میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲:۲۲ ب.ظ سرویس:عناوین اصلی یک دیدگاه 740 بازدید

مرکز فرماندهی «آتشنشانی» لار طی مراسمی به بهره برداری رسید+ گزارش تصویری

مرکز فرماندهی «آتشنشانی» لار طی مراسمی به بهره برداری رسید+ گزارش تصویری

آفتاب لارستان: طی مراسمی با استقبال چشمگیر مردم و مسئولان، مرکز فرماندهی سازمان آتشنشانی لارستان افتتاح شد.

این مرکز در بولوار مرحوم نخبه الفقهایی شهرقدیم لار و به همت شهرداری و با مشارکت بنیاد نیک اندیشان هاشمی به نام مرحوم «سید عبدالرحیم هاشمی زاده» در دو طبقه به مساحت ۹۰۰ متر مربع و با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد تومان شب گذشته رسما به بهره برداری رسید.

آغاز تقدیرها با سخنرانی شهردار لار

محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار نخستین سخنران این مراسم بود. وی ضمن تقدیر از بنیاد نیک اندیشان هاشمی برای مشارکت در تاسیس این ساختمان گفت: با توجه به ضرورت ایجاد مرکز فرماندهی سازمان آتشنشانی، مجوز تاسیس این ساختمان در شورای چهارم اخذ شد و در ادامه با پیگیری های شهرداری، مشارکت بنیاد هاشمی و همراهی شورای پنجم شهر لار امشب شاهد بهره برداری از این مرکز هستیم.

وی همچنین ضمن قدردانی از تلاش های پرسنل آتشنشانی لار از مهندسان سوخک، افتخار و آقای شاکری برای تلاش در ساخت این مرکز تشکر کرد.

رئیس شورای شهر لار: حادثه از قبل خبر می کند!

عبدالله محبی رئیس شورای اسلامی شهر لار نیز در سخنانی ضمن توصیف آتشنشانان لار همچنین خیر و بانی تاسیس این مرکز به «بزرگ مردان» تاریخ لارستان از فرمانداری لارستان خواست تا برای تاسیس و راه اندازی مراکز آتشنشانی لطیفی، خور و شهرک صنعتی نیز تلاش کنند.

محبی سپس گفت اتفاقا حادثه از قبل خبر می کند و گاهی این ماییم که بی اطلاعیم و باید همیشه به فکر پیشگیری اتفاقات باشیم و مقدمه پیشگیری از اتفاقات نیز تاکید بر «آموزش» مردم است.

رئیس شورای شهر لار در همین باره تاکید کرد: برای مثال قیصریه کانون فوق العاده خطرناک برای آتشسوزی است و باید از الان برای آن تدبیر کرد و اینطور نشود که خدای نکرده مثل حادثه پلاسکو بعد از اتفاق صرفا به دنبال مقصر بگردیم.

نیک آواز: عزم شورای چهارم برای ارتقای اداری آتشنشانی لار از ابتدا جزم بود

در ادامه مراسم عباس نیک آواز به نمایندگی از اعضای شورای سابق شهر لار پشت تریبون رفت و گزارشی اجمالی از نحوه آغاز و ادامه ساخت این مرکز را ارائه کرد.

وی گفت: اوایل شورای چهارم طی بازرسی کارشناسان گزارشی ۱۶ صفحه ای از کمبودهای واحد آتشنشانی لار تهیه و از همان موقع عزم همه اعضای شورا برای حل این مشکلات جزم شد. سپس با همراهی همه مسئولان توانستیم مجوز ارتقای آتشنشانی لارستان به «سازمان» را اخذ کنیم.

نیک آواز در ادامه با بیان اینکه در کنار ارتقای اداری نیاز به تجهیز امکانات و تاسیس مرکز فرماندهی هم داشتیم افزود: در همان ایام آقای اسماعیلی در یکی از جلسات شورا شرکت کردند و بر تاسیس مجمع خیرین شهرساز تاکید و بنیاد نیک اندیشان هاشمی نیز پیشتاز ورود به این موضوع مهم شد که لازم است از آقای اسماعیلی و خانواده هاشمی زاده تقدیر کرد.

اسماعیلی: می توان با خرد جمعی و اجتناب از مسائل سیاسی و گروهی و قومی تمام مشکلات را حل کرد

مدیرعامل بنیاد نیک اندیشان هاشمی سخنران بعدی مراسم بود. وی ابتدا با تاکید بر اینکه امشب یکی از نیازهای اساسی مردم شهر تامین شده است افزود: زمانی که بنیاد در ادامه فعالیت خیران لارستان، به شکل حقوقی خود تاسیس شد تصمیم گرفتیم بنا بر نیازسنجی ها از موازی کاری اجتناب کنیم و یکی از ضرورتها و نیازهای اساسی شهر همین مرکز فرماندهی آتشنشانی لار با شماره ۱۲۵ بود.

وی دو نیاز اساسی دیگر شهر را که پیش از این به بهره برداری رسید به ترتیب مرکز اورژانس و فوریت های پزشکی با شماره ۱۱۵ و اورژانس اجتماعی با شماره ۱۲۳ عنوان کرد.

اسماعیلی سپس برای توسعه بهتر منطقه بر فعالیت «خیرین جمعی» تاکید کرد و مقدمه آن را «خرد جمعی» و مقدمه خرد جمعی را همدلی و همکاری فارغ از مسائل گروهی و سیاسی و قومی دانست.

معاون فرماندار: بافت متراکم و قدیمی لار همواره مستعد اتفاقات است

معاون برنامه ریزی فرمانداری ویژه لارستان نیز در سخنان کوتاهی گفت: امشب شاهد پیوند دو فرشته هستیم؛ فرشته آسمانی مثل مرحوم سیدعبدالرحیم هاشمی زاده و فرشتگان زمینی یعنی آتشنشانان تلاشگر و جان برکف.

علیپور سپس با اشاره به تراکم بالا همچنین قدیمی بودن بافت شهرقدیم لار خطر اتفاقات و آتشسوزی را همواره جدی دانست و گفت: لازم است تمهیدات لازم برای جلوگیری از این اتفاقات احتمالی را انجام داد.

مدیرعامل سازمان آتشنشانی لار: ضمن رفع غالب نیازها همچنان کمبودهایی داریم

در ادامه مراسم مدیرعامل سازمان آتشنشانی لارستان نیز ضمن قدردانی از مدیران شهری و بنیاد هاشمی تاکید کرد: همواره گفته ایم که این سازمان نیروهای انسانی بسیار توانمند و سختکوشی دارد و عمده کمبودهای ما در بخش سخت افزاری است و امشب با بهره برداری از مرکز فرماندهی سازمان آتشنشانی، خوشبختانه یکی از نیازهای اصلی ما رفع شد و امیدواریم با توجه و دغدغه ویژه ای که از شهردار و اعضای شورای شهر سراغ داریم دیگر کمبودها نیز به زودی رفع گردد.

منشی سپس به بیان گزارشی از عملکرد سازمان آتشنشانی لارستان از ابتدای سال تاکنون پرداخت و گفت: پرسنل آتشنشانی از ابتدی سال تاکنون ۱۰۱۷ ماموریت داشته اند که از این تعداد ۴۴۳ مورد اطفای حریق و ۵۸۴ مورد امداد و نجات بوده است.

وی همچنین اضافه کرد که این اتفاقات منجر به ۸۳ مصدوم و متاسفانه ۳۴ مرود فوتی بوده است.

این آتشنشان سپس با تاکید بر ضرورت آموزش به منظور پیش گیری از حوادث گفت: آتشنشانی لار در بخش آموزش تاکید ویژه ای دارد و از اول سال تاکنون برای بیش از ۱۹هزار نفر دوره آموزشی برگزار شده است.

وی همچنین از تجهیز آتشنشانی به وسایل جدید خبر داد و آنها را دو دستگاه توربوفن تخلیه دود، دو وینچ ۸/۵ تنی برای خودروهای سنگین، دستگاه سنجش گازهای سمی و قابل اشتعال، بی سیم ارتباطی، سیلندرهای تنفسی یدکی و سه دستگاه هولیگان همچنین بعضی تجهیزات انفرادی شامل لباس مخصوص اطفای حریق برای تمام آتشنشانان، کلاه، دستکش، چکمه، هود، سیستم تنفسی و… اعلام کرد.

منشی در پایان گفت: علیرغم همت شهرداری و شورا در تهیه تجهیزات جدید همچنان به برخی امکانات دیگر مثل ست هیدرولیک نجات، خودروی دوکابین فرماندهی و مهمتر از همه خودروی نردبان نیازمندیم که امیدواریم این موارد نیز به زودی فراهم گردد.

گفتنی است در این مراسم غیر از پخش چند کلیپ از عملکرد آتشنشانان لار، سرود زیبای «ناجی دست ها» توسط گروه سرود آئینه لارستان نیز اجرا شد. اهدای تندیس و لوحِ تقدیر به فرزند مرحوم هاشمی زاده، مدیرعامل بنیاد هاشمی، مهندسان دخیل در ساخت این مرکز و همچنین آتشنشانان لار از دیگر بخش های این مراسم بود.

عکس ها: میلاد لارستان


1 نظر

 1. آتش نشان گفت:

  0

  0

  سلام جسارتا آمار آموزش رو آقاي منشي نوزده هزار نفر اعلام كردن كه شما هزار و نهصد (۱۹۰۰ ) نفر اعلام كردين . لطفا در صورت امكان تصحيح بفرماييد .
  ضمنا نحوه اعلام آمار به اين صورت محاسبه ميشه كه تعداد نفرات آموزش ديده رو طي يك عمل رياضي با تعداد ساعت تدريس شده محاسبه و عدد مورد نظر بر حسب نفر ساعت اعلام ميگردد .
  هر ماه حدود دو هزار نفر ما آموزش داريم ( بر حسب نفر ساعت )
  ——————
  مدیریت: باتشکر از توجه و تذکر شما. اصلاح شد.

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان