میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در8 مارس 2017 ساعت 10:04 ق.ظ سرویس:عناوین اصلی, فرهنگ و هنر بدون دیدگاه 1,345 بازدید

مریدی: هیچ‌گاه به منتقدانم از اصحاب رسانه اعتراض نکرده‌ام/در انتصاب‌ها ملاک‌های حزبی و گروهی نداشته‌ام

مدیر کل ارشاد فارس عملکرد خود را به نقد گذاشت

مریدی: هیچ‌گاه به منتقدانم از اصحاب رسانه اعتراض نکرده‌ام/در انتصاب‌ها ملاک‌های حزبی و گروهی نداشته‌ام

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس روز دوشنبه طی نشستی مطبوعاتی از اهالی رسانه درخواست کرد تا فعالیت و عملکرد حرفه‌ای وی را مورد نقد و بررسی شفاف قرار دهند.

به گزارش خبرنگار روزنامه «شیراز نوین»؛ دکتر بهزاد مریدی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در نشست خبری پیرامون بررسی عملکرد مدیریتی خود که بعد از ظهر دوشنبه در تالار مهر برگزار شد گفت: برای گردآوری اطلاعات باید تشکل‌ها را قوت ببخشیم و خوشبختانه تمامی اتحادیه‌ها و انجمن هایی که از ابتدای فعالیت خود وعده کرده بودم شکل گرفته و بر مبنای انتخابات در حوزه‌های تجسمی، نمایش، موسیقی و… بر اساس ضوابط قانونی انجام گرفت.

وی با بیان اینکه دوستانی از اصحاب رسانه بوده‌اند که مرا نقد کرده‌اند اما هیچ‌گاه به آنان اعتراض نکرده‌ام، افزود: چند مدت پیش نامه‌ای با امضای ۸۲ نفر از اصحاب فرهنگ و هنر این استان مبنی بر عملکرد ضعیف من به وزیر ارشاد رسیده بود، که قریب ۶۰ نفر از آنان به هیچ عنوان از این نامه مطلع نبودند؛ اما یکی از کسانی که مطلع بود و شخصاً پای آن را امضا زده بود، یکی از کارمندان اداره ارشاد فارس بوده است و من با نهایت حرمت و عزت با این فرد برخورد کردم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به تخصیص ۱۷۵ میلیون تومان بودجه قرآنی از سوی شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور به استان فارس گفت: این بودجه به حساب اتحادیه‌ تشکل‌های قرآنی فارس واریز شده است و هم اکنون در تلاش برای تعریف ساز و کار تخصیص این بودجه هستیم و این مسئله را در شورای توسعه فرهنگ قرآنی به مباحثه می‌گذاریم. مریدی اضافه کرد: قصورات ما در حوزه قرآن کم نیست و این را می‌پذیرم اما من همواره نقدپذیر بوده‌ام و اگر دوستان و همکاران من این کار را کرده‌اند، من شرمسارم اما من این کار را نکرده‌ام.

 * همایش «ریحانة النبی» تلاشی در بیان مهربانی‌ها و زیبایی‌ها

این مقام مسئول با اشاره به برنامه‌های همایش ملی «ریحانه‌النبی» در شهرستان مُهر اعلام کرد: این همایش ملی تلاشی است در بیان مهربانی‌ها و زیبایی‌ها و دوری جستن از نامهربانی‌ها و زشتی‌ها و این نگاه و نگرش، طی ٨ روز در قالب برنامه‌های فرهنگی و هنری به نمایش در می‌آید.

دبیر این همایش ملی با بیان اینکه در روز نخست این همایش بستری بزرگ از فرهنگ اسلامی فراهم آورده می‌شود تا با نام حضرت زهرا (س) از ١٤ نابغه قرآنی کشور تجلیل شود افزود: در روز دوم این رویداد فرهنگی، ادای دینی خواهیم کرد به ساحت کسانی که قلم برداشته اند و به نوشتن کلمات نورانی در قالب داستان، داستانک و شعر برای این همایش گام بر می‌دارند.

مریدی با تأکید بر اینکه در طول ٧ روز برپایی همایش ملی ریحانه النبی شهرستان مُهر شاهد جشن‌های مردمی کوثر با حضور هنرمندان مرکز استان و شهرستان‌های فارس است، از برپایی نمایشگاه آثار هنرهای سنتی، تجسمی با محوریت قرآن و عترت خبر داد و گفت: این همایش از ٢٣ تا ٢٩ اسفندماه جاری در شهرستان مهر برگزار خواهد شد.

 * ارائه آمار جعلی و نگاه حزبی در انتصاب‌‎ها، خیانت است

مریدی ارائه آمار جعلی را یک خیانت خواند و افزود: برای گردآوری اطلاعات باید تشکل‌ها را قوت ببخشیم و خوشبختانه تمامی اتحادیه‌ها و انجمن هایی که از ابتدای فعالیت خود وعده کرده بودم شکل گرفته و بر مبنای انتخابات در حوزه‌های تجسمی، نمایش، موسیقی و … بر اساس ضوابط قانونی انجام گرفت.

مدیر کل ارشاد فارس در پاسخ به سوالی در خصوص انتصاب‌ها و انتخاب‌ها در این اداره كل گفت: قسم خورده ام و با خود عهد كرده ام كه به لحاظ انتصابات و واگذاري مديريت‌ها حزبي و گروهي كار نكنم و اگر به معاونان و رؤساي ادارات ارشاد شهرستان ها نگاه كنيد مي بينيد كه وابسته به هيچ حزب و گروهي نيستند و هرگز چنين خيانتي نخواهم كرد كه پست ها را با ملاك هاي حزبي و گروهي به افراد واگذار نمايم.

***

مدیر کل ارشاد فارس با تأکید بر نکوداشت مفاخر استان گفت: ما هم معتقدیم در برگزاری نکوداشت مفاخر و چهره‌های فرهنگی و هنری کار آنچنانی انجام نگرفته و این موضوع باید از مسیر انجمن‌ها پیگیری شود؛ زیرا آنان باید پیشنهاد دهند و در این باره کوشا باشند.

مریدی در موضوع وضعیت سینمایی استان هم با اشاره به اینکه در بخش ساخت سالن‌های سینما، فارس سال پرباری را پشت سر گذاشت، تأکید کرد: خوشبختانه امسال رونق این حوزه را شاهد بودیم و امروز با سربلندی می‌توانیم اذعان کنیم که پردیس‌های سینمایی در شیراز شکل گرفته و نمونه جدید آن افتتاح یک پردیس حاوی ٧ سالن سینماست که اردیبهشت ماه آینده توسط بخش خصوصی به بهره برداری می‌رسد.

وی درخصوص وضعیت سینمایی شهرستان‌های فارس نیز گفت: در قریب ٣ سال خدمت در مجموعه فرهنگ و ارشاد فارس بسیاری از مراکز شهرستان‌ها سالن‌های خود را به «سینما سلام» اختصاص دادند و فروش خوبی در این مراکز شاهد بودیم. این مقام فرهنگی با اشاره به استقرار ٨ دستگاه سینماسیار در ١۶ نقطه استان فارس، خاطرنشان کرد: به زودی طرح «سینما سلام» به میان عشایر فارس هم تسری می‌یابد.

وی از افتتاح سالن‌های تئاتر باباملک و استاد لایق پس از نوروز ١٣٩۶ در شیراز خبر داد و افزود: در ٣ ماه نخست سال آینده ٣ نگارخانه جدید به مجموعه نگارخانه‌های فارس افزوده می‌شود. این در حالی‌ است که برای موزه هنرهای معاصر شیراز چنانچه مالکیت زمین توسط دانشگاه شیراز فراهم شود، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شدت مراحل ساخت این موزه را دنبال می‌کند تا از بودجه ملی ساخته شود.

 * اداره کل سال ۹۶ وارد فعالیت‌های اجرایی نخواهد شد

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس با تأکید بر اینکه در سال آینده به هیچ عنوان فرهنگ و ارشاد فارس وارد فعالیت‌های اجرایی نخواهد شد تصریح کرد: برای واسپاری امور به انجمن‌ها و اتحادیه‌های فرهنگی عزم راسخی داریم و به زودی نیز «بنیاد فرهنگ فارس» متشکل از ١٤ انجمن راه اندازی می‌شود. وی در عین حال تأکید کرد: قرار نیست این انجمن‌ها را تجمیع کنیم بلکه درصددیم  تعداد آنها افزایش یابند.

مریدی در ادامه با تأکید بر تلاش فرهنگ و ارشاد بر حضور انجمن‌ها و اتحادیه‌ها در پررنگ شدن فعالیت‌های فرهنگی و هنری عنوان کرد: مدیرکل فرهنگ و ارشاد نمی تواند مطالبه گر تمامی حق و حقوق هنرمندان و فرهنگوران باشد اما سازمان‌های مردم نهاد در این بین نقش سازنده‌ای بازی می‌کنند.

وی با بیان اینکه استان فارس به لحاظ میزان مشارکت هنرمندان و فرهنگوران در انتخابات انجمن‌ها در جایگاه نخست کشور قرار دارد به شفاف بودن عملکرد خود و زیرمجموعه مدیریتی ارشاد فارس اشاره کرد.
وی بزرگداشت ابوالقاسم فقیری و امین فقیری را از نخستین برنامه‌های سال جدید فرهنگ و ارشاد فارس عنوان کرد و افزود: بزرگداشت این بزرگواران اواخر فروردین ماه یا اوایل اردیبهشت آینده برگزار می‌شود.
این درحالی‌ست که کتابخانه شخصی این نویسندگان و پژوهشگران در بخشی از تالار حافظ فرهنگ و ارشاد فارس به صورت دائمی نگهداری خواهد شد.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان