میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۶ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱:۵۵ ب.ظ سرویس:دسته‌بندی نشده بدون دیدگاه 533 بازدید

مرکز درمانی بیماران «مواد مخدر» در جویم گشایش یافت

مرکز درمانی بیماران «مواد مخدر» در جویم گشایش یافت

با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان و مسئول دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی استان فارس مرکز بهبود اقامتی میان مدت سوء مصرف کنندگان موادمخدر در جویم لارستان به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان، همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر، مرکز بهبود اقامتی میان مدت سوء مصرف کنندگان مواد مخدر( نیروی برتر) با حضور جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، مسعود راسخی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری ویژه لارستان، قدرت محکم مسئول دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی استان فارس، سرهنگ سمایی جانشین فرماندهی انتظامی لارستان، داود شفیعی بخشدار، شهردار و شورای اسلامی، علیرضا بال افکن رییس اداره  بهزیستی لارستان و جمعی از معتمدین در بخش جویم  لارستان افتتاح شد.

در آیین افتتاح این مرکز مسئول دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی استان فارس گفت: مرکز بهبودی اقامتی میان مدت سوء مصرف کنندگان مواد مخدر( نیروی برتر ) جویم با ظرفیت پذیرش۸۰ بیمار در ماه افتتاح شد.

قدرت محکم افزود: این مرکز  تنها مرکز مجوزداردر منطقه لارستان است که با هدف درمان و بازتوانی معتادین با استفاده از روش پرهیز مدار و ایمان مدار راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه در این مرکز بیماران به صورت داوطلبانه پذیرش می شوند، خاطر نشان کرد: به بیماران نیازمند ۳۰ درصد تعرفه درمان به صورت یارانه پرداخت می شود.

محکم تاکید کرد: راه اندازی این مراکز در مراجعه داوطلبانه افراد آلوده به مواد مخدر و تشویق آنها به ترک، نقش بسزایی دارد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان نیز با بیان اینکه اعتیاد مسیری اشتباه است که بر اثر نا آگاهی به مضرات مواد مخدر طی خواهد شد گفت: نجات یک معتاد نجات جامعه است.

جلیل حسنی مواد مخدر را توطئه ویژه دشمن برای ناکارآمد کردن جامعه فعال و کاهش توانمندی منابع انسانی و سوق دادن آنان به سمت و سوی بی تفاوتی و مشکلات برشمرد و گفت: تلاش جدی در راستای فرهنگ سازی و پیشگیری از انحرافات و گرایش به سمت و سوی مواد مخدر در این شهرستان وجود دارد.

گفتنی است این مرکز ۴۰۰ متر مربع زیربنا دارد و برای بهسازی آن حدود یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال توسط بخش خصوصی هزینه شده است که زیرنظر اداره بهزیستی می باشد.

اضافه می گردد که این مرکز  شامل اتاق های پزشک، مددیار خانواده، فیزیک نوجوان، سبز و آبی، آرامش بزرگسالان و نوجوانان، خدمتگزار، سالن جلسات و غیره می باشد و ۹ نفر پرسنل دارد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان