میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در14 ژانویه 2021 ساعت 3:30 ب.ظ سرویس:برگزیده ها 3 دیدگاه 164 بازدید

مسئولان ارشد لارستان درحضور معاون وزیر علوم کمبودهای دانشگاهِ دولتیِ لار را تشریح کردند

مسئولان ارشد لارستان درحضور معاون وزیر علوم کمبودهای دانشگاهِ دولتیِ لار را تشریح کردند

وضعیت مجتمع آموزش عالی لارستان در نشست مشترک معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، نماینده مردم و سایر مسئولان شهرستانی با معاون وزیر علوم مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان، وضعیت مجتمع آموزش عالی لارستان در نشست تخصصی جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، دکتر حسین زاده نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی، رییس شورا و سایر مسئولان شهرستانی با معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست که در محل سالن باشگاه فرهنگیان شهر لار برگزار شد، معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان با برشمردن مزیت‌های شهرستان، شاخص‌ها و فاکتورهایی که می‌تواند ارتقای مجتمع آموزش عالی لارستان را در پی داشته باشد، اظهار کرد: فاصله زیاد تا مرکز استان، وسعت و جمعیت بالای شهرستان، وجود زیرساخت‌های موجود همچون فرودگاه و وجود خیرین عزیز و تاثیر گذار بر تقویت بنیه های علمی از جمله پتانسیل ها و ظرفیت هایی است که تقویت و ارتقاء مجتمع آموزش عالی لارستان را تسهیل می کند.

جلیل حسنی تصریح کرد: تکمیل مرکز رشد و برج فناوری لارستان به عنوان مکمل در فعالیت‌های علمی نیازمند برخورداری از مراکز دانشگاهی قوی است.

معاون استاندار فارس در ادامه سخنانش با بیان اینکه شهرستان لارستان با ۵ بخش و ۸ شهر از وسیع‌ترین شهرستان‌های استان فارس است، افزود: از ویژگی‌های منحصر به فرد این شهرستان که نه تنها در کشور بلکه در خارج از کشور نام و نشان دارد وجود خیرین و نیکوکاران این منطقه است.

وی گفت: رشد و توسعه لارستان بیش از آنکه منابع محور باشد انسان محور است، هدف محور و ناشی از تلاش فراوان افراد خیِر است که همت خود را در راه تلاش برای پیشرفت شهرستان قرار داده اند.

دکتر رحیمی شعرباف ضمن تقدیر از نگاه مثبت نیک اندیشان منطقه به حوزه آموزش و پژوهش، فعالیت های پژوهشی و فناورانه اعضای هیات علمی، اساتید و فارغ التحصیلان مجتمع آموزش عالی در سطح شهرستان را چشمگیر و قابل توجه برشمرد و آنرا نشان از توسعه هدفمند مجتمع آموزش عالی لارستان دانست و وجود اعضای هیات علمی با سوابق مطلوب علمی و پژوهشی را مهمترین نقطه قوت این دانشگاه عنوان کرد.

وی همچنین حجم فعالیت‌های دانش بنیان انجام شده توسط شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد واحد های فناور لارستان را قابل توجه دانست.

معاون پژوهشی وزارت علوم همچنین رشد کمی آموزش عالی در یک دهه گذشته را نامتناسب و بیش از ظرفیت کشور ارزیابی کرد و بر همین اساس بازنگری در ماموریت و رشته های هر واحد دانشگاهی را متناسب با نیاز جامعه و زیرساخت ها آن ضروری دانست.

در ادامه دکتر حسین زاده نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی، خیل تاش معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ویژه لارستان، دکتر نادگران رییس دانشگاه شیراز، دکتر طاهری رئیس مجتمع آموزش عالی لارستان، دکتر غریبی رییس سابق کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه شیراز و نامدار رییس شورای اسلامی شهر لار نیز به ایراد سخن پرداختند.


3 نظر

 1. دانشجو گفت:

  2

  0

  ای کاش امثال اقای طاهری با همدستی نماینده اسبق باعث نابودی دانشگاه علمی کاربردی نمی شدند که تنها دانشگاه اشتغال محور در جنوب فارس ّخاطر تصرف ساختمانش از بین رود

 2. حقیقت گفت:

  1

  0

  چشم انداز سه ساله گرا ش باعث ارتقا دانشکده پزشکی گراش شده و کم کم در دامان جهرم بزرگ به دانشگاه پزشکی تبدیل می شود . دیگه کار تموم شده هست .اواخر دولت این امضا زده شد

 3. لاری دبیر اموزش وپرورش گفت:

  0

  0

  اگر مطالبات مردم اوز وشبکه بهداشت ودرمان شهرستان اوز توسط علوم پزشکی لارستان براورده نشود شرایط اماده است که شبکه اوز همراه با دانشگده بهداشت اوز زیر مجموعه علوم پزشکی گراش قرار گیرد لاریها باید به اوز توجه کنند وگرنه …..

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان