتاح شود، مذاکرات از همان زمان شروع و هماهنگی‌های خوبی نیز از طرف معاونت فرهنگی سپاه فجر استان فارس صورت گرفت.

وی با اشاره به ظرفیت بالای لارستان در حوزه‌های فرهنگی و هنری گفت: چند بار بسیجیان شهرستان لارستان برای سراسر کشور تولید محتوا انجام دادند، این ظرفیت‌ها دیده شد؛ بنابراین با ایجاد مرکز آفرینش های فرهنگی و هنری در لارستان موافقت شد.

هم‌افزایی بین شهرستان‌های اطراف لارستان و استان می‌تواند به یک مرکز تولید محتوای فرهنگی هنری خوب تبدیل شود

مسئول مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری بسیج کشور در پاسخ به این سوال که این مرکز چه دستاوردهایی می‌تواند برای لارستان داشته باشد اظهار کرد: در منطقه جنوب استان فارس، قبلا یک سری جشنواره‌ها (جشنواره سرودهای آوایی) برگزار می‌شد و شهرستان‌های اطراف در آن حضور پیدا می‌کردند؛ این هم‌افزایی که بین شهرستان‌های اطراف لارستان و استان وجود دارد می‌تواند به یک مرکز تولید محتوای فرهنگی هنری خوبی با همین هنرمندانی که در شهرستان داریم تبدیل شود.

***

به گزارش آفتاب لارستان، در این مراسم، از اثر «سید علی مومن» هنرمند برجسته لاری، با موضوع «لحظه ظهور حضرت ولی‌عصر(عج)» رونمایی شد؛ همچنین، از زحمات «مصطفی زیبایی‌نژاد» رئیس مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری بسیج کشور، «حسن گلزار» معاون فرهنگی سپاه فجر استان فارس، «حیدر کمالی» خَیِر نیک اندیش، «مسعود شجاعی»، «محمد منیری»، «حمید کرم‌پور»، «علی پیروز» بخشدار مرکزی لارستان و «امین دلخسته» معاون فرهنگی اجتماعی سپاه لارستان نیز تجلیل شد.

در ادامه تعدادی از عکس‌های «ریحانه دوست‌کامی» و «ریحانه نبی‌زاده» از این مراسم را ببینید:

 


1 نظر

  1. س راضی گفت:

    0

    0

    احسنت و تبریک بر امین دلخسته فرد پرتلاش و دلسوز

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان