میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در12 فوریه 2014 ساعت 12:50 ق.ظ سرویس:یادداشت 3 دیدگاه 1,364 بازدید

مسئله دارها و مسئله سازها!

rahiminejadمسئله دارها و مسئله سازها

دكتر كاظم رحيمي نژاد/ صحبت نو: این روزها شاهد نوعی دگردیسی در فضای سیاسی اجتماعی کشور و به تبع آن فضای فکری و اجرایی جنوب فارس و مرکزیت آن لارستان هستیم. پیوند طیف‌های اصلاح طلب و معتدل که عمدتا شامل بدنه مدیریتی دوره ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی و خاتمی به علاوه اصول گرایان میانه رو و البته نیروهای نوگرای نسل جدید، موجود جدیدی به صحنه آورده که مشخصات همه طیف ها را دارد؛ اما خود موجود دیگری ست.

این ترکیب در صورتی که بتواند همراهی بدنه اجتماع را با خود داشته باشد و از مسیر طبیعی خود نیز تحت تاثیر جوسازی ها منحرف نشود زمینه ساز توسعه همه جانبه کشور خواهد شد. اما به سان هر موجود زنده دیگری که در معرض آسیب است این موجود نیز چنانچه نقد و آسیب شناسی نشود احتمال بیماری و تلف شدنش دور از انتظار نخواهد بود.

پس در اولین قدم باید به هر صاحب فکر و قلم و نظری حق داد که شرایط جدید را نقد کند. حتی نباید از نقدی که به تخریب نیز کشیده شود ترسید؛ چرا که هر پروپاگاندایی در صورتی که در سطح جامعه مصداق و زمینه نداشته باشد نمی تواند آسیبی برای یک وضعیت محسوب شود. پس مدارا و تحمل مخالف به مثابه یک روش مدیریتی باید سرلوحه کار مدیران جدید باشد.

اما این به معنای نگاه فله ای به همه نیروهای موجود در جامعه نیست. به هر حال جریان برنامه داری مورد اعتماد مردم قرار گرفته و نمی توان به بهانه استفاده حداکثری از نیروها و فراجناحی بودن و این گونه شعارها از نیروهای فاقد انگیزه و اعتقاد به مدارا و اعتدال در مناصب مهم و حساس استفاده کرد؛ چرا که نتیجه مورد نظر حاصل نخواهد شد. منتقد و حتی تخریبگر حق دارد از دیدگاه و پایگاه خود شرایط جدید را نقد کند و به حسب عادت مالوف خود، برای اصلاح طلبان و اعتدالیون مسئله سازی کند. تدبیر همین است که داوری در مورد مسئله سازها و مسئله دارها با مردم باشد.


3 نظر

 1. لارستاني بيدار گفت:

  0

  0

  واقعا يكي از مسائل لارستان همين مسئله سازها شده است. آدم هايي كه چون خودشان مي دانند كه مقبوليت و توانمندي ندارند براي اينكه بتوانند چند صباحي در سمت خود باقي بمانند مجبورند براي افراد توانمندتر از خود مسئله بسازند.

 2. شهر سوخته گفت:

  0

  0

  هوشمندانه

 3. مرتضي گفت:

  0

  0

  كوتاه ولي سوزاننده!!!!

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان